Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 218820 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #90 on: 14/April/2020 »
Quote
P.S. Off topic, znam, ali zašto se ne mogu ulogovati na forum preko Tapatalk-a? O.o

To je moje maslo, apdejtovao sam forum pa morao prethodno izbrisati modifikacije, pokrpacu to jedan dan .. nekada ..  b00/
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #91 on: 14/April/2020 »
Purser, u redu je. Ne znam zašto imaš toliko gneva i potrebe da cinično pljuješ iz pozadine, iznova i iznova.
Ako nemaš nešto konstruktivno da doprineseš forumskoj zajednici, ako nemaš informacije, saznanja, savete, vala ne treba ni da ukrug ponavljaš kako pokvarene zle kompanije jedva čekaju preko grbače da zaje*u svoje crew membere. Ne vidim kako time pomažeš u ovoj situaciji i u ovoj temi, niti šta time postižeš, osim što sebi daješ oduška iz ličnih razloga.

"Videćete svi, kompanije su zlo. Godinama su bile zle i sada su zle."
Pa onda ide nešto nalik priči "Tamni vilajet" - ako kompanije ne plate, to je zato što su zle; ako plate, to je zato što su zle.
Sve rade zato što su zle i misle samo na sebe - u svakom koraku tražiš priliku da to istakneš.
Sad ideš dotle da kažeš da su kompanije krive za sve što se sada dešava. :facepalm:

Evo da sam ja vlasnik neke kompanije, ulagao bih godinama u proširenje biznisa, a ne u postapokaliptični socijalni program.
... koji se zapravo sada i realizuje ad-hoc, ali ti i u tome vidiš zle motive.

Ovo je kapitalizam i mi smo radnici koji prihvataju angažovanje po ugovoru po tržišnim uslovima. Šta ti u tome smeta?
A ako smeta, imaš slobodnu volju da se ne prijavljuješ za takav posao - ipak, ovaj forum je baš o tom poslu, o novcu i zaradi u takvim kapitalističkim kompanijama.
I za kraj - svi smo podjednako zli jer smo ovde okupljeni zbog novca koji trpamo u svoje džepove i na svoje bankarske račune, a ne pišemo o dobrotvornim aktivnostima i humanitarnom radu. +U+

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #92 on: 14/April/2020 »
Vrlo vrlo mali broj ljudi je razmisljao o apokalipsi. Prepperi. A sada smo svi prepperi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #93 on: 14/April/2020 »
Možda će neki od brodova nekih od kompanija da zaplove u junu u Evropi, a možda  i u Aziji?

Da li se očekuje da će možda recni brodovi ranije da startuju sa sezonom od prekookeanskih brodova?

Najstrašnije u čitavoj ovo priči je stepen neizvesnosti, jer samo jedno jutro možeš da se probudis i vidiš kako je kompanija za koju radiš suspendovala početak operacija za još dodatnih 2 ili 3 meseca. I nemamo apsolutno ne samo garancije već čak ni indicije da će nakon tog perioda brodovi zaploviti, a mi biti pozvani da radimo.  Za sada je Carnival suspendovao kruzeve do jula, verovatno će slično da postupe i druge kompanije. Ne bih da širim defetizam, ali me dobro prodrmala ova odluka Carnivala.

Online Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #94 on: 14/April/2020 »
U kruz industriji sve je izgledalo kao bajka, sve do pandemije korona virusa.

Nikada prije se nije desilo da kompletna industrija stane.
Svake godine su pravili sve veće kruzere, svake godine porast broja gostiju. Sve je izgledalo kao bajka.
Zato niko nije ni mogao pretpostaviti da će se ovako nešto desiti. Niko se za to nije mogao pripremiti.

Kažu da će ova kriza biti najgora od velike krize iz 1930ih a sledeće godine će se tek osjetitit blaži napredak.

Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #95 on: 14/April/2020 »
To je optimisticno Sobchak. Prvo ce trajati kriza, pa ce jos dugo poslije toga trajati posljedice krize, a onda ce tek poceti oporavak. A sto se tice kruzera, tu je sve skoro pa i pocelo, ne vidim kako bi ljudi odlucili pojuriti na kruzere u neko dogledno vrijeme, mislim da ce se vracati na kapaljku, mada ima i oprecnih razmisljanja.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #96 on: 15/April/2020 »
Prince,nije uredu ovo je daleko od uredu.

Kompanije su krive sto su se nasle u ovoj situaciji. Nisu morale svake godine sve skuplje i skuplje brodove da prave i riskantno da ulazu novac. To je pogresna poslovna politika koja je sada dosla do izrazaja.
Svaka ti cast sto javljas sta se desava ali i ljudi moraju da znaju da su kompanije same sebe i svoje zaposlene dovele u ovu situaciju. Konstruktivno je i znati da kompanija nije tu za tebe.

To nije moj citat koji si citirao.

Sta ,mislis kako ce ovo da se zavrsi? Kada sve prestane nastavljamo sa plovidbom kao da niceg nije bilo.

Ali mislim da kompanije funkcionisu po psihopatskim principima i na sudu je to nebrojano puta dokazano.
Kada smo vec kod suda, Princes ceka sudski postupak za nekoliko brodova, royal ceka sudjenje za prikrivanje 150 slucajeva za koje su znali, dcl ceka proces za 38 koje su znali i costa ceka proces za laganje i sakrivanje.
Tako na pitanje da li su kruz kompanije krive? Da! Uradili su na stetu posade i gostiju. Sada se samo prikupljaju podaci. I odgovarace svi do jednog.

Ali da se ustrucavam da kazem nesto protiv kompanije, ni pod tackom razno.


Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #97 on: 15/April/2020 »
Royal je meni javio, putem automatskog maila da su svi ukrcaji za posadu odlozeni na neodredjeno. Toliko o tome.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #98 on: 15/April/2020 »
Jev, otkud ti razmisljas o ukrcaju? Apokalipsa pocela dok si bio na odmoru? Nista od ukrcaja jos dugo ... Hibernacija je na repertoaru.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #99 on: 15/April/2020 »
I meni je moja kompanija pre nekoliko nedelja javila putem automatskog e-maila da je sve odloženo. Ostavili su kontakt e-mail ukoliko imamo nekakvih pitanja. Ja ne znam šta da ih pitam :D :D

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #100 on: 15/April/2020 »
Ja kako citam, ncl su ispali najvece gnjide. Svi kojima je prekinut ugovor, npr. cijeli entertainmentje ukinut 7og aprila i oni kojima je ostalo vise od 30 dana do isteka ugovora dobili su severance za samo jos 14 dana. Vidim carnival daje za jos mjesec dana tupla... vidim viking su bas fer isto..
Nisam ja ni ocekivo da ce firme bit humanitarne organizacije. To i jesu najstrasniji predstavnici ovog vremena i svijeta. To je svima jasno, nismo djeca. Bilo bi super da sve krene nekad krajem godine bar, al tesko da hoce bogami.. ljudi bi kruzali, vec su se rasprodali i jos se prodaju jeftini kruzevi, al nece se dozvolit da to krene dok se ovamo svijet raspada i umiru ljudi.
Inace, mi ovako vegetiramo na brodu samo. Pijemo, izlezavamo se, nemamo pojma kad cemo kuci i tesko da ce carter za nas par skontat firma. Prije dva dana je otislo oko 300  raje s filipina... na ovom dubro ima jos oko 1000 ljudi i vecina ne radi. Vidim da se i firmi salju oni kuci, al sad smo svi u k**** situaciji. I mi i oni. Da mi je prespavat ovo sad dok se ne krene pelcovat svijet. Bas tuzno sve ispade. Prije mjesec dana se normalno zivilo i planovi se mogli imat..

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #101 on: 15/April/2020 »
Quote from: Purser
Kompanije su krive sto su se nasle u ovoj situaciji. Nisu morale svake godine sve skuplje i skuplje brodove da prave i riskantno da ulazu novac. To je pogresna poslovna politika koja je sada dosla do izrazaja.

Ček... U kojoj su se to situaciji kompanije našle, objasni? :hmm:
Potpitanje - u kojoj su se to situaciji našle, a da su one krive?
Potpotpitanje - u kojoj su se to situaciji baš specijalno kruz kompanije našle, a da se ceo svet nije našao?
Ovo je kruz industrija, čoveče, šta bi ti to uradio drugačije da bi bilo bolje? Navodnjavao Mars, pa da se sada tamo kruzira daleko od pandemije na Zemlji?
Kad nema kruziranja, nema kruziranja, ulagao ti ranijih godina ili ne, imao veću ili manju flotu, to ništa ne bi promenilo. I male kompanije su u istom čabru. Nije kruziranje stalo zato što su se kompanije proširile.

Stotine miliona ljudi širom sveta iz raznih grana privrede je sada bez posla, ceo turistički sektor je sasečen, a po tebi su nešto baš specijalno kruz kompanije pogrešno uradile.
Ti samo imaš lični pik striktno na njih, kao što ja sada imam na tebe. :giggle:

Hajde reci šta ti to misliš da je trebalo da se uradi drugačije? Koja je po tebi ispravna poslovna politika, prosvetli nas, o vizionarski Finansijski Magu?
Ne bi ulagao... super. Sad bi imao jedan brodić na vodenu paru i opet ne bi mogao da ploviš, ložač bi ti sedeo pored kotla besposlen, svoj petorici putnika bi morao da otkažeš plovidbu, a ložaču zameni koji je trebalo da dođe sa odmora bi javio da nema posla i da ne dolazi.

Sad tu ubacuješ neke sudske postupke kao sa kruške, mešaš babe i žabe, kakve to veze ima sa pandemijom i kada će se nastaviti plovidba?
Pa u jednoj temi kažeš da su kompanije pune para od izbegavanja poreza, a onda da nemaju para jer su previše ulagale.
U jednoj poruci nećemo dobiti nikakve pare jer su kompanije nemoralne, u drugoj pare dobijamo jer su kompanije nemoralne.

Ali reći ću ti gde si me inicijalno iznervirao... tada sam iskulirao ali danas mi je bilo dosta tvog prizivanja nesreće kruz kompanijama po cenu da i svima drugima bude nesreća.
Tu si pokazao koliko nisi bolji od bezobzirnih kompanija na koje se brecaš:

A biti u zatvorenoj sredini koja koristi isti ventilacioni sistem, isti onaj sistem koji je bio na princessu. Zavrsice se kao i na princessu.

Znači, na forumu si zajedno sa ljudima koji su tog momenta na brodu, ne mogu da odu sa broda, i želiš im da "završe" inficirani.
Odgovarao si na moju poruku, a ja sam na brodu i predviđaš mi, zapravo priželjkuješ zbog kompanije, da "završim".
Hajde svojim primerom pokaži kako izgleda kad se brine o ljudima i želi im se dobro.

Quote
mislim da kompanije funkcionisu po psihopatskim principima

M-hm.... OK. :waiting:


...
Sad sam još jednom pročitao svoju poruku pre slanja.
Pa... da li da šaljem... :hmm: Ne želim da se svađam. Razumem tvoje mišljenje o tome da kompanije ne tretiraju zaposlene uvek i svugde na korektan i moralan način. Ne kažem da nisi u pravu.
Ali nije u ovoj temi mesto da se to potura. PRE SVEGA nije mesto da se toliko od srca, kada se niko ne nadovezuje na tvoje mračenje, po nekoliko puta iznova navija da sve propadne i da svi mi konačno uvidimo kako su kompanije nemoralne. Imaš na forumu teme koje se bave uslovima rada, tužbama itd, otvori i svoju temu ako želiš. Ovde diskutujemo o Pandemiji, obustavi plovidbe i očekivanjima kako će se situacija odvijati. Može se slobodno reći da je ovde većini ljudi u velikom interesu da posla bude, da se zarađuje. I da smo svi živi i zdravi. Pusti sada priče da su kompanije šljam, nabrajanja tužbi... gde se to uklapa u temu i globalnu situaciju? -()-

Veruj da razumem šta želiš da kažeš. Ali rekao si jednom. I posle nekoliko poruka još jednom. I posle nekoliko poruka još jednom. Sad će da se vidi. Sad ćete videti. E sad ćete videti. Dobro, videćemo, OK, stani, evo gledamo.


