Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227408 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1365 on: 15/April/2021 »
U.S. Politicians Urge CDC to Keep Cruise Industry Closed

https://www.cruiseindustrynews.com/cruise-news/24792-u-s-politicians-urge-cdc-to-keep-cruise-industry-closed.html

Ovi amerikanci nisu normalni :facepalm:
Demokrate udaraju kontru republikancima. Nije važno za šta, samo da se udari kontra. Zamazivanje očiju javnosti kako oni kao nešto rade i brinu. Isto rade i ovi drugi koje kruz kompanije podmićuju da guraju njihovu priču. Čista politika, Holivud. Političari ko političari...

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1366 on: 15/April/2021 »
Hvala Lasmar.
Postavila sam cisto onako da se vidi koliko su ludi, nista mi nije jasno :rolleyes:
DZA ili BU, saznacemo uskoro.

Pspman ako im odobre kruziranje i ako se desi recimo outbreak ja mislim da su zavrsili karijeru, ne znam.
S obzirom na to sta su sve prosli, mislim da znaju da moraju bas da budu pazljivi sa svime sto planiraju. Vakcinacija obavezna, plus test pre i posle, maske obavezne. Sto se distance tice hm, to mi jedino bas nije jasno ali videcemo. Ima mi smisla samo ako nije pun kapacitet broda.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline jorb0

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: pomorac
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1367 on: 15/April/2021 »
Ja samo mogu da napisem ovo sto je Alexica napisala, ako se na vakcinisanim kruzevima u USA desi outbreak mozemo reci da je kruzing kakav poznajemo - mrtav.

Evo, pre par sati CEO Pfizera izjavio da je potreban i treci shot 6 meseci nakon drugog. Upitna je efikasnost vakcina jer je ovo samo masivan test, ko zna kakvih ce jos biti novosti u vezi vakcina u narednom periodu (pre par dana J&J imao problem sa krvnim ugruscima, Astra zabranjena u par drzava itd.).

Ovim polako ali sigurno umire moj entuzijazam da ce icega biti od kruzinga ove godine. Kompanije pushuju restart jer su skoro finansijski presusili i / ili zato sto zele da im ne propadne sezona. Ali cinjenica je da je trenutna situacija izuzetno volotilna i da sada treba biti oprezan.

Kompanije vode ekonomisti a ne strucnjaci za javno zdravlje, ovo neslaganje sa CDC-jem moze da skupo kosta ovu industriju.

Ja bih najradije voleo da zaspem i da se probudim kad sve ovo prodje ali, posto je to nemoguce - mislim da je jedino resenje - moving on. Je*i ga.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1368 on: 15/April/2021 »
Da ali sa druge strane u USA je skoro sve otvoreno, neki states su zvanicno objavili da maske nisu obavezne??? Koncerti, plaze, utakmice, pozorista, resorti, kazina, hoteli....SVE radi.
Drugarica mi radi u Key West vec skoro godinu dana, kad smo se vratile sa broda otisla je, svaki dan me zove SVE je krcato.

E sad kako je moguce da samo kruz ne moze, samo politika i teranje inata / moci zbog poreza, nema sta drugo.

Sto se vakcina tice ja nikad i ne gledam ko koliko slucajeva ima, ma ni kod nas ne znam koliko ih je ali posto je Izrael vakcinisao 60% populacije reko da pogledam kad ono oko 200 slucajeva dnevno na preko 9 miliona stanovnika, znaci radi -()-
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1369 on: 15/April/2021 »
pa da: jedan outbreak i gotovo... mada ,koliko ce se ljudi pozitivnih smatrati za outbreak? znamo i sami da kada neko dobije Noro na brodu,odredjen broj je ok nsita spec. nema ni red level ni nista. Ali iznad nekoh minimuma krecu sa pravilima,nema sa gostima,pranje ruku 20 puta u 5 minuta,sanitizacija i slicno.  hmmm  :facepalm:

P.S: sad mi se drugar javio on radi u Art (park west) dobio je mail da ide na Regal krajem maja, i da pripremi medikal koji mu je istekao i neki ENG 1....

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1370 on: 15/April/2021 »
Ali ipak pored svega CDC i dalje drži Izrael u Very High Level statusu

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1371 on: 15/April/2021 »
drze oni sve na HIGH! mada im ne brane da idu... samo preporuka da se ne ide... Jedan nas momak, vidim po FB vec je bio i vratio se iz/u USA poslednjih 5 meseci,malo malo pa ode bude malo pa se vrati ....

P.s: kaze mi jos ovaj drugar da posto u SLO nema vakcina za ispod 60 godina gradjane,reko je da ce je primiti na brodu tako su mu rekli, u pitanju je kao sto sam rekao Princessov brod Regal.... cudno mi je to jer je Princess i dalje bez zvanicnog stava oko bocki ,a forsira pricu vec 4 mesca da svako ko moze ,ako hoce i moze, da se vakcinisu kuci nebitno o kojoj je vakcini rec... A sad evo,totalno drugi podatak

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1372 on: 15/April/2021 »
Meni je sve sto se desava velika kontradiktornost, prevelika.
Ej da oni javno kazu sve je otvoreno, maske nisu obavezne eto recimo Texas i CDC na to ne moze nista, ej NISTA a to je USA a ovo cak i za Izrael napisali, pa ja ne mogu...

Evo ko je propustio, CDC na ovo kaze (direktorka) pa to ne preporucujemo ali eto oni ako tako kazu sta cemo.


https://www.youtube.com/watch?v=-wVW7ooA5uc
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1373 on: 15/April/2021 »
Nema još zvaničnog stava jer je i medju ljudima podela oko toga jel treba ili ne primiti vakcinu, pa ni oni nisu sigurni šta će. Ne bi ni tamo ni ovamo, hteli bi da budu neutralni. Ali moje mišljenje da će morati pre ili kasnije. A pošto Regal i Sky rade kruzeve iz UK gde se zahtevaju vakcinisani putnici, verovatno će i kru morati da bude vakcinisan.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1374 on: 15/April/2021 »
Meni je sve sto se desava velika kontradiktornost, prevelika.
Ej da oni javno kazu sve je otvoreno, maske nisu obavezne eto recimo Texas i CDC na to ne moze nista, ej NISTA a to je USA a ovo cak i za Izrael napisali, pa ja ne mogu...

Evo ko je propustio, CDC na ovo kaze (direktorka) pa to ne preporucujemo ali eto oni ako tako kazu sta cemo.


https://www.youtube.com/watch?v=-wVW7ooA5uc

Pa Texas je na korak od odcepljenja,odnosno oni nikad nisu ni pratili sta im se kaze... tamo svaki drugi stanovnik Teksasa nosi minimum pistolj,a da ne pricamo o necemu jacem :D tako da nije dobro zameriti im se :D

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1375 on: 15/April/2021 »
A pošto Regal i Sky rade kruzeve iz UK gde se zahtevaju vakcinisani putnici, verovatno će i kru morati da bude vakcinisan.

u emailu koji mi je Alexica prosledila sinoc pise da gde god Carnivalovi brodovi plove,a pritom taj port/drzava/grad zahteva da se crew i pax vakcinisu, taj brod koji tamo plovi ce morati da ima vakcinisane crew i pax... Znaci moze da bude da od 10 brodova,samo 3 broda budu full vaccinated ,dok recimo po Aziji neki brod moze da dodje ko kako hoce. Pa tako mislim da to sto UK zahteva,da ce svako ko bude pozvan za REgal i Sky ujedno mora biti vakcinisan,pre ukrcaja ili tokom tih 14 dana karantina tamo. Vrv ce nabaviti odredjen broj vakcina za ljude koji ne mogu da prime kuci a takvih je mnogo. Krenimo od Pilipins, Indonezija, zemlje bivse Juge, Pola Juzne Amerike., Ukraina.... U Poljskoj osobe ispod 80 godina ce tek moci sredinom leta da krenu sa vakcinacijom ,tamo negde od jula i slicno...

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1376 on: 15/April/2021 »
Indonezija se vakcinise uveliko.
Ja ne znam ko i pomislja da pusta brodove bez vakcine, to nema nikakvog smisla.
Ja da se pitam (a ne pitam se) ne bi ni smelo bez vakcine.
Ako kojim slucajem ne bude obavezno outbreak please welcome and destroy us!
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1377 on: 15/April/2021 »
Indonezija se vakcinise uveliko.


da ali ne i ljudi od 20 godina, niko na svetu ne vakcinise sve uzraste kao mi,Englezi donekle,Izrael,Amerika... to je i problem sada jer iako vecina zemalja ima pristup vakcini, nemaju sve grupe ljudi sansu da se vakcinisu , svi i dalje nisu zavrsili sa ovima od 80+ , a da jos i ubrazaju nesto ide jako sporo. Evo tek su Britanci danas zavrsili sa poslednjom osobom koja je starija od 50 a da je primila vakcinu, uskoro krecu za one ispod 50 ,pa ispod 40 i tako dalje...

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1378 on: 15/April/2021 »
Na fb po onim crew grupama svaki dan indonezani i indijci stavljaju slike sa vakcinacije :facepalm:
Danas je objavljeno da su seamen's na filipinima priority za vakcinaciju.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1379 on: 16/April/2021 »
Pa Texas je na korak od odcepljenja,odnosno oni nikad nisu ni pratili sta im se kaze... tamo svaki drugi stanovnik Teksasa nosi minimum pistolj,a da ne pricamo o necemu jacem :D tako da nije dobro zameriti im se :D
Za ovo lupetas najstrasnije. Rodbina mi zivi u Teksasu. U Teksasu mozes da imas oruzje, ali samo kuci, inace su kazne nemilosrdne ako ti nadju oruzje na ulici, da ne pricam o krivicnom djelu. Ako te zaustave na ulici i nosis flasu bilo kojeg alkohola u ruci takodje kazna je ogromna, nema cuganja u parku, ulici i sl. To sto si gledao western filmove, pa imas takvu impresiju to je tvoj problem. Teksas je u poslednjih 10 godina postao jedna od najstriktnijih drzava u pogledu alkohola i oruzja, zaboravi kauboje i indijance. Pravnik sam po obrazovanju, pa znam sta ti pricam. Inace, amerikanci iz Teksasa najopusteniji likovi, neke sam sreo samo jednom u zivotu prije par godina i dalje mi se javljaju i nude pomoc. Toliko o Teksasu u realnosti i Teksasu iz filmova. Ne pisi nesto o cemu se nisi dobro raspitao ili uputio.  :tuctuc:
Fiat iustitia et pereat mundus!