Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227889 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1260 on: 04/April/2021 »
Hvali se Cunard da su skoro sve rasprodali za ovo leto za kruzeve po britaniji, tako da pocinju neke naznake zivota. Naravno nista poput pre jer je glavno trziste zatvoreno (Amerika). Sve vise se pominje da ce Bahami postati home port za Royal, windstar i druge :)
United Kindom se dosta dobro nosi sa krizom koju je izazvao Covid19. Danas su imali nešto više od 3000 novih slučajeva infekcije što zaista nije puno kada se uzme u obzir populacija koja iznosi blizu 68 miliona.
Treba ocekivati dalji pad broja slucajeva i u USA, ali je teško reći kada će se situacija normalizovati u smislu da će i kruzevi biti mogući.

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1261 on: 05/April/2021 »
Kruzeri ce da budu poslednji koji ce biti otvoreni.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1262 on: 05/April/2021 »
Kruzeri ce da budu poslednji koji ce biti otvoreni.
Da, slazem se. Pogotovo veliki brodovi koji imaju preko 5.000 gostiju i preko  2.000 crew membera.
Sa rečnim je situacija malo drugačija.

Inače, turizam, pa tako i kruzeri, se smatraju delatnošću koja nije baš esencijalna, nije obavezna, ljudi će preživeti i bez krstarenja. Druga je stvar što ljudi koji rade na brodu nemaju prihode. To izgleda nikoga ne zanima. Verovatno je puno njih već našlo druge poslove, jer treba svakog meseca platiti racune i kupiti hranu i garderobu.

Puno je neizvesnosti što se tiče kruz industrije. Ko može, neka traži alternativu. Brodovi će sigurno zaploviti sa gostima, ali niko ne zna kada će se to desiti.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1263 on: 05/April/2021 »
Ja samo nagadjam ne mogu da tvrdim jer ne znam sa sigurnoscu ali kompanije rade svako za sebe.
Oni su medjusobno ogromna konkurencija, kapiram da nisu seli svi zajedno (sem na onoj konferenciji u Port Canaveral) pa da dodju medjusobno/ zajedno do nekog resenja i sa tim istupe pred CDC.
Ovo je haos, Royal pomerio 5 brodova, NCL danas posle predstavljene 2 faze od CDC trazi pocetak kruziranja 4 Jula ignorisuci totalno sta je CDC objavio u petak, Carnival mudro cuti -()-
Druge kompanije koje su uveki bile koncentrisane na Evropu najavljuju polazak iz UK uskoro...svako radi za sebe.
Ne znam kao sto rekoh sa sigurnoscu ali meni to tako izgleda.
Ne vidim nikakvo pozitivno resenje uskoro, sta znam :rtfm:
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1264 on: 06/April/2021 »
A ne znam vise alexice, ja mislim da se sa cdc moze jedino pricat ovako ignorisuci njihove nebuloze jer ako cemo iskreno svako njihovo saopstenje ignorise svako pitanje, a I realnost koju mozemo svi golim okom vidjet. Ko djeca se ponasaju. Ovo vise nije ni visa politika.

Evo vidis I clia opet gura nesto. Ovaj put konkretnije I direktnije.

https://www.royalcaribbeanblog.com/2021/04/05/cruise-industry-rejects-new-cdc-technical-instructions-calls-them-unworkable

A evo I tog ncl saopstenja gdje prosi da pocnu 4 jula

https://www.cruiseindustrynews.com/cruise-news/24706-norwegian-cruise-line-holdings-submits-plan-to-cdc-asks-for-july-4-restart.html

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1265 on: 06/April/2021 »
https://www.yahoo.com/news/end-the-hygiene-theater-cdc-says-173440864.html

ovaj CDC kao da koristi neke jeftine droge,pa imaju rupe u glavi....

Ukratko u clanku kaze da ova zlotvorka Rochelle Walensky poziva da se obustavi nepotrebno insistiranje na pranje ruku, dezinfekcijama i nekim nebulozama jer su sad, vidi molim te, provalili i dokazali da se ova prehlada prenosi preko vazduha,a ne preko dodidrnih povrsina,metala,stolova....  I Jos kaze da obicna sapunica od deterdzenta moze da ubije viruse na povrsini..

Ma ni oni sami ne znaju vise sta pricaju,toliko su se uplelli u ove lazi i obmane da sve tonu u g**na DUBLJE i DUBLJE i sve vise smrde.

Inace, 15 miliona doza vakcina je baceno jer nekko "slucajno" (ahah kako da ne), pomesao sastojke Astre iz Zenice vakcine sa novom JJ vakcinom,ahaha kakva smejurija  :banana:

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1266 on: 06/April/2021 »
Pa da svasta verovatno si u pravu.
Pogledajte koliko je NCL CEO besan :D

https://www.youtube.com/watch?v=9UFwC8lIXcY
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1267 on: 06/April/2021 »
Ncl su najavili tri broda u julu: dominika, jamajka I grcka. Nijedan nije moj, j**** ga...

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1268 on: 06/April/2021 »
Bitno da su bar nesto pomerili, samo Carnival cuti pod parolom "We are American company" :rolleyes:
Svakako ne mislim da ce CDC popustiti, let's see.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1269 on: 06/April/2021 »
Ja mislim da smo pricali o tome, ali evo opet. Karnivalu ne odgovara pomijeranje portova bilo gdje izvan US. I prije pandemije oni su imali veliku vecinu home portova u us I kratke kruzeve + velika vecina njihovih gostiju se ustvari vozi do kruzeva. I zive relativno blizu njih. Moraju ostat dosljedni klijenteli koju vec imaju I profilu ljudi koji su njihovu korisnici. Mozda nisam u pravu, al ovo sam cito ovih mjeseci kako u stvari citam ovo retardirano stivo o industriji

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1270 on: 06/April/2021 »
Ja se apsolutno slazem sa tim i mislim da je to 100% tacno ali uslovi koje CDC namece su nemoguciiii za ispuniti i sta ce onda biti?
Vidim i Viking je oglasio plovidbu van USA, pomerice sve kompanjie neki brod a Carnival onda u tom slucaju mora sve da otkaze i ceka...do kad?

Ko zna... -()- 2021 :wave:
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1271 on: 06/April/2021 »
Ja mislim da ce cdc u jednom trenutku pokleknut. Nece moc istrajat u ovoj gluposti. Bice to sve prije novembra

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1272 on: 06/April/2021 »
Ja mislim da smo pricali o tome, ali evo opet. Karnivalu ne odgovara pomijeranje portova bilo gdje izvan US. I prije pandemije oni su imali veliku vecinu home portova u us I kratke kruzeve + velika vecina njihovih gostiju se ustvari vozi do kruzeva. I zive relativno blizu njih. Moraju ostat dosljedni klijenteli koju vec imaju I profilu ljudi koji su njihovu korisnici. Mozda nisam u pravu, al ovo sam cito ovih mjeseci kako u stvari citam ovo retardirano stivo o industriji

tacno... 80% Carnivalovih gostiju su chipetonci crnci i latinosi. a i da istina je ,vecina njih zivi jako blizu portova,pa se vozi ... Ni Princess nije nista bolji,pa smatram da pomeranje home port iz USA u na primer Meksiko nece nista doneti specijalno,jer i vecina Princessovih gostiju su matore fosilcine koje jedva da mogu da otvore usta da zderu,a kamoli da putuju par sati avionom u drugu zemlju i protokoli...

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1273 on: 06/April/2021 »
Vecine kompanija su takve. Posebno Princess i HAL. Mozda CCL, ali kao sto je neko ovde na forumu rekao to su sve sljakeri. Eventualno RCCL i NCL ali opet dosta zavisi od portova. Mladji se dosta zale i u stanju su da vam izdrame ko zna sta sve i da vam time smeste otkaz.
Mada Australijanci su dosta opusteni.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1274 on: 06/April/2021 »
"U.S. cruises could resume by mid-summer with restrictions, the Centers for Disease Control and Prevention said Tuesday after Carnival Corp., the largest operator, threatened to relocate ships to other markets."


https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-04-06/carnival-threatens-to-move-ships-abroad-amid-cdc-obstacles

  :pad:
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."