Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227446 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #180 on: 01/May/2020 »
Izvinjavam se na dugom postu. Moguće je da je meni teško da prihvatim da postoji više ili manje realna mogućnost (opasnost) da zaista nećemo krenuti da radimo narednih recimo 6 meseci i da zbog toga nastojim da nadjem argumente koji bi opovrgli tu tezu.


Slažem se sa tobom da je previše crnila zadnje vrijeme , ja svjesno idem na crno jer je moja jedina želja da ljudi počnu razmišljati i o nekim alternativama jer po meni nije realno da će se samo tako za mjesec,dva,šest sve vratiti na staro.
Neka iskoriste ovo deprimirajuće vrijeme u učenju novimh stranih jezika, nekih zanata i vještina, da razmisle o pokretanju vlastitog posla u post korona periodu, itd.


Zaista nije lako biti crew member u ovim teškim i jako neizvesnim vremenima. Inače, kada bih ja bio blizu toga da sam siguran da će se sve pokrenuti uskoro i vratiti na staro verovatno ne bih puno pažnje posvećivao šta se piše po forumu.

Svakako uvažavam tvoje stavove i tvoje viđenje čitave ove situacije. I ja se slažem sa dobrim delom onoga što si ti napisao iako bih voleo da sam ja malo više u pravu, ne zato što sam sujetan, zaista nisam, već zato što bi to značilo da ćemo malo ranije da krenemo da radimo.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #181 on: 01/May/2020 »



Eto pisma koji smo dobili prije par minuta, znaci krecemo za Sautempton onda Rim pa Dubrovnik, nek je sa srecom...  :wave:

Po meni malo kontradiktorno sa onim što sam danas vidio i čuo na TV-u, iako ne mora biti.
Ministar neki danas izjavio kao da je organiziran charter let iz Miamija za 100 članova posade iz Hrvatske, da ih vrate kući. 99% sam siguran da sam to uhvatio dobro iako je trajalo jako kratko.
Moguće (tj. daj Bože) da će u Dubrovnik posada iz okruženja.
Svakako svima želim da su što prije sa svojim obiteljima.

Offline Zgsleeper

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Hrvatska
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #182 on: 01/May/2020 »
Bilo bi super kad bi uspjeli saznat kak cemo iz Dubrovnika dalje, jer ovdje nemamo apsolutno nikakvu informaciju ima nas stvarno od svuda iz cijele Hr.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #183 on: 01/May/2020 »
Zanima me što članovi foruma misle o otrovnim strijelicama koje lete između CDC-ja i kruz kompanija, a u pogledu slanja kući posade koja je zarobljena po brodovima već duže vrijeme. Imamo jako puno članova foruma koji su nažalost trenutno zarobljeni po brodovima.
Kompanije tvrde da im CDC ne dozvoljava i otežava slanje posade svojim državama i kućama.
CDC tvrdi da to nije istina i da kompanije mogu slobodno organizirat charter letove koji će posadu otpremit kući, ali su čelnici kompanije dužni potpisat izjavu kojom garantiraju da će pokriti sve eventualne nepredviđene troškove tih akcija.
Po nekim novinarskim člancima kruz kompanije to ne žele potpisati jer im je to preskupo i rizično, slanje posade kući sa brodovima im je puno jefrinija varijanta. Usto i svjesno odugovlače nebi li se države pomoraca uključile i financijski pomogle vraćanju svoje posade kućama ( organiziranje charter letova ).
Prijatelja Filipinca je kompanija poslala kući prije otprilike 20ak dana. U procesu povratka kući se nešto zakompliciralo i kompanija im je morala dva tjedna plaćati između ostalog i hotelski smještaj dok im nije bilo dopušteno sa se vrate kući.
Kad malo razmislim ogromni su to troškovi za povratak jedne osobe kući.
Novinari također tvrde da kruz kompanije svjesno lažu posadu koja je trenutno zarobljena na brodovima i da za sve optužuju CDC.
Ja sam 50/50, nekako mi ni jedna od te dvije verzije u potpunosti ne drži vodu.
Inače čitao sam i članke u kojima CDC teško optužuje kruz kompanije u pogledu aktualne krize.
Pratim i dalje pa ćemo vidjeti što se događa.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #184 on: 02/May/2020 »
Lose vijesti sa MeinSchiff TUI MS3 brod je trenutno u Coxhavenu DE ,na brodu je oko 2900 crew clanova oko 15 ih ima simptome  veliki broj nasih zemljaka je zarobljen na MS3 neki cak od 15 marta .Brod jer pod izolacijom nadam se da su svi zdravi i zivi.

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #185 on: 02/May/2020 »
Bitno da su poslali sve svabe kuci, pa im je onda bilo lako da nas stave po drugi put u karantin.Sve ukupno 47+ dana karantina.Jos 14 ostalo. Ko prezivi pricati ce...
 :smack:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #186 on: 02/May/2020 »
Otkud su se onda pojavili ovih 15 sa simptomima, ako je brod tako dugo u izolaciji? Zar je brod otisao u izolaciju sa vec zarazenima? Ko ih lijeci?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #187 on: 02/May/2020 »
Piše u dnevnom listu Politika da je jedan crew member pozitivan na Covid19, a 15 ih ima "blage simptome gripa". I to je centralna vest. Kada odete na sajt Politike to je prva vest koju vidite. Jedan crew member je pozitivan na virus.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #188 on: 02/May/2020 »
Milica je na MS3 i napisala je lijep post na Facebook sve cura objasnila .
Ja sam hvala bogu jedva zbrisao sa MS3 15 marta  :facepalm:

Dear Mr. Strohmeier and TUI,
Shame on you and the company itself!
A little sneak peak for everyone who is or is not working for this cruise line.
So, 15th of March, Mein Schiff 3 disembarked last guests in Tenerife, with the information that we’re gonna stop to cruise for two weeks.  The same thing happened for 5 more ships in the fleet, while on the other side in Barbados we were still embarking new guests, which needed immediate disembarkation after few days.
What happened next? All the vessels were left with only crew on board, with authorities restrictions to enter any port. In the meantime we had started with cleaning procedures on all our ships, waiting for the outbreak to pass, so we can go home. Numerous meetings with the Captain, where he announced every time that he has something important to tell us, and at the end all he has is - no information.
In the meantime, the ship that I’m working on , embarked crew from Russia( quartet, entertainment), on 15th of March, when we already knew that we’re gonna sail without guests. They came from a risky area, traveling over Madrid airport, no idea why. And then they conducted “Lifeboat filling “ training, gathering 200 crew with the ones that just came on board at the beginning of the outbreak. Very safe and responsible.
Then came a letter from Mr. Strohmeier, thanking us for everything, but still without possibility to send us home.
Then he made a video, thanking us again, but still delaying to send us home.
Then they made crew transfer, from all 7 ships, on MS3, where all of them got passenger status, and we from MS3 working for them.
And yep, I forgot to mention - in the middle of all of this, we were, let’s say forced to sign a addendum, where we had two option, but the first one was already circled- staying on board, for basic salary (8hrs every day and 2 days off) which lead to us working our asses off, while the others were enjoying their “vacation” for the same money. Fair enough ?
Anyway... sailing from nowhere to Cuxhaven, with almost 3300 crew on board, shitty food, no cigarets and etc, we finally arrived in Cuxhaven, with the goal to send us all home.
Captain’s meeting. Mr. Strohmeier and CEO of Tui Cruises came on stage to thank us, again????? But they again cannot manage to send us home. That we are not allowed to go ashore, even the Germans, in Germany.
Someone who is at the top of the hierarchy came totally unprepared, not knowing anything, not doing anything to help us. Keeping us as prisioners. That lead to the first COVID-19 case on board. After 45 days of isolation from the whole world, we got first positive case, while we docked in Germany, because people from outside came on the ship.
Thank you Mr. Strohmeier for risking our health for nothing. Don’t tell us that our borders are not open, that you are working on our cases, because you are doing nothing. You just want to save companies money. We are now in situation where we cannot even self isolate ourselves because we don’t have enough cabins how many crew we have! We cannot eat what we want because there is no more self service! We cannot buy cigarettes! Our internet is shit! And now who know until when and under what circumstances we are gonna stay on board again.
It’s you and your team that didn’t take all this seriously!
Today I was tested on Corona, because I am working in bar department, and at high risk.
This is a message for all the cruise ship workers - think about you and your health. No money on world is more important than your health. Whatever happens to you, the company is simply gonna replace you. You are just a ID NUMBER for them. Think about it!

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #189 on: 02/May/2020 »
Odlicno napisano, kad bi svaki crew member postupio ovako, iskazao revolt na bilo koji nacin, nesto bi pocelo da se menja, svaki korak naprijed je bolji nego nikakav...

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #190 on: 02/May/2020 »
Nakon toliko dana izolacije dosli su do prvog slučaja. Krajnje neodgovorno.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #191 on: 02/May/2020 »
Ovo zadnje nisam razumio, testirali su ju na Koronu, ali ne kaze kakav je bio rezultat ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #193 on: 03/May/2020 »
Svuda je isto, ja sam i dalje na queen marry 2. I dalje cekamo da se smisle da nas posalju kuci. Od 16. aprila smo Southamptonu i okolini ali nikakav novi info nemamo. Glavna fora ima je bila da se fokusiraju na Filipince, pa kad su njih poslali carterom 24 i 25 aprila onda su se fokusirali na indijce, njih prebacuju na drugi brod pa plove za indiju 18 dana. Sad ce valjda i da se fokusiraju na nas. oT
Ide prica da bi da nas salju za Sofiju ili Budimpestu pa da vlada salje autobuse i kao da su u kontaktu sa vladom ali nesto ne verujem previse u to :smack:
Pozitivno je sto nas je ostalo oko 400, u gostinjskim smo kabinama i net je besplatan. Posto sad jedemo zajedno, crew i oficiri, ovi se toliko zalili tako da vise ne gledamo 50 nijansi rize za klopu  :banana:

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #194 on: 04/May/2020 »
Oni koji su predviđali scenario postepenog vraćanja u operaciju i oni koji su spominjali avgust za sada izgleda da su bili u pravu. :clapping:
Naravno, do tada se svašta može promeniti, tek ćemo videti šta će i kako biti, ali Carnival je zvanično objavio da -
od 1. avgusta određen manji broj brodova će obnoviti plovidbu iz određenog manjeg broja home portova.

Potpuna obustava u Severnoj Americi koja je do sada važila do 27. juna se produžava do kraja jula.
A zatim od 1. avgusta će 8 brodova (od trenutno 27 u floti) obnoviti plovidbu iz 3 home porta (od... nisam siguran... oko 20 home portova).
Plovidbe iz svih preostalih home portova se otkazuju do 31. avgusta.
Aljaska, Kanada, Havaji otkazani do kraja septembra / početka oktobra.

Kažu da su ova 3 porta izabrana prevashodno što do njih putnici mogu samostalno da dođu svojim automobilima... znači social distancing se predviđa od prvog koraka, čak i pre ulaska u terminal za ukrcavanje.

Carnival dalje kaže da će do tog vremena da angažuje eksperte i da se konsultuje sa vlastima oko svih mera koje treba preduzeti.

Da vidimo...