Author Topic: Kako prepoznati SCAM na Facebooku i ostalim medijima  (Read 14577 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Ja sam čuo da je Action Recruitment zaposlio tisuće i tisuće ljudi u Irskoj u hotelijerstvu. Ne znam kakva je trenutno situacija u Irskoj, navodno se zemlja polako otvara. Hotelijerstvo je teško pogođeno dešavanjima koja su aktuelna i danas, mislim svakako na pandemiju Covid19. Jedna prijateljica koja tamo živi kaže da hotel u kojem je zaposlena ponovo počinje da radi od 01.07. mada je pitanja koliko posla će imati.

OTTO ima "dobre" oglase, da se tako izrazim. Nude neki regularan, ne pretežak posao uz smještaj u Nizozemskoj.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Turizam u Irskoj je na pauzi kao i svugdje, ali njihova ekonomija rastura.
Svaki put kad dobijem racun za vodu, sjetim se Irske. Dok kod nas na cijenu vode dobijem jos 350% nameta kako bi se nahranili politicki uhlje*i, kod njih je voda besplatna. Ljudi su svjetlosne godine ispred nas. Kad vidis sta pisu portali kod nas, to je ponizavajuce. Umjesto pozitivnih prica iz svijeta poduzetnistva, imamo vijesti tipa Tijana Ajfon, Ava Karabatic, Josipa Rