Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 225309 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1380 on: 16/April/2021 »
da ali ne i ljudi od 20 godina, niko na svetu ne vakcinise sve uzraste kao mi,Englezi donekle,Izrael,Amerika... to je i problem sada jer iako vecina zemalja ima pristup vakcini, nemaju sve grupe ljudi sansu da se vakcinisu , svi i dalje nisu zavrsili sa ovima od 80+ , a da jos i ubrazaju nesto ide jako sporo. Evo tek su Britanci danas zavrsili sa poslednjom osobom koja je starija od 50 a da je primila vakcinu, uskoro krecu za one ispod 50 ,pa ispod 40 i tako dalje...
I ovdje lupetas gluposti. Evo ti vrlo jednostavan primjer, zena mi je iz Madjarske, prije par dana se vakcinisala u Madjarskoj, inace ima 27 godina. Madjari su do sada sa prvom dozom vakcinisali 3,5 miliona stanovnika, a to se nigdje ne spominje u medijima, samo u madjarskim, na madjarskom, pa mi tome i nemamo neki pristup. Vjerovatno sto su iskulirali EU i sto su prihvatili rusku i kinesku vakcinu, bez dozvole EU. Ono sto procitas na internetu i fejsbuku, nije uvijek onako, kako je pravo stanje stvari i realnost. A da ti ne pricam o tome da je Madjarska jedna od prvih drzava dobila, prije par dana, 500 000 Johnson vakcina, ne ulazim sada u materiju da li je ta vakcina stopirana u Americi i sl., nego ti cisto pricam o efikasnosti madjarske vlade da pribavi sto vise vakcina, a o ovome vjerovatno nisi ni cuo.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1381 on: 16/April/2021 »
Ova dva demokratska senatora sto su uputili pismo cdc da ne dozvole kruzeve je bas ocekivana reakcija I pokazuje kako je njihov poso da se ne sloze oko bilo cega. Zato sam govorio da mislim da nece ovo jos pocet.
Ovo ce razumjet svako ko je iz bosne I zna kakvi se prijedlozi obaraju I oko cega se raspravlja samo zato sto je to suprotna partija, sto predstavlja suprotno stado predlozila. Oko kakvih se nebuloza bacaju pare na administraciju, odugovlaci I kako njima odgovara da se ne dogovore

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1382 on: 16/April/2021 »
Teško, jer i dalje dosta stare posade treba prvo da dođe na red. Kako god, sreća za nas zaposlene na MSC jer glavni fokus same kompanije je uvijek bila Evropa, što je slučaj i ove nesretne godine. Ja se ukrcavam polovinom maja.  :yahoo:

Predobro. Gdje ides?

Vidim da traze videografe? Kolko je para to?

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1383 on: 16/April/2021 »
Idem na Splendidu. Koliko se sjećam plata za videografa je bila $1700 + commission. Ali videograf na MSC vise radi u galeriji prodaju nego što snima :facepalm:

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1384 on: 16/April/2021 »
Hvala puno

Offline black_angel

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Cunard
  • Recruitment Agency: By my self
  • Job Title: Stage Crew, Lighting Technician, AMP Light
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1385 on: 16/April/2021 »
I ovdje lupetas gluposti. Evo ti vrlo jednostavan primjer, zena mi je iz Madjarske, prije par dana se vakcinisala u Madjarskoj, inace ima 27 godina. Madjari su do sada sa prvom dozom vakcinisali 3,5 miliona stanovnika, a to se nigdje ne spominje u medijima, samo u madjarskim, na madjarskom, pa mi tome i nemamo neki pristup. Vjerovatno sto su iskulirali EU i sto su prihvatili rusku i kinesku vakcinu, bez dozvole EU. Ono sto procitas na internetu i fejsbuku, nije uvijek onako, kako je pravo stanje stvari i realnost. A da ti ne pricam o tome da je Madjarska jedna od prvih drzava dobila, prije par dana, 500 000 Johnson vakcina, ne ulazim sada u materiju da li je ta vakcina stopirana u Americi i sl., nego ti cisto pricam o efikasnosti madjarske vlade da pribavi sto vise vakcina, a o ovome vjerovatno nisi ni cuo.
(Odgovor je vise za pspman.. )
Informacija o kolko je ljudi vakcinisano je bukvalo jedan Google daleko.
I source je sa "Our world in data".

Mi mladji od 30 im nismo interesanti za vakcinaciju, al uopste. Vazno je da se vakcinisu ljudi koji su stariji i samim tim ugrozeni. (70+) A mi mladji ce dodjemo nared kad dodjemo.
Ovo sto se otvorilo za mladje kod nas i u jos par zemalja, znaci 2 stvari. Ili stariji nezele da se vakcinisu pa imaju viska, ili su uspesno vakcinisali vecinu ugrozenog stanovnista, i otvorili za sve ostale..

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1386 on: 16/April/2021 »
(Odgovor je vise za pspman.. )
Informacija o kolko je ljudi vakcinisano je bukvalo jedan Google daleko.
I source je sa "Our world in data".

Mi mladji od 30 im nismo interesanti za vakcinaciju, al uopste. Vazno je da se vakcinisu ljudi koji su stariji i samim tim ugrozeni. (70+) A mi mladji ce dodjemo nared kad dodjemo.
Ovo sto se otvorilo za mladje kod nas i u jos par zemalja, znaci 2 stvari. Ili stariji nezele da se vakcinisu pa imaju viska, ili su uspesno vakcinisali vecinu ugrozenog stanovnista, i otvorili za sve ostale..
Nisi u pravu, ja ti mogu nabrojati 10 drzava minimum u kojima su i mladji poceli da se vakcinisu. Mozes pogledati to "jednim klikom"....
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline black_angel

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Cunard
  • Recruitment Agency: By my self
  • Job Title: Stage Crew, Lighting Technician, AMP Light
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1387 on: 16/April/2021 »
Nisi u pravu, ja ti mogu nabrojati 10 drzava minimum u kojima su i mladji poceli da se vakcinisu. Mozes pogledati to "jednim klikom"....
"Ovo sto se otvorilo za mladje kod nas i u jos par zemalja, znaci 2 stvari. Ili stariji nezele da se vakcinisu pa imaju viska, ili su uspesno vakcinisali vecinu ugrozenog stanovnista, i otvorili za sve ostale.."

Ja se izvinjavam kad sam reko Zemalja mislio sam Drzava, samo nisam dobro napiso.

I nije mi jasno ni gde sam rekao da se mladi ne vakcinisu?
Rekao sam da im "mladji nisu interesantni za vakcinaciju" (mozda bi bilo bolje: Mladi im nisu prioriter za vakcinaciju), i da su u "par zemalja otvorili za mladje", i "sta to znaci".


Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1388 on: 16/April/2021 »
"Ovo sto se otvorilo za mladje kod nas i u jos par zemalja, znaci 2 stvari. Ili stariji nezele da se vakcinisu pa imaju viska, ili su uspesno vakcinisali vecinu ugrozenog stanovnista, i otvorili za sve ostale.."

Ja se izvinjavam kad sam reko Zemalja mislio sam Drzava, samo nisam dobro napiso.

I nije mi jasno ni gde sam rekao da se mladi ne vakcinisu?
Rekao sam da im "mladji nisu interesantni za vakcinaciju" (mozda bi bilo bolje: Mladi im nisu prioriter za vakcinaciju), i da su u "par zemalja otvorili za mladje", i "sta to znaci".
Cuj nisu im interesantni za vakcinaciju a ljudi pozivaju u tim drzavama mladje da se vakcinisu, cak su i poceli da vakcinisu mladje ili su ih vec vakcinisali npr. u Srbiji, Izraelu, Saudijskoj Arabiji, Kini, Sjedinjenim americkim drzavama, Madjarskoj, Velikoj Britaniji i mnoge druge. To je par drzava? Znas li uopste znacenje pojma par drzava? A da ti ne govorim da u mnogim drzavama ce pomorci imati prednost pri vakcinisanju ili vec imaju tu privilegiju....
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1389 on: 16/April/2021 »
@Justinijan: hvala na tako sturcnim odgovorima.

Sto se tice vakcina ne lupa,nego pricam onako kako mi moje kolege iz Perua,Chile,Argentine Brazila i Indonzeije i POljske govore svvaki dan. Ako oni lazu mene onda ja lazem vas! Ako mi je menadzer Poljak koji ima 50 godina skoro rekao da ce tek na leto i to sredinom leta moooozda doci na red,jer sad su im samo stariji od 70 prioritet,onda je tako. Nema tog Gugla ili cega vec koji ce to da kaze suprotno ;)

Sto se tice MaDZarske zaisa ne znam,jer u ovoj "divnoj" zemlji jedino sto znamo iz bliskog okruzenja je Dolazak krmka Dodika na svako otvaranje shopping mallova i spomenika.... Tako isto pricaju da se ne moze van iz Srbije u Nemacku ,a burazer u poslednjih 8 meseci porputovao pola Evrope bez problema i bez nekih glupih "pravila kretanja". Otisao je u Nemacku opet ima skoro mesec dana, ni test mu nisu trazili na uvid... tako da ,sve je moguce

 :run:

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1390 on: 16/April/2021 »
A da ti ne govorim da u mnogim drzavama ce pomorci imati prednost pri vakcinisanju ili vec imaju tu privilegiju....

