Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227656 times)

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #795 on: 03/November/2020 »
Evo sad sam se vratio iz Nemacke sa broda,u Francuskoj je bilo lose bez gostiju sve dok me nisu prebafcili u Nemacku gde je uvek bilo puno gostiju i bilo bi ih i u novembru da Merkelova nije odlucila da se sve ponovo zatvori,

 tako da su nam za novembar svi kruzevi otkazani i poslati smo kuci a verovatno nece biti ni u decembru,vidim da su mnogi besni i ugostitelji u Nemackoj,neki su Merkelovu i njene saradnike stavili na crnu listu tj.zabranu ulaska u njihove restorane.

s****. Bas mi je zao :(

Valjalo bi zaspat I probudit se nekad krajem 2021e

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #796 on: 03/November/2020 »
Koje pozicije?

Nista mi nije jasno, juce sve kompanije otkazale a danas cujem za petoro ljudi koje znam da dobilo LOE jutros  :hmm: :waiting:
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #797 on: 04/November/2020 »
Ja sam broadcast na NCLu. U biti, jesu odgodili i oni kruzeve u decembru, al mislim da je to ono o cemu smo pricali: Oni moraju kru poslati na brodove bar mjesec dana prije plovidbe. Ja znam da nama definitivno treba bar toliko da normalno krenemo. Prica se I o nekim testnim mokap kruzevima prije placajucih gostiju. Novi medikal se radi, novi formulari, test na virus I 14 dana hotelske karantine. Ne znam jos detalje gdje to I kako, al ovo ti je ukratko mail koji sam ja dobio. Cisto da ne ispadnem pakas, trazim info ko lud, a sad kad znam nesto, da se posutim :)

E da hoce sve ovo izdobrit I da nas nece lockat prije nego sto se ja ispalim iz ovog usranog gradica...

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #798 on: 05/November/2020 »
"Svi junaci nikom ponikose i u crnu zemlju pogledase"  :D

Gde ste ljudi sad posle svega? Trump izgleda izgubio izbore, crew memberima sa moje kompanije koji su trebali da se ukrcaju za 4 dana su otkazali jutros karte :pad:
Ja ne znam da li to ima veze sa izborima( ja licno mislim da ima)...
Situacija crnja da crnja ne moze biti. Ja i inace nisam bila optimisticna po pitanju svega ovoga ali ovo je crnje nego sto sam ocekivala :ban:

"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Zinedin Zidan

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Job Title: Housekeeping
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #799 on: 05/November/2020 »
Pa ko je pratio rezultate u izbornoj noci zna u kolikoj je
prednosti bio Trump i koja kradja je usledila, nije jos nista gotovo

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #800 on: 05/November/2020 »
U 4 popodne dan nakon izbora Trump gubi prednost u Micigenu a ostale neproglasene drzave (Severna Karolina, Dzordzija, Pensilvanija) se zamrzavaju na 94%?

Daleko je ovo od kraja.

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #801 on: 05/November/2020 »
Mozda ce ključna biti Nevada. Osim ukoliko Trump preokrene u Arizoni.

Offline Master

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #802 on: 06/November/2020 »
…tuzno je da sve nade polazete u ishod predsjednickih izbora u Americi, I to iskljucivo na pobjedu jednog kandidata, kao da ce se sve vezano uz COVID-19 I obustavu krstarenja time rijesiti preko noci, I sve se vratiti u prijasnje stanje.
Raspravljate o kradjama i prevarama kao da se radi o nekoj banana republici pod vojnom diktaturom.
Znakovito je da pri tome otvoreno navijate za kandidata kojem istina I cinjenice nisu na prvom mjestu, sve je podlozno alternativnom tumacenju…
Osobno, zivo mi se yebe - senilni starac ili prevarant I lazov meni je svejedno, ne strepim kako je glasao Broward county I hoce li se stanje u Arizoni promijenitit - zivim po onoj Titovoj "Nista nas ne smije iznenaditi…".

Zanimljivo, nitko nije niti spomenu "glavne igrace", a to su jedino I iskljucivo gosti tj. putnici. 'Ajmo ovako, cisto teoretski: koliko ih je spremno na krstarenje gdje ce se I dalje nositi maske, s ogranicenim I kontroliranim izlascima, gdje nema trpanja na tray-eve na Lido deck-u, i gdje je na kraju-krajeva lako moguce pokupiti COVID?
Ne zaboravite da je ova kriza dobrim dijelom izbrisala I vrijednosti koje su mnogi imali u dionicama, mnogi mali business-I su jednostavno propali I zatvorili vrata. Kotac se ne samo ne vrti vise, nego je lagano poceo klizati unazad.
Kao I sa biralistima: tek po otvaranju vidjet ce se pravi rezultati.   

CDC je odigrao maestralno, ne podlijezuci pritiscima: dali su uvjete kompanijama koje one nece moci ispuniti tek-tako, ne uzimajuci u obzir CLIA blueprints, recommendations, paths and commitments sranja I listu lijepih zelja. S potpunim pravom: prvo ispunite sve uvjete, pa onda krcaj raju…
Sigurno ce I health care insurance provider-I dodat pokoju klauzulu u ugovor kojom se ogradjuju od COVID-a ako se zaraze tokom krstarenja. Jer sigurno je da ce se netko zaraziti, prije ili kasnije (vjerovano prije). Cijene ce ici u nebo, I racunica brodova s 6000+ putnika I 100% occupancy pada u vodu, slijedeca stanica breakers u Turskoj, scrap metal uvijek ima kupca.
Ostaju nam krstarenja malih brodova za klijentelu koja si to moze priustiti, I 90% vas vise nece vidjeti brod… barem do 2025. otprilike.

Don't kill the messenger.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #803 on: 06/November/2020 »
Master potpis, ništa za dodati niti odizeti..

Pametan je predvidio sve početkom godine i snašao se, glupan čeka i nada se pobjedi Trunpa nadajući se da će on čarobnim štapićem vratiti sve na staro.

Ja evo riješio i koronu, da nisam izgubio okus/miris ne bih nikada ni posumnjao da sam zaražen. Nekome ništa, nekoga pomete, užas...

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk


Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #804 on: 06/November/2020 »
Efektno cjepivo bi moglo promijrniti situaciju, svesti koronu na nivo gripe.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #805 on: 06/November/2020 »
Apsolutno, ali pitanje je koliko će cjepivo biti učinkovito kada izađe. 100% efektivno sigurno neće biti, a što znači da se kruz industriji u globalu ne piše dobro, najviše u pogledu strogih pravila, restrikcija i pada potražnje.
U najboljem slučaju, čak i ako se utjecaj korone svede na utjecaj obične gripe, stroga pravila, restrikcije i pad potražnje će se sigurno osjetiti, kako na kruz industriju, tko i na nas šljakere.
Ne želim lupetat, ali ovaj virus je zeznut, pogotovo mutacije, postoji mogućnost da cjepivo biti i jako malo učinkovito, ne bih ja ovaj virus tako lako otpisao...
Efektno cjepivo bi moglo promijrniti situaciju, svesti koronu na nivo gripe.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk


Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #806 on: 06/November/2020 »
Ne cekam nikakav restart, ne nadam se bilo cemu nakon eventualne pobede Trupama. Davno sam se okrenuo na drugu stranu i više neću ići na kruzere.

Ipak, osobno bi mi bilo draga da pobedi Trump. Daleko od toga da ga obožavam, ali mislim da je manje loše rešenje od Bidena i svih onih sa te druge strane. Ne govorim samo sa apekta kruz industrije već načelno. Ipak, voleo bih da kruzeri ponovo krenu jer bi to značilo da će ljudi opet imati posao.

Efikasno cjepivo bi svakako pomoglo suzbijanju pandemije. Postoje najave sa više strana da će krenuti da se koristi krajem godine za vakcinisanje medicinskih radnika, potom drugih državnih sluzbenika, kasnije širokih narodnih masa... Mozda bi negde od Marta mogli da se nadamo  da bi pandemija mogla da bude pod kontrolom u Evropi. Ukoliko se zaista krajem ove godine pojavi efikasno cjepivo. Videćemo i koliki broj ljudi će pohrliti da se vakcinise.

