Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227581 times)

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #195 on: 04/May/2020 »
Samo sam čekao kada ćeš ovo da objaviš :D

Videćemo šta će da se dešava. Smatram da ovo ipak može da bude dobar znak. Nadajmo se.

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #196 on: 06/May/2020 »
Dok Carnival pokazuje neke znakove života i uliva nadu da će sa kruzevima da se nastavi, Norwegian objavljuje da možda sledi bankrotstvo te da će navodno pokušati da prodaju dva ostrva i dva broda kako bi izbegli bankrotstvo.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #197 on: 06/May/2020 »
Karnival je izgleda u najboljem polozaju sto se tice finansija. Bice belaja, ali za sada je optimisticno skroz na korporativnom nivou. Prodali su deo akcija, dobili dosta love, ali naravno mnoooogo para odlazi mesecno, tako da imaju ili povratak u rad ili bankrot, a mislim da nece dozvoliti da odu u ku**c.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #198 on: 06/May/2020 »
Uspeo je NCL da se izvuče, obezbedili su potrebne milijarde dolara likvidnosti:
http://www.nclhltdmedia.com/news-releases/news-release-details/norwegian-cruise-line-holdings-ltd-successfully-secures-over-2

Kažu da i u najcrnjem od crnih scenarija da 12 meseci nema plovidbe, sa ovim novcem mogu preživeti.


~ ~ ~

Zanimljivo (zabrinjavajuće?) da uopšte i postoji scenario o godinu dana suspenzije koji se iznosi u Press Release. :hmm:

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #199 on: 06/May/2020 »
Zanimljivo da je Carnival već sada otkazao 2020. sezonu Aljaske, dok su odredišta za najavljene kruzeve u 8 mj. Meksiko, Bahami, Jamajka...
Ne pronalazim njihovo objašnjenje za tako daleko unaprijed otkazana putovanja. Možda zbog blizine ovih siromašnih zemalja pa da uštedu na gorivu?
S obzirom na cijelu situaciju gledam na ova nedavno najavljena krstarenja kao vrstu pritiska na CDC.
Da su najavili krstarenja prema Aljaski, Havajima ili sl. "normalnim" destinacijama dobili bi momentalni hladan tuš tih lokalnih čelnika.
Ovako su se okrenuli na siromašne zemlje koje sigurno neće u ovom trenutku zauzeti svoj stav, a zbog siromaštva (baš kao i Hrvatska) željno očekuju bilo kakve goste.
Potražnje ima, brodovi su tu, ali bez zelenog svjetla CDC-ja neće biti ništa, to je jedino sigurno.
Ostaje nam čekati i nadati se njihovoj pozitivnoj odluci, a njihov stav je jasno izrečen u trenutnom No sail orderu.

Pohvala CEO RCCL G. Fainu što je jedini za sada potpisao dogovor sa CDC o slanju "zarobljene" posade svojim kućama, respect.
Posada sa naših područja se očekuje krajem mjeseca u jednoj od naših luka.
Kolege sretan povratak kućama!

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #200 on: 06/May/2020 »
Aljaska = Amerika.

Bez zaustavljanja u nekoj drugoj zemlji, brodovi pod stranom zastavom po američkom zakonu ne smeju početi i završiti putovanje u američkoj luci. Što u tom delu sveta znači da bez garantovanog pristanka Kanade nema ni kruziranja do Aljaske.

Verovatno Kanađani ne daju zeleno svetlo, ne nužno iz razloga što ne žele, nego je situacija još uvek nesigurna i ne mogu da garantuju otvorenu luku. Iz tog razloga ni Carnival ne može da uvrsti Aljasku u svoju ponudu. A kao što kažeš, ove druge zemlje su siromašne i vrlo rado žele videti ogromne kruzere koji donose profit i ekonomsku aktivnost.

Pa ako već mora postepeno i pod još uvek nepoznatim ograničenjima da se vraća kruziranje, onda se ide na destinacije koje su sigurno u igri i ne zavise od treće zemlje, relativno nezainteresovane da forsira tranzit.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #201 on: 07/May/2020 »
Po onome što vidim da kolege iz drugih flota dele po facebook-u, ovo su objave nekih kompanija:


Tom Wolber, President & CEO, Crystal Cruises:
"... we won't set sail again until it is absolutely safe to do so..."

Jan Swartz, President, Princess Cruises:
"... we have made the difficult decision to extend our pause of global ship operations and cancel select voyages through the end of summer and early fall."

Seabourn:
Pauza se produžava do oktobra odnosno novembra, zavisno od broda.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #202 on: 07/May/2020 »
https://www.miamiherald.com/news/business/tourism-cruises/article242549846.html
Počeli su se i senatori zabavljat o Carnivalovoj odluci o nastavku kruziranja, a nisu se riješile ni optužbe o njihovim "zakašnjenim" reakcijama u početku pandemije .

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #203 on: 10/May/2020 »
Poslao sam i privatno, a evo i ovde da se izvinim Purseru što sam u ovoj temi u jednom periodu neprimereno negativno reagovao na njegove poruke. Ničim me nije uvredio, nikad napao i nije zaslužio takvu moju reakciju.

