Author Topic: Pomjeren pocetak sezone 2020  (Read 2183 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Pomjeren pocetak sezone 2020
« on: 17/March/2020 »
Kako se Uniworld odnosi prema posadi koja je bila na brodu ili se trebali ukrcati za početak sezone? Da li su vam ponudili novčanu naknadu u ovom periodu dok je sezona odgođena?

Online cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Pomjeren po?etak sezone 2020
« Reply #1 on: 19/March/2020 »
Cisto sumnjam da ce bilo kompanija da ponudi ikome pomoc zbog otkazivanja ukrcaja, mozda ljudima koji potpisuju ugovor na 2 godine (oficiri, menadzeri) ali obicnoj posadi tesko, i mene je zakacila j*bena korona i otkazan mi je ukrcaj 22 marta, kompanije gube abnormalnu svotu novca bas razmisljaju o posadi, velkom tu kapitalizam.
Why Always Me?

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Pomjeren po?etak sezone 2020
« Reply #2 on: 19/March/2020 »
Cisto sumnjam da ce bilo kompanija da ponudi ikome pomoc zbog otkazivanja ukrcaja, mozda ljudima koji potpisuju ugovor na 2 godine (oficiri, menadzeri) ali obicnoj posadi tesko, i mene je zakacila j*bena korona i otkazan mi je ukrcaj 22 marta, kompanije gube abnormalnu svotu novca bas razmisljaju o posadi, velkom tu kapitalizam.
Radiš na Uniworld-u???

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Pomjeren po?etak sezone 2020
« Reply #3 on: 19/March/2020 »
Daj boze da se ukrcamo prvog maja mada sumnjam,a ovaj virus verujem da je prevara,teska paranoja da zaplase ljude,a to sto ce nas gomila da ostane bez posla pogotovo turizam i ugostiteljstvo to nikom nista. Koliko sam cuo uniworld isplacuje radnicima platu cak i van sezone kad su kod kuce,a ostale kompanije ne ni scenic,ni viking,scylla isto ne placa javili su mi.

Znam da je na G&P hotel menadzer na primer primao platu celu godinu cak i van sezone.
Mi za njih se ni ne vodimo kao zaposlene kad nismo na brodu.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Pomjeren po?etak sezone 2020
« Reply #4 on: 19/March/2020 »
javili su mi.
Ti mora da si neko veliko mudo u riječnoj kruz industriji kad tebi sve kompanije javljaju....

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Pomjeren pocetak sezone 2020
« Reply #5 on: 19/March/2020 »
Ja sam ovde izneo informacije a ti svoje frustracije,pakosti istresi na nekom drugom,posto sam video da si vec par puta ovde na forumu imao zlobne opaske na racun drugih.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Pomjeren pocetak sezone 2020
« Reply #6 on: 19/March/2020 »
Nisu to zlobne, već realne opaske. A ti što šalješ desetine poruka sa raznoraznim glupim pitanjima i još uz to sve te kompanije odbijaju, NEMOJ pričati o nečemu što ne znaš. Rekla-kazala priče ostavi za sebe. Ako radiš za neku od pomenutih kompanija pa imaš provjerenu informaciju komentariši, u suprotnom nemoj. Ostavi to ljudima koji rade na Scenic, Uniworld, Viking i Crystal kompanijama da komentarišu kad budu imali informacije.
Govorim to zato što kompanije koje imaju Swiss ugovore još ne znaju kako će sve izgledati i dok ne dogovore sa Švicarskom o načinu na koji će se pomoći tim kompanijama NEMA zvanične informacije kako će platiti posadu.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pomjeren pocetak sezone 2020
« Reply #7 on: 19/March/2020 »
ko ce ti se javit i pomoc, kad si tako bezobrazan? evo ljudi pokusaju kako znaju, a ti se kurcis i pravis pametan



Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Pomjeren pocetak sezone 2020
« Reply #8 on: 19/March/2020 »
ko ce ti se javit i pomoc, kad si tako bezobrazan? evo ljudi pokusaju kako znaju, a ti se kurcis i pravis pametan



A šta će meni tvoja pomoć? Nisam je ni tražio.  Postavio sam pitanje za radnike Uniworlda, ostali nemaju šta komentarisati. Bezobrazan si ti kad se tako nekome obraćaš. Tako piši rodbini i prijateljima, a meni ovde na forumu ako nemaš šta pametno napisati, nemoj to ni raditi.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pomjeren pocetak sezone 2020
« Reply #9 on: 19/March/2020 »
 ""]] kakav lik

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Pomjeren pocetak sezone 2020
« Reply #10 on: 24/March/2020 »
Slazem se sa Jack Sparow, imamo pravo da znamo kako ce se odvijati ova situacija, i sa punim pravom moramo znati sta ce biti na kraju i koja su nasa prava.
Nisu mi jasni likovi koji sve gledaju pesimisticno, i glume tu djavolje advokate sa izjavama "to je kapitalizam, nece nas platiti, bice ovako onako, bla bla"...

Imam pravo (bio ili ne bio u pravu) i debele razloge da trazim odgovore, hocu li biti placen ili ne...
Vise puta sam napisao "pravo" jer to se tumaci, nije mrtvo slovo na papiru...