Author Topic: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!  (Read 14541 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #15 on: 31/March/2020 »
Tako je. U jedno sam siguran, a to je da sezona sigurno nece biti otkazana ni u kom smislu, jer glavesine jedva cekaju zeleno svjetlo da puste brodove u rad.
Da li  ce sezona poceti u maju ili junu, nebitno je, bitno je da ce se krenuti sa radom u svakom slucaju, i svi koji su potpisali ugovore, dobili vize ce otici da rade...
Thats a fckn fact!!!

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #16 on: 01/April/2020 »
 Jedno je sigurno,ja radim za Seachefs,konkretno na Ama,ko nije otisao da radi nije video brod na pocetku ugovora taj nista ne dobija doma,a i ko god da je otisao i vratio se,pricamo o Ama brodovima,imace platu samo do 30.04...pre par dana mom drugu Bakeru,koji je tamo 8sezona poslase email da zbog nepredvidjene situacije sa virusom mogu samo da mu obustave zaradu pocevsi sa notice periodom od4 nedelje...dakle i oni koji su trebali primati neke pare,sada ce biti bez icega iako su obecanja bila da ce biti na basic sve dok ih ne pozovu...mislim da je dzabe sto smo vecina nas potpisali i predugovor i sve ostale papire...na nuli smo,ali za dalje se definitivno nista ne zna...ostaje samo optimisticno verovanje da cemo ista i raditi preko njih ove sezone,bar po meni,cak i moj crew officer ne zna nista da mi kaze a on radi od kuce..po glasu sam mu zakljucio da i njemu visi kako ce ga placati...ovo je visa sila jbg.ne znam sta bi dalje rekao samo mogu jos da dodam da ce ovu sezonu mnoszvo njih da napusti reku jer ce ista krenuti kasnije ili nece,i otici negde drugo...vec 4 osobe koje ja znam idu na druga mesta raditi,dakle i kad krene sezona definitivno ce im manjkati radnika

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #17 on: 01/April/2020 »
Hvala ti na tim informacijama.
Kao sto rece, bitno je samo da se krene sa radom.
I ja sam optimista po tom pitanju, nadam se da ce se na kraju sve dobro zavrsiti...

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #18 on: 05/April/2020 »
ja sam pesimista i mislim da je ovo s**** tek pocelo i da se nece pocet plovit minimalno do decembra, a i tad ako bude srece.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #19 on: 05/April/2020 »
Urusila bi se industrija do decembra. Plovice se prije pod svaku cijenu, makar kruz bio $99.99, i makar bilo mrtvih. Zivot ne moze stati na toliko vremena. Da se pita Trumpa, on bi sada ukinuo zabrane. A nece ni 3-5 miliona novo-nezaposlenih amerikanaca jos dugo ostati mirni. Pocece pljacke i kriminal, sve bi se brzo moglo oteti kontroli.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #20 on: 05/April/2020 »
kolko prije? jel pricamo o septembru npr? ja ne vjerujem da ce se to desit. a stvarno bi volio da grijesim. jer ovi se pripremaju da brodove stave u hibernaciju. pogase sve sto se moze, ostave nesto vise od 100 ljudi..

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #21 on: 05/April/2020 »
jer ovi se pripremaju da brodove stave u hibernaciju. pogase sve sto se moze, ostave nesto vise od 100 ljudi..
Koji su to?

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #22 on: 05/April/2020 »
Eh taj pesimizam, destruktivna radnja po sebe i druge, sirenje negativnosti, produktivnost ravna nuli, ljudi koji obicno nemaju solidarnosti, osudjuju sve na propast bez ikakvih argumenata sa iracionalnim pogledom na svijet...

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #23 on: 06/April/2020 »
Ljudi pustite glupe price i crne misli!
Svako po knjigu ili online tutorial da nesto nauci pa cete poslje brze do posla
 :money: :money: :money:

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #24 on: 08/April/2020 »
Eh taj pesimizam, destruktivna radnja po sebe i druge, sirenje negativnosti, produktivnost ravna nuli, ljudi koji obicno nemaju solidarnosti, osudjuju sve na propast bez ikakvih argumenata sa iracionalnim pogledom na svijet...

Sta pricas ti? Kakva glupost. Ko iz slikovnice za djecu da si citat uzeo. U kojem svijetu to ti zivis pa je ovo iracionalno, a tvoj optimizam argumentovan. Ti mi znas ko je kolko produktivan i ko se kolko solidarise. Nevjerovatno :O

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #25 on: 08/April/2020 »
Sta pricas ti? Kakva glupost. Ko iz slikovnice za djecu da si citat uzeo. U kojem svijetu to ti zivis pa je ovo iracionalno, a tvoj optimizam argumentovan. Ti mi znas ko je kolko produktivan i ko se kolko solidarise. Nevjerovatno :O

Ja nigdje nisam nista tvrdio da se nesto desava, a da se prije toga nisam dobro informisao vezano za odredjen slucaj. Uvijek navedem izvor od koga sam dobio neku informaciju, da ne ispadne da sirim dezinformacije, sto je ocigledno da ti to radis! Prvo si uletio na temu kako si pesimista, odma u startu poceo da crnjacis bez ikakvih argumenata kako je sve sr*nje, bice ovako ili onako, a da pri tom nisi naveo odakle ti te informacije. I ja kazem, bas nevjerovatno i narcisoidno...

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #26 on: 08/April/2020 »
Tako je. U jedno sam siguran, a to je da sezona sigurno nece biti otkazana ni u kom smislu, jer glavesine jedva cekaju zeleno svjetlo da puste brodove u rad.
Da li  ce sezona poceti u maju ili junu, nebitno je, bitno je da ce se krenuti sa radom u svakom slucaju, i svi koji su potpisali ugovore, dobili vize ce otici da rade...
Thats a fckn fact!!!

Jel i ovo provjereno i argumentovano i "fact" :D moras ti pogledat sta znace izrazi prije nego ih upotrije*is.
Ne mogu vise s tobom pricat. Glupo mi. Mislis da si pametniji nego sto jesi i nisi ti kriv, ti to fakat mislis. Gore ti lik kaze dobio mejl i hoce da ti ga proslijedi, ti ga napadnes kako je to neprovjereno, kako ti ne trebas to vidjet jer ti ZNAS

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #27 on: 08/April/2020 »
Jel i ovo provjereno i argumentovano i "fact" :D moras ti pogledat sta znace izrazi prije nego ih upotrije*is.
Ne mogu vise s tobom pricat. Glupo mi. Mislis da si pametniji nego sto jesi i nisi ti kriv, ti to fakat mislis. Gore ti lik kaze dobio mejl i hoce da ti ga proslijedi, ti ga napadnes kako je to neprovjereno, kako ti ne trebas to vidjet jer ti ZNAS

CEO ti je dao dobar odgovor vezano za ekonomiju i brodsku industriju. Da bar malo poznajes prilike u svijetu ne bi tako reagovao, ali ne, ti i don shone se bavite sa rekla-kazala, cim malo nesto zaskripi, slijedi hardcore pesimizam, popisaj se po svemu sto se moze. Dosta ljudi sjedi kuci i ceka da pocne raditi, neko je ulozio poslednje novce iz dzepa da se spremi za brod, a kuci mu se racuni i obaveze samo gomilaju, i najmanje nam trebaju takvi ljudi kao ti da sire neistine, nervozu i pesimizam! Sve i da sezona ne pocne do decembra i da se cak sve otkaze uopste za ovu godinu, treba biti optimista kakav god ishod bio. Mnogo se para obrce u kruz industriji, cisto sumnjam da ce iko dopustiti da se sve to zamrzne samo tako...

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #28 on: 08/April/2020 »
Ti stvarno nisi normalan

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Novcane naknade zbog sezone 2020 koja kasni!!!
« Reply #29 on: 14/April/2020 »
Posle dugo vremena evo mene opet  :run:

Neznam za druge kompanije ali za nas sa Scylla-e naknade ima i to u vidu neiskoricenih odmora po mesecu odn.4 dana sto izadje nekih 80 evra koliko sam licno ja dobio na racun. Inace svi smo dobili termination of contract koji smo morali da potpisemo. Narano to neznaci da je definitivan otkaz nego samo smo pomogli kompaniji da ne placa porez posto su ugovori kiparski. Znam da su neke kolege ukljucujuci i moju devojku trenutno u holandiji na nekim brodovima jer nemogu da mrdnu nigde ali ne rade nego samo pripomazu ako ima potrebe. Neke informacije koje imam iz poznanstva sa drugim jesu da je AMA otkazala sve kruzeve za ovu godinu,sa ostale znam ponesto ali nije 100 posto sigurno pa necu da sirim dezinformacije.