Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227640 times)

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #930 on: 16/December/2020 »
Hvala na javljanju !!!! super !

Cujem jutros od kolege jednog koji je na Island Princess sad, kaze : "Ono sto je cudno jeste da su Coral i New Statendam trebali da idu za Los Angeles i 20+dana karantina su odradili, kad su dosli kod Paname reli im VRACAJTE SE NAZAD.... niko ne zna zasto ni kapetani brodova"

Majestic,Ruby i Royal Princess su na pola puta do L.A... Emerald je stigao u Panamu na dry dock, a Caribbean ide ka Majami

Offline jorb0

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: pomorac
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #931 on: 18/December/2020 »
MyRCLhome je u "dry docku" stagod to znacilo. Ne radi ni C-TRAC vec par dana.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #932 on: 20/December/2020 »
MyRCLhome je u "dry docku" stagod to znacilo. Ne radi ni C-TRAC vec par dana.
Meni sve radi normalno.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #933 on: 30/December/2020 »
Ljudi gde ste, niko se ne javlja :D Srecni praznici!

NCL otkazao kruzeve za mart upravo tako da ocekujem da i ostali slede nazalost :ban: :(
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #934 on: 30/December/2020 »
Ljudi gde ste, niko se ne javlja :D Srecni praznici!

NCL otkazao kruzeve za mart upravo tako da ocekujem da i ostali slede nazalost :ban: :(

kruzevi na Princessu krecu od Aprila par brodova,to je vec uveliko na snazi, zadnjih pa mesc dana i slicno... Znao sam ja da nema sanse da NCL krene u martu ili ranije, nerealno je ,samo loze masu  bezveze..

Ako je verovati mafiji iz Amerike, Fauci je najavio da najraniji pocetak masovnog bockanja u AmeriKi pocinje od marta, tako da videcemo sta ce do tada biti i kako... predstoji nam jos mesec i koji dan borbe sa najsmrtonosnijim virusom na planeti zemlji ikada otkrivenim, pa cemo videti sta ima da kazu posle...

jedan mali info: Turska je zatvorila svoje granice do pocetka marta,odnosno da bi usli u Tursku treba vam PRC tes', ukoliko ga nemate mozete uci,ali morate biti u karantinu 10-14 dana na adresi koju im dostavite.. poyyyy

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #935 on: 31/December/2020 »
pa da nadam se da ce do marta da se smiri ovo,odnosno da ce se sve manje i manje pricati o ovom otrovu... tako da kad dodje vreme za obnavljanje putovanja i kruzeva,sve bude ok..

Ne zaboravimo da neke satanisticke vlade EU zemalja forsiraju takozvani Kurona Pasos (putovnicu) gde ce pisati jesi li ili nisi vakcinisan i slicno... Da ne bude kako smo samo mi Balkanci "teoreticari zavera" (teoreticar zavere = svako ko misli svojom glavom i suprotno od onoga sto ti serviraju mediji i globalisti. prim.aut) . Tako da moze lako doci do toga da od nas traze da primimo bocu...

Bilo kako bilo, nadamo se uskoro odlasku i vracanju u normalu! i nadam se da ce ova tema ,kada se ovo sve zavrsi, BITI OBRISANA i zaboravljena :)

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #936 on: 31/December/2020 »
Plivac kako ti sve ovo napisa nista se ne razume.  ""

Niko ne moze od nas da zna sta ce biti a saznacemo uskoro da li ce sve krenuti na prolece ili ne. Sto se mene tice sa vakcinom nemam problema, primicu je vrlo rado. Skoro svi planirani brodovi sa Carnivala su prosli prvi korak i imaju Green status na CDC sajtu. E sad sta ce se desavati videcemo.
Iskreno ne uliva mi nadu to sto je NCL otkazao ali da ne sudim pre vremena.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #937 on: 31/December/2020 »
Iskreno ne uliva mi nadu to sto je NCL otkazao ali da ne sudim pre vremena.

NCL je otkazao do kraja marta, sto je i ok jer su i ostale kompanije otkazale odavno jos do kraja marta, tako da se poklapa sa ostalima. Mada drugar moj sa NCL koji radi na pursers desku neka jaca pozicija, kaze da ne veruje da ce i u parilu krenuti NCL,najrealnije je neki maj kaze...

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #938 on: 31/December/2020 »
Izvinjavam se, ne znam kako je doslo do kvarenja fonta u mom prethodnom komentaru. Za svaki slucaj, iako ne volim da pisem ''osisanom latinicom'', objavicu isti komentar na taj nacin. Sef Foruma moze izbrisati moj prethodni nejasan komentar ako zeli. Hvala.


Mislim da iole ozbiljnog nastavka krstarenja nece biti pre Jula. Ako je Fauci rekao (mada, i da nije) da intenzivnija vakcinacija krece od Marta, to jos jednom potvrdjuje ono sto sam i ranije ovde napisao: vakcine se nece dobro prodavati ako narodi sveta nisu dovoljno uplaseni. Verujem da ce, nazalost, na primer nas u Srbiji da malo puste sa nizim ''brojkama'' sve do Pravoslavnog Bozica, a onda sledi novi ''vrh'' epidemije ''treceg talasa'' posle toga, bac kad dolazi Sveti Jovan. Jer, eto, kao opet smo bili nevaljali, pravili zurke za Novu Godinu, opustili se...Ovaj ''treci talas'' mora da se nastavi barem do kraja Marta 2021. da bi covecanstvo prihvatilo vakcinu kao ''Konacno resenje'', ili kao obaveznu (na ovaj ili onaj nacin). Nije iskljuceno ni da ce se u okviru svakog naroda napraviti podela u stilu ''vakcinisi se i ti, pa preuzmi rizik kao sto sam i ja''.

Sto se tice smrtnosti kao posledice zarazavanja virusom SARS-CoV-2, statistika koja se u Srbiji javno predstavlja izgleda ovako (ali je niko ne spominje):

Institut za epidemiologiju i INEP u Srbiji su pre ''treceg talasa'' objavili svoje istrazivanje u Oktobru gde su utvrdili da 20,7% ljudi u Srbiji ima antitela na Koronu. To je 1,4 miliona ljudi.Ako uzmemo da je ''treci talas'' poceo od 15.10.2020. kada je pocela da se javlja panika u medijima, imamo sledecu situaciju. Zakljucno sa tim danom, Srbija je imala 35,454 zarazena stanovnika virusom SARS-CoV-2. Zakljucno sa danasnjim danom, 30.12.2020, Srbija je imala 334,991 zarazenog stanovnika od pocetka epidemije. To znaci da je za sada u ''trecem talasu'' zarazeno zvanicno 299,537 stanovnika. Ako je verovati ''srpskom Fauciju'' Dr. Predragu Konu i njegovoj koleginici Dariji Kisic Tepavcevic, koji su u od pocetka Novembra ponavljali da na svaki registrovani slucaj zaraze virusom SARS-CoV-2 dolazi u 10-15 neregistrovanih slucajeva, moze se zakljuciti sledece. Ako uzmemo da je srednja vrednost te brzine prenosenja na neregistrovane broj 10, dolazimo do cifre od 2,995,370 ukupni slucajeva zaraze ovim virusom za sada u ''trecem talasu''. Kada to saberemo sa 1,400,000 dobijamo brojku od 4,395,370 ukupno zarazenih pomenutim virusom od pocetka epidemije. Broj smrtnih slucajeva je zvanicno 3,163, bez obdukcija, jer mi slusamo Svetsku Zdravstvenu Organizaciju. Smrtnost onda iznosi 0,072%, racunajuci sve infekcije.

Ovo je statistika na osnovu zvanicnih podataka u koju veruje barem 80% ljudi u Srbiji. Za kolektivni imunitet potrebno je da 70% stanovnistva dobije infekciju virusom. Za Srbiju je taj broj 4,900,000.

Isto tako, interesantno je da je Srbija, po podacima Instituta za epidemiologiju i INEP, imala 20,7% stanovnistva sa antitelima na 35,000 ukupno zarazenih. Kolika je onda brzina prenosa?


Mozda vakcinacija u Americi ima veze sa novim Predsednikom te drzave, jer mislim da ce on epidemiji da ti poseban ''ton''.

