Author Topic: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!  (Read 14435 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #60 on: 19/May/2020 »
Da li neko ima kontakt od nekog advokata koji je radio neki slucaj za rijecne brodove, htio bih stupiti u kontakt ne samo zbog ove situacije vec zbog jos nekih stvari???

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #61 on: 19/May/2020 »
Znam tacno koji si odgovor dobio od njih, a to je da trenutno ne uzimaju nove aplikacije na razmatranje zbog novonastale situacije. Btw oni vec imaju spremne ljude za predstojecu sezonu, tj kalkulisu do kad ce sve ovo trajati, vjerovatno ce im trebat novih ljudi kad krene sezona, neki mozda odustanu itd...

Ne mozes tako da siris neprovjerene informacije na osnovu toga sto si dobio od njih u mailu jer to se odnosilo samo na tebe a ne na sve ostale, ja bih to znao medju prvima jer sam dobio posao kod njih.
Kako je uopste moguce da samo ti znas sve sta ce biti a drugi niko ne zna?! Ma daj molim te...
Nema potrebe da mi bilo sta saljes na mail.
Ako si vec dobio posao za Scylla-u onda nam prenesi kako tvoja kompanija reaguje na sve ovo, mani se traceva.
Scylla je otkazala ugovore svima. Decko je nov i ne zna kako to ide, pa bi ti u svrhu "veterana" mogao da mu prijatno objasnis sta i kako a ne ovako arogantno da mu odgovaras. Jel ti to tako i sa gostima koji su neupuceni isto kao Sone ako ne i vise!

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #62 on: 19/May/2020 »
Upucen je i Sone, radio je on na brodu. Ali voli pisati a da ne razmisli sta je napisao.

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #63 on: 19/May/2020 »
Upucen je i Sone, radio je on na brodu. Ali voli pisati a da ne razmisli sta je napisao.
Bez obzira, decko je iritantan i to je "fck fact" .  oT

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #64 on: 19/May/2020 »
Posle dugo vremena evo mene opet  :run:

Neznam za druge kompanije ali za nas sa Scylla-e naknade ima i to u vidu neiskoricenih odmora po mesecu odn.4 dana sto izadje nekih 80 evra koliko sam licno ja dobio na racun. Inace svi smo dobili termination of contract koji smo morali da potpisemo. Narano to neznaci da je definitivan otkaz nego samo smo pomogli kompaniji da ne placa porez posto su ugovori kiparski. Znam da su neke kolege ukljucujuci i moju devojku trenutno u holandiji na nekim brodovima jer nemogu da mrdnu nigde ali ne rade nego samo pripomazu ako ima potrebe. Neke informacije koje imam iz poznanstva sa drugim jesu da je AMA otkazala sve kruzeve za ovu godinu,sa ostale znam ponesto ali nije 100 posto sigurno pa necu da sirim dezinformacije.
Ja tu nadoknadu kao ni moja zena niti kolege sa bivsih brodova, nismo dobili. Jel si ti siguran da su ti platili to?

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #65 on: 19/May/2020 »
Scylla je otkazala ugovore svima. Decko je nov i ne zna kako to ide, pa bi ti u svrhu "veterana" mogao da mu prijatno objasnis sta i kako a ne ovako arogantno da mu odgovaras. Jel ti to tako i sa gostima koji su neupuceni isto kao Sone ako ne i vise!

Objasnio sam na najblazi nacin, sve po zasluzi, i nastavicu da iritiram i dalje kad neko tako lupeta... Thats a fcking fact!

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #66 on: 19/May/2020 »
Objasnio sam na najblazi nacin, sve po zasluzi, i nastavicu da iritiram i dalje kad neko tako lupeta... Thats a fcking fact!

