Author Topic: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!  (Read 14323 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #90 on: 03/July/2020 »
Jel si radio test na Covid19 i gde?

Pisu u novinama i po Facebook grupama da nema gde da se uradi test na lični zahtev jer su svi kapaciteti u Beogradu popunjeni, da ne mogu da postignu. Da li je to istina?

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #91 on: 04/July/2020 »
Kazu danas da ima puno testova u Beogradu, ali ih nisu dobro raspodelili. Vise mi je tesko da pohvatam ko mora, a ko ne mora da se testira i gde moze (i da li uopste moze) da se napravi test.

Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #92 on: 10/August/2020 »
Vidim da niko ne pise da dobija bilo kakvu novcanu naknadu pa da se javim ja koji dobijam. Dobijam od vikinga (svajcarski ugovor) 80% od bruto plate svaki mesec. Na vikingovom brodu nikada nisam ni radio, samo sam potpisao ugovor i vizu izvadio i pocela ova frka i to je to. Ugovor mi od 9og juna poceo i od tada dobijam plate, tj dobio sam dve vec. U kontaktu sam sa jos nekim ljudima sa vikinga i oni dobijaju redovno jos od marta. Procitao sam ovu temu i vidim da bas niko ne pise da je dobio bilo kakvu pomoc. Vikingovi radnici se ne oglasavaju. Ne znam sta je sa ostalim recnim kompanijama jel bas niko ne dobija nista?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #93 on: 10/August/2020 »
Tužna osobina mnogih (naravno ne svih) korisnika foruma je da dolaze i pišu samo kada im nešto treba. Tako da verovatno većina ljudi koji dobijaju novac nemaju interesovanje za forum.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #94 on: 10/August/2020 »
I ja sam pomislio isto to.
Problem je jer je to jako humana gesta od kompanije, odnosno od drzave gdje je registrirana, a ne daj boze da netko napise nesto lijepo o njoj. (drzavi ili kompaniji)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #95 on: 10/August/2020 »
Slazem se i ja. I BRAVO za kompaniju i tebe koji si se setio da napises :clapping:
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #96 on: 10/August/2020 »
Zaista je neverovatno da u ovakvim okolnostima postoji kompanija koja nesto placa crew memberima koji su kod kuće.

Ne znam da li je to volja kompanije ili tako moraju zbog drzave u kojoj su registrovani?

U svakom slucaju, to je jedan divan gest i crew bi trebalo to da ceni i verovatno da ostane lojalan toj kompaniji u duzem vremenskom periodu. Svaka cast.

Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #97 on: 11/August/2020 »
Zaista je neverovatno da u ovakvim okolnostima postoji kompanija koja nesto placa crew memberima koji su kod kuće.

Ne znam da li je to volja kompanije ili tako moraju zbog drzave u kojoj su registrovani?

U svakom slucaju, to je jedan divan gest i crew bi trebalo to da ceni i verovatno da ostane lojalan toj kompaniji u duzem vremenskom periodu. Svaka cast.
I Scenic je registrovan u svajcarskoj pa su terali radnike da potpisu "contract termination". Ja sam se iskreno veoma iznenadio. Pogotovu sto ja nisam ni radio na vikingu nikada, cak sam i ugovor kasno potpisao. Tj vizu sam izvadio u februaru jos i cekao ugovor i datum ukrcaja. I onda krece sva ova frka. U martu.kad su raspustili brodove rekli su da ne krece nista pre 30og juna, posle se taj datum pomerao. Dobio sam email da cu zbog prinudnog odmora da dobijam 80 posto bruto plate. I tek posle tog maila mi salju i ugovor od 9-og juna. Prve sezone sam trebao biti jumper 😂.

Pisao bih ja i vise, nego mi nije zgodno ovako, navikao sam na tapatalk. Sef za*****ao nesto i sad ga mrzi da popravi 🤪

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #98 on: 11/August/2020 »
Jel radi sad taj Tapatalk? Nek potvrdi netko, ja ga ne koristim.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #99 on: 11/August/2020 »
Jel radi sad taj Tapatalk? Nek potvrdi netko, ja ga ne koristim.
Radi sefe. Hvala

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока


Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #100 on: 12/August/2020 »
Ja Sam na skili I zadovolhan Sam sto me kompanija uopste I zvala, jer vecina kompanija ne plovi, koliko je dobro dobijati naknadu od Viking a, toliko je bolje da ipak radis, sve je to lepo Ali koliko to vestacki moze da traje, verovatno Viking dobija pomoc of svajcarski.

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #101 on: 24/March/2021 »
Viking nije dobio pomoc od Svajcarske nego zna sta su im radnici potpisali i ne zele da ostave los utisak i da ih neko ganja na sudu..pametno i bravo za njih,bilo bi bolje da ima vise takvih kompanija a ne kao nase gde potpises i predugovor i izvadis vizu i nista ti ne plate niti vrate bilo kakve troskove...sramota...