Bio je to neki iritantno-depresivni period, svet se okretao naglavačke, a ja na brodu koji nikud ne ide, niti ja mogu nekud da odem, "social distancing" na snazi - svako u svojoj kabini, niko ne zna šta budućnost donosi niti kako do te budućnosti stići, vesti na par postojećih TV kanala gadne, alkohol pristupačan. Tih dana još nismo krenuli sa repatrijacionom plovidbom - svaki dan sam gledao u isto gradilište preko puta, makar otvoreno more ili palme i galebove da gledam da mi se mozak proluftira, ali jok, nisam ni imao osećaj da sam na brodu nego u nekoj zaključanoj zgradi. Po društvenim mrežama ljudi pisali svakakve gluposti, pa se valjda malo te negativne energije uvuklo i u mene.

Što kaže narod - bilo, ne ponovilo se. Izvini Purser.

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #204 on: 11/May/2020 »
Poslao sam i privatno, a evo i ovde da se izvinim Purseru što sam u ovoj temi u jednom periodu neprimereno negativno reagovao na njegove poruke. Ničim me nije uvredio, nikad napao i nije zaslužio takvu moju reakciju.

Bio je to neki iritantno-depresivni period, svet se okretao naglavačke, a ja na brodu koji nikud ne ide, niti ja mogu nekud da odem, "social distancing" na snazi - svako u svojoj kabini, niko ne zna šta budućnost donosi niti kako do te budućnosti stići, vesti na par postojećih TV kanala gadne, alkohol pristupačan. Tih dana još nismo krenuli sa repatrijacionom plovidbom - svaki dan sam gledao u isto gradilište preko puta, makar otvoreno more ili palme i galebove da gledam da mi se mozak proluftira, ali jok, nisam ni imao osećaj da sam na brodu nego u nekoj zaključanoj zgradi. Po društvenim mrežama ljudi pisali svakakve gluposti, pa se valjda malo te negativne energije uvuklo i u mene.

Što kaže narod - bilo, ne ponovilo se. Izvini Purser.

 
Hvala.

No offence taken.

Nije bilo nikakvih teskih reci niti uvreda.
Bio je to samo disagreement, razmena misljenja, mozda pomalo izvucena iz konteksta.

Na brodu ne mozete cesto da sretnete ljude koji imaju neki regard za socijalne norme, a jos manje da se izvinu ukoliko misle da su pogresili.
Tako da je ovo dobar primer prijateljskog ponasanja i pristojan gest Princa.

Ovo je cruise forum i ovde razmenjujemo misljenje o industriji koja je veoma stresna. I vrlo cesto o veoma ozbiljnim stvarima, ma koliko to nekima delovalo sumanuto odmah. Bolje je na forumu razmeniti misljenje, pa spremani otici na brod.
Zato, i nezavisno za ovu temu, svi , bilo sta da vam padne na pamet slobodno pitajte. Bolje ovde da ovde rascistite sa nekim iluzijama o brodu nego na brodu.
 

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #205 on: 13/May/2020 »
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline Zgsleeper

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Hrvatska
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #206 on: 13/May/2020 »
Jel to upitna recenica ili konstatacija??

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #207 on: 13/May/2020 »
Jel to upitna recenica ili konstatacija??
Naslov novinarskog članka, klikni na link pa će ti biti jasno.

Evo sada već 2 mjeseca posada zatočena na brodovima, veći dio tog vremena su bez plaće.
Velika većina posade na brodovima radi zbog neimaštine kući, sigurno teško podnose ove dane bez da su plaćeni, a možda su i do grla zaduženi.
Neki su prolazili više dvotjednih karantena, nisu smjeli van kabine, čak i na brodovima gdje nikada nije niti bilo virusa.
Kompanije su se našle u neprilici i nitko im za sada ne pomaže, razmljivo.
Mi nagrabusili,a be se npr. Richardu Feinu za crew, on spremio 20 milijuna za prošlu godinu, što u plaći što u dionicama.


Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #208 on: 13/May/2020 »
Richard Fern je prosle godine naglasio da je RCCL na sve krize.. Evo mu sad.

Ne zato sto ne zna nego zato sto ima veliki ego i misli da sve drzave zele njihove brodove. Ako se RCCL-u nesto ne svidi sutnuce doticnu drzavu u d*** i okrenuti se.
Sada kada su sve drzave sutnule RCCL u d***, Richard Fern je pojeo govno i zalozio sve brodove ne bi li dobio nesto novaca.

Offline Zgsleeper

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Hrvatska
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #209 on: 13/May/2020 »
Naslov novinarskog članka, klikni na link pa će ti biti jasno.

Evo sada već 2 mjeseca posada zatočena na brodovima, veći dio tog vremena su bez plaće.
Velika većina posade na brodovima radi zbog neimaštine kući, sigurno teško podnose ove dane bez da su plaćeni, a možda su i do grla zaduženi.
Neki su prolazili više dvotjednih karantena, nisu smjeli van kabine, čak i na brodovima gdje nikada nije niti bilo virusa.
Kompanije su se našle u neprilici i nitko im za sada ne pomaže, razmljivo.
Mi nagrabusili,a be se npr. Richardu Feinu za crew, on spremio 20 milijuna za prošlu godinu, što u plaći što u dionicama.
jesi ti sada kuci ili na jednom od brodova?