Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227659 times)

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1005 on: 19/January/2021 »
ma buci buci :)

pa ajde Join Us :) ssta ti imas da kazes na temu... jesi odabrao bocu?

Tu sam ja sve vreme, čekam dokaze ali ih nešto nema.
 +U+
A što se tiče boce, prijavio sam se, naravno. Kao što će i svi koji su sada skeptični ili otvoreno protiv. Biće dovoljno da Grčka uslovi letovanje vakcinacijom ili da kruzeri počnu da plove i da uslov za posao bude vakcina. Prijaviće se svi kao bele lale, još će da se guraju u redu.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1006 on: 19/January/2021 »
pa ja rekoh ovde hiljadu puta,pa ima nekog ,khm, ko nece da shvati i zakljuci sta se radi u svetu, pored svih linkova,knjiga,istrazivanja i slicno :)
(...)
Anyway,kao sto rekoh: ko veruje i hoce da veruje da nas "virus" ubija evo vec godinu dana ,slobodno ,taj neka stane u red za bocu, ko ima i malo razuma i prica engleski moze i sam da zakljuci posle ovoliko dokaza i citanja ,sta nam se sprema i sta nam rade :)

Brate, ozbiljno sad. Ja stvarno nemam problema da ti ili bilo ko vjeruje da je sve to tako (nisi jedini, a nisi ni najupuceniji), Al mislis li da ovo malo vrijedja ljude koji imaju drugo misljenje?

Nisi jedini koji cita knjige, koji otvara linkove, cita istrazivanja.. Samo sto ti istrazujes u tom jednom pravcu I normalno da ce ti endjini ponudit samo te linkove I bombardovat te samo temama preporucenim za tebe, ko I mene temama koje mene zanimaju. Nije da nisam procito sve sto si nam ti ponudio I jos ponesto na tu temu, al I da sam se trudio da promijenim misljenje, tesko da bi. Nije mi ovo nesto uvjerljivo nista.

Ovo zadnje je jedino sto meni smeta kod tebe. Pretpostavljas uvijek da imamo manju moc rasudjivanja od tebe, slabiji razum, da ne citamo, a ne vidim ja ni jedan od "toliko dokaza" + dosta raje prica engleski

Inace, ja nemam problema da se raspravlja o bilo cemu, al ono vakcina postoji, oni koji odlucuju misle da je virus stvaran I ono sutra ja I ti kad krenemo na brod, vjerovatno cemo bit vakcinisani ili spremni da primimo

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1007 on: 20/January/2021 »
Smatram da je nemoguce da je u pitanju globalna zavera u kojoj učestvuju lekari svih zemalja sveta. Ko ih koordinira i na koji način? To je nemoguće.

Virus je stvaran, ali možda nije toliko opasan koliko neki mediji predstavljaju. Puno medija inače teži senzacionalizmu što se bilo koje teme tiče.

Nisam baš pomno pratio citavu diskusiju, vidim da se pominju vakcine. Nisam stručan da komentarišem u kojoj meri su bezbedne vakcine napravljene u kratkom roku, ali vidim da se ljudi vakcinisu i za sada nema nekih većih komplikacija. Ukoliko se ostvari plan EU i USA da u kratkom roku vakcinisu preko 70 posto populacije uskoro će većina sa ovog foruma ići na brod i to bi trebalo da je dobra vest za sve koji čekaju ukrcaj.

Za sada situacija nije baš dobra. Sve kompanije i dalje otkazuju reopen i upravo je vakcinacija jedini način za povratak kruzera.

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1008 on: 21/January/2021 »
Ovo zadnje je jedino sto meni smeta kod tebe. Pretpostavljas uvijek da imamo manju moc rasudjivanja od tebe, slabiji razum, da ne citamo, a ne vidim ja ni jedan od "toliko dokaza" + dosta raje prica engleski
Amen.

imati pretpostavku nije isto sto i iznositi cinjenice. A mnogo ljudi to danas radi.

ja stvarno smatram ovaj forum korisnim, ali u poslednje vreme razmisljam da ga totalno batalim i to uglavnom zbog tih izjava koje su posledica nenošenja aluminiumskih kapa.

Eno, neki rabin izjavio da vakcina pretvara ljude u gejeve.
Bićete gejevi uskoro...

