Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227775 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #570 on: 18/September/2020 »
Netocno.
 
Netocno.
$50K, $100K ili $1M godisnje "ustede" nije presudno za te pozicije.
Tacno je. Devedesete su ti odavno prosle.
Kad govorim o edukaciji logicno je da ne pricam o coc-u vec samo o pomorskoj edukaciji, koju dosta azijske posade ima. Stoga, da, svetsko pomorsko trziste jeste prezasiceno obrazovanom radnom snagom.

Sto se ustede tice, vidim da nisi upucen u danasnji svet kruz industrije (sama rec industrija bi trebalo da ti govori dosta, za njih je i $1 usteda).

A by the way za te pozicije nije presudna ni nacionalnost, ne budi fasista.

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #571 on: 18/September/2020 »
Bilo je pitanje vremena kada ce ove dve "krntije" da slaju u gvozdje il prodaju

http://crew-center.com/princess-cruises-sells-two-cruise-ships?fbclid=IwAR1thtlO1yv-7UjARE9NxWD9ZeIORy2pl9O47-fyDNLJkGc7_m22kcMgBnc
Cela ova situacija je samo ubrzala raniju planiranu prodaju nekih od starijih brodova. Svakako, novi Enchanted je vec gotov i Discovery bi trebalo da je pred zavrsetak izgradnje.

A sto se tice smanjivanja plata, sto rece kolega pre mene u postovima, ionako su nam male plate, ne verujem da ce nas obicne smrtnike dirati. Verujem da ce uraditi, reorganizovati semu rada i pozicija, pogotovu od supervizorskih pozicija pa na gore. U Princessu, u restoranu, postoje dve pozicije, dobro placene( F&B Supervisor i Headwaiter) koje rade apsolutno isti posao  sa tim da im se dobro razlikuju plate. Mozda ce ostati samo jedna od te dve pozicije. Postoji i informacija da ce i Maitre'D biti ukinut i umesto njega postavljen neko sa Front Desk-a sa dva stripe-a da radi taj posao za mnogo manju platu. To sam nacuo da se planira jos odavno, pre ovoga svega sa Koronom. Sada je ova situacija sve ubrzala. Tako da verujem da ce svakako biti kadrovskih reorganizacija u narednom periodu. Eto, uhvatih se restorana jer tu pripadam pa sam dao primer, svakako ce biti slicno sa ostalim departmentima.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #572 on: 18/September/2020 »
Postoji i informacija da ce i Maitre'D biti ukinut i umesto njega postavljen neko sa Front Desk-a sa dva stripe-a da radi taj posao za mnogo manju platu.

What the f*ck

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #573 on: 18/September/2020 »
What the f*ck

but why's the rum gone???  no;;;

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #574 on: 18/September/2020 »
I meni je to cudno :facepalm:

Kao neko iz tog departmenta jako mi je tesko da to zamislim.
Ne znam da li pod Front desk mislis na Guest service?
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Master

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #575 on: 18/September/2020 »
Isprike unaprijed - - ici cu u teski off-topic ovdje ali neke stvari da se razjasne.
Tacno je. Devedesete su ti odavno prosle.
...hvala na obavijesti. A bas se cudim neki dan: LORAN ne radi. Vec sam mislio poslati fax da dodje serviser, kad i on crk'o...
Sad kad sam rijesio tu misteriju, mogu pitati: kakve veze imaju '90. sa bilo cime? Da li su uvjeti bili bolji ili gori, ili placa veca ili manje? Glupo je usporedjivati bilo koje ere jer svaku treba gledati u tadasnjem kontekstu. A posto sam (vec) tada radio u pomorstvu, za neke stvari mogu reci iz vlastitog iskustva...

Kad govorim o edukaciji logicno je da ne pricam o coc-u vec samo o pomorskoj edukaciji, koju dosta azijske posade ima. Stoga, da, svetsko pomorsko trziste jeste prezasiceno obrazovanom radnom snagom.
Gledate iz uskog ugla, kroz prizmu putnickih brodova - "Svetsko pomorsko trziste" nije samo to malo putnickih brodova sto trenutno ceka cold lay up ili rezaliste - po udjelu tek su 9. (iza njih samo LNG brodovi). Dakle sveukupno malen udio. Tko zeli, sutra moze naci ukrcaj na ostale vrste brodova. Stvar je u tome da ljudi "ne zele" (raditi toliko puno/za toliko malo/toliko dugo/a i nema crew bara - precrtati suvisno. To su neki izgovori koje sam cuo kad smo pricali zasto se ne prebace drugdje) ili "ne moraju".
A za ovaj prvi dio:."coc" - pretpostavljam da je u pitanju "CoC" odn. Certificate of Conformance koji se izdaje za proizvod, od strane nezavisnog instituta - i 'ajde, pretvarati cu se da razumijem/pretpostavljam sto je autor htio reci.
Sto se ustede tice, vidim da nisi upucen u danasnji svet kruz industrije (sama rec industrija bi trebalo da ti govori dosta, za njih je i $1 usteda).
Place su neznatan i nezanemariv dio cijele price. Da je placa presudan faktor, ne bi plovili na putnickima, vjeruj mi...

