Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227453 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1395 on: 16/April/2021 »
Vedrane samo iznosim svoje misljenje vezano za to, sad da li je to lose ili ne to je samo moje misljenje.
Nejasno mi je jer SVE kompanije izlaze u javnost sa tim da ce vakcinacija biti obavezna samo su oni protiv, zasto pitam se -()-
Kad ponovna plovidba visi o koncu zbog "safety" a oni se tako izjasnjavaju, nije mi bas jasno.
Ja ne mislim da je to pametno ali ko sam ja da o tome odlucujem, valjda znaju sta rade.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1396 on: 16/April/2021 »
Ali ako dodje do problem na brodu na kom je 100% vakcinisanih, onda mislim da je i tebi jasno da je to kraj kruziranja uopste na jedan duzi vremenski period. Ako ne i za stalno.
Zasto bi doslo do problema, ako su svi 100% vakcinisani, sansa je, sa medicinske strane, ravna nuli. Svi ste znalci za vakcine i kvazi-doktori.  :rofl: :rofl:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1397 on: 16/April/2021 »
Zasto bi doslo do problema, ako su svi 100% vakcinisani, sansa je, sa medicinske strane, ravna nuli. Svi ste znalci za vakcine i kvazi-doktori.  :rofl: :rofl:
Pa ako ti znas bolje od zvanicnih podataka onda si verovatno u pravu. A zvanicno stoji da su vakcine tu negde oko 95% uspesne, odnosno kod 95% ljudi rade posao a onih 5% je u potencijalnom problemu. Sad sam lepo izracunas koliko je 5% od recimo 2 ili 3 hiljade ljudi na brodu i imas broj ljudi koji je ugrozen.
Ali mozda ti znas nesto vise o vakcinama i o efikasnosti istih...

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1398 on: 16/April/2021 »
onda sam te pogresno razumeo izvini....

P.S: 5% od 2500 ljudi je 135 ljudi :D fun fact

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1399 on: 16/April/2021 »
Pa ako ti znas bolje od zvanicnih podataka onda si verovatno u pravu. A zvanicno stoji da su vakcine tu negde oko 95% uspesne, odnosno kod 95% ljudi rade posao a onih 5% je u potencijalnom problemu. Sad sam lepo izracunas koliko je 5% od recimo 2 ili 3 hiljade ljudi na brodu i imas broj ljudi koji je ugrozen.
Ali mozda ti znas nesto vise o vakcinama i o efikasnosti istih...
Da, vakcine su efikasne oko 95%. Ali ako budes u onih 5% i zarazis se, ne mozes imati jake simptome ili ne daj Boze umrijeti, nema teske klinicke slike kod tih 5%, tako da nikakav problem ne moze izbiti na brodu ako su svi 100% vakcinisani. Zakljucak price je da postoji sansa od tih 5% da dobijes koronu, ali u tom slucaju ako si vakcinisan imaces skroz male simptome ili nikakve. Raspitaj se malo bolje.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1400 on: 16/April/2021 »
Da, vakcine su efikasne oko 95%. Ali ako budes u onih 5% i zarazis se, ne mozes imati jake simptome ili ne daj Boze umrijeti, nema teske klinicke slike kod tih 5%, tako da nikakav problem ne moze izbiti na brodu ako su svi 100% vakcinisani. Raspitaj se malo bolje.
Lave u velikoj si zabludi i bice mi drago ako shvatis to.
Dakle tih 95% kod kojih vakcine rade potpadaju pod to, ne moze teska klinicka slika i sve sto si nabrojao. Kod ovih 5% ne izazivaju reakciju, ne stvaraju antitela, jednostavno ne rade. Sad da li ce vremenom uznapredovati medicina pa cemo imati 100% ucinkovite vakcine ili ce virus sam po sebi oslabiti ostaje da vidimo.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1401 on: 16/April/2021 »
Lave u velikoj si zabludi i bice mi drago ako shvatis to.
Dakle tih 95% kod kojih vakcine rade potpadaju pod to, ne moze teska klinicka slika i sve sto si nabrojao. Kod ovih 5% ne izazivaju reakciju, ne stvaraju antitela, jednostavno ne rade. Sad da li ce vremenom uznapredovati medicina pa cemo imati 100% ucinkovite vakcine ili ce virus sam po sebi oslabiti ostaje da vidimo.
Raspitaj se malo kod doktora, pa ce ti on to objasniti. Nisi u pravu.  :wave: Ne ulazim u rasprave o vakcinama, zavrsio sam sa ovom temom.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1402 on: 16/April/2021 »
Raspitaj se malo kod doktora, pa ce ti on to objasniti. Nisi u pravu.  :wave: Ne ulazim u rasprave o vakcinama, zavrsio sam sa ovom temom.
Ja ti i prenosim stav mog lekara. A i razmisli sam. Ako je tih 5% kod kojih vakcina ne radi zasticeno na taj nacin da ne mozes da razvijes tesku klinicku sliku i ne daj Boze umres, kao sto ti kazes, kakvu vrstu zastite ima onih 95% kod kojih vakcina, da to tako kazem, radi?