Ovo je u CHileu bilo pre nekoliko nedelja,rekao bih mesec dana. Svako ko ima C1 vizu minimum,moze od agencije da trazi potvrdu da radi recimo za CCL ili slicno, a da ne pricamo o onim pravim mornarima,  sa tim papirom mogu se vakcinisati i dobiti potvrdu....

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1391 on: 16/April/2021 »
Ranije i nije bilo bas lako dodji do vakcine( ne kod nas nego inace)  ali vidim po fb svaki dan neko stavlja slike sa vakcinacije (indonezani,filipinci, indijci...) ide to polako pa dok se sve ovo resi vakcinisace se puno ljudi...
Vise nije ni bitno vakcine ce biti obavezne i to je to.
Moja komanija insistira da vakcine ne budu obavezne za goste, ja ne znam sta je njima u glavi :rolleyes:

"What is surprising in this is that Carnival Corporation and Carnival Cruises, particularly through President Christine Duffy, have been clear in their intentions not to require vaccinations upon resumption of sailings."


https://www.cruisehive.com/cruise-meeting-with-white-house-a-positive-step-forward/49782

Ja nisam neki healty expert ali ako zamislite to da nije obavezna vakcina i da ne daj Boze neko umre ko se zarazio na brodu, to je to. Nista ih nece vratiti nazad u plovidbu :facepalm:

Sem sto su alavi na pare i ne zele da izgube goste koji su antivakceri ili ne smeju da je prime zbog zdravstvenih problema ja ne vidim drugi razlog zasto bi insistirali na ovome, glupost.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1392 on: 16/April/2021 »
Ranije i nije bilo bas lako dodji do vakcine( ne kod nas nego inace)  ali vidim po fb svaki dan neko stavlja slike sa vakcinacije (indonezani,filipinci, indijci...) ide to polako pa dok se sve ovo resi vakcinisace se puno ljudi...
Vise nije ni bitno vakcine ce biti obavezne i to je to.
Moja komanija insistira da vakcine ne budu obavezne za goste, ja ne znam sta je njima u glavi :rolleyes:

"What is surprising in this is that Carnival Corporation and Carnival Cruises, particularly through President Christine Duffy, have been clear in their intentions not to require vaccinations upon resumption of sailings."


https://www.cruisehive.com/cruise-meeting-with-white-house-a-positive-step-forward/49782

Ja nisam neki healty expert ali ako zamislite to da nije obavezna vakcina i da ne daj Boze neko umre ko se zarazio na brodu, to je to. Nista ih nece vratiti nazad u plovidbu :facepalm:

Sem sto su alavi na pare i ne zele da izgube goste koji su antivakceri ili ne smeju da je prime zbog zdravstvenih problema ja ne vidim drugi razlog zasto bi insistirali na ovome, glupost.
Ja mislim da ti bas lose rezonujes to vezano za obaveznu vakcinaciju. Dal iz preteranig straha ili necega drugog ali tako deluje.
Kompanije ciljano i namerno hoce da provuku pricu da na brod mogu i nevakcinisani iz sledeceg razloga. Naime, sansa da se ne desi ni jedan slucaj kovida na brodovima ne postoji, cak i sansa da se ne desi neki veci problem na brodovima vezano za kovid je jako mala. Pod "veci problem" mislim da umre neko ko je pozitivian ili da bude 20, 30 slucajeva. E sad ako dodje do tih problema na brodu, a na tom brodu je nevakcinisanih recimo  20% kompanija ce imati popravni. A popravni ce biti u poostravanju protokola i verovatno jos dosta drugih stvari kada je zastita od virusa u pitanju. Ali ako dodje do problem na brodu na kom je 100% vakcinisanih, onda mislim da je i tebi jasno da je to kraj kruziranja uopste na jedan duzi vremenski period. Ako ne i za stalno. 

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1393 on: 16/April/2021 »
Ali ako dodje do problem na brodu na kom je 100% vakcinisanih, onda mislim da je i tebi jasno da je to kraj kruziranja uopste na jedan duzi vremenski period. Ako ne i za stalno.

mislis nevakcinisanih?

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1394 on: 16/April/2021 »
mislis nevakcinisanih?
Ne. Mislim 100% vakcinisanih.