Sto se tice vakcine, dacu opet primer Srbije. Vlada Srbije je uvezla 4,875 vakcina Fajzer-Biontek i odlucila da prvo vakcinise korisnike starackih domova. U 24h su prvo rekli da ce prvo vakcinisati korisnike od 80 godina i starije, a posle vrlo brzo rekli da ce donja starosna granica biti 70 godina. Ovaj detalj samo potvrdjuje svu bahatost u opasnom eksperimentu koji se sprovodi nad ljudima za koje ne znamo kako i pod kojim uslovima, dobrovoljno ili obavezno, ce primati ove vakcine. Zasto je u pitanju eksperiment? Pa bilo bi logicno da se prvo vakcinisu medicinski radnici u skafanderima iz ''crvenih zona'' u bolnicama koji lece najteze pacijente obolele od COVID-19. Oni su na prvoj liniji fronta i oni su najugrozeniji, zar ne? A mozda je ovo opasan eksperiment i zbog cinjenica navedenih u zvanicnoj dokumentaciji Fajzera vezanoj za ovu vakcinu?
 
http://labeling.pfizer.com/ShowLabeling.aspx?id=14472


 https://drive.google.com/file/d/1BiT_VAGbx52kMtmpwNUlKm_NpGsaWQfG/view?fbclid=IwAR1jKD6MCYgyNVc6sJmwQKOgqpIuk3N2tdCEifFKJw737XOkxgzK9JctDpc

Preporucujem da se procita ceo tekst, da bi se razumelo o cemu se radi. Ja licno ne verujem u masovnu vakcinaciju medicinskih radnika.
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #939 on: 31/December/2020 »
Francuski dokumentarac ''HOLD-UP'', sa hrvatskim prevodom, reditelja Pjera Barnerie govori o epidemiji SARS-CoV-2 iz drugog ugla. Posledi, uzroci, prica iza zavese i jos dosta toga. Govore francuski zdravstveni radnici, politicari, filozofi, naucnici, itd. kao i Nobelovac Dr. Majkl Levit i bivsi visoki izvrsilac u Fajzeru Dr. Majk Jidon. Cudi me da Jutjub jos uvek nije skinuo ovaj film sa svoje internet stranice.

https://www.youtube.com/watch?v=A-7ds4F4Xqk&t=6075s
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #940 on: 31/December/2020 »
Plivac,
kad si vec postavio ovo ,podsetio si me na klip od pre ndelju dana sto sam video na FB.,. Neka Amerikanka plavusa je postavljala klipove i zvanicne podatke od CDC vezane za ovaj otrov i FB i Tnjiter su joj skinuli klipove 24h od objave sa razlogom" siris paniku i ne proverene Informacije' iako je ona sa CDC sajta sve to skidala kako jeste!

Sad ko je tu lud!?

poslednji klip koji sam odgledao je da je radjeno istrazivanje u Americi u periodu od septembra 2020 do kraja novembra 2020 i da je dokazano da zarazeni od ovog otrova koji su navodno se zarazili u restoranima je 0.00xx% na 100000 ispitanih. Odnosno, taj neki institut je dokazao da zatvaranje restorana,njihov ograniceni rad i slicno nema apsolutno nikakve ucinke pozitivne na sprecavanje sirenja,jer od 10 ljudi u restoranu 1 je lazno pozitivan (tako neka statistika), koji ne moze da prenese drugima jer nije u bliskom kontaktu sa ostalim gostima....

Drugo, lagali su nas sve ove mesece da Kurona ostaje po cipelama,mobilnim telefonima, povrsinama za koje se hvatamo, cak do 72h ! i sad pre neku nedelju su izasli sa drugim tvrdnjama da je to apsolutno netacno i da ne ostaje duze od nekoliko minuta po povrsinama i slicno i da ono masovno i***tisanje ribanje svega sto dotaknes rastvorima koji beton prze, je bilo nepotrebno...

I sad , ko tu koga laze?! govore jedno,pa drugo ,pa trece.... sad plase narod da ce porasti broj obolelih... Ne vidim nesto da zemlje koje su bile u striktnom lockdown imaju NULA (broj: 0) zarazenihh! ima ih cak i vise nego planirano!