Zaraze je najteže kontrolisati na velikim brodovima. Jednostavno, previše je ljudi na malom mestu i to je najveći problem kruz industrije u ovom momentu.

Pokusajte da shvatite da ljudi koji nemaju EU pasos teško mogu da nadju toliko dobro plaćen posao kao što je to posao na brodu. Mogu da idu u Slovačku da rade za 3,5 eura u tvornici automobila. Zato im je toliko bitno da opet krene sa radom kruz industrija.

Lično smatram da će kruz industrija da se oporavi pre 2025. i nadam se da će tako biti, ali, sa druge strane, to niko na svetu ne može da zna. Mislim da čak možda nije toliki problem što gosti nemaju novca odnosno u proseku imaju manje novca nego pre početka pandemije. Mislim da bi se našlo dovoljno onih koji imaju novca za krstarenje, a daleko veći problem bi mogao da bude to što će gosti imati puno restrikcija i ne znam koliko njih će to prihvatiti. U današnje vreme nije lako ni putovati. Ljudima će znatno biti otežan dolazak do mesta iz kojeg počinje kruz. Avio letovi se stalno otkazuju, jer rade na minimumu kapaciteta pa se letovi spajaju i teško je predvideti tačno vreme dolaska na željenu lokaciju.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #807 on: 06/November/2020 »
Sto se mene tice, industrija se oporavila onog trenutka kad meni krene plata I kad pocnem radit. Izbori americki nista tu ne igraju ulogu, a najiskrenije k**** me boli ko je pobijedio skoro tolko kolko me boli ko ce u opstini stari grad pobijedit u nedelju sad.

Sto se kruzanja tice, sad ce ova administracija pokusat vratit sve na staro. Sve mi se cini da ce ovaj je**** virus potrajat tolko dok neko ne odluci da ne traje vise. Nema veze s prirodom. Bice ranije od 25e, vjerovatno malo usraniji I drukciji poso, al bice.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #808 on: 06/November/2020 »
…tuzno je da sve nade polazete u ishod predsjednickih izbora u Americi, I to iskljucivo na pobjedu jednog kandidata, kao da ce se sve vezano uz COVID-19 I obustavu krstarenja time rijesiti preko noci, I sve se vratiti u prijasnje stanje.
Raspravljate o kradjama i prevarama kao da se radi o nekoj banana republici pod vojnom diktaturom.
Znakovito je da pri tome otvoreno navijate za kandidata kojem istina I cinjenice nisu na prvom mjestu, sve je podlozno alternativnom tumacenju…

Ja ne polazem nikakve nade u predsednicke izbore, ja samo komentarisem jer se tako prica nisam rekla da je to apsolutno moje misljenje.
Da navijam za Trumpa navijam i to ne krijem, sigurno necu za coveka koje je zagovarao bombardovanje moje zemlje tacnije insistirao na tome.
Ja sam po pitanju ponovnog krstarenja bas pesimisticna uvek bila, iskreno. Necu sigurno da se ubijem ako se to ponovo ne desi, volela bi da bude a ako ne nikom nista. :rolleyes:
Cisto me interesovalo sta im je znacilo to ponovno pozivanje pa otkazivanje karata ljudima 4 dana pred put...i sta je na to najvise uticalo prvenstveno.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #809 on: 07/November/2020 »
Lično smatram da će kruz industrija da se oporavi pre 2025...
druže.... da li si ti čist?
pa kruz industrija ako se ne oporavi u skorije vreme ide dodjavola. kakvih crnih 5 godina..
usput, jeste li vi svesni da niko na ovom svetu, osim vas ovde, ne prica o povezanosti pandemije koronavirusa sa američkim izborima i restartom krstarenja....
toga se ni ruska obaveštajna služba nije setila, ni kineska, ni američka a ni britanska.