Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227504 times)

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #990 on: 17/January/2021 »
@svašta

Citao sam ja isto o tome,ali ne verujem da bi im se isplatilo... Prvo sam loading (utovar) se radi u Americi/Kanadi jer je najjeftiniji i najbrzi i to je standard. Ne mogu da zamislim da sad sve prebacuju ne znam,na Bahame ili slicno, jer ne verujem da oni imaju kapaciteta da se cuva hrana,pice,meso ili sta vec,plus one temperature tamo.... Trosak bi bio visok za tako nesto. Smatram da i smestajni kapacitet nije ni priblizno onome sto nudi jedan Ft Lauderdale,Vankuver, LA i slicno. Znamo i sami da preko 50% gostiju (Amerikanci uglavnom i Kanadjani) dolaze direktno sa aerodroma ili direktno iz svog auta pa pravo na brod, znaci ne odsedaju u hotelu i slicno...

"Onda se vracamo I na onu pricu o kruzevima u evropi prije nego u us I kolko je to slicno ovom kruzanju u karibima bez us porta? Nije puno jelde? Mozda se varam."
Ne znam koliko znate,ali konkretno za Princess roba se narucuje mesecima unapred cak i godinu dana. Kruz se pravi na duze vreme pa se na osnovu toga i radi porucivanje robe: hrana,pice,meso itd. A zasto se ne kupuje po Evropi? pa jer Princess prati USPH standard odnosno americki standard sto se tice hrane i pica, pa se recimo jagnjetina porucuje mesecima u napred jer idu brodom do Evrope i onda se u hangarima i hladnjacama u Evropi cuva mesecima do godinu dana i onda kada je recimo turnaround u Southampton ili Barcelona,tada se iznosi iz magacina i slicno i direktno na brod. Sto se tice nekog povrca,on se kupuje iz Evrope tipa: krompir, neko voce, sargarepa i slicno. Jer je to svuda isto : srgarepa je sargarepa (recimo).
Takodje,stvari kao recimo salvete,neki delovi za brod, ulja,maziva i slicno,sve ide iz Amerike, pa tako ako se nesto pokvari i treba da se zameni onda su muke Tantalove da to se poruci iz Amerike i dodje u Evropu i slicno ali dodje :D ...

Verujem da ce krenuti po Evropi i Aziji pre nego Americi, za Ameriku je realno negde oko Septembra da krene (po meni),  osim ako se iz politickih razloga (a to ce i biti tako) ne odobri ranije,jer se planira do 100 miliona Amera da se pelcuju do pocetka marta ,kako kaze Biden novi predsednik im.  Kako cujem,Kanadjani hoce da produze zabranu kruzera do kraja Jula, sto nikako ne ide u prilog kompanijama koje idu na Aljasku. ali videcemo....


Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #991 on: 17/January/2021 »
Nadam se da si u pravu I da ce bit nesto prije septembra

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #992 on: 17/January/2021 »
svi se nadamo da ce to krenuti sto pre,da se vratimo u normalu,ali eto cekamo 20 Januar i plan Bidena da vakcinise do 100 miliona Amerikanaca i onih koji nisu americki drzavljani (imigranti,green card i slicno) jer on njih obozava te sto ja kazem "izbegaje" , tamo do marta  pa cemo videti...  :pilot:

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #993 on: 17/January/2021 »
@svašta

Citao sam ja isto o tome,ali ne verujem da bi im se isplatilo... Prvo sam loading (utovar) se radi u Americi/Kanadi jer je najjeftiniji i najbrzi i to je standard. Ne mogu da zamislim da sad sve prebacuju ne znam,na Bahame ili slicno, jer ne verujem da oni imaju kapaciteta da se cuva hrana,pice,meso ili sta vec,plus one temperature tamo.... Trosak bi bio visok za tako nesto. Smatram da i smestajni kapacitet nije ni priblizno onome sto nudi jedan Ft Lauderdale,Vankuver, LA i slicno. Znamo i sami da preko 50% gostiju (Amerikanci uglavnom i Kanadjani) dolaze direktno sa aerodroma ili direktno iz svog auta pa pravo na brod, znaci ne odsedaju u hotelu i slicno...

"Onda se vracamo I na onu pricu o kruzevima u evropi prije nego u us I kolko je to slicno ovom kruzanju u karibima bez us porta? Nije puno jelde? Mozda se varam."
Ne znam koliko znate,ali konkretno za Princess roba se narucuje mesecima unapred cak i godinu dana. Kruz se pravi na duze vreme pa se na osnovu toga i radi porucivanje robe: hrana,pice,meso itd. A zasto se ne kupuje po Evropi? pa jer Princess prati USPH standard odnosno americki standard sto se tice hrane i pica, pa se recimo jagnjetina porucuje mesecima u napred jer idu brodom do Evrope i onda se u hangarima i hladnjacama u Evropi cuva mesecima do godinu dana i onda kada je recimo turnaround u Southampton ili Barcelona,tada se iznosi iz magacina i slicno i direktno na brod. Sto se tice nekog povrca,on se kupuje iz Evrope tipa: krompir, neko voce, sargarepa i slicno. Jer je to svuda isto : srgarepa je sargarepa (recimo).
Takodje,stvari kao recimo salvete,neki delovi za brod, ulja,maziva i slicno,sve ide iz Amerike, pa tako ako se nesto pokvari i treba da se zameni onda su muke Tantalove da to se poruci iz Amerike i dodje u Evropu i slicno ali dodje :D ...

Vecina hrane koju cjeli Carnival Corp narucuje dolazi iz US, zbog niceg drugog nego cijene.
Uzmes jednog proizvodjaca(preprodavaca) i narucis neku namirnicu za 100 brodova x 12 mjeseci dobivas dobru cjenu.
Sta se tice cuvanja hrane, saljes je u frigo kontenjeru i mozes je cuvati di god hoces i koliko dugo hoces treba ti samo jedna uticnica ili dovoljno nafte

Rezervni djelovi se narucuju iz cjelog svijeta, jos uvijek najveci dio iz europe. Paketi dolaze na centralno skladiste (kojih svaka kompanija ima po svijetu nekoliko) i kad imas dovoljno za kontenjer saljes na brod.

Nije da kompanije nemaju dovljno razvijenu logisticku mrezu po europi i da prije nisi plovili po europi.
 

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #994 on: 17/January/2021 »
@Electrician  tako je ,bravo :)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #995 on: 18/January/2021 »
To za rezervne dijelove - ncl uglavnom radi s Funom za broadcast opremu, a I svu opremu za teatar uglavnom I znam da smo u kur** kad se nesto sje*e I ceka se kad smo u americke, a da je loma lakse I brze kad smo u evropi..
Bilo kako bilo, kruzevi u evropi su uvijek bili I znaci isplatili su se. Ne vjerujem da je to uopste uslov da se krene, nego eto taj virus I restrikcije sto nosi sa sobom. Vise me zanimalo kolko ima smisla I kolko je to skuplje brebacit home port u barbados npr. Znaci I nije neka frka

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #996 on: 18/January/2021 »
evo malo da se zamislimo ,sta i kako, i sta nas ceka 2025 godine ,da ne kukamo ko sada :D

https://www.centerforhealthsecurity.org/our-work/publications/the-spars-pandemic-2025-2028-a-futuristic-scenario-to-facilitate-medical-countermeasure-communication

https://fb.watch/35EfjAxZfM/

Spoiler Alert: "teorija" zavere ;) ko nece da razume neka ni ne gleda ovaj video :P

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #997 on: 18/January/2021 »
Znas sta je jos zabrinjavajuce: Svi koji su primili testnu vakcinu protiv velikih boginja 1796e, danas su mrtvi  :D

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #998 on: 18/January/2021 »
Znas sta je jos zabrinjavajuce: Svi koji su primili testnu vakcinu protiv velikih boginja 1796e, danas su mrtvi  :D
:rofl:
 :rofl:
 :rofl:

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #999 on: 19/January/2021 »
Ja i gosn Aleksandar se toliko neslažemo u razmisljanju da je vec postalo glupo komentarisati izjave.
Voleo bih da cujem njegovo misljenje na temu Američkog sletanja na Mesec
"Jedan nas momak radio je u produkciji ,eno zivi vec godinu i po dana tamo,kaze poslednja 3 mesec niko ne prica o Koroni u Australiji."
Naravno da ne pričaju zato što je korona samo jedna velika svetska zavera sa samo jednim ciljem, da se ubije Ratko Mladić u zatvoru.