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1403 on: 16/April/2021 »
Naucnici rade na tome vec godinu dana, ni oni ne znaju tacnu efikasnost i ostalo kako li se vi usudjujete da tvrdite nije mi jasno :rofl:

Ja prva verujem u vakcinaciju, vakcinisala sam se...ali da tvrdim procente i ostalo nema smisla ako nisi naucnik koju radi na istrazvanju ili Vedrane ti mozda jesi?
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1404 on: 16/April/2021 »
Dobro je, malo je živnuo forum.
:rasta:

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1405 on: 16/April/2021 »
Naucnici rade na tome vec godinu dana, ni oni ne znaju tacnu efikasnost i ostalo kako li se vi usudjujete da tvrdite nije mi jasno :rofl:

Ja prva verujem u vakcinaciju, vakcinisala sam se...ali da tvrdim procente i ostalo nema smisla ako nisi naucnik koju radi na istrazvanju ili Vedrane ti mozda jesi?
Bas cudno sto onda Pfizer, Sinopharm, Gomoleja, AstraZeneca i ostali objavljuju procente efikasnosti njihovih vakcina.
I ne tvrdim ja nista. Vec prenosim ono stu su sami proizvodjaci izneli kao podatak.

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1406 on: 16/April/2021 »
Dobro je, malo je živnuo forum.
:rasta:
Zivnuo jeste ali razlozi nisu bas najbolji. Dace Bog da uskoro zivne jos vise sa recimo planovima letova do broda :clapping:

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1407 on: 16/April/2021 »
Zivnuo jeste ali razlozi nisu bas najbolji. Dace Bog da uskoro zivne jos vise sa recimo planovima letova do broda :clapping:

Nek' se dešava nešto, sve je bolje od kolotečine. Biće valjda i ugovora uskoro,  ;).

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1408 on: 17/April/2021 »
Nek' se dešava nešto, sve je bolje od kolotečine. Biće valjda i ugovora uskoro,  ;).


 :run: :run:   Sto kaze nas narod: “ ce si bude ,svima”


@vedranB:  :clapping: :clapping:  :uzdravlje:

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1409 on: 17/April/2021 »
Koliko gluposti ovdje ima napisabih o cijepljenju to nisu istine.
Čuj 95% prosjek zaštite nakon promljenog cjepiva .
Prema nekim istraživanjima djelotvornost cjepuva na južnoafrički soj je od 58%-75%, zaboravio sam koje točno cjepivo, svakako jedno od 4 odobrena u EU.
Što je sa brazilskim sojem ??
Što će biti sa brazilskim sojem za 2 mjeaeca ??
Kažu da je velika mogućnost da sadašnja cjepiva ne budu uopće učinkovita za par mjeseci, pogotovo na brazilski i neke nove sojeve.
Koliko dugo traje ta vaša 95% zaštita nakon što primite cjepivo ? 3 mj. , 6 mj., godinu dana ?
Brukate se bez veze, doduše samo sam preletio komentare, prevelile su to gluposti da bih čitao temeljito .
Vedrane dobro razmišljaš, osvježenje si, respect !

Sent from my SM-A217F using Tapatalk