Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227736 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #480 on: 05/August/2020 »
Kakva je situacija na tvom brodu?

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #481 on: 05/August/2020 »
Za sad hvala bogu dobra,medjutim 2 nedelje cu biti bez gostiju PA Onda u septembru ponovo krece Ali preko druge agencije Koja je nasla povoljnije aran mane I manje troskove odustajanja putnika, kompanija se dovija na sve nacine da izgura sezonu.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #482 on: 06/August/2020 »
Odakle su vam gosti?

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #483 on: 07/August/2020 »
Ja ipak mislim da ce par brodova krenuti ploviti Mediteranom pocetkom 8 mjeseca. :wave:

Kao sto sam i najavio 25.6, MSC ce da 16.8 da krene sa 2 broda da plovi, jedan sa Grckim lukama (MSC Magnifica), dok ce MSC Grandiosa da plovi od Genove do Malte..

Na linku ispod mozete da cujete intervju od strance CEO Gianni Onorato, ujedno i plan MSC kompanije za restart.

https://www.linkedin.com/posts/riccardocarrieri_webcast-we-felt-we-should-go-beyond-the-activity-6697090049453891584-LAVg

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #484 on: 08/August/2020 »
Kao sto sam i najavio 25.6, MSC ce da 16.8 da krene sa 2 broda da plovi, jedan sa Grckim lukama (MSC Magnifica), dok ce MSC Grandiosa da plovi od Genove do Malte..

Na linku ispod mozete da cujete intervju od strance CEO Gianni Onorato, ujedno i plan MSC kompanije za restart.

https://www.linkedin.com/posts/riccardocarrieri_webcast-we-felt-we-should-go-beyond-the-activity-6697090049453891584-LAVg
Neka je sa srecom. Nadam se da ce biti veoma oprezni i da ce insistirati da crew i gosti rade testove pre ukrcaja kako bi se izbegla katastrofa na brodu. Takodje, trebalo bi da mere temperaturu svakom ko ulazi na brod mada to samo po sebi nije dovoljno ukoliko osoba nije radila PCR test.

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #485 on: 08/August/2020 »
Upitan je dosta taj PCR test. Meni bliska osoba, bez apsolutno ikakvog simptoma, ga je radila jer jer kompanija gde radi tako zahtevala( a i placala test) i bila pozitivna. Takodje sam imao uvid u test osobe koja je imala vecinu jakih simptoma sto navode i bio je negativan. Pitanje je sta taj test stvarno belezi: da li bilo kakvu upalu, povisenja nekih referentnih vrednosti ili nesto trece. Sta ako ja odem u Torlak kad dodje vreme za ukrcaj, testiram se i dobijem pozitivan test a apsolutno se savrseno osecam, bez ikakvih problema? Zbog toga apsolutnu zdravu osobu pre, u toku ili posle kruza mogu testirati, dobiti pozitivan test i zaustaviti sve iako ta osoba mozda uopste nije bolesna. Nisam teoreticar zavera ali mnogo sumnji i rupa ima u vezi ovog testa koji se koristi.

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #486 on: 08/August/2020 »
MSC ce da testira sve i jednog gosta prije samog ukrcavanja(na terminalu), a sve pomocu nekog "molekularnog" testa, koji ce da pokaze rezultate nakon 1h.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #487 on: 08/August/2020 »
Upitan je dosta taj PCR test. Meni bliska osoba, bez apsolutno ikakvog simptoma, ga je radila jer jer kompanija gde radi tako zahtevala( a i placala test) i bila pozitivna. Takodje sam imao uvid u test osobe koja je imala vecinu jakih simptoma sto navode i bio je negativan. Pitanje je sta taj test stvarno belezi: da li bilo kakvu upalu, povisenja nekih referentnih vrednosti ili nesto trece. Sta ako ja odem u Torlak kad dodje vreme za ukrcaj, testiram se i dobijem pozitivan test a apsolutno se savrseno osecam, bez ikakvih problema? Zbog toga apsolutnu zdravu osobu pre, u toku ili posle kruza mogu testirati, dobiti pozitivan test i zaustaviti sve iako ta osoba mozda uopste nije bolesna. Nisam teoreticar zavera ali mnogo sumnji i rupa ima u vezi ovog testa koji se koristi.

HVALA Bogu da neko misli svojom glavom BRAVO!!! ja o ovome pricam da su testovi nepouzdani i netacni! to nije moje misljenje ni istrazivanje,to je rekla i WHO i nasi strucnjaci i ostali svetski! Takodje i za maske i za mali milion stvari!!!