Eh... po ovome je očigledno koliko previše slobodnog vremena sada imam na brodu... gle koliko se nakucavam! :rofl: Ne zamerite mi... ni ti, Purser. Proći će sve, još da vidimo kada i kako. :giggle:
Drž' te se, ljudi. :wave:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #102 on: 15/April/2020 »
Quote from: svašta
nemamo pojma kad cemo kuci i tesko da ce carter za nas par skontat firma.

Jeste li kontaktirali ambasadu / konzulat? Firme i ambasade u koordinisanoj akciji organizuju čartere, moraju obe strane da budu angažovane. Video sam par puta po facebook grupama kopirane prepiske sa ambasadama.

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #103 on: 15/April/2020 »
%u010Cek... U kojoj su se to situaciji kompanije na%u0161le, objasni?

Nasli su se u losijij situaciji nego sto bi se nasli da su imali ispravnu poslovnu politiku.
U situaciji da nemaju pare posle visedecenijskog mlacenja novaca.Ne bi morali da zovu arape da imaju novac da srede situaciju.
Dalje, neka uzmu kredit koristeci svoje assete ili ti brodove. Kada zaloze brodove i zgrade mogu da dobiju kredite uz manje kamatne stope.
Ako ni to nije dovoljno,  neka prodaju brod ili vise brodova.
Ako ni to nije dovoljno neka propadnu. I sam si rekao, da je kapitalizam. U kapitalizmu kompanije su se uzdizale i padale ne mora neka kruz kompanija da postoji zauvek. I vece kompanije su propadale a da ne propadne neki carnival ili royal.

Ti samo ima%u0161 li%u010Dni pik striktno na njih.

Zakonsko i moralno neslaganje

Ti samo ima%u0161 li%u010Dni pik striktno na njih, kao %u0161to ja sada imam na tebe.

A ti imas licni pik na mene?
Imaj!
Ja za sada nemam kako ti kazes "licni pik" na tebe, za sada. Ali cu da nastavim da ti napadam kompaniji, kao i ostale kompanije.


Zna%u010Di, na forumu si zajedno sa ljudima koji su tog momenta na brodu, ne mogu da odu sa broda, i %u017Eeli%u0161 im da "zavr%u0161e" inficirani.
Odgovarao si na moju poruku, a ja sam na brodu i predvi%u0111a%u0161 mi, zapravo pri%u017Eeljkuje%u0161 zbog kompanije, da "zavr%u0161im".
Hajde svojim primerom poka%u017Ei kako izgleda kad se brine o ljudima i %u017Eeli im se dobro.

Nakon laznog citata iz proslog posta sada je ovaj izvadjen iz konteksta pa sada moram i to da pojasnim.
Naime, pisali smo o tome da je neki new hire otisao na brod, na sta je bio odgovor

"Koliko je to dobro, pitanje je. Jer sada sada svi hoce da idu sa broda prvim."  Ovim je implicirano da je na brodu lose stanje i da ga treba izbegavati,

Na brodu smo izolovani od zara%u017Eenih (vrlo verovatno), imamo hranu, sme%u0161taj, relativnu slobodu - sunce, vazduh, lepo vreme, dru%u017Eenje uz pi%u0107e i muziku... i... platu.
Odlazak zna%u010Di nemanje plate ko zna koliko dugo, zaglavljenost na nekom aerodromu i slanje apela preko fejsbuka, zaglavljenost u karantinu kad se, ako se, do%u0111e u mati%u010Dnu dr%u017Eavu.
Ja biram brod.

Usledio je odgovor,

Svako ima svoje misljenje uvezi ove situacije.


