Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227535 times)

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1455 on: 29/April/2021 »
jedan nas je juce dobio poziv za Epic 14 jun. asst photo manager.

Ja za getaway. Ako se nesto ne desi opet

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1456 on: 29/April/2021 »
Opaaa da castis

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1457 on: 29/April/2021 »
Prvom prilikom :)

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1458 on: 29/April/2021 »
https://www.usatoday.com/story/travel/cruises/2021/04/28/cdc-cruises-could-restart-july/4883450001/

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Nažalost, nisu rekli ništa novo i revolucionarno. U principu, ako krenete sada korak po korak stižete da restartujete u julu kako želite. Dok ne odbace ili promene ovu odredbu ništa. Jedino ako se ništa ne dogovara iza zavesa izmedju kompanija i CDC/države što mi smrtnici ne znamo

"Cruises could begin passenger voyages from the United States in mid-July, depending on cruise lines' pace and compliance with the CDC's Framework for Conditional Sailing Order."

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1459 on: 29/April/2021 »
Nažalost, nisu rekli ništa novo i revolucionarno. U principu, ako krenete sada korak po korak stižete da restartujete u julu kako želite. Dok ne odbace ili promene ovu odredbu ništa. Jedino ako se ništa ne dogovara iza zavesa izmedju kompanija i CDC/države što mi smrtnici ne znamo

"Cruises could begin passenger voyages from the United States in mid-July, depending on cruise lines' pace and compliance with the CDC's Framework for Conditional Sailing Order."

pa ako cemo realno, kompanije su i spremne,bar vecina... NCL vec od kraja godine 2020 kako mi drugar kaze,grade COVID ambulante, RCCL plovi ok po SIngapuru, MSC I ostali takodje. PRincess sigurno nesto uvodi ,ali mi to ne znamo... tako da nije problem u kompanijama nego u CDC i administraciji i njihovom bolu u m**ima, izgleda je Bidenu bitnije da isproziva pUtina i posalje vojsku na granice EU i Rusije,nego da otvori ekonomiju i vrati ljudima posao ( ljudima Amerikancima kojih ima par desetina hiljada ako ne i vise koji rade u portovima)....

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1460 on: 29/April/2021 »
Ja za getaway. Ako se nesto ne desi opet

nadam se da nece... Jun je blizu i daleko,tako da do tada bice svakakvih promena ;)

Kazu danas Evropa bi do pocetka jula stekla imunitet i to bi bilo minimum 60% vakcinisanih....

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1461 on: 29/April/2021 »
Nemam pojma boga mi za te imunitete. Ovi su brodovi svakako najavljeni pocetkom septembra, samo ono treba prije ljudi da sve napucaju do tada. Mene je iskreno strah sta cu zateci tamo poslije godinu dana nerada I drkanja opreme nekompetentnih ljudi

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1462 on: 29/April/2021 »
Mene je iskreno strah sta cu zateci tamo poslije godinu dana nerada I drkanja opreme nekompetentnih ljudi

znam,kao i vecinu nas :( kako sam cu jos negde u Februaru od naseg IT managera na Princessu,kaze: neces mi verovati sta radim! pustam vodu u WC svaki dan dva pta dnevno, kako bih odrzavao sistem,jer ako se ne pusta moze sve da propadne :D ahah Jos je tada rekao da su brodovi u raspadu, prasina, rdja, boja se skida, ma show.. Zato vrvr i zovu mnogo ranije kako bi se to sve sredilo....  Mene brine sta ce biti sa FOTO departmentom,odnosno sa laboratorijom,jer na vecini brodova fali hemija koja ide u printere.....

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1463 on: 30/April/2021 »
Evo sad naleteh na ovo. CDC je ipak, kako vidim, malko popustio i izmenio taj Conditional Sail Order i istakao tih pet ključnih koraka za nastavak. Da li je to usledilo zbog raznih pritisaka, dogovora, podmićivanja ili čega god  ne znam, ali deluje kao pozitivna vest i korak napred

https://www.cruiseindustrynews.com/cruise-news/24896-cdc-aims-for-july-start-up.html

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1464 on: 30/April/2021 »
Para vrti gde burgija nece.  Ili su advokati odradiki dobro svoj posao. Setimo se da su Carnival , a i RCCL non stop spominjali kako sa advokatima  i strucnjacima vode razgovore oko CDC uskova i slicno. Jbg, vrv su dogovorili nesto sto mi za sada ne znamo, ali saznacemo kad primimo prvu platu ;)  bas onako kako je to Princess uradio januara 2017 kad je iznenadio mnoge oko onog ENVIRONMENTAL propusta i kazne koju moramo da placamo do 2022 , pa su Shop radnici odjednom dobili nanje plate, ukinuli ogromne commision i svasta nesto... ni Fotografi nisu nista bolje prosli.... 

