Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227852 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1290 on: 08/April/2021 »
Kako to misliš? Gosti će se vratit sa krstarenja, i nakon 7 dana npr. pozitivni, pa će ih onda CDC deportirat u neku banana državu na liječenje ?
Meni se čini da ne znate uopće što kratica CDC predstavlja, i koja je svrha Centers for Disease Control and Prevention. Da njih ne zanimaju desetine tisuća građana dnevno koji preko Kariba idu na nešto opasno (širenje bolesti), a śto je zabranjeno u Americi, i onda se vraćaji kući.... zanimljiva tvrdnja nema što.

Kruz industrija nema budućnost bez amerikanaca, sad je prilika da se kruz kompanije stave pod kontrolu, pogotovo tok novca, poreze, dobiti...
Previše se milijardi živog keša godišnje bespovratno iznese iz Amerike preko tih kruzera, mogli bi ameri tome stati na kraj ako su zbrojili dva i dva, sad je savršeno vrijeme za to.

To će se desiti kada Nike, Apple i hiljade drugih kompanija iz raznih branši počnu proizvoditi, sklapati i plaćati pun porez za svoje proizvode na američkom tlu a ne u raznoraznim svetskim pripi***nama. Znači nikad. To su ogromne korporacije, tako funkcioniše svet i to nije od juče i nije samo u Americi. Rekao sam i pre, zamisli sebe da imaš takav ili sličan multimilionski biznis u vlasništvu? Da li bi se registrovao u SAD, plaćao porez i radnu snagu po njihovom zakonu ili bi radio kako je trenutno? Najviše bi voleo da imamo dobre satnice, radimo 8h, prekovremeni sati, penziono itd...ali realnost je drugačija. Na nama je da prihvatimo ili odbijemo ugovor kad stigne.

A što se tiče CDC-a, oni su doneli odluku da dozvoljavaju putovanja van SAD za vakcinisane ljude. Ljudi se ne zaražavaju samo na brodovima. Zapravo većina kruzera i nema putnike godinu dana. A i onaj mali deo što plovi u medjuvremenu u  odredjenim delovima sveta plovi uspešno. U godinu dana koliko ovo traje, kruz industrija je stala, brodovi ne plove.  Zaraženi su milioni ljudi od tada do danas na kopnu pa se sve opet otvara i radi. Tih 130 miliona ljudi se nisu zarazili na brodu jer brodovi ne plove. Ako je dozvoljeno letenje čovek može da kupi kartu i da ode u Mexico u neki rezort, bude 10 dana, može i tamo da se zarazi. U supermarketu, javnom prevozu, istom tom avionu gde putuje, gde god. Ovo je neosnovano targetiranje jedne industrije bez ikakvih validnih argumenata.

Offline Master

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1291 on: 08/April/2021 »
Ja ne znam bas tacno pa se unapred izvinjavam ali da bi brod plovio pod americkom zastavom ja mislim da mora biti napravljen u USA?!
Takodje sem taksi koje svima bodu oci, zakona, regulacija i ko zna cega ne ti brodovi bi morali da zaposljavaju amerikance prvenstveno pa kako bi im se to isplatilo?
Tako je.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1292 on: 08/April/2021 »
Ovo je neosnovano targetiranje jedne industrije bez ikakvih validnih argumenata.
10 000 ljudi boravi 24/7 na tako malom prostoru (jedan brod), crew memberi koji spavaju po 4 pax u kabibama od par kvadrata, još i dijele wc sa drugima, crew memberi koji dolaze iz zemalja u kojima je svijest o higijeni nepoznanica, cjepiva i testovi koji nisu 100% pouzdani, velika mogućnost manipulacije testovima, cjepivima i pridržavanjem donesenih pravila vezano za koronu... Trebam li nastavit niz ?
Pohlepa je kruz kompanije dovela do toga da grade brodove za 10 000 pax, a sada će ih ta pohlepa i koštati ...

Pricamo o vakcinisanim gostima, nakon vakcine nema bolesti i teske klinicke slike.
Dr. Kon pišete gluposti

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1293 on: 08/April/2021 »
Kruz industriji je neko morao da stane na rep. I to se sada desava. Drzava hoce da se osveti kruz industriji za mnoge stvari. Nije samo porez, nego vec i neka ozbiljna krivicna dela, kao sto su silovanja, ubistva, ne saradnja sa kopnenim autoritetima. Znaju oni sta se desava na kruzerima. Kruzeri su sada dosli mecki na ruku.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1294 on: 08/April/2021 »
Ja sve sto vise citam ovu temu, shvatam kolko je besmislena cijela ova prica. Uglavnom tehnicari, konobari, fotografi, kuhari uzeli ulogu svjetskih stock market brokera, ceo desizn mejkera, eksperta za internacionalnu ekonomiju, najsmjesnijih radnickih aktivista zagovaraca nekih uniona a zaposlenih u najokrutnijoj industriji. Ja ni sebe ne izostavljam iz nabrojanih. Kad se Samo sjetim price od prosle godine:"Jesi li ti normalan, nema sanse da se ne pocne kruzat za dvije sedmice. Ovo su multimilijarderske kompanije..."
Poenta je da mi ovdje nemamo pojma kad ce sve pocet I kako I hoce li. Mozemo Samo pricat kako to nama izgleda. Nema potrebe za izigravanjem arogantnih sveznadara. Vidjet cemo...

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1295 on: 08/April/2021 »
10 000 ljudi boravi 24/7 na tako malom prostoru (jedan brod), crew memberi koji spavaju po 4 pax u kabibama od par kvadrata, još i dijele wc sa drugima, crew memberi koji dolaze iz zemalja u kojima je svijest o higijeni nepoznanica, cjepiva i testovi koji nisu 100% pouzdani, velika mogućnost manipulacije testovima, cjepivima i pridržavanjem donesenih pravila vezano za koronu... Trebam li nastavit niz ?
Pohlepa je kruz kompanije dovela do toga da grade brodove za 10 000 pax, a sada će ih ta pohlepa i koštati ...
Dr. Kon pišete gluposti
Nemam namjeru da te ubjedjujem u efikasnost vakcine i da pokusavam da promjenim tvoj antivakserski stav. O tome mozes da raspravljas sa svojom mamom i babom uz ratluk i kafu, jer si ocito razmazeno deriste na kvadrat. Ja da kazem da je nebo plavo, ti ces reci da je roze, jer kao sto vidim non stop kontriras ljudima na ovom forumu.  Tako da deriste jedno mene preskoci i nemoj uopste da komentarises, jer ocito sve sto kazes nema nikakvog smisla, niti si upucen u materiju, a samo pametujes.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1296 on: 08/April/2021 »
Udav je davno opravdo svoj username

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1297 on: 08/April/2021 »
Udav je davno opravdo svoj username
Ma on je jedan parazit i deriste koji bez obzira na godine ce ostati razmazen, vjerovatno je od malena navikao da mu mamica spremi sve na izvolite. Vec dugo ga posmatram na forumu i decko je specijalan slucaj, nikada se ni sa kim nije slozio u misljenju, hrani ga da kontrira drugima, jer je iskompleksiran do jaja, a ne vidi dalje od svoje guzice.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1298 on: 08/April/2021 »
Divim se glupostima što vi poviše pišete, pa vam samo tu i tamo ukažem na manjak inteligencije, a sama vaša reakcija na moje riječi govori o vašoj intelektualnoj razini, moram priznat da nisam iznenađen niti malo, to sam i očekivao.



Sent from my SM-A217F using Tapatalk


Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1299 on: 08/April/2021 »
"The state of Florida will sue the federal government over the continued shutdown of the cruise ship industry, Gov. Ron DeSantis said Thursday, demanding it be "reopened immediately."

Uopste ne mogu da skapiram da li nam ovo ide u prilog ili ne :hmm:


Ceo tekst:
https://www.mynews13.com/fl/orlando/news/2021/04/08/florida-to-sue-cdc-federal-government-over-cruise-restrictions-desantis-says
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1300 on: 08/April/2021 »
Divim se glupostima što vi poviše pišete, pa vam samo tu i tamo ukažem na manjak inteligencije, a sama vaša reakcija na moje riječi govori o vašoj intelektualnoj razini, moram priznat da nisam iznenađen niti malo, to sam i očekivao.



Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Ma ti odzvanjas od inteligencije. Tvoji statusi nemaju veze sa mozgom i logikom. Samo si jos vise dokazao da si razmazeno deriste.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1301 on: 08/April/2021 »
"The state of Florida will sue the federal government over the continued shutdown of the cruise ship industry, Gov. Ron DeSantis said Thursday, demanding it be "reopened immediately."

Uopste ne mogu da skapiram da li nam ovo ide u prilog ili ne :hmm:


Ceo tekst:
https://www.mynews13.com/fl/orlando/news/2021/04/08/florida-to-sue-cdc-federal-government-over-cruise-restrictions-desantis-says
Pa ako mene pitas vise nam ide u prilog, nego sto nam skodi. Bez konstantnog pritiska nece ni promjeniti odluku. Sama tuzba nije bitna, jer poznavajuci americke sudove proces moze da se otegne, ali sam pritisak na CDC je pozitivna stvar.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1302 on: 08/April/2021 »
Jedva čekam restart u Europi da u 9 mj. bukiram jedan kruz, imam neku ludi osjećaj da će kruzevi biti bagatela

Sent from my SM-A217F using Tapatalk


Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1303 on: 08/April/2021 »
Divim se glupostima što vi poviše pišete, pa vam samo tu i tamo ukažem na manjak inteligencije, a sama vaša reakcija na moje riječi govori o vašoj intelektualnoj razini, moram priznat da nisam iznenađen niti malo, to sam i očekivao.



Sent from my SM-A217F using Tapatalk

Laprdas jarane. To sto se trudis da zvucis elokventno I koristis nasminkane velike rijeci, ne cini te inteligentnim. Nije to mjerilo.
Ja kad god sam procito tvoj komentar, nikad nije bio dobronamjeran. Uvijek je bio ohol I upucen ljudima s neke tvoje zamisljene visine. Nerijetko je to tvoja "procjena" tudje inteligencije, ali uglavnom se ti hvalis kako zaradjujes cifre na brodu, kako si najbolji radnik, a u zadnje vrijeme kako si provalio bit zivota I kako su svi glupi sto nisu zavrsili s brodovima. Davis ono bas 007

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1304 on: 08/April/2021 »
piton0.01