Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227450 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #975 on: 04/January/2021 »
Bitno je da sud o vakcini daje ovaj lik sa videa dok umače keks u puter od kikirikija i govori stondirano... :rofl:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #977 on: 04/January/2021 »
Problem je taj cip od Bila Gejtsa, on je toliko mali da ne moze da se vidi golim okom ... +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #978 on: 04/January/2021 »
Problem je taj cip od Bila Gejtsa, on je toliko mali da ne moze da se vidi golim okom ... +U+


nano-cips sa okusom vanilije....

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #979 on: 06/January/2021 »
Princess produzio pauzu do 14. Maja. Nadajmo se da je to to sto se tice pauze i da ce Maj biti taj mesec kada cemo krenuti da plovimo. :rolleyes:

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #980 on: 07/January/2021 »
Evo I karnival su otkazali nesto

https://www.usatoday.com/story/travel/cruises/2021/01/06/carnival-cruise-line-extends-us-sailing-suspension-cancels-cruises/6561583002/

Ja se ne nadam vise da ce to bit maj. Bice jos otkazivanja I prije maja. Nesto kontam juli ili august I to pocetak sa nekoliko brodova, a tamo negdje pocetak 22e tek da ce svi/vecina plovit. Sad mi se I to cini preoptimisticno.

j**** ga, sta bi sad... Jedino da se na silu povakcinisu ovi svi sto nece...  :rofl: - zezam se, izvinite

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #981 on: 12/January/2021 »
Jesu li ono royal otkazali sve do maja danas :D cirkus je****
Treba ozivit malo one teme sad posao u njemackoj, posao u australiji... Kopnene poslove gledat loma. Posao u Swazilandu, zimbabweu, pakistanu..

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #982 on: 12/January/2021 »
Katastrofa sta se desava :ban:
Ja ne znam, gledala sam juce intervju sa nasim CEO on kaze ocekuje do kraja godine svi brodovi da zaplove. Kako ce to biti moguce ne znam.
Primetila sam da muljaju cim se spomene vakcina, kao da li ce vakcina biti obavezna da bi se plovilo, pa ne znam, jos nismo utvrdili, nismo sigurni... :hmm:
Kao njima CDC nije propisao nista za dalje, hteli bi test cruise ali nemaju jos nikakva pravila za to od CDC...ma sve mi je to jako cudno.
Ko zna kako ce se to zavrsiti.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #983 on: 12/January/2021 »
 Ja nesto kontam da nece dobro zavrsit za nas. Eno vasi se pravdaju i kazu kao imaju para do kraja godine da ne plove.
9.5 milijardi imaju :)
Da bar hoce otkazat sve odjednom I prekinut agoniju ovu. Ubi me ovo serkanje po mjesec, dva
Treba pocet  kontat sta I kako na kopnu

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #984 on: 13/January/2021 »

pravdaju se ,mada ne ide im nesto u prilog kod putnika jer pratim i strane grupe i forume putnici, odnosno oni koji su bukirali za potencijalne kruzeve za mart pa nadalje, jako su ljuti i ne pisu nista lepo za kompanije jer im jos duguje pare od marta prosle godine, pa se i pitaju: "zasto nas lazu i stalno menjaju datume,a mi zbog niskih cena bukiramo kruzeve da bi nam kroz par nedelja otkazali i naravno ne vrate novac." ,malo parafraziram,ali to je ta poenta kako  pisu tamo....

Ovaj podatak od 9.5mlrd bi bio ok da su objavili samo za crew (bar ja tako mislim),ali izlaziti u detalje u javnost ,i to samo radi Carnival, i reci kako imaju para ,a ne vracaju putnicima, to onda nema smisla.... Ne videh nesto da NCL i RCCL izlaze u javnost sa ovakvim izjavama,oni cute i rade ,spremaju se za kruzeve...

Na NCL se vec par meseci unazad spremaju kabine da budu Covid zatvori,da ko zakaci bude odmah izolovan i kupuju se nove masine i neki testovi da se Medical centar opremi...  To na Princessu jos nema niti sam cuo da ce biti nesto tako.... Mozda ipak oni znaju nesto sto mi ne znamo :)

ovo je samo moje misljenje,da se razumemo

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #985 on: 13/January/2021 »
Ova prica s milijardama je u biti sa investitore I holdere. Moraju to rec. Sve ove firme moraju rec tako nesto. Nijedna nece rec u kur** smo, ne znamo hocemo li prezivit.

Ja vise I ne razmisljam o brodu u maju, a pogotovo ne u aprilu.. Evo I ako se veze za vakcinu taj pocetak plovidbe, do maja nece bit vakcinisano ni blizu trecine populacije americke, a da ne pricamo o ekipi sa ovih bijednih ostrva I portova koji nisu ni poceli.. Nevezano za to eno grand kajman kazu da njih kruzeri komotno mogu prekrizit za cijelu 2021. I ja kontam da je to skroz realno

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #986 on: 13/January/2021 »
To na Princessu jos nema niti sam cuo da ce biti nesto tako

Rccl je isto zalozio brodove i ne smeju da kazu koliki broj.
A to za ncl, nije to normalna kompanija,kao da su ove ostale korektne, ona budaletina od njihovog direktora samoj sebi napisala cek veci nego direkror royala. Jos za vakcine rekao da ce da budu obavezne za posadu sigurno a za goste, proveravaju u zakonu. Nijedan direktor jos nije do sada izasao sa tim izjavama, a on nastavlja lupeta.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #987 on: 13/January/2021 »
Mene zanima sta konkretno oni cekaju?
Cim se spomenu vakcine vlasnicima kompanija oni tuc muc ne znamo jos... -()-
Sto se crew membera tice ja mislim da ce vakcina morati sto ja zaista podrzavam 100% ali mislim da nece moci da uslove goste -()-
Zaista mi nije jasno STA se ceka? Vakcina ide traljavo, sporo, vecina i ne zeli da je primi...sta onda? Kako ce biti bolje, kako ce se virus spreciti, zasto je sad gore nego recimo u julu 2021. sto ce biti?
Ono sto znam iz pouzdanih izvora od ljudi koji su trenutno na brodovima rade na implementaciji tih uredjaja za pracenje i to...
To je sve.

pspman sto se tice finansijske situacije ja se nesto i ne razumem previse ali znam da svaka kompanija ima obavezu da na svaka 4 meseca u javnost iznese kako stoji finansijski, kako ce preziveti buduce mesece i to. Ne hvale se oni, to im je obaveza.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #988 on: 17/January/2021 »
Citam ovih dana da Royal salje jedan brod da mu home port bude Barbados I tako ce izbjec americke luke. Doduse to ce bit tek u decembru, al kontam to je jedna opcija I ostalim firmama ako se ne sredi ovo s**** do tad..
Sta mislite jel moguce da ovo ovako krene I prije? I mislite li da ce se isplatit firmama da plove iz kariba u karibe?
Gledam sad 40 I nesto posto ljudi se u biti vozi do kruzeva, ne leti. Ovo bi bio znaci veci trosak za njih. Isto kazu kao firmama bi utovar tih potrepstina za kruz bio skuplji dosta sto bi rezultiralo skupljim kruzevima.
Onda se vracamo I na onu pricu o kruzevima u evropi prije nego u us I kolko je to slicno ovom kruzanju u karibima bez us porta? Nije puno jelde? Mozda se varam.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #989 on: 17/January/2021 »
*nisam mogo editovat gornji post

Ne znam ni kolko ce bit normalno u evropi kruzat. Njemacka u lokdaundu, francuska vratila policijski, austrija produzila vanredne mjere. Nije na moru Al kontam ima veze. Slovacka hoce masovno testirat opet... Svedska novi zakon sto se tice korone, a kao pola miliona zarazenih. To je evropa. I ono ako cemo se za slamke fatat I rec mozda italija, vidim kao otvaraju se polako, ali bas polako. Kao otvaraju muzeje, ali vanredno s**** je na snazi do kraja aprila. Sve u svemu, nece u evropi pocet to prije nego na karibima. U kur** je sve
Ne znam ni ako imas jedan odobreni itinerary npr samo italija, kolko to ima smisla sve. A iskreno, nemam pojma ni kolko I kad je spremna spanija, grcka, portugal da puste kruzeve. Hrvatska, crna gora???
Engleska I sjeverna njemacka zaboravit, baltik isto tako