Arogancija koju ti posudujes uopste nije proporcijalna tvom znanju, vestini komuniciranja i perceprciji okoline. Uzdaj se u svoje "kul-klosarkse" slogane, garant si prezanimljiv u svom vilajetu. Dzaba ti i pisati, nista neces da shavtis.  :waiting:

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #67 on: 19/May/2020 »
Arogancija koju ti posudujes uopste nije proporcijalna tvom znanju, vestini komuniciranja i perceprciji okoline. Uzdaj se u svoje "kul-klosarkse" slogane, garant si prezanimljiv u svom vilajetu. Dzaba ti i pisati, nista neces da shavtis.  :waiting:


Normalno da niko ne voli da prihvati kritiku, i svi se olako naljute kad je neko direktan prema njima, ne pada mi na pamet da budem blazi i da trosim energiju da doprem do necijih mozdanih celija koje razlucuje sta je ispravno a sta ne. Svaki moj post je baziran na realnosti, ostavljam prostora za sve mogucnosti, prirodni optimizam, odma stajem u gard protiv "klosarluka"... Upoznajte se ti i doticni don shone, druzite se, popijte pice, razmjenite njeznosti uz svijece i muziku Sergeja Cetkovica, jer za bolje i niste...

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #68 on: 20/May/2020 »


Normalno da niko ne voli da prihvati kritiku, i svi se olako naljute kad je neko direktan prema njima, ne pada mi na pamet da budem blazi i da trosim energiju da doprem do necijih mozdanih celija koje razlucuje sta je ispravno a sta ne. Svaki moj post je baziran na realnosti, ostavljam prostora za sve mogucnosti, prirodni optimizam, odma stajem u gard protiv "klosarluka"... Upoznajte se ti i doticni don shone, druzite se, popijte pice, razmjenite njeznosti uz svijece i muziku Sergeja Cetkovica, jer za bolje i niste...

Kritiku ne prihvata arogantan i priglup covek, primeti se iz prilozenog. Svaki tvoj post je baziran na realnosti koju sam kreiras za sebe, dozvoli molim te ima jos mislecih ljudi sem tebe. Na tvoju zalost nemas tu ekskluzivu. Ovo za klosarluk ocito nisi shvatio a i kako ces kad ti na tu pamet silnu bas nista ne pada. Uci se da budes ljubazan i strpljiv, da imas pozitivan stav u stvarnom zivotu ne samo u postovima na internetu, inace dalje od konobara i menjanja kompanije na svakih godinu dve neces daleko dogurati. A posto ti ocigledno nedostaje neznosti, jbg nema broda i red light distrikta, pa te razumrm. Javi se, kod mene je ima dovoljno!

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager

Offline Juli

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #70 on: 20/May/2020 »
Elem da se vratimk normalnijim stvarima
https://www.cruiseindustrynews.com/cruise-news/river-cruise-news/22963-scylla-releases-new-covid-19-onboard-protocols-for-riverboat-fleet.html
Verovatno ce i ostale kompanije slediti ovu semu.

Elem braćo i sestre kada odemo i ako odemo ponovo na brod izginućemo  :pad:
Sailing...

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #71 on: 20/May/2020 »
Elem da se vratimo normalnijim stvarima
https://www.cruiseindustrynews.com/cruise-news/river-cruise-news/22963-scylla-releases-new-covid-19-onboard-protocols-for-riverboat-fleet.html
Verovatno ce i ostale kompanije slediti ovu semu.
Malo pre je objavljena vest o otvaranju granica od 1 Juna (bar u regionu), jos jedna ohrabrujuca vest. Takodje od 15 Juna bice moguce putovati bez uradjenog testa na virus. Sto ne bi valjalo da se primenjuje na brodovima.

Offline Arma

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #72 on: 23/May/2020 »
Neznam nikoga ko radi u Carnivalu manje od dvije god da je dobio I dolara. Svi koji rade duze su vec dobili.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #73 on: 26/May/2020 »
Ja mislim da je indimenti u pravu, a vlado nije  :rofl:

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #74 on: 27/May/2020 »
Scenic je barem pozvao crew da im isplati troskove za vizu to znam rece mi drugar koji je bio na GP pa presao tamo...i platice im cak i put do recimo bg taj put kada su isli po vizu e tako mi ovaj kaze...verujem da je nesto istina a o ostalima nista cuo nisam mada gledajuci ugovor od seachefs nista po uslovima ugovora nisam nasao u vezi virusa bla bla sta bi tu bilo...al opet sta da im radimo...a u popisanoj Srbiji cak i mala preduzeca koja nisu radila su placala neki pune plate neki manje ali su davali a nasi giganti NULA😆