Author Topic: MSC - iskustvo  (Read 4020 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Neylo21

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
MSC - iskustvo
« on: 29/April/2020 »
Moje iskustvo je subjektovno, ali trudio sam se biti sto vise objektivan kako bih bio od pomoci onima koji su novi i koji nemaju puno informacija o ovoj Cruise Line kompaniji.
Pre nego sto izlozim svoje misljenje hteo bih vas upoznati sa svojim iskustvom kako bi razumeli zasto je “MSC Cruise Line” po mom misljenju ne tako najbolje mesto za rad.
Imam puno radnog iskustva u inostranstvu, studije u USA, radio sam u Evropi i Americi i to sve u Entertainment/Fitness departmanu pa mi posle toga Italijanska bahatost nikako nije legla.  Mozda su moji standardi i ocekivanja previsoki, ali svakako mi je ljudskost na prvom mestu.

Dobijanje posla i odlazak na brod je za mene licno bilo izuzetno lako i jednostavno iskustvo.
Od moje aplikacije do mog ukrcaja je proslo mozda mesec ipo dana. Sve se desavalo vrlo brzo, u medjuvremenu mi je cak i brod promenjen jer je trebalo da se ukrcam na “DIVINI” zbog mog iskustva u USA-u, ali sam ipak zavrsio na “FANTASIA” na Bliskom Istoku. 
Sto se agencije tice isao sam preko “Kouzon-a” i zaista su bili na visini zadatka, vrlo marljivi i profesionalni.

 Od prvog dana kada sam ukrcan na brod “MSC Fantasia” u Omanu nije mi se dopao nacin na koji pristupaju sa novo zaposlenima. Obezbedjenje iz Izraela je vrlo bezobrazno i bahato, nadmeni momci koji misle da poseduju brod!

Ja sam radio u Entertainment departmanu kao staff. Moja pozicija je podrazumevala ples na zurkama, ukrcaje i iskrcaje, organizovanje sportskih desavanja, pomaganje recepciji sa pasosima, igre na bazenu, ulaz u pozoristu, izvodjenje predstava u pozoristu, prodaja Binga itd. Nisam vozio brod i cistio sobe sve ostalo jesam! Lol
Ova pozicija bukvalno pokriva skoro “sve” iako ljudi cesto misle da je u ovom departmanu sve sareno i zabavno uopste nije tako.

Italijani su u ovom departmanu uvek skoro duplo vise placeni u odnosu na ostale iako nemaju bas veze sa poslom, bahati su, neljubazni, bezobrazni i ogromne tuzibabe. Secam se da me je jedna devojka tuzila menadzeru jer sam pio vodu na +50 dok je trajao Bingo pod izgovorom da to urusava ugled kompanije jer je jelte trebalo da radim. Ista devojka je pokusala da mi izdaje naredjenja pa smo usli u sukob, a posto je menadzer prekrivao onda sam usao u sukob i sa njim. Ovo se sve desavalo u prvoj nedelji!!! Ja sam bio neko ko se nije slagao i klimao glavom na sve kao i ostali pa je to ustvari bio njihov najveci problem. 

Menadzer je bio iz Maroka, klasicna uvlakusa, a ja nikako ne rezonujem sa takvim ljudima.
Ono sto me je najvise pogodilo je neprofesionalizam aspolutno u svemu i nestrucnost.
Pristup Entertainment-u je nula.

Menadzer je imao neku foru da kada nam uvece na sastanku podeli raspored prvo prica na Italijanskom iako je ENGLISH bio zvanican jezik, i dok on ne pogleda u raspored mi nismo smeni ni prigviriti (robovlasnistvo!!!) pa sam ja dok je on imao izlaganje na italijanskom gledao u raspord namerno kako bi shvatio da treba da predje na engleski. Zbog mog stava radio sam po 14h dnevno dok su Italijani radili po 2 uglasnom samo uvece. Iako sam se zalio u Human R.nista to nije pomoglo jer je MSC kompanija gde se puno stvari prekriva i nije ih briga o bilo kakvim ljudskim vrednostima.
Isti menadzer je pokusao da me osporava vise puta, ali bezuspesno jer sam posao radio besprekorno, uvek sam bio nasmejan, nikada umoran, uvek sam imao stav i nikada nikome nisam podilazio, a onda kada je video kako radim i da ne moze protiv mene promenio mi je raspored.

2 potrcka iz tima koje je za sve koristio je uhvaceno u gostinskim kabinama i to sasvim  slucajno pa su ih izbacili I to jedva, a na njihovom mestu je dosla jedna devojka iz Beograda, e onda sam vec imao podrsku pa je bilo lakse. U medjuvremenu se desavalo puno stvari, greskom menadzera sam dobio “WARNING” jer je zaboravio sa upise da radim i da necu prisustvovati security drill-u I jos mnogo gluposti…

Za kraj ja nikome ne bih preporucio rad na MSC-ju, posle ovakvog iskustva. Kao sto sam vec napisao ovo je moje subjektivno vidjenje i ne znaci da je svima ovako lose.
Lepa strana svega je to sto sam potvrdio sebi da nikada se ne treba spustati na bilo ciji nivo i da mi bez obzira sto dolazimo iz zemalja u razvoju imamo ogroman potencijal i talenat.
Nemojte dozvoljavati da Vas bilo ko ponizava, jer ne postoje pare niti karijera koja je vredna toga. Idite tamo gde Vas cene.
-   Srecno svima

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: MSC - iskustvo
« Reply #1 on: 29/April/2020 »
Sta drugo ocekivati od MSC. Dobro je, resio si se bede.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: MSC - iskustvo
« Reply #2 on: 29/April/2020 »
To se cesto dogadja u manjim departmentima, stvore se klanovi, radi se mobing ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: MSC - iskustvo
« Reply #3 on: 30/April/2020 »
Naj veci talent Talijana jest da ti osjetis da si  :airquotes: nitko i nista ako ne govoris njihov jezik .Tako mi je bilo olaksanje kad sam se rijesio Coste ista situacija kao na MSC mozda i gora .

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: MSC - iskustvo
« Reply #4 on: 30/April/2020 »
Ja sam aplicirao za MSC Entertainment department (International Host) i sad si me skroz s ovim prepao. Čuo sam već o njima da nisu baš neka kompanija, ali računao sam kako znam talijanski da neće biti tako loše. Da nije korone, već bih vjerojatno bio na brodu.

Offline Neylo21

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: MSC - iskustvo
« Reply #5 on: 02/May/2020 »
Devojka iz tima koja je meni bila jako bliska je nakon zajednickog ugovora presla na International Host poziciju, njen maternji jezik je spanski i kaze da je bolje i lakse. Ne znaci da ces i ti imati lose iskustvo, i nadam se da neces, ali moj savet ti je da ako mozes, i imas izbora da promenis jer iskreno do sada nikoga nisam cuo da ima pozitivno misljenje i lepo radno iskustvo sa MSC kompanijom.
U svakom sl.i ako odes prezivesec, naucices dosta stvari o sebi prvenstveno, o poslu i ne bas, izgubices zivce, ali ces putovati i videti svet.
-Srecno!!!

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: MSC - iskustvo
« Reply #6 on: 02/May/2020 »
Aplicirao sam ja i za Royal/Celebrity preko Kouzona, but it takes ages  :waiting: Tako da idem na prvi brod gdje me zovu, a oni su me brzo primili, baš kao i tebe. Da nije korone već bih ja bio na brodu.

Bitno da znam da me čeka svašta, i već prije nisam čuo dobre stvari o MSC i Costi, ali iskreno svako mi je iskustvo bolje od iskustva ostajanja doma. Baš kako ti kažeš, naučit ću nešto o sebi i o drugima, a i dobit ću relevantno iskustvo da kasnije apliciram za druge kompanije.

Ako ništa, sve mogu preživjeti dok god budem izlazio vani i provodio se na egzotičnim mjestima, makar na dva-tri sata.  :D

Offline Neylo21

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: MSC - iskustvo
« Reply #7 on: 02/May/2020 »
Upravo tako, zadrzi pozitivan stav i bices ok.  :uzdravlje:

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: MSC - iskustvo
« Reply #8 on: 14/January/2021 »
E stari moj :) Ko te zaj*** da radish za taj entertainment team na msc... :) Ja kao entertainment tech sam radio 2 ugovora pa sam imao saradnju sa njima, tacno znam o chemu prichash. Ali nije uvek sve tako crno, kao i sa svim na brodu, ja u 2 ugovora sam imao 4 razlicita menadzera pa je razlika bila dan-noc. A i 4 entertnaiment menadzera sam promenio pa se isto tako puno toga menjalo. Na pocetku su hteli da me bace u vatru jer im nisam znao show iz prve a nikad nisu imali vremena da objasne, pa su trazili da ih moj drugi kolega radi, shto mi je odgovaralo jer sam radio lakshe stvari i zavrsavao ranije sa poslom :)

Posle par meseci su isti ti su skoro plakali kad sam trebao kuci. Zapravo sam i zbog jedne menadzerke (ukrainka) koja me je prvo mrzela, na kraju dobio odlican evaluation jer je kruz direktoru koji se tek ukrcao prenela da sam najbolji i da sam jedini tehnicar koji pomaze entertainment timu.

U drugom ugovoru sam poceo sa najgorom menadzerkom iz italije (sorrento) koja e pravila pakao u timu i sve je bilo kako ti pricas. Chak se i samnom svadjala redovno jer ona nije bila organizovana. Onda je dosla druga talijanka koja je bila sa severa. Znaatno velika razlika. harmonija, promenilo se pola tima, bili su kao familija...

Moje misljenje je da nisu italijani problem nego napolitanci (sorrento pogotovo) jer su to sve ljudi preko veza koji ulaze. Ja sam imao kolegu iz sorrenta koji nije imao veze oko posla i sam mi je iskreno rekao da prijateljica regruterka mu je dala posao jer je najlakshi, ne radi se puno i nema potrebe od posebnog znanja :) I on je bio na istom ramnishtu kao ja za 12 godina iskustva na kopnu :) je*iga. Evo ga sad je purser il nesto :D

to oko jezika isto si u pravu, mom shefu koji je bio v.d. menadzer, t.e. asistent po ugovoru ali radio menadzerski posao, rekli su otvoreno, ako hoces biti menadzer morash da naucis talijanski jer ti ovi visoki chinovi komande broda ne vole bash da prichaju engleski :)

ja sam posle par meseci poceo dosta toga da hvatam pa sam poceo da ih razumem kad me ogovaraju a sedimo na istom stolu pa sam im poceo malo replicirati na italijanski i malo su dignuli respect. reko sam im: ja sam naucio talijanski, i pricat cu bolje nego sto ces ikada pricati engleski a o mom jeziku ni da ne pricamo da neces ga nikada. tako da ti si glup i ovoj situaciji. odmah je bio drugi odnos.

je*iga, mene su za*****ali ameri sa vizom inace bih odradio puno vishe ugovora na carnival-u, ali sve se desi sa nekim razlogom... mozda bi se nekada vratio na msc ali za agencije koji rade samo teatar koji su zasebni od msc.