Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 219292 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1440 on: 25/April/2021 »
Nema nam druge.  :uzdravlje:

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1441 on: 26/April/2021 »
Gledam sinoć UFC priredbu na Floridi pred 15000 navijača u dvorani, a kruzeri ne mogu, cirkus.
Ako uskoro ne puste brodove jedino logično je da sile hoće staviti šape na ovu industriju, kako zbog trenutne situacije tako i zbog "straha" od budućih pandemija. Alibi imaju, u ime zdravlja populacije

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Udavu hakovali profil

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1442 on: 26/April/2021 »
https://www.seattletimes.com/nation-world/eu-set-to-let-vaccinated-u-s-tourists-visit-this-summer/

"American tourists who have been fully vaccinated against COVID-19 will be able to visit the European Union over the summer, the head of the bloc’s executive body said in an interview with The New York Times on Sunday, more than a year after shutting down nonessential travel from most countries to limit the spread of the coronavirus."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1443 on: 26/April/2021 »
Velika vecina gostiju ovih nasih jeftinih firmi nemaju para da dolete u Evropu na kruz ako na to mislis druze. Ne znam kolko karnivalu, Ili nclu npr ima smisla slat deset brodova u Evropu.. kontam nesto, vedran kaze treba to polako, postepeno, ne naglo odjednom... Pa I da ne treba, bice polako I postepeno. Da im sad odobre taj juli u usa koji traze I kazu da moze u punom kapacitetu, tesko da bi iko kreno odjednom. Vec je sad izvjesno da ce se patit sa kruom. Te vakcine, te dokumente dok svi pokupe, onda ti indijci, a vjerovatno nije samo kru problem njihov...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1444 on: 27/April/2021 »
Stvari nisu ni blizu restarta, pogledajte sta se dogadja u Indiji. Prije dva mjeseca su proglasili pobjedu nad koronom, sada imaju 300.000 zarazenih dnevno, a krematoriji su im zatrpani, bolnice krcate ... Kraj nije na vidiku.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jorb0

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: pomorac
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1445 on: 27/April/2021 »
Realno gledano, svima ide u korist eliminacija Indije. Vise radnih mesta za druge nacije. Ja smatram da u slucaju kruz kompanija - novac govori. Jednostavno samo zatvoriti Indiju i to je to. Svakako drzava koja sa ponasanjem i obicajima zivi u 16-om stolecu i ne zasluzuje slobodu kretanja i rada.

Smatram da je slucaj te drzave samo posledica one nase - ne seri gde jedes. Bilo je samo pitanje vremena kada ce ih to sustici.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1446 on: 27/April/2021 »
Ja mislim da kruz kompanijama treba ta radna snaga indijska I otezat ce ovo restart. Mozda ne sad za par prvih brodova, nego za kasniji puni kapacitet. Sto se mene tice, ja jos nisam vidio indijca u mom departmentu I nece se otvorit radna mjesta za mene zato sto njih nema. Cak se pokusavaju vratit ljudi koji su prestali radit prije pandemije

Ma I ja mislim da nece ovo jos dugo pocet. Svijet je ako ne na pocetku, a ono bar tek negdje na pola borbe, odma poslije kulminacije. Ne mislim samo na kruz industriju. Ova vakcina je mazanje ociju. Ne kontam na lijek, nego distribuciju I kur*ev proces. Nema napretka dok se sve ne pozatvara I povakcinise brzo, a to se nece desit. A sto se mene tice, kita me boli. Mozda je nihilisticki, al nek se otvori sve I odma, nek se svi pozarazavaju, Ili ako ja mogu otic na jedan brod, neka se samo on otvori

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1447 on: 27/April/2021 »
https://www.yahoo.com/news/no-need-for-vaccinated-people-to-mask-up-outside-cdc-says-183029629.html


"Unvaccinated people don’t need to wear masks when exercising or gathering in small groups of fully vaccinated people, but they are advised to keep wearing masks outdoors when eating at a restaurant or gathering with other unvaccinated people.

A fully vaccinated person should also still wear a mask when attending a “crowded, outdoor event, like a live performance, parade, or sports event,” according to the new guidance. The guidance also says fully vaccinated people can safely visit indoor venues like museums, movie theaters or malls, ride public transportation, return to houses of worship and frequent high-intensity exercise classes at gyms — provided they're masked when they do so."

Po onoj nasoj staroj narodnoj kad su pitali seljaka: "znas li kad je najbolje da j**es magare?" seljak kaze: "ne znam!" - ovaj mu odgovara : "kad su mu noge u blatu" ;)  :-))))'

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1448 on: 29/April/2021 »
https://www.travelagentcentral.com/cruises/norwegian-cruise-line-0

Ko nesto se malo pomijera. Al ova dva broda Epic I Getaway su svakako trebala plovit ove itinerarije. Nista nisu promijenili. Samo ih najavljuju ovako ko da su odlucili sad to.

https://www.seatrade-cruise.com/ports-destinations/port-galveston-may-become-first-us-vaccinate-cruise-ship-crew

Dva karnivala idu u galveston. Teksasani su odlucni da krenu ovo ljeto. Kru bi trebali vakcinisat..

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1449 on: 29/April/2021 »
Vidite kolko postova imam. Dosta vise :D

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1451 on: 29/April/2021 »
Znaci bice ugovora :D

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1452 on: 29/April/2021 »
Ko nesto se malo pomijera. Al ova dva broda Epic I Getaway su svakako trebala plovit ove itinerarije. Nista nisu promijenili. Samo ih najavljuju ovako ko da su odlucili sad to.


jedan nas je juce dobio poziv za Epic 14 jun. asst photo manager.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1453 on: 29/April/2021 »
Stvari nisu ni blizu restarta, pogledajte sta se dogadja u Indiji. Prije dva mjeseca su proglasili pobjedu nad koronom, sada imaju 300.000 zarazenih dnevno, a krematoriji su im zatrpani, bolnice krcate ... Kraj nije na vidiku.
Kraj je na vidiku, ali za kruz kompanije.
Propast će ih jako puno, sada se igraju igrice izvlačenja love. Investitori sada samo štite svoj ulog, kada se povuku ide većina velikih kompanija i tri lijepe pm. Netko čeka njihov restart dok ja čekam njihov sprovd uskoro nakon restarta ...


Sent from my SM-A217F using Tapatalk

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1454 on: 29/April/2021 »
Kakav ekspert, svaka cast. Bravo! Strucnjaci placu za tobom.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."