A by the way za te pozicije nije presudna ni nacionalnost, ne budi fasista.
I te kako je vazna i presudna, i to nema veze s fasizmom. Sto mislis tko je bolji "maneken" na putnickom brodu: Eirik, 4. generacija pomoraca iz Bergena ili Gaurav Chaundrai iz Mumbai, koji je odrastao bez tekuce vode i jede curry s pt? Obadvojicu poznajem, radio s njima... I jedan i drugi master mariner unlimited rating, s time da jedan nikad nece biti captain na cruise vessel pa da se jos jedno 3 puta reinkarnira, a drugi ce biti captain for life, vjerovatno ce umrijeti na brodu, ma i besplatno bi plovio samo da moze imati lifestyle i privillegije koje nosi pozicija kapetana... Sto mislis, tko ce bolje ispasti na fotografiji s kapetanove vecere, visoki i naociti Skandinavac ili omanji i tamnoputi brko s nauljenom kosom? Fasizam? Jok bato, realnost.

Over and out.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #576 on: 18/September/2020 »
Master, umirem na ovaj zadnji pasus  :rofl:  :rofl:  :rofl:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #577 on: 18/September/2020 »
Prvo, ne zelim se prepucavati preko foruma i odlaziti i teski off-topic.
Ali...


Pogledaj malo van svog ega i sagledaj situaciju realno - samo u CG, u pomorskim porodicama postoji na stotine kadeta koji besomucno traze ukrcaj. Jako je gordo i bezobrazno reci da kadeturu moze naci svako ko trazi, evo ja cu te demantovati.

Ne pravi se da ne znas sta sam hteo reci pod coc (certificate of compentency), mislim na porucnicki, kapetanski itd.

Opet, slika nema veze sa ekonomijom niti sa time kako ko radi posao i samo potvrdjuje sto sam gore napisao. I Sandeep i Sigmund podjednako dobro ili lose mogu da rade posao, samo ce Sandeep raditi za manje novca - sto je u ovoj situaciji predmet diskusije.

Lep pozdrav.

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #578 on: 18/September/2020 »
Jav grdno gresis.
Ali "njegov ego" će tebe spreciti da ubidiš koliko grešiš ;)

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #579 on: 18/September/2020 »
I meni je to cudno :facepalm:

Kao neko iz tog departmenta jako mi je tesko da to zamislim.
Ne znam da li pod Front desk mislis na Guest service?
Da, na Guest Services. Ovo je za Princess. Ta prica se provlacila jos pre vise od godinu dana, sad da li i kada su mislili da to ostvare ne znam. Nadam se da nece menjati nista. Svakako je bolje na celu restaurant departmenta bude osoba koja je prosla put od nizih pozicija ka vrhu i pri tome uz ogromno iskustvo, F&B znanje, kako voditi celokupnu operaciju, kako unaprediti servis, resiti problem itd, a ne da postavljaju osobe koje jednostavno nisu iz te sfere. Imaju dodirnih tacaka, ali su razliciti svetovi. Postovanje za svakoga.

Inace, pre dva, tri dana su uspostavili taj Set Sail Safely Act od strane senatora Floride. Mislite li da li to moze pogurati malo industriju ka restartu?

https://www.cruiseindustrynews.com/cruise-news/23514-set-sail-safely-act-established-by-florida-senators.html

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #580 on: 18/September/2020 »
Da, posto sam iz tog departmenta jako mi je tesko da zamislim da neko sa GS resava stvari u restoranu  :embarrased:


Sto se tice toga da su otvorili Miami port kazu da je to samo politicki i da ne mogu nista bez CDC  :rtfm:

Juce sam pomenula da su iz moje kompanije zvali ove vece pozocije da ih obaveste o otkazu a sad salju i pisma nizim pozicijama tako da crno nam se pise :nono:
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #582 on: 19/September/2020 »
Ali kakvi kruzeri, to je pravo pitanje. Ako su to znj kruzevi, koji voze 6 od prijasnjih 10 gostiju, i nije neka vijest.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #583 on: 19/September/2020 »
Ali kakvi kruzeri, to je pravo pitanje. Ako su to znj kruzevi, koji voze 6 od prijasnjih 10 gostiju, i nije neka vijest.
Bolje nešto nego ništa sad je pitanje da li se Aidi i MeinSchiff TUI isplati ploviti sa 600 do 700 putnika po kruzu na Kanarima  .Danas je zadnji dan kruza Tui MS6 u Grčkoj sa 3 porta, brod se samo može napustiti sa TUI exkurzijom za sad sve ide po planu. Ali ako se ovaj test nastavi bez incidenata dobra je podloga za čitavu industriju.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #584 on: 19/September/2020 »
Ali ako se ovaj test nastavi bez incidenata dobra je podloga za čitavu industriju.
Čitava industrija je talac CDC-ja i oporavak ovisi isključivo o njima, a ovaj kako ga ti nazivaš "test" njima znači jedno veliko ništa.