Anyway,nadam se brzom oporavku i ostalih kompanija i da se nekako pocne u normali..

Jedna nova vest i "novi" virus: https://www.news.com.au/technology/novel-bunyavirus-reemerges-in-china/news-story/b833406e5b2b391aac62dc52db554e64?utm_campaign=EditorialSB&utm_source=news.com.au&utm_medium=Facebook&utm_content=SocialBakers&fbclid=IwAR1uSruDALo6NyvyduYj95Adfs21X1pAx66Gudfdt_3Qq1E7tAFieCciHMQ

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #488 on: 08/August/2020 »
Neznam dali je ovo dobra vijest, nadam se da ovi Talijani ne za***** ,,,kao ovi mamlazi na Hurtigenu u Norveškoj . :waiting: Ako sve prođe ok bez većeg fijaska bit će to dobra poruka za Europsko tržište kruzera.  b00/   



https://www.seatrade-cruise.com/news/italy-oks-restart-cruises-msc-ready-roll-costa-coming-soon


Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #489 on: 09/August/2020 »
apsolutnu zdravu osobu pre, u toku ili posle kruza mogu testirati, dobiti pozitivan test i zaustaviti sve iako ta osoba mozda uopste nije bolesna. Nisam teoreticar zavera ali mnogo sumnji i rupa ima u vezi ovog testa koji se koristi.

Da tako otprilike bude.

Nema zeze sa teorijom zavere. Ko je tebe optuzio za to?

A i ako cemo da se bavimo teorijama. I druga strana koja propagira sve ovo moze u istoj meri biti nazvana istim imenom. Jer ni oni nista nisu predstavili kao legitimno.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #490 on: 09/August/2020 »
Kada se brod ljulja voleo bi da vidim koliko vas ode gore na most i kaze oficirima i kapetanu svoje misljenje kako treba da se vozi brod. Ili kad je blackout koliko vas ode u ECR da im da misljenje kako da rese problem. Samo o virusima svi imamo misljenje?

HVALA Bogu da neko misli svojom glavom BRAVO!!!

Moze da misli svojom glavom koliko hoce kad nema osnovno znanje koje je potrebno. Sanse da ce neko imati suprotno misljenje od konsenzusa nauke i misliti tacno su 0%.

Jer ni oni nista nisu predstavili kao legitimno.

Problem je nerazumevanje kako funkcionise nauka. Neko ima teoriju, napravi eksperiment i pokusa da "dokaze" nesto. Tokom rada, ukoliko je zanimljiva tema i izgleda da je OK, moze se desiti da rad bude predstavljen na nekoj konferenciji ili u nekom casopisu, ali se jasno zna u kom je to stadijumu.
 Kada je rad gotov, onda se to salje na objavu. Prolazi nekoliko provera i ako je metodologija eksperimenta dobra i obrada podataka korektna, te svi zakljucci, onda se rad objavi u renomiranom casopisu. Moj najbolji prijatelj je jedan od ljudi koji radi provere metodologije i obrade podataka za neke od najacih naucnih casopisa i znam da svega 3% radova prodje uopste provere, a od onih koji prodju gotovo ni jedan ne prodje bez da treba nesto doraditi i prepraviti.
 Zatim drugi naucnici ponavljaju eksperimente, koriste bolje metode, uvidjaju propuste i u velikoj kolicini obore prvobitne zakljucke. Radovi se onda povuku ili prepravljaju i tek nakon nekoliko godina i mora radova se kaze da je nesto zaista dokazano, a do tada je vec potpuno ugladjeno, ispolirano i precizno. Mi obicni smrtnici ne cujemo nista o ovome do te poslednje faze, niko ne isprati svaki objavljeni rad, niti to ima smisla.
Zivimo u svetu gde informacije brzo putuju, a sve oci su  uprte u COVID pa se sada objavljuju i medijski popularizuju zakljucici koji su tek u veoma ranim stadijumima jer nam treba a nemamo bolje trenutno. Nauka menja misljenje sa svakom pojavom novog dokaza, to je normalno i tako treba. Vecina tih radova i zakljucaka ne bi dosla do nas narednih nekoliko godina i tad bi vec bilo sve OK.
Problem je sto politicari i mediji ne objasne (cesto i ne razumeju) proces vec tretiraju ljude kao glupu masu i serviraju informacije, poluinformacije dezinformacije pq onda imamo situaciju u kojoj mi kojoj neko ko je imao 2 iz biologije kao ja treba da "misli svojom glavom" da li je to virus ili nije. Da bi doneo takav zakljucak potrebno je malo vise od misljenja.

Upitan je dosta taj PCR test...... Pitanje je sta taj test stvarno belezi: da li bilo kakvu upalu, povisenja nekih referentnih vrednosti ili nesto trece.
Ne, nije pitanje, vrlo je poznato kako funkcionise i malo je komplikovaniji od onoga sto ti zamisljas. Cela planeta prica o tom testu vec mesecima, objasnjen je od stručnog nivoa do nivoa cetvorogodisnjeg deteta, samo treba pogledati.

Sta ako ja odem u Torlak kad dodje vreme za ukrcaj, testiram se i dobijem pozitivan test a apsolutno se savrseno osecam, bez ikakvih problema?
Ili imas covid bez simptoma ili je neko za*****ao test. PCR je tacan 100% u laboratorijskim uslovima, ali uslovi na terenu nisu idealni. Od uzimanja uzoraka, transporta, obrade testa, dolazi do kontaminacije i gresaka. U nekim zemljama je stopa greske bila 20% u nekima 40% u nekima je skoro ni nema. Video sam snimke kako su u BG radili testiranje u pocetku, totalna katastrofa, nije ni cudo da je bilo gresaka.
Opste su poznati svi problemi vezani za PCR i testiranje na antitela, ali prosto za sada nemamo bolje resenje osim da se oslanjamo na njih.

Nisam teoreticar zavera ali mnogo sumnji i rupa ima u vezi ovog testa koji se koristi.
Sve je tu dosta jasno ali mediji i politicari koriste situaciju i serviraju nepotpune informacije.

Pod uslovom da se ovo moze nazvati virusom.
Koliko sam ja ucio u skoli, virus ne moze da se odrzi na velikoj temperaturi i pod velikim UV zracenjme kakvo je leti. A ovaj ne samo da se odrvaza nego i hara.

Stvarno se toga secas iz skole a ne sa FBa iz skorijeg vremena? Posto to kruzi bas lepo internetom sada, a kladio bih se da to neces naci u skolskim udzbenicima.
Polio, Dengi, HIV, svi hepatitisi...to su samo neki koji mi sad padaju na pamet koji imaju nula problema da prezive toplo vreme. Mislim da si pomesao virus sezonskog gripa sa virusima uopste.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #491 on: 09/August/2020 »
Preuzeto iz dnevnih novina od 01.08.2020.:
Grčka je danas otvorila šest glavnih luka za pristajanje kruzera, prvi put u ovoj turističkoj sezoni koju je veoma pogodila pandemija koronavirusa. Međutim, prvi brodovi očekuju se tek za tri nedelje. Rečeno je da su luke  Rodos, Pirej, Heraklion, Volos, Krf i Katakolon spremne da ponovo primaju putnike s prekookeanskih brodova.

Nekada mi se čini da većina zemalja ni sama na zna šta hoće odnosno šta može. Pokušavaju da se zaštite koliko god je moguće od Covid19, a svesni su koliko ogromne gubitke trpe.
Valjda četvrtinu Grčke ekonomije čini turizam.

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #492 on: 09/August/2020 »
pspman je toliko toga napisao, da sam ja resio da na njegove navode vise ni ne odgovaram. Covek ima svoje misljennje, koje je usput toliko povrsno da povrsnije ne moze biti...
Druze, nemoj takve stvari ovde pisati... Pusti ljude koji znaju nesto iz pouzdanih izvora da pisu ovde te informacije. to je mnogima jedino mesto gde mogu da procitaju tako nesto.
Ako hoces da razglabas o antivaxerskim temama, evo, pozvacu te ja na jutarnju kafu sa babama koje dolaze kod moje keve svako jutro. Pricaju isto kao i ti. i one tvrde da je virus vestacki. Bio bi tu glavni sa informacijama koje imas.

Mani se covece nauke.

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #493 on: 10/August/2020 »
Jer ni oni nista nisu predstavili kao legitimno.

Nauka menja misljenje sa svakom pojavom novog dokaza, to je normalno i tako treba.

Ti si se u ovde slozio samnom. Nista nisu predstavili kao legitimno

E sad, da li je u redu naturati ljudima sve sto su za vreme ovog stanja naturali i obecavali/pretili obaveznu vakcinaciju. Nije. Pa i sami su priznali, da nije ispitana dovoljno.


Stvarno se toga secas iz skole a ne sa FBa iz skorijeg vremena? Posto to kruzi bas lepo internetom sada, a kladio bih se da to neces naci u skolskim udzbenicima.

Da, isto se tako secam da vakcina morada bude odobrena i prodje testiranje od minimum 10 godina. I naravno da joj se znaju sastojci.

Nemam fb ali verujem ti kada kazes.  Cak ni ovaj profil nisam ja napravio nego moja devojka, pa sam ja samo preuzeo.


Posto to kruzi bas lepo internetom sada, a kladio bih se da to neces naci u skolskim udzbenicima.


Da li je lepo ili ruzno, to je stvar ukusa.
Ali pretpostavljam da na tom fb ima ljudi koji su isto tako isli u skolu i nesto zapamtili ili eventualno postali epidemiolozi i virusolozi, pa rekli da ovakva vrsta virusa nigde do sada nije opisana kao i da je prirodni virus lako bi se znalo mesavinom kojih virusa je stvoren.


pspman je toliko toga napisao, da sam ja resio da na njegove navode vise ni ne odgovaram. Covek ima svoje misljennje, koje je usput toliko povrsno da povrsnije ne moze biti...
Druze, nemoj takve stvari ovde pisati... Pusti ljude koji znaju nesto iz pouzdanih izvora da pisu ovde te informacije. to je mnogima jedino mesto gde mogu da procitaju tako nesto.
Ako hoces da razglabas o antivaxerskim temama, evo, pozvacu te ja na jutarnju kafu sa babama koje dolaze kod moje keve svako jutro. Pricaju isto kao i ti. i one tvrde da je virus vestacki. Bio bi tu glavni sa informacijama koje imas.

To je bilo veoma nisko. Ne znam da li ti prilici.
pspman je kao i svi drugi clanovi foruma dosao da iznese svoje misljenje. Ne znam zasto si se nasao uvredjen. Nije uredu prema njemu.
Zamisli da je on tebe ili nekog nazvao neo-liberalistom ili slicnim imenom.

--------------------------------------------------------------



Svi smo ovde da iznesemo svoje misljenje, zato i forum sluzi. Za one koje ne mogu da podnesu tudja misljenja ili se osecaju licno napadnutim kada neko opoziva njihova, verovatno nije forum. Mozda neki blog ali ne i forum.



Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #494 on: 10/August/2020 »
Ljudi, smanjite tenzije.
Purser dobro rece: "Svi smo ovde da iznesemo svoje misljenje, zato i forum sluzi."
Ako zelite braniti svoje misljenje, branite ga, ali sjetite se da pri tom ne branite zivotni integritet, nego integritet vaseg korisnickog imena na forumu. Podsjecam, svi smo ovdje pod maskom, upravo zato da bismo culi misljenja neopterecena okolnostima u kojima ljudi zive i rade.
Nema sumnje da ovdje ima i genija i budala, ali malo vise uvazavanja tudjih misljenja dobro bi nam doslo svima.
Okolnosti nam ne idu na ruku, korona je napravila kaos, ljudi su bez posla i neki ocajavaju, traze krivca, ali svejedno, vi niste definirani poslom koji obavljate, vi ste puno vise od toga. Necete ojacati karakter ako vam stalno sve ide od ruke, dapace, prva nevolja ce vas slomiti. Ovo su vremena i iskusenja koja ce vas ojacati. Budite zahvalni koroni, ona nas je sve uzemljila i natjerala da jos jednom preispitamo koje su nam prave vrijednosti u zivotu. Mnogima se nece svidjeti sto cu ovo reci, ali meni je pojava korone pomogla na osobnom planu.
Ako smijem, ohrabrio bih ljude da ovdje, umjesto prepirke, kazu kako je korona utjecala na njihove zivote.
Zanima me koliko je ljudi ovdje koji nisu vidjeli dalje od toga da im jedan ugovor vrijedi xy kolicinu novaca, i kojima je jedini plan bio da odrade 2-3-5 ugovora pa ce onda vidjeti sta ce.
Ima li ovdje nekoga ko je imao plan B?
Ima li ovdje nekoga ko je, da tako kazem, razvrstao jaja u nekoliko kosara, a ne samo jednu?
Puno je nacina na koji se novac od jednog jedinog ugovora moze upogoniti da daje pristojnu dividendu na dugo dugo vremena.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)