Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 228082 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #210 on: 13/May/2020 »
A zaboga! Kad ce pocet ukrcaj na Royal-a?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #211 on: 14/May/2020 »
A zaboga! Kad ce pocet ukrcaj na Royal-a?

Tesko da ce skoro.

Karnival je izgleda u najboljem polozaju sto se tice finansija. Bice belaja, ali za sada je optimisticno skroz na korporativnom nivou.
...a mislim da nece dozvoliti da odu u ku**c.

Brisi ovo. Najavili su otkaze. Ja cekam ovih dana da saznam, ali po svoj prilici, vreme je da se salje prijava negde gde se bere paradajz ili sta je vec sada u sezoni u plastenicima.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #212 on: 15/May/2020 »
Počeli su da se uručuju otkazi i prinudni & neplaćeni odmori u Carnival-u. Već nam se preko mejlova javljaju ljudi iz office-a, da nas obaveste da prestaju sa radom, pozdravljaju nas i žele sve najbolje. Zamišljam ih kao u filmovima kad spakuju stvari iz svog cubicle-a u kartonsku kutiju i odlaze iz firme. Ovi što idu na prinudni kažu da je do 30. novembra...

Offline Master

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #213 on: 15/May/2020 »
Office otvoren? Ne radi se od kuce?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #214 on: 15/May/2020 »
Office - interni izraz u nekim departmentima, ne odnosi se na fizičku lokaciju nego generalno na zaposlene u shoreside sekcijama. Da, većina je radila od kuće tokom pandemije, sad više ni odatle neće raditi (neki). Sa druge strane, na primer čovek iz logistike koji je radio u centralnom magacinu se isto pozdravio sa nama, on nije radio od kuće, tako da on verovatno danas i bukvalno iznosi svoju kartonsku kutiju sa ličnim stvarima. :(

Offline Drunken_Sailor

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
  • I want to breathe the air of new places
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Staff Photographer
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #215 on: 16/May/2020 »
Nadam se da ce se cruise industrija brzo oporaviti nakon epidemije

Online deejaymanga

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Carnival Cruise Lines
  • Recruitment Agency: Uspinjaca Posao
  • Job Title: Team Headwaiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #216 on: 17/May/2020 »
Evo da se javim sa Breeze-a, za pola sata 94 makedonaca napustamo port u Southampton i idemo ka Luton Airport odakle cemo letjeti za Sofiju a nakon to sa busevima krecemo za Makedoniji gdje ce nas odvesti u 14 dnevni karantin jel kod nas prije neki dan su produzili vanredno stanje jos na 14 dana. Ajmo nadam se da je sve konacno doslo kraju i da cemo bez problema stici kuci.  :pop1:

Od balkanaca samo mi idemo iz Southamptonw  ostalih ce valjda kuci iz Dubrovnika gde bi trebali stici na 28 maj. Juce su takodje otisli svi iz UK a sa nama zajedno odlaze i madjarima mislim.

p.s evo Italija otvara granice i kazu da ce se tamo moci putovat nakon 3 juna a kao sto vidim i u Americi se polako vracaju stvare u normali. Ako zemlja koja je bila najpogodenija od korone moze da otvori granice nakon skoro 4 mjeseca ne vidim zasto bi brodovi ne bi mogli plovit nakon septembar recimo.!

Offline Master

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #217 on: 17/May/2020 »
Ovo mi je doslo preko marine press clippings, pa 'ajmo, abecednim redom:

Adventure Canada has canceled all 2020 departures.
AmaWaterways has canceled all sailings through July 31.
American Cruise Lines has canceled all sailings through June 14.
American Queen Steamboat Company has canceled all sailings through June 21.
Avalon Waterways has canceled all sailings through Aug. 31.
Azamara has canceled all sailings through June 11.
Bahamas Paradise Cruise Line has canceled sailings on Grand Celebration through June 13. Sailings on GRAND CLASSICA are canceled through July 10.
Carnival Cruise Line has canceled most departures through Aug. 31. The exceptions are sailings on eight ships — CARNIVAL HORIZON, CARNIVAL MAGIC, CARNIVAL SENSATION, CARNIVAL DREAM, CARNIVAL FREEDOM, CARNIVAL VISTA, CARNIVAL BREEZE and CARNIVAL ELATION — that are scheduled to resume on Aug. 1. Carnival also has canceled all sailings from New York City and San Francisco for the rest of the year as well as all Alaska sailings.
Celebrity Cruises has canceled all sailings through June 11. Sailings in Alaska have been canceled through the end of June.
Celestyal Cruises has canceled all sailings through June 28.
Costa Cruises has canceled all sailings through June 30.
Cunard Line has canceled all sailings through July 31.
Crystal Cruises has canceled all river, yacht and ocean sailings through the end of June. The line also has delayed the debut of its new expedition ship, Crystal Endeavor, until Nov. 14.
Disney Cruise Line has canceled all departures worldwide through July 28. The line’s four ships will resume service from July 31 through Aug. 5.
Emerald Waterways has canceled all sailings through Aug. 31.
Norwegian Cruise Line has canceled all sailings through June 30. Voyages on Norwegian Sun have been canceled through Oct. 18.
Oceania Cruises has canceled all sailings through June 30.
Paul Gauguin Cruises has canceled all sailings until an unspecified date. The line says sailings will resume “in the near future.”
Ponant has canceled cruises on its 11 vessels through varying dates in May and June.
Princess Cruises has canceled all Europe and Alaska sailings, plus cruises in the Canada and New England region, for the rest of the year. It has canceled Caribbean sailings through Nov. 4.
Regent Seven Seas Cruises has canceled all sailings through June 30.
Royal Caribbean has canceled all sailings through June 11. In addition, the line has canceled the June 13 sailing of Vision of the Seas and the June 20 sailing of Anthem of the Seas.
Scenic Luxury Cruises & Tours has canceled all sailings through Aug. 31. Scenic Eclipse sailings have been halted through Sept. 30.
Seabourn has canceled all sailings into October. The line’s five ships will return to service from Oct. 13 to Nov. 20
SeaDream Yacht Club has canceled all sailings through May 15.
Silversea has canceled departures into June with ships resuming service between June 13 and July 2.
Tauck has canceled all sailings through July 31.
UnCruise Adventures has canceled departures into the third week of May.
Uniworld Boutique River Cruise Collection has canceled sailings through June 30.
Victory Cruise Lines has canceled all sailings on VICTORY I through the end of June (sailings will resume July 5). All sailings on VICTORY II have been canceled for the rest of the year.
Viking has canceled all sailings through the end of June.
Virgin Voyages has postponed its inaugural voyage until Aug. 7.
Windstar Cruises has canceled all sailings through the end of June.


Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #218 on: 17/May/2020 »
Domino efekat: Speedcast, veliki provajder satelitskog interneta u pomorskoj industriji - bankrotirao.

S obzirom da su njihove glave mušterije - naftne platforme, kruz kompanije itd. žestoko pogođene pandemijom, kriza se reflektovala i u svemir, da se tako izrazim... prihodi su pali... i eto.


Sa druge strane jedna vest koja me je prijatno iznenadila.

Carnival, čak i u ovoj situaciji kad u Americi deli otkaze, počeo je da uplaćuje novac crew memberima koji su ostali kod kuće i nisu mogli da se ukrcaju. Pri čemu me nije to generalno iznenadilo, jer su to i obećali na početku, nego plaća i ljudima koji imaju manje od 2 godine staža. Rečeno je da dobijaju samo oni koji su preko 2 godine u kompaniji... a ovi manje jedino ako menadžment u Majamiju pregleda njihov dosije i oceni da su se istakli rezultatima.

Iskreno, bio sam siguran da od toga nema ništa... ali već dve osobe (konobarice) su mi se javile, kažu dobile su pismo od predsednice kompanije i na račun im je leglo 750 dolara.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #219 on: 17/May/2020 »
To su mrvice, nije ni vrijedno spomena s obzirom kako su se kompanije zadnja dva mjeseca odnose prema svojim crew memberima.
Royal isto isplaćiva $400 kao svima koji čekaju ukrcaj, dao i bonus plaću posadi na brodu, ali sve je to kikiriki.
Shore side managementi su zadužili kompanije do grla i sebi sigurno strpali milijune u džepove, a ovo je samo mazanje očiju.
Ostaje za vidjeti koje će se kompanije oporaviti kad ova kriza završi, a koje ne. Nešto mi ih nije žao :embarrased:

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #220 on: 17/May/2020 »
Neke kompanije ne uplaćuju ni mrvice crew memberima koji su kod kuće. Ni pisma, ni razglednice...

Offline Cydonia

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Youth staff
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #221 on: 18/May/2020 »


Iskreno, bio sam siguran da od toga nema ništa... ali već dve osobe (konobarice) su mi se javile, kažu dobile su pismo od predsednice kompanije i na račun im je leglo 750 dolara.

Ne znam po kom principu rade.
Juče pričam sa koleginicom koja samo što je došla kući sa Splendora/Spirita. Status da ne radi imala je od 27. marta, i nekoliko puta su im govorili kako će dobiti dvomjesečnu platu, ali još nije. Kaže, ni ona ni niko iz Entertainmenta na Splendoru i Spiritu.
Sa druge strane, drugoj koleginici, koja je imala sign on u martu, uplatili su prije dva dana 30dana platu.

Uglavnom... čekam tih 750 dolara kao ozebao sunce, ne bih li se doteturala do kuće; otišla na putešestvije u martu i zaglavila.  oT

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #223 on: 19/May/2020 »
Eto, srbi i crnogorci ispadoše najgori a samo hoće kući.

Taj visokopozicioniran casnik bolje da umukne i ne komentarise druge ljude. Ako je "visokopozicioniran" znaci inda prima veliku lovu cak i sad i zaboli ga hoće li kući i da li će imati za racune sledeci mjesec. Nisam nacionalista ali kad cujem druge kako pricaju kao nacionalisti dodje mi da ih pljunem po sred cela, poput ovog VISOKOPOZICIONIRANOG casnika.

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #224 on: 20/May/2020 »
Prvo ostavimo se nacionalisticko-senzacionalistickih izjava.Da smo pamertni,da se drzimo zajedno kao filipinci,ko zna dje bi nam bio kraj!
Istina je da ima malo hrvata u Hotel dep. i shodno tome mali broj njih ce protestovati.Hrvati koji su u hotel dep su vecinom medju prvima poslati kuci jer imaju eu pasos.
I meni je licno drago sto dosta mojih drugara iz hr nije moralo 2 mjeseca na brodu u karantinu.I uprkos eu pasosu, mnogi su morali ostati na brodu.Neki su jos tamo.
 Najveci problem je sa americkim portovima.Prokletim americkim sluzbama,koji misle da su bog,i da su svi ostali go**a.Sto je zalostno jer su mnogi amerikanci mnogo fini ljudi ali im je drzavni aparat katastrofa .
Da se vratim na Proteste. Podrzavam sve vrste NENASILNIH protesta. To se zove demokratija. Svako ima pravo da iznese svoje misljenje, zelje i strahove SVE DOK DRUGE NE VRIJEDJA I UGROZAVA FIZICKI!
Sigurno ne podrzavam nikoga ko pravi gluposti al' da je lako 60+ dana u jednoj sobi u karantinu,NIJE.
I jos nesto da kazem vezano za Hotelsko osoblje brodova. Mislim da nije u redu sto se prica da to nisu pravi pomorci, jer imaju duze ugovore, krace odmore, manju platu, vecinom losije Kabine i jos pored toga su u stalnom stresu zbog Gostiju, komentara i slicnih gluposti.
NE ZELIM NIKOGA DA OMALOVAZAVAM, ali neka se zapitaju kolege "Pravi pomorci"kako bi njima bilo da rade 7mjeseci na lidu ili ne daj Boze u Galley ? za1200$
Sto se tice repatrijacije, moglo je i ranije,jer su neke kompanije to mnogo brze odradile.Cak je bilo i drzavnih carter letova za nase gradjane u inostranstvu.
Samo je falilo volje.
Svima koji cekaju na brodu zelim brz I zdrav povratak kuci!
A svima nama zelim da se kruz industrija sto prije vrati na noge jer mnogi od nas uveliko zavise od posla u toj industriji