Author Topic: Prijava poreza u doba pandemije  (Read 1290 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Prijava poreza u doba pandemije
« on: 30/April/2020 »
Ima li netko da je prijavljivao porez za prethodnu godinu u novonastalim okolnostima socijalnog distanciranja? Kad je bilo regularno vrijeme za prijavu poreza, ja sam bio na brodu, pa su rekli mojima da je OK da to riješim kad se vratim. Normalno bih tamo otišao s onim što mi kažu da donesem i to bi bilo to, s obzirom da sam uvijek do sad imao više od 183 dana navigacije, što se također odnosi i na prethodnu. Međutim, svijet se u međuvremenu prevrnuo naopačke pa tako više nije moguće tamo otuići osobno. Nazvao sam da ih pitam kako to riješiti, rekli su mi im pošaljem izvadak dana plovidbe od Lučke Kapetanije i neka dva popunjena formulara poštom u velikoj žutoj koverti (kad sam pitao može li i mailom, začudila mi se :)). Rekla mi je da će em zvati ako nešto krivo popunim.  Našao sam ta dva formulara na Internetu i skinuo ih, međutim ja 95% toga nemam pojma što se tu zapravo traži od mene ni po kojem je ključu to sve rašćlanjeno, tako da to nisam u stanju samostalno popuniti. Pitam se je li OK da im to pošaljem s velikom većinom praznih polja s obzirom da većinu tih rubrika ne mogu sam dšifrirati pa da to oni sve to popune kao i inače? Čini se da ni ova institucija nije baš spremno dočekala uvođenje mjera.