Author Topic: NCL HSKP supervisor  (Read 1132 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
NCL HSKP supervisor
« on: 17/May/2020 »
Kakva je situacija za HSKP na NCL,plate i slicno?
Ima li nasih ili su sve zuti?

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: NCL HSKP supervisor
« Reply #1 on: 20/August/2020 »
Čini mi se da sam još davno odgovorio u privatnoj poruci. Mogu da napišem i ovde.

80 posto ljudi u housekeepingu na NCL su ljudi iz Azije. Zauzimaju i većinu supervizorskih pozicija. Ovo se posebno odnosi na Filipince. Ima i supervizora iz Indije, nekim čudom nisam video nijednog deck supervizora iz Indonezije (Samo jedan assistant execitive).

Kompanija često za executive housekeepera postavi nekoga iz Latinske Amerike verovatno da bi se ipak uspostavio neki balans.

Ako ste sobar i imate problema sa supervizorom, možda biste hteli da popričamo o tome sa assistant i sa executiveom i nije baš zgodno kada su svi Filipinci i svi su prijatelji. A to se neretko dešava.

Mene je moj supervizor iz Perua predložio da budem promovisan u supervizora, ali to se nije desilo, ipak su na dva upražnjena supervizorska mesta postavili dvoje drugih ljudi, oboje sa Filipina. Mene su tada promovisali iz mladjeg sobara u sobara.

Čuo sam da je na NCL neka žena iz Srbije supervizorka, a neki čovek iz Hrvatske je assistant executive. Nisam ih nikada upoznao.

Plata supervizora je 2.600 - 3.000. Čuo sam više odgovora na to pitanje od različitih supervizora.

U housekeeping departmentu na NCL je jako malo ljudi sa naših prostora. Kada kažem malo, mislim na manje od 4 u celom departmentu koji broji 200 ljudi.