Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 225141 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline falentom

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1635 on: 20/June/2021 »
Evo da se i ja javim sa MSC-a. Nakon 14 dana stroge izolacije na brodu, spremanje broda itd. Prije prvog kruza organizovana je bila vakcinacija u Pireusu koja je bila jako brza i odlicno organizovana. Vakcine koje smo primili su Moderna. Bilo je clanova posade koji su odbili da prime vakcinu jer su vec imali koronu sa jakom simptomima, i za sada im niko nista nije rekao na to. Trenutno imamo oko 900 gostiju, i gosti mogu vani uz exkurzije ili da plate izlazak vani koji kosta 70e. Prvi kruz nam je pri kraju i sve ide kako treba. Sva posada nosi maske, distanca manje vise. Kru bar radi kao i prije. Sto se tice bazena itd, tu mi se cini sve isto kao i prije korone  :party: :uzdravlje:

Je li ima kakve price da ce pustati crew napolje?

Mogu li se normalno narucivati stvari online da dodju na brod s obzirom da se ne moze van ili se pisu one liste osnovnih stvari sto i inace ima u crew shopovima, pa se samo selekcija otamo moze dobiti? Kako to funkcionira?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1636 on: 15/August/2021 »
Prije par dana. A svi kao cijepljeni.  +U+

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1637 on: 15/August/2021 »
svi su vakcinisani i bez simptoma, osim par koji su imali kao neku glavobolju. I kad na 4000 ljudi koliko ih je na brodu izvuces procenat to je manje od 2% pozitivnih. Cini mi se da je CDC rekao da do 5% pozitivnih na brodu se ne smatra "OUTBREAK" i da je sve ok

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1638 on: 16/August/2021 »
Evo da se i ja javim sa MSC-a. Nakon 14 dana stroge izolacije na brodu, spremanje broda itd. Prije prvog kruza organizovana je bila vakcinacija u Pireusu koja je bila jako brza i odlicno organizovana. Vakcine koje smo primili su Moderna. Bilo je clanova posade koji su odbili da prime vakcinu jer su vec imali koronu sa jakom simptomima, i za sada im niko nista nije rekao na to. Trenutno imamo oko 900 gostiju, i gosti mogu vani uz exkurzije ili da plate izlazak vani koji kosta 70e. Prvi kruz nam je pri kraju i sve ide kako treba. Sva posada nosi maske, distanca manje vise. Kru bar radi kao i prije. Sto se tice bazena itd, tu mi se cini sve isto kao i prije korone  :party: :uzdravlje:

Pozdrav kolega, nadam se da sve ide kako treba i da se otvorila mogucnost da izadjes vani s broda.
Slicnu informaciju i trazim koju mi ni poslodavac nije u stanju proslijediti. MSC Meraviglia krstari karibima i dokira/usidri na privatno ostrvo svakih par dana. Pitam hr ofis jel dozvoljeno clanovima posade izadji na par sati na to ostrvo, ne dobijam odgovor. Tj dobijam ali za drugi brod ne za meravigliu, naravno negativan. Kakva su tvoja saznanja?
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1639 on: 18/August/2021 »
Ukoliko je nekome do brzog ukrcaja, a poseduje osnovno znanje nemackog jezika Safe Cruise je objavio oglas:

Za luxuznu nemacku kruz kompaniju trazimo kandidate uz vrlo atratktivne zarade:

Assistant waiters 2081 EUR
Waiters 2346 EUR
Cabin Stewards 1926 EUR
Butlers 2346 EUR
Chef de Partie 2776 EUR

Ugovori su 4 meseca. Prethodno iskustvo na brodu je prednost.
Obavezno je odlicno znanje engleskog jezika inajmanje basic znanje nemackog.

Pored toga, neophodan je validni STCW (moze se uraditi i pre ukrcaja), kao i medical koji se refundira na brodu.

Pfizer, Astra, J&J i Moderna su vakcine koje kompanija priznaje (mozete ih primiti i na brodu).

Brzi ukrcaji!!

Molimo sve zainteresovane da svoj CV na engleskom ili nemackom posalju na nas mail: safecruise.rs@gmail.com sa naznakom "za Hapag".

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1640 on: 06/January/2022 »
Osam brodova NCL otkazalo kruzeve. Video sam vest na CNN. Gosti plaču, to sam video na Facebooku u raznim grupama.
Jako je puno infkecija novim sojem ali su simptomi uglavnom izuzetno blagi.

Hotel u Irskoj u kojoj radim je zatvoren na 10 dana zbog velikoj broja slučajeva Covid19 među zaposlenima a svi smo imali neku blag prehladu. Ja sam bio prehlađen jedan dan. Malo me bolelo grlo i bio sam nekako pospan.

Od kada se pojavio ovaj novi soj vidim da je dramatično porastao broj zaraženih, donekle je porastao i broj hospitalizacija ali je manji broj pacijenata na intenzivnoj nezi.

Navodno je i Royal otlazao neke kruzeve, ali nemam bas puno informacija o tome.

Nekako mi se cini da od marta ili aprila ove godine vise nece biti pandemije na severnoj hemisferi. Biće virusa i dalje ali to neće biti toliko relevantno u smislu da može da izazove neke veće pometnje ili lockdown.

Na brodu sam poslednji put bio u martu 2020. i sva je prilika da više neću ići da radim na brod. Pandemija mi je promenila životni put.

Kada se samo setim sa kojom pažnjom sam čitao ovaj topic pre godinu i po kada sam iščekivao povratak na brod...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1641 on: 07/January/2022 »
Porasla je virulentnost/mogucnost zaraze, smanjila se mogucnost tezih posljedica. To je ukratko ono sto se dogodilo u zadnjih godinu dvije. Industrija se mrvicu pokrenula naprijed, ali to bi se tesko moglo nazvati napretkom. Obzirom na laksu mogucnost zaraze, kruzerima ce biti jos teze nego prije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1642 on: 08/January/2022 »
Već sam Delta soj se puno lakše prenosio a ovaj najnoviji Omicron još puno lakše.
Jedini izlaz je da se svaki slučaj zaraze ne posmatra preterano dramatično.
Ne znam da li kruzeri zahtevaju od svakog gosta da bude fully vaccinated?
Najviše pratim šta se dešava u Irskoj, recimo danas opet ima blizu 25.000 registrovanih slučajeva a broj hospitalizovanih je pao, a broj ljudi na intenzivnoj konstantno pada od kako se pojavio Omicron. Juče ili prekjuče je doneta odluka da se od vakcinisanih više ne traži negativan PCR za ulazak u zemlju.

Opet, gledao sam sada i za neke druge zemlje, u UK je broj ljudi na intenzivnoj konstantno isti u poslednjih 30 dana dok se u Australiji i Americi čak blago povećao. Ovaj podatak za Australiju me malo začudio jer je tamo sada leto i trebalo bi da je virus nešto manje aktivan. Pretpostavljam kako je svuda ogroman broj slučajeva onda ima i više ljudi na intenzivnoj bez obzira što su generalno simptomi blaži kod većine ljudi.
Na brodovima je još uvek sve teško i čuo sam da se generalno manje zaradi nego pre.

Očigledno vakcinacija ipak koliko-toliko štiti i u velikoj meri smanjuje mogućnost prenošenja virusa. U ponedeljak idem na booster dozu.

Inace imam veliki broj slobodnih dana ovde u Irskoj u poslednja dva meseca, jer posao sa hotelima ne ide baš onako dobro kako se očekivalo. Više odmaram nego što radim tako da me opet malo stežu neke pantalone.

Nadam se da je ono najgore ipak iza nas. Uprkos svemu najveće kompanije su "preživele". Ipak stvari idu na bolje, ali dosta polako.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1643 on: 08/January/2022 »
A govorilo se u pocetku pandemije da ne mogu kompanije izdrzati bez gostiju, propasce, kad vidi ovo, prodjose godine a kruzeri jos ne idu u staro zeljezo.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1644 on: 08/January/2022 »
NCL je čak napravio novi brod u sred najtvrđeg lockdowna.
Inače, NCL Prima baš odlično izgleda.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1645 on: 08/January/2022 »
Omikron nije nista do obicni grip/prehlada. Trenutno  sam izasao iz karantina od 12 dana,jer sam testirn pozitivan , da napomenem imam 3 doze uredno. Preko 100 ljudi na brodu je trenutno pozitivno od toga vise od 80% nas je BEZ SIMPTOMA, znaci bez  ijednog jedinog curenja nosa ili sta ti ja znam, ostatak je imao simptome max 3 dana i posle 3eg dana su bili kao novi,kao da nisu imali nista…

Tolika se frka pravi oko ovog “omikrona” da je to neverovatno. Svako ko je pozitivan na testu,a nema niti jedan simptom mora da lezi 5 do 10 dana zbog gluposti, cak iako je oosle 5og dana testiran negativan opet mora da lezi…. Uzas

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1646 on: 09/January/2022 »
A kakva je popunjenost gostima, u odnosu na pred koronu?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1647 on: 09/January/2022 »
Lik sa kojim sam radio intervju za ncl pre 2 nedelje kaze: all ships are full, if we are allowed to sail at full capacity, we would sell them out.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1648 on: 10/January/2022 »
A kakva je popunjenost gostima, u odnosu na pred koronu?

Sto se tice Princessa ona je 50-60% od kapaciteta. Ne zato jer im neko brani da imaju vise, vec zato jer se mnogo ljudi ne interesuje nesto za kruzeve, bar u Princessu

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #1649 on: 11/January/2022 »
Ispod 50% na NCL.
Ne znam razlog. Da li zbog nezainteresovanosti gostiju ili zbog toga što kompanija ne želi pune brodove zbog Covid19.

Crew bar, ako radi, radi skraćeno.

Bas sam video komentar neke žene koja je bila gost na Encore da joj je bilo divno na brodu jer nema gužve i nigde nije morala dugo da čeka.
I sve je bilo divno, krasno, čisto itd.