Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227516 times)

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #810 on: 07/November/2020 »
Lično smatram da će kruz industrija da se oporavi pre 2025...
druže.... da li si ti čist?
pa kruz industrija ako se ne oporavi u skorije vreme ide dodjavola. kakvih crnih 5 godina..
Ako se ne oporavi u skorije vreme onda više neće nikada da se oporavi? Kakva je to logika? Da li si ti čist? Ako sve ne krene uskoro u punom kapacitetu kompanije će potopiti brodove i nove više nikada neće napraviti?

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #811 on: 07/November/2020 »
Ovaj virus nije toliko ni smrtonosan niti opasniji od sezonskog gripa,pa evo ja sam putovao i bio u gradovima gde su crvene zone i testirao se i negativan sam,toliko ima virusa na svetu i opasniji od ovog pa se ne vodi toliko medijska propaganda i ne siri se strah medju ljude. Tramp je u mnogim stvarima o korona virusu bio u pravu.

Eipstan bar tj.virus poljupca je opasniji ostaje ceo zivot u organizmu i moze da prouzrokuje smrtonosniju bolest od leukemije pa niko ne prica,koliko ce samo pacijenata umreti od raka zato sto su bili zaposstavljeni zbog price o korona virusu.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #812 on: 12/November/2020 »
Here we go again more bad publicity.    :nono: :nono: :facepalm:


https://www.youtube.com/watch?v=rpLAClV5sM0

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #813 on: 12/November/2020 »
Jedan putnik. Vjerovatno se zarazio prije odlaska. Ovo je vise dobra vijest nego losa.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #814 on: 13/November/2020 »
There's COVID ON OUR SHIP: Live from the SeaDream 1


https://www.youtube.com/watch?v=J4CNM98JgXw

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #815 on: 13/November/2020 »
kako li je usao :D ? koje mu je "radno" vreme... od 22-06 ili od 06-22? hmmm

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #816 on: 13/November/2020 »
https://www.cruiseindustrynews.com/cruise-news/23872-u-s-politicians-push-cdc-to-reinstate-no-sail-order.html

"U.S. Senator Richard Blumenthal and Congresswoman Doris Matsui have sent a letter to Dr. Robert R. Redfield, the director for the Centers for Disease Control and Prevention (CDC), urging the agency to reissue the "No Sail" order for the cruise industry. "

Kad god pomislim nema crnje demantuju me  :pad: :facepalm:
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #817 on: 14/November/2020 »
https://www.cruiseindustrynews.com/cruise-news/23872-u-s-politicians-push-cdc-to-reinstate-no-sail-order.html

"U.S. Senator Richard Blumenthal and Congresswoman Doris Matsui have sent a letter to Dr. Robert R. Redfield, the director for the Centers for Disease Control and Prevention (CDC), urging the agency to reissue the "No Sail" order for the cruise industry. "

Kad god pomislim nema crnje demantuju me  :pad: :facepalm:


A na kopnu su zabeležili preko 150.000 novih slučajeva u jednom danu. I šta bi sada to značilo da opet uvedu zabranu krstarenja, kojih još uvek zapravo nema. Organizuju mitinge svaki dan, kao da to nije način prenošenja virusa.

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #818 on: 14/November/2020 »
https://www.cruiseindustrynews.com/cruise-news/23872-u-s-politicians-push-cdc-to-reinstate-no-sail-order.html

"U.S. Senator Richard Blumenthal and Congresswoman Doris Matsui have sent a letter to Dr. Robert R. Redfield, the director for the Centers for Disease Control and Prevention (CDC), urging the agency to reissue the "No Sail" order for the cruise industry. "

Kad god pomislim nema crnje demantuju me  :pad: :facepalm:
CDC je izdao Conditional No Sail Order, dakle uputstva koja kompanije moraju pratiti i primeniti da bi im bilo dozvoljeno da plove iz US portova. Kompanije(članice CLIA) ta pravila još uvek utvrđuju i prave planove kako da ih sprovedu, zato je i "volonterska" pauza do 31. decembra. Treba vremena da se sve to prouči, potvrdi i da se planirani brodovi nakrcaju posadom koja će to sve pripremati za početak. To nam je svima jasno. Meni nije jasno, zašto sada ovi senatori pišu nekakva pisma i žalopojke direktoru CDC da produži No Sail Order, kada nijedna od kompanija, koja su tom odredbom obuhvaćena, nije još ni počela da plovi. Zašto unapred osuditi plan za restart pod određenim okolnostima na propast ako ne znaš ni kako će funcionisati? Možda to sve ne uspe, ali ne vidim zašto ne bi ako bi se pratila sva pravila. Ali svakako ne treba osuđivati na propast projekat koji nije dobio šansu da pokaže da može da se nosi sa tim. To su pisali na osnovu slučaja na SeaDreams-u pre neki dan. SeaDreams je mali brod, kapaciteta 110 ljudi i starosti 35 godina. Takvi brodovi, manji od 250 kapaciteta, nisu obuhvaćeni CDC No Sail Order-om. Ni ovaj od prethodnih meseci, ni ovaj novi modifikovani. Jednostavno su im zakonski ispod radara i za njih to ne važi. Zato su na tom brodu bili opušteni i nisu primenjivana stroga pravila kakva je CDC nametnuo velikim igračima. Zato što im CDC ne diše za vratom kao kompanijama koje imaju velike flote, velikih kapaciteta. Verujem da CDC neće menjati ništa. Svakako, treba sačekati velike kompanije da počnu sa radom, pa da se vidi kako to funkcioniše, a ne mesec i po dana pre prvog kruza da se sabotira i predviđa propast. Ne ide to tako. I dalje se vrti para koja buši gde burgija neće, ako treba.

P.S. Danas je kolegi(AWTR) stigao email gde su ga pitali da li hoće da se ukrca 23. novembra na Emerald/Grand Princess. Eto, izgleda da se nešto konačno dešava na bolje, nadam se.

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #819 on: 14/November/2020 »
Mozes pojasniti izraz "awtr"?

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #820 on: 14/November/2020 »
Assistant Waiter



Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #821 on: 14/November/2020 »
Avatar

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #822 on: 14/November/2020 »
Lično smatram da će kruz industrija da se oporavi pre 2025...
druže.... da li si ti čist?
pa kruz industrija ako se ne oporavi u skorije vreme ide dodjavola. kakvih crnih 5 godina..
usput, jeste li vi svesni da niko na ovom svetu, osim vas ovde, ne prica o povezanosti pandemije koronavirusa sa američkim izborima i restartom krstarenja....
toga se ni ruska obaveštajna služba nije setila, ni kineska, ni američka a ni britanska.

Mozda si u pravu ovo za izbore, al kakvim tonom pricas s ljudima je retardirano u najmanju ruku. Ovo je bas za samara. Ne kazem da cu te ja samarat, nisam tolko glup, al vjerovatno si uzivo blazi I srdacniji.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #823 on: 14/November/2020 »
lasmar apsolutno se slazem sa svime sto si napisao ali medijska pompa oko Sea Dream i zarazenih nam ne ide u prilog uopste. Prepuni su clanci i You Tube snimci sa tim "problemom". Negativno utice na eventualni pocetak to je neminovno.
Mi ne mozemo da znamo da li bi to moglo da izazove ponovnu zabranu kao sto je najavljeno, sve je nazalost moguce -()-
Drugarica mi radi na Floridi( ona takodje radi na brodu ali sad je otisla tamo i radi u restoranu) i kaze da je apsolutno sve tamo otvoreno, ja ne znam kako je moguce da i avioni mogu da lete i sva druga okupljanja su moguca sem kruziranja :facepalm:

Gledala sam neki video koji su putnici snimali tamo i kazu da su svi izolovani po sobama? Zamisli sad veliki kruzer, neko je zarazen i oni sve zatvore? Pa to bi bio haos, odmah u medije...sou!
Nista mi nije jasno ali ajde videcemo. Pise da traze odgovor do 27-og novembra.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #824 on: 14/November/2020 »
Danas mi drugar javio jedan momak iz Bosne dobio poziv hitno da se ukrca 25 (cini mi se) novembra , on je akomodejsn, ali ih je odbio iz licnih razloga.... eto Princess poceo da zove na "emergency"