Znajuci moral cruise kompanija i kako sikaniraju ljude, ne bih na brod. Kod njih je sve dobro do trenitka kada nije pa posada i gosti snose posledice, zarad njihovih para.

Dalje, sto se tice ugrozenosti kompanija, neka se prijave za pomoc u zemljama pod cijom zastavom plove.
Kompanije su sakupile dovoljno novaca ne placajuci porez proteklih decenija tako da sada imaju vise nego dovoljno.

A to izolovanje na brodu, kako ga nazivaju je ono sto je pogorsalo situaciju na princessu. A biti u zatvorenoj sredini koja koristi isti ventilacioni sistem, isti onaj sistem koji je bio na princessu. Zavrsice se kao i na princessu.

Nigde ovde, ali nigde je napisano da ja zelim da kako to kazes "zavrsis". Nigde!
Navedeno je da u zatvorenoj sredini sa ventilacionim sistemom  taj nacin izolacije zavrsice se kao na princessu. I to je i bilo potvrdjeno, od ljudi koji se bolje razumeju i od mene i od tebe, da takav karantin samo siri zarazu.
S obzirom da se u takvoj sredini ti oswcas sigurni i das to i rekao "Ja biram brod".
Niko te posle toga nije dirao.

Ti si se tu sam prepoznao. Ja se borim protiv kompanije ne protiv tebe da "zavrsis". Cak sta vise ja uvek zelim posadi dobro.

Ja cu svojim primerom da pokazujem ako ikada budem u kompaniji na izvrsnom polozaju. Sada je na tvojoj kompaniji da pokaze koliko te ceni. I cekam koliko ce da vas kompenzuje sto ste radili u takvim uslovima.
Nemoj da skidas odgovornost sa kompanije.

Sad tu ubacuje%u0161 neke sudske postupke kao sa kru%u0161ke, me%u0161a%u0161 babe i %u017Eabe, kakve to veze ima sa pandemijom i kada %u0107e se nastaviti plovidba?
Pa u jednoj temi ka%u017Ee%u0161 da su kompanije pune para od izbegavanja poreza, a onda da nemaju para jer su previ%u0161e ulagale.
U jednoj poruci ne%u0107emo dobiti nikakve pare jer su kompanije nemoralne, u drugoj pare dobijamo jer su kompanije nemoralne.

Ja "sad tu" ne ubacujem nista. Sudski procesi su deo ovoga i ostace. I odrzace se. Sada samo svi prate sta se desava. I drzave i CDC i USPH i lawyeri i prikupljaju podatke za kasnije. Da ne pricamo o besnim putnicima kojima su naruseni zivoti. Sudske tuzbe ce da budu jedna od najbitnijih stvari.

Nakon tolike eksplatacije i bezanja od poreza, trebale bi da budu "pune para". Sad je pitanje gde su pare? Koje inace treba da budu potrosene na kompenzacije. I sto je ccl zvao arape? Ko je potrosio tolike pare da sada nema ni za plate i mora da ide kod arapa?

Mo%u017Ee se slobodno re%u0107i da je ovde ve%u0107ini ljudi u velikom interesu da posla bude, da se zara%u0111uje. I da smo svi %u017Eivi i zdravi. Pusti sada pri%u010De da su kompanije %u0161ljam, nabrajanja tu%u017Ebi... gde se to uklapa u temu i globalnu situaciju?

Upravo tako. Ali da to ne ide preko grbace posade. Ovoliko velike kruz kompanije morale su da imaju spremno novac za ovakve situacije. Postoje depoziti koji moraju da se uplate. Sto je veca kompanija veci su depoziti. S obzirom da plove pod zastavama zemalja gde nema zakona. Te zemlje tako nesto ne nalazu.  Ali ne treba niko da potura grbacu da bi se kompanija izvukla.


Online Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #104 on: 15/April/2020 »
To je moje maslo, apdejtovao sam forum pa morao prethodno izbrisati modifikacije, pokrpacu to jedan dan .. nekada ..  b00/

Ala si ga apdejtovao, svaka ti čast.   hahahahaa
Forum izgleda isto već 10 godina.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2