Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227865 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1575 on: 10/June/2021 »
Bas jucer gledam NCIS LA, na nosacu aviona crew igra online igre, pucacina nekakva .. Vjerujem da je tako i u stvarnosti
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1576 on: 10/June/2021 »
Nose li maske? :p

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1577 on: 10/June/2021 »
Svoj odmor kog sam jutros najavio, danas je dogovoreno da bude vrlo kratak, neke zvanične vesti se očekuju sutra, a forumaši ih mogu naslutiti između ovih redova. Živeli. :uzdravlje:

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1578 on: 10/June/2021 »
to kralju !

Evo malo pre sam odslusao Princess Meeting, i ako sam mogao da shvatim iz price: Azija je otkazana skoro do kraja 2021 jer opet Korona pocinje da radi posle dugog odmora, i planira se da svi ti brodovi koji su tamo u Aziji 90% njih predje na West Coast u Americi, a ostatak uEvropu i jedan u Dubai,ali ce o tome biti reci kroz par nedelja.

jos su rekli da zbog povoljnijih uslova u Kaliforniji i zapadnoj Obali, planiraju da krenu pre i sa vise brodova nego na Floridi (svi znamo razlog i zasto -.-). tako da su to nove vesti

Offline black_angel

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Cunard
  • Recruitment Agency: By my self
  • Job Title: Stage Crew, Lighting Technician, AMP Light
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1579 on: 10/June/2021 »
Izvini, ako nije tajna, na kom nosacu aviona ti rade ortaci kada ne smeju da pricaju kako je?
ahahah
Jbg ja sam zaboravio da stavim " " kod " Zato sto je njegov posao na liniji ako se procuje" posto je to iz njegovih usta xD

A nosac aviona, koi i nije ni brod nego zgrada, zvan SS "HQ" koi je pre nekoliko godina zaplovio severno od Southamptona. /s

Ortak s broda, sve sto mi je rekao, sam i napiso ovde na forumu, pogledaj par strana nazad.. O tome mogu da pricam bez ikakvih problema i ako ima pitanja rado cu proslediti.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1580 on: 10/June/2021 »
Svoj odmor kog sam jutros najavio, danas je dogovoreno da bude vrlo kratak, neke zvanične vesti se očekuju sutra, a forumaši ih mogu naslutiti između ovih redova. Živeli. :uzdravlje:

Jesi li probo onaj roller coaster? Ono bas blesavo izgleda :D

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1581 on: 10/June/2021 »
Svoj odmor kog sam jutros najavio, danas je dogovoreno da bude vrlo kratak, neke zvanične vesti se očekuju sutra, a forumaši ih mogu naslutiti između ovih redova. Živeli. :uzdravlje:

Restart restart  :run:  Full power forward!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1582 on: 11/June/2021 »
Malo vesti iz zemlje :D

https://www.royalcaribbeanblog.com/2021/06/09/florida-fires-back-cdc-lawsuit-trying-get-cruise-ships-sailing-again?fbclid=IwAR3hbbtmXXO0iMVwkd55A9at_7M3nL4_DS3trz84UK3hjhd6JB5sa-fzKE4

"Ms. Moody pointed out test cruises will cost "tens of millions of dollars per brand" in order to be conducted.
"Even then, cruise ships must comply with burdensome protocols that no longer apply on land, including masking and social distancing."

"For example, the CDC requires passengers who are in a pool or hot tub to “maintain physical distancing of 6 feet." The CDC also requires ships to “modify meal service and entertainment venues to facilitate social distancing." "

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1583 on: 11/June/2021 »
Quote from: svašta
Jesi li probo onaj roller coaster? Ono bas blesavo izgleda :D

Nisam još, ali sam bio toliko uključen u neka podešavanja i testiranja sa IT strane, da već znam svaku krivinu i svaku vibraciju. :giggle:
Ali, naravno, čim budem u prilici da nema nikakve veze sa poslom - odoh na vožnju. :yahoo:


Inače, kad sam već u nekoj prethodnoj poruci spomenuo snimak praznog broda, evo koga interesuje da podelim jedan zanimljiv YouTube video.
Zanimljiv je jer je možda i poslednja prilika da se jedan takav mega-brod vidi i snimi avetinjski prazan.
Video nije moj, neki Ameri su se "prikrali" i dronom ga obleteli iz svakog ugla i neverovatno je videti da na tako velikom novom brodu gotovo nikoga nema (mislim da sam samo jednu osobu primetio da se prošetala na pramcu, tu je inače crew bar).