nije tačno da se ne priča u Australiji. samo se ne prica u toj meri kolikose kod nas prica. Uostalom, normalnom coveku je dovoljno reci jednom. on te ingormacije isfiltrira, zakljuci neki razuman zakljucak i to je to.
Znam zato sto moj brat živi u Australiji.
Ja sam u Austriji (je*iga za*****ao se, hteo i ja u Australiju ali sam disleksican)
Ni u Austriji se ne priča toliko koliko kod nas. Spomenu se tu i tamo vakcine, korona i to je to. mali lockdown je na snazi i to je zo.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1000 on: 19/January/2021 »
@NVC    :deda:  ljubi brat :*

Vidim istrazivao si malo stranice,lepo od tebe...
"Jedan nas momak radio je u produkciji ,eno zivi vec godinu i po dana tamo,kaze poslednja 3 mesec niko ne prica o Koroni u Australiji." - da to kaze on, ako mu je verovati, ja to nisam ni rekao,nego prenosim njegove reci :) takodje bivsa jedna cura,koja je tamo 6 mesci vec ,ne vidim na nijednom njenom video klipu,story ili slicno  da iko nosi maske, da ima zatvorenih kafica,restorana,da se iko tripuje.

" Uostalom, normalnom coveku je dovoljno reci jednom. on te ingormacije isfiltrira, zakljuci neki razuman zakljucak i to je to." pa ja rekoh ovde hiljadu puta,pa ima nekog ,khm, ko nece da shvati i zakljuci sta se radi u svetu, pored svih linkova,knjiga,istrazivanja i slicno :)

"Ja sam u Austriji (je*iga za*****ao se, hteo i ja u Australiju ali sam disleksican)" - hbg, sledeci put kartu u ruke pa nemoj opet da se za-es oko IMena zemalja, pomislicu da si Plavusa pa ne znas razliku Iran-Irak, a bistar si momak :)

"Ni u Austriji se ne priča toliko koliko kod nas. Spomenu se tu i tamo vakcine, korona i to je to. mali lockdown je na snazi i to je zo." da a zato narod na ulicama protestvuje protiv ovih i***ta koji su unistili svet sa njihovim lazima  :)

Anyway,kao sto rekoh: ko veruje i hoce da veruje da nas "virus" ubija evo vec godinu dana ,slobodno ,taj neka stane u red za bocu, ko ima i malo razuma i prica engleski moze i sam da zakljuci posle ovoliko dokaza i citanja ,sta nam se sprema i sta nam rade :)

Toliko od mene, e nemoj da zaboravis Mozzart Kugle molim te,baba moja to volE,pa ako ti nije cim jednu kutijicu onako malecku donesi, bio BiH ti za'valan :*

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1001 on: 19/January/2021 »
Rasprava se zahuktava, sada su "dokazi" i Instagram story-i bivših devojaka sa broda.
Situacija je napeta, kao u fabrici tregera.
 :pop:

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1002 on: 19/January/2021 »
najbitnija rasprava, mogao bi se prikljuciti,glupo je prekidati zabavu je l? A ne,pardon, bitno je sta kazu Dr.Kon i preCednik WHO koji odbija da se vakcinise,oni su bitan faktor ;)

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1003 on: 19/January/2021 »
najbitnija rasprava, mogao bi se prikljuciti,glupo je prekidati zabavu je l? A ne,pardon, bitno je sta kazu Dr.Kon i preCednik WHO koji odbija da se vakcinise,oni su bitan faktor ;)
Ovo je trenutno najbitnija rasprava, i baš zato je bitno da se odvoje gluposti od činjenica. A zašto ubacuješ Kona i predsednika WHO u ovo, to znaš samo ti.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1004 on: 19/January/2021 »
ma buci buci :)

Ovo je trenutno najbitnija rasprava, i baš zato je bitno da se odvoje gluposti od činjenica.

pa ajde Join Us :) ssta ti imas da kazes na temu... jesi odabrao bocu?