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1465 on: 01/May/2021 »
Sutra letim za Atinu. Ukrcavam se na brod u sledecu srijedu. Javili mi u sredu da letim u nedelju, bas im se zuri. Cak nemam ni ljekarski, kazu ne brini odradicemo ti ljekarski na brodu, izgleda su bas ocajni. Inace se ukrcavam na Celebrity Apex. 3 dana u hotelu, nakon toga 15 dana karantin na brodu, pa prva doza vakcine. Inace Royal i Celebrity pocinju uskoro da pune sve brodove, to vam je provjerena informacija, a vjerujem da ce i ostale kompanije da prate. Ako vas jos nesto bude zanimalo, slobodno pisite. Pozdrav i sa srecom svima, cak i udavu, strucnjaku za berzu i kruzere.    :rofl:
P.S. Potpisao sam ugovor, plata mi je ista kao i prije pandemije, ni manja ni veca.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1466 on: 01/May/2021 »
Sretan put i mirno more, javi nam se iz karantene i sa  broda
Inače Edge se u rekordnoj 2019 godini nije mogao napuniti gostima, stalno smo plovili poluprazni. Nekad suitovi popunjenost na 20 %.
Edge + Apex još veća banana, u 2021/2022 , živi bili pa vidjeli.
Imaju dosta FCCa u opticaju i bukiranih kruzeva unaprijed, kad se to istroši bit će im veselo.
Svakako tebi sve najbolje !


Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1467 on: 01/May/2021 »
Sutra letim za Atinu. Ukrcavam se na brod u sledecu srijedu. Javili mi u sredu da letim u nedelju, bas im se zuri. Cak nemam ni ljekarski, kazu ne brini odradicemo ti ljekarski na brodu, izgleda su bas ocajni. Inace se ukrcavam na Celebrity Apex. 3 dana u hotelu, nakon toga 15 dana karantin na brodu, pa prva doza vakcine. Inace Royal i Celebrity pocinju uskoro da pune sve brodove, to vam je provjerena informacija, a vjerujem da ce i ostale kompanije da prate. Ako vas jos nesto bude zanimalo, slobodno pisite. Pozdrav i sa srecom svima, cak i udavu, strucnjaku za berzu i kruzere.    :rofl:
P.S. Potpisao sam ugovor, plata mi je ista kao i prije pandemije, ni manja ni veca.

Nek je sa srecom

Offline black_angel

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Cunard
  • Recruitment Agency: By my self
  • Job Title: Stage Crew, Lighting Technician, AMP Light
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1468 on: 01/May/2021 »
Sutra letim za Atinu. Ukrcavam se na brod u sledecu srijedu. Javili mi u sredu da letim u nedelju, bas im se zuri. Cak nemam ni ljekarski, kazu ne brini odradicemo ti ljekarski na brodu, izgleda su bas ocajni. Inace se ukrcavam na Celebrity Apex. 3 dana u hotelu, nakon toga 15 dana karantin na brodu, pa prva doza vakcine. Inace Royal i Celebrity pocinju uskoro da pune sve brodove, to vam je provjerena informacija, a vjerujem da ce i ostale kompanije da prate. Ako vas jos nesto bude zanimalo, slobodno pisite. Pozdrav i sa srecom svima, cak i udavu, strucnjaku za berzu i kruzere.    :rofl:
P.S. Potpisao sam ugovor, plata mi je ista kao i prije pandemije, ni manja ni veca.
Pocelo je pocelo !!
Mirno more, i srecan put.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1469 on: 01/May/2021 »
srecno burazeru!!!! javi se nekad :)   Inace, juce saznah, krenuli su i sa foto departmentom za REgal da zovu,doduse za sada znam za jednog da je pozvan (neki lik iz Meksika),ali ocekujem uskoro i ostale...


https://www.youtube.com/watch?v=QdnY1m2rc7M

zanimljiv citat: "NCL od sada dozvoljava putnicima da idu napolje i na ture koje nisu organizovane od strane NCL (third party shore))"