Trece: radjena je studija u Italiji i Spaniji pre neki mesec i dokazali su da ljudik koji su sedeli po kucama,sklanjali se od svega .su na kraju oboleli i imali jako teze posledice nego oni koji su se kretali. A sve je to do imunog sistema! Samo se zapitajte, zasto kada odemo na brod smo super "zdravi" i cim dodjes kuci razbolis se ili imas neki blazi oblik prehlade bez obzira na godisnje doba.
To je zato sto smo tamo na brodu svi pelcovani, cisti, brisemo onim Virox-ima ko nenormlani,ubijamo sve bakterije, imunitet nema na sta da reaguje i da nas brani. i onda dodjes kuci i BUM!

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #941 on: 31/December/2020 »
hm, mozda ljudi nisu teoretičari zavera.
možda misle da su pametniji nego što stvarno jesu.
A mozda je to i šizofrenija.

ustalom, koliko još dodatne štete vakcina može da napravi mozgu koji ovako razmišlja...

primi tu vakcinu. Evo, ja javno obecavam, ako ti nešto bude, ja ću te osvetiti. Platiće, neće se izvući.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #942 on: 31/December/2020 »
NVC hvala sto brines o nama :) ljubi brat u strokav vrat ;) 

Srecna Nova

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #943 on: 31/December/2020 »
PSPMAN,


Nisam čitao istraživanja koja ste naveli, pa neću moći da komentarišem. Ali je tačno da se neka istraživanja ne objavljuju na televiziji, kao i na primer rezultati oko ukupno 300 obdukcija uradjenih u Italiji, Švajcarskoj i Nemačkoj. Ne može se reći da je nauka saglasna oko ove epidemije, jer ima veoma cenjenih naučnika i lekara iz više zemalja koji imaju potpuno drugačije mišljenje o ovoj epidemiji, prevenciji, pa čak i načinju lečenja same bolesti. Oni se pak, na vodećim TV kanalima u Srbiji, a koliko sam primetio i u vodećim svetskim medijima, retko pozivaju, citiraju ili se uopšte ne pozivaju.

Slažem se da prevelika samozaštita dovodi do pada imuniteta. Ja na primer maske smatram velikom greškom i obmanom. Preterana higijena definitivno dovodi do veće osetljivosti organizma.
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #944 on: 31/December/2020 »
hm, mozda ljudi nisu teoretičari zavera.
možda misle da su pametniji nego što stvarno jesu.
A mozda je to i šizofrenija.

ustalom, koliko još dodatne štete vakcina može da napravi mozgu koji ovako razmišlja...

primi tu vakcinu. Evo, ja javno obecavam, ako ti nešto bude, ja ću te osvetiti. Platiće, neće se izvući.

Pa evo ja nesto ne vidim da je pomrlo milijardu ljudi od ovog virusa,a toliko su nas plasili i bombardovali i na tv,internetu,novinama kako cemo svi pomreti,kako je ovaj virus jako opasan...ali interesantno je to da su mediji u svakoj zemlji slicne informacije prenosili i vrsili propagandno medijski rat,ne bih rekao da je slucajno,neko stoji iza toga.  Setimo se prvo je bio pticiji grip 2005 i tad su se mnogi uplasili,a i taj pticiji grip je sigurno bio uvertira u ovaj novi psiholoski rat korona.

Drugo odjednom evo stizu i vakcine pa sigurno i tu igraju ulogu ti proizvodjaci vakcina i u samom virusu,jer normalno ovo im donosi enormni profit. Ali ovo je zestoko krsenje ljudskih prava i sloboda,prvo sa ovim silnim zatvaranjima,policijskim casovima pa onda sada time da te uslovljavaju da moras da primis vakcinu,da imas kovid pasos i slicno...

pa cekaj ako virus nije toliko smrtonosan zasto svi moraju da prime vakcinu?Neka prime oni koji su najugrozeniji...nisam protivnik vakcina protiv tetanusa i slicno,ali odjednom sad da primamo vakcinu i protiv ovog virusa?Zbog cega?Sledeci put ce nas uslovaljvati i sa nekim novim vakcinama da primamo...