Stvarno je CCL Mardi Gras izazvao veliku pažnju ovde u Americi / Floridi / Cape Canaveral-u, na dočeku vrlo rano ujutro je bilo 1500 ljudi koji su počeli tokom noći da stižu iz svih krajeva države, policija je već oko 3:30 ujutro morala da ograničava i napokon zatvori prilaze tom parku sa najboljim pogledom jer je premašen kapacitet posetilaca. Nakon toga, svakog dana i večeri vidim ljude koji dolaze da gledaju brod i slikaju se, neki putuju satima samo zbog tog prizora.
Zanimljivo.

I terminal je izgrađen specijalno za taj brod i mogu reći da je fantastično uređen, pre neki dan sam se prošetao celom zgradom i oduševio. (sutra idem opet, vreme je da se podese kompjuteri za čekiranje putnika)

Da ne dužim dalje, evo snimka:
https://www.youtube.com/watch?v=3M6yZLnIcT0

Od tog momenta pa nadalje, posade je sve više, aktivnosti je sve više. Osim ako se ne desi neka nova svetska katastrofa, ovako nešto više neće biti viđeno. Taj snimak je, usput, i moj odgovor kako je posadi na brodovima tokom pauze... eto, tako nam je (bilo).

:wave:

PS
Više ne moram zagonetno da se smeškam, Carnival je i zvanično objavio da Mardi Gras kreće 31. jula.

Quote from: CEO
Restart restart  :run:  Full power forward!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1584 on: 11/June/2021 »
Gledam lifeboats, samo ih je 16, ali svaki nosi 462 osobe, u moje vrijeme je nosivost bila 150, zato je vecina starijih kruzera nacickana bridicima i nosi ih kao ogrlicu
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1585 on: 11/June/2021 »
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1586 on: 11/June/2021 »
kako sam procitao dvoje putnika iz iste kabine,su bez simptoma i potpuno zdravi! citave nebuloze nakon 6 mesci bockanja i forsiranja naroda, i gde smo dosli!? Setite se pre nekoliko meseci sam ja postavio pitanje ovde: Sta ce biti sa putnicima,posadom,brodom kruzom kada se vakcinisani putnici/crew testiraju pozitivini bez simptoma!? I dalje nemamo odgovor na to pitanje! :((   :(

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1587 on: 11/June/2021 »
Ako su svi vakcinirani onda ovo dvoje i nije neki problem, dogodilo se nekako, dogodi se i na kopnu pa sta ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1588 on: 11/June/2021 »
Ovaj momak je gore negdje objasnio kako to ide na Mein Schiffovima. Ko se zarazi, iskrcava se on I ekipa sto je bila u kontaktu s njim.. Na vakcinisanim brodovima bi trebalo da je to jos manja frka. A to I ima smisla, ja nesto kontam da je vrijeme zatvaranja I karantinisanja cijelog broda zbog par slucajeva proslo. Ja mislim da ce u neka skorija doba ovo bit tretirano ko norovirus. Nece zatvarat, prekidat kruz I usidrit cijeli brod, ako prosere samo nekih troje ljudi na dubro

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1589 on: 11/June/2021 »
Pa ako su svi vakcinisani onda ne bi trebalo nikako da se dogodi. Sad neka neko opet objasni cemu onda sluze vakcine, a i neka objasne ovima u Teksasu jer ni kod njih nema nista vise slucajeva nego u vakcinisanim drzavama.

Da nisu vakcinisani bilo bi vi ste krivi. Sad kad su vakcinisani, pa i nije neki problem.

Posaljite ih na jos jednu turu vakcina, a ako i ta ne uradi posao, onda jos jednu, pa jos jednu.