Offline Niki92Sailor

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
  • Recruitment Agency: N\A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1009 on: 21/January/2021 »
pre neki dan imali smo svi conference sa nasim HQ, mi smo koncesionari na brodu, veliki gazda rece da su mi iz princessa rekli da ce ceo crew morati da primi vankcinu, pa su nas obavestili na vreme da znamo, ko hoce pod tim uslovom da se vraca a ko ne. I takodje nam je receno da gosti nece morati da imaju vakcinu.. To kazu da im je receno od gazdarice Swartz direktno.

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1010 on: 21/January/2021 »
Na malo višem nivou, Svetska turistička organizacija je održala sastanak pre tri dana. Između ostalog, snažno promovišu vakcinaciju. Zaključci se mogu pročitati u ovom dokumentu:

https://webunwto.s3-eu-west-1.amazonaws.com/2021-01/global-tourism-crisis-committee-8-key-messages-en.pdf

Tako da, vakcina će 99% biti obavezna za zaposlene u turizmu, naročito masovnom. Čisto da ne bi neko pomislio da će imati izbor.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1011 on: 21/January/2021 »
Sto se mene tice  :clapping:
Moje misljenje je isto takvo iako nije bas nigde zvanicno napisano za sve ali mislim da nema putovanja, aviona....bez vakcine.
Malo me nervira sto su svi kao toliko cekali te vakcine a u USA recimo se vakcinisalo 4% stanovnistva  :rolleyes:
I ja mislim da ce za brod morati vakcina za crew i to zdusno pozdravljam.
Ako gosti nece biti primorani da je prime zasto se onda pocetak toliko odlaz, malo mi je to nejasno?


Niki92Sailor koja kompanija je u pitanju i da li su jos nesto rekli? Nama of course niko nista ne javlja.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1012 on: 21/January/2021 »
Saga se evo prva odvazila reci da ce svi gosti morati biti cjepljeni
 

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1013 on: 21/January/2021 »
Nadam se da gresim ali plasim se da bi to obavezno vakcinisanje za goste moglo da zabije poslednji ekser u kovceg kruz industrije! Za kru je lako, uvek ce se to popuniti sa ljudima koji su voljni da se vakcinisu ali znajuci da je cak i u Americi nekih 50% do max 60% voljno da primi vakcinu, jasno je koliko je to veliki problem. Ali sacekajmo par meseci pa cemo videti! Iskreno, ja sam optimistican i verujem da ce do leta da krene kruziranje. Sad koliko i kojim tempom ostaje da vidimo.
Pozz.

Offline jorb0

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: pomorac
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1014 on: 22/January/2021 »
Pa i za goste ce biti lako ako obavezu primanja vakcine propisu ne kruz kompanije vec aerodromi i luke. Ja pretpostavljam da ce to tako i biti (to je jedina logicna opcija), prevoznici nece sebi skakati u usta, ali luke i aerodromi vec nemaju taj problem.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1015 on: 22/January/2021 »
Daj Boze da ih uslove da ne mogu da mrdnu pa da vidim da li ce pohrliti da prime.
Najskoriji kruzevi na vidiku su za maj(ako se i to ne otkaze) vidicemo da li ce se ista promeniti do tada...
Sve u svemu buducnost za cruise industriju ne izgleda ni malo svetlo :nono:
Danas ocekujem Carnival novo otkazivanje jer su oni odlozili do aprila a na sajtu su sklonili kruzeve za april -()-
Nadam se da znaju sta rade posto nikakve info ne plasiraju u javnost samo canceletion, Thanks for your support.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Dejan_011

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Prov. Master
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1016 on: 22/January/2021 »
Svakako se treba vakcinisati. Ja sam se juče vakcinisao kineskom vakcinom na Beogradskom Sajmu. Može da se vakciniše svako ko je zainteresovan bez obzira na godine, prioritete, da li se prijavio preko e-uprave i sl. Oni koji imaju zakazano idu preko reda, a ostali čekaju. Gužve su velike i čeka se u proseku sat vremena. Sve je dobro organizovano i osoblje je profesionalno i ljubazno. Za tri nedelje druga doza.

Što se tiče kruziranja, nešto sumnjam da će to uskoro. Bojim se da će neki povratak na staro biti moguć tek sledeće godine. Zato savetujem ljude da ne treba gubiti vreme nego potražiti posao na kopnu.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1017 on: 22/January/2021 »
Prva vakcina foruma  :D

Offline Dejan_011

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Prov. Master
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1018 on: 22/January/2021 »
Igrom slučaja radim na Sajmu i to baš u susednoj hali pa sam svratio  :D

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1019 on: 23/January/2021 »
 Javi nam ako progovoris kineski :run: