Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227406 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #855 on: 19/November/2020 »
Gomila ljudi sa Filipina je na Joy ukrcana pozitivno.

Ozbiljno? Gdje si to cuo? s**** :(

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #856 on: 19/November/2020 »
Sto se tice NCL znam da sad u decembru u Rimu se ukrcava Evropski crew, a onda na Gibraltaru ostatak Crew, cini mi se na NCL Bliss... I onda bi trebalo od januara ili slicno da krenu za Ameriku

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #857 on: 19/November/2020 »
Sto se tice NCL znam da sad u decembru u Rimu se ukrcava Evropski crew, a onda na Gibraltaru ostatak Crew, cini mi se na NCL Bliss... I onda bi trebalo od januara ili slicno da krenu za Ameriku

Mi smo taj ostatak krua. U portlandu

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #858 on: 19/November/2020 »
NCL je takodje imao incident na jednom brodu jer ga je posetio zarazeni clan upper managementa kome se, po pravilu, ne trazi testiranje pre ulaska na brod.

Te stvari se maksimalno zataskuju ali eto, uvek neka informacija procuri. NCL je traljava kompanija, setite se samo incidenta sa prodajom kruzeva sa pocetka pandemije.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #859 on: 19/November/2020 »
NCL je takodje imao incident na jednom brodu jer ga je posetio zarazeni clan upper managementa kome se, po pravilu, ne trazi testiranje pre ulaska na brod.

Te stvari se maksimalno zataskuju ali eto, uvek neka informacija procuri. NCL je traljava kompanija, setite se samo incidenta sa prodajom kruzeva sa pocetka pandemije.

Ma ono je*e mi se za goste I prodaju kruzeva. Meni je licno ok na NCLu...

Cuo sam za neki takav slican incident I za jos neku rulju sto je prekrsila tu hotelsku karantinu I otisla onako grupno do nekog mola da jede il sta ja znam.. uglavnom, kazu otpusteni su.

Ne vjerujem da bilo koja firma zataskava pozitivne ljude I ukrcava ih na brod. Ne vidim kako bi im to moglo bit u interesu. Vjerujem da je fazon CDCu sad dokazat da taj healthy panel funkcionise I nema sanse da ce rizikovat svjesno opet neku epidemiju I zatvaranje broda, pogotovo na testu odma sad

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #860 on: 20/November/2020 »
Poenta je - neko sa Filipina je nesto zeznuo i 20ak ljudi za koje se ispostavilo da su pozitivni je ukrcano na Joy. Oni su svi poslati kuci a posada koja je bila u kontaktu sa njima (clanovi skeleton crew-a) su stavljeni u karantin a ceo slucaj nije dosao do medija, jer sto bi USA medije zanimao crew, logicno (takodje - skeleton crew je mali broj ljudi, lako bi se doznalo ko je stvorio "leak").

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #861 on: 20/November/2020 »
Pa dobro, al opet ti kazem: Nece svjesno zaplovit sa zarazenim kruom, cak iako je on taj skeleton I cak ako su okolnosti takve kakve si eto naveo.
Nije vise bitno ko je leak, bitno je da zarazenih nema jer sad imaju sta izgubit. Ne kazem da to iz nekih plemenitih razloga rade

Naravno, velike su sanse da ce opet bit nekih epidemija na brodu i zaraza I zatvaranja ljudi, ali to nece bit svjesno od strane kompanije bilo koje

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #862 on: 24/November/2020 »
https://www.cruiseindustrynews.com/cruise-news/23930-msc-gets-green-light-for-japan-start.html

Nije da ovo nesto puno znaci, al citam ovo I kontam MSC su najbolje odigrali u cijeloj ovoj situaciji

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #863 on: 24/November/2020 »
MSC je uz RCL odigrao ovo na vrhunskom nivou. MSC ce iz ovoga izaci kao najveci pobednik gledano sa tacke odnosa sa javnoscu u pozitivnom svetlu.

Offline Master

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #864 on: 25/November/2020 »
https://www.cruiseindustrynews.com/cruise-news/23930-msc-gets-green-light-for-japan-start.html

Nije da ovo nesto puno znaci, al citam ovo I kontam MSC su najbolje odigrali u cijeloj ovoj situaciji
...u stvari ne znaci nista.
Ovo vrijedi samo na PR nivou, jer ClassNK, popularno zvana "klasa" je samo jedno od desetina klasificirajucih drustva, nevladina organizacija koja lupi pecat ako je sve u skladu s papirima i propisima koji oni donesu, a u public health se razumiju koliko i CDC u "Rules and regulations - propulsion machinery spaces on MODU"... Naslov je bombastican, ali sve skupa nema neku tezinu i znacaj.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #865 on: 26/November/2020 »
Nemoj bit party pooper, masteru :P

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #866 on: 27/November/2020 »
Ne moze nista "crnje" da se desi? Aha vazi :pad:


Updated November 27, 2020

In an effort to reduce the spread of COVID-19, all routine immigrant and nonimmigrant visa services are suspended. We  will continue to provide emergency and mission-critical  visa  services as resources and local conditions allow.

We hope to increase visa services as soon as possible, but we are unable to provide a specific date at this time. Please monitor this website for the latest information regarding the status of our operations. (Americka Ambasada)

Ovo vazi za Srbiju :rtfm: :pad:

"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #867 on: 27/November/2020 »
do skora je bilo da bez problema obnavljaju sve NON-Immigrant vize.... al eto... pa dobro,kome treba taj ce traziti emergency appointment   :tuctuc:

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #868 on: 27/November/2020 »
Emergency je samo za medicinske slucajeve tipa operacije i to, tako pise.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #869 on: 27/November/2020 »
Emergency je samo za medicinske slucajeve tipa operacije i to, tako pise.

jednoj clanici su odobrili C1/D u Sarajevu pre nedelju-dve isto Emergency (ako se secam dobro),mada videcemo ko zna...