Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 227705 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1620 on: 13/June/2021 »
Većina ljudi ne pije nitro razređivač uz kafu ujutru. Možda su to samo ovce koje ne razmišljaju svojom glavom? Veruju farmakomafiji da ne treba piti razređivač? Možda uljani razređivač ide bolje uz običnu kafu a nitro uz Nes?

Sve su to teme koje zaslužuju ozbiljnu analizu. Ništa nije kao što izgleda.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1621 on: 13/June/2021 »
Ništa nije kao što izgleda.

Sve je suprotno od onog što izgleda da jeste....  takodje: sve rade javno da ne bi izgleedalo tajno  ehhe :D

ima li nekih vesti od tebe,kad ces nazad?

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1622 on: 13/June/2021 »
U skorije vreme najverovatnije ne. Pratim šta se dešava, nisam baš načisto ya sada, ali najbitnije je da je počelo. Što reče Stivi Vonder Rej Čarlsu - videćemo. :D
@pspman

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1623 on: 13/June/2021 »
...a na to ce im Rick Allen obojici: "Evo ruka"

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1624 on: 13/June/2021 »
@bass:

da ,ja takodje verujem da nas bele i normalne nece zvati do nekog septembra,oktobra. Ne mislim na ovo konobar,kuvar, cistac, vec na ostale pozicije. nismo im prioritet i tacka.... 90% posade koje se sad ukrccalo na tri broda Princessova su Fikusi i Indonezani... po kom principu biraju NE ZNAM,ali znam da nije po onom sto govore svima: ko moze da putuje,ko se vakcinisao,ko nema potrebe za vizama! to je cista laz


Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1625 on: 13/June/2021 »
@bass:

da ,ja takodje verujem da nas bele i normalne nece zvati do nekog septembra,oktobra. Ne mislim na ovo konobar,kuvar, cistac, vec na ostale pozicije. nismo im prioritet i tacka.... 90% posade koje se sad ukrccalo na tri broda Princessova su Fikusi i Indonezani... po kom principu biraju NE ZNAM,ali znam da nije po onom sto govore svima: ko moze da putuje,ko se vakcinisao,ko nema potrebe za vizama! to je cista laz
Baš nemam pojma šta su i kako isplanirali i koliko se planovi razlikuju od kompanije do kompanije, ali radnici ionako poslednji saznaju. Kad smo već lupali glave više od godinu dana, izdržaće se i ovo. Samo da letnja sezona prođe kako treba, i biće sve (ako ne kao što je bilo pre Korone) onda bar mnooogo opuštenije.

Ako misliš na staff pozicije, stvarno očekujem tumbanje i preturanje pošto staffu plate obezbeđuje direktno kompanija i nema tipsa. Zato i pretpostavljam da tu mogu da smanje plate, ali moguće je da grešim. A da ne bude nesporazuma - to što sam napisao da ne očekujem da ću na brod u skorije vreme ima veze sa nekim mojim planovima (sa kojima trenutno nisam načisto), ne sa kompanijom. Duga priča, ali nema veze sa restartom.

@svašta  :uzdravlje: :uzdravlje:

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1626 on: 13/June/2021 »
"Pa da krenemo" - bolje da nisi kreno, ovako si samo smijesan ispo

Mozda smesan, nego glup ko ti.

A krenucu uvek.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1627 on: 14/June/2021 »
Osobo, izvini stvarno. Ja sam juce skonto da s djetetom raspravljam. Tatatatira! :)

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1628 on: 16/June/2021 »
Evo da se i ja javim sa MSC-a. Nakon 14 dana stroge izolacije na brodu, spremanje broda itd. Prije prvog kruza organizovana je bila vakcinacija u Pireusu koja je bila jako brza i odlicno organizovana. Vakcine koje smo primili su Moderna. Bilo je clanova posade koji su odbili da prime vakcinu jer su vec imali koronu sa jakom simptomima, i za sada im niko nista nije rekao na to. Trenutno imamo oko 900 gostiju, i gosti mogu vani uz exkurzije ili da plate izlazak vani koji kosta 70e. Prvi kruz nam je pri kraju i sve ide kako treba. Sva posada nosi maske, distanca manje vise. Kru bar radi kao i prije. Sto se tice bazena itd, tu mi se cini sve isto kao i prije korone  :party: :uzdravlje:

Offline black_angel

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Cunard
  • Recruitment Agency: By my self
  • Job Title: Stage Crew, Lighting Technician, AMP Light
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1629 on: 16/June/2021 »
Hot of the press Cunard je odlucio da odkaze sve kruzeve za QV do aprila, QM neide vise na svetcku kruz, nego su ga zamenili sa caribima. A QE preuzima gde je QV trebao da ide..

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1630 on: 17/June/2021 »
GOOD NEWS ALERT: As we continue our return to service, we are thrilled to announce our intent to return to service in the United States sailing from Los Angeles, San Francisco, and Ft. Lauderdale this fall!
Following collaboration with government officials and evolving guidance from the U.S. CDC, eight of our MedallionClass ships will once again sail guests to the Caribbean, Panama Canal, Mexico, Hawaii, and the California Coast, starting between September 25 and November 28, 2021.
These voyages are now open for booking and will be accessible for OceanReady pre-cruise preparations and dining reservations on July 30.

https://markets.businessinsider.com/news/stocks/princess-cruises-continues-plans-to-resume-cruising-in-united-states-with-sailings-departing-from-los-angeles-san-francisco-and-ft-lauderdale-in-the-fall-2021-1030533752


Lepe vesti reklo bi se,sto po nekim "iskustvma" rekao bih najraniji ukrcaj je neki kraj jula da se krene sa pripremom

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1631 on: 18/June/2021 »
Danas uplovio MSC-ev kruzer u splitsku luku, kako sam samo bio sretan ::yes::  :-))))'

Offline nbgdjbt

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1632 on: 19/June/2021 »
Danas uplovio MSC-ev kruzer u splitsku luku, kako sam samo bio sretan ::yes::  :-))))'


Brate jel si bio sretan ili sritan :)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1634 on: 19/June/2021 »

Brate jel si bio sretan ili sritan :)

Prisritan :)))

I vratila mi se opet želja da idem na kruzer, iako me u zadnje vrijeme pustilo. Još ću malo pričekati da se stvari vrate na svoje, nije mi žurba jer imam stalni posao.