Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227498 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #615 on: 28/September/2020 »
Na Mein Schiff 6 12 crewmembera zarazeno.
Svi su u karantinu, navodno.

Kao Norovirus u najboljim danima.  :pop1:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #616 on: 28/September/2020 »
Norovirus je mala maca

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #617 on: 29/September/2020 »
Da hoce ovaj k**** proc vise...

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #618 on: 29/September/2020 »
Dobre vijesti sa MeinSchiffa 6 svih 12 članova posade negativno na covid ........izgleda da su testovi bili neispravni  :airquotes: :facepalm


https://www.en24.news/2020/09/all-clear-after-corona-alarm-on-mein-schiff-6.html

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #619 on: 29/September/2020 »
Skoro je bilo na njemačkim vijestima da cov19test na 3000 testova ima 6-9 falschpositiv (lažno pozitivnih)
Bilo kako bilo,sa covidom ćemo morati živjeti.Nadam se da će CDC to uviđet i dati nam šansu da spasimo cruise industriju

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #620 on: 29/September/2020 »
Ti naslovi po svim novinama i u medijima 12 pozitivnih :airquotes: je samo negativni marketing za cruise industriju.
Svakako  bi sutra trebalo da saznamo sta je CDC odlucio :rtfm:
Vise ne znam sta da mislim stvarno :facepalm:
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #621 on: 29/September/2020 »
Virgin otkazao novembarske kruzeve.
Dobro, ja razumem da igraju na sigurno i da oni, kao novi u poslu moraju da igraju pazljivije. Ipak pocetak poslovanja je to, ne treba im los publicitet u slucaju da ne budu mogli da pariraju velikim igracima na polju prevencije kovida.

https://www.cruiseindustrynews.com/cruise-news/23571-virgin-cancels-november-sailings.html

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #622 on: 29/September/2020 »
Ako im odobre novembar, znaci da ce to ludilo bit. Kontam ako se plovi novembar I za to se sazna sutra, znaci vec prekosutra masa raje ide da otvori brodove. Nije da se zalim, volio bi da se to desi

Al tesko da hoce...

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #623 on: 29/September/2020 »
I ja se nadam da ce tako biti. U najboljem slucaju, ko bude bio deo opening ekipe - logicno mi je da se nedelja karantina na brodu odradi poslednje sedmice oktobra, da svi budu fit for duty za pocetak novembra.
Sto znaci da, ukoliko zabrana prodje, ludnica i jurnjava (viza, medical itd.) moze da pocne odmah.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #624 on: 29/September/2020 »
Da, ja vidim da je Royal (bar su tako ljudi pisali po grupama na fb) dobijali survey pa su tu pisali da li imaju vize, lekarski...nama nista nisu slali ali recimo znam decka koji je MaitrD sa moje kompanije i zvali su ga da pitaju da li ima vazeca dokumenta jer ako otvore zvace ga a rekose mu ako zaplove bice samo 2 ili 3 broda. -()-
Tako da iako odobre pocece tako i dok se sve to vrati na staro (ako se ikada vrati) trebace vremena i vremena.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #625 on: 30/September/2020 »
CDC zabrana je produzena do kraja oktobra.
CDC direktor je zahtevao da se zabrana produzi do februara 2021 ali je overruleovan. U toku je politicka borba za Floridu, mislim da je ovo dobro proslo. Jedna organizacija ima u cilju drzanje cele jedne industrije kao taoca u cilju politickog napredovanja njenih cinovnika. Ne moze vise. Nadam se.
Makar tako ja vidim celu ovu situaciju.

Sveza informacija, circa par sati stara.
Izvor: https://www.axios.com/scoop-white-house-overruled-cdc-cruise-ships-florida-91442136-1b8e-442e-a2a1-0b24e9a39fb6.html

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #626 on: 30/September/2020 »
Odluka nije konacna i opet zasedaju u petak... ovo je samo predlog,kao sto stoji u tekstu.... Ali kao sto rekoh, a i velika vecina ljudi ovde  i na ostalim inostranim forumima: Nista pre Izbora u Americi!

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #627 on: 30/September/2020 »
Ne zasedaju ponovo u petak. Petak je 2. oktobar, predmet diskusije je produzetak zabrane koja je trajala do 30. septembra i koja je produzena (do 31. oktobra). Odluka jeste konacna i zvanicna, u petak predstavnici kompanija imaju sastanak u Beloj kuci. Sve pise u clanku gore, samo treba citati.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #628 on: 01/October/2020 »
U biti, kad god produze ovako do novembra, znaci da se nece plovit ni novembar. Kad ovi zabrane novembar, firme ce kao "dobrovoljno" produzit do januara ili februara.
U stvari, oni to moraju uradit jer moraju znat sigurno jel se plovi, ili ne. Moraju ubacit kru u brodove minimalno 4 sedmice prije.
Prije nekih petnestak dana broadcast menadjeri su imali zoom sastanak sa ovim likom Garethom koji je shore side direktor za entertainment tehniku u NCL - Ma ono, nidje veze, cisto sam vidio da samo ono provjerava ko se vraca (svi se vracaju). Nista specijalno ni konkretno nam nije reko, al eto kaze to: Minimalno 4-6 sedmica prije bi se moralo bit tamo, a jos kaze da u prvoj postavi ljudi idu oni koji su zatvorili brod I idu na isti taj brod koji su zatvorili. Bar techovi tako, a to fakat ima smisla.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #629 on: 01/October/2020 »
Ono gore hocu da kazem da ne mogu drzat kru mjesecima na dubro opet I cekat je**** CDC da se smiluje. Nista dok se definitivan datum ne dadne. Ne idemo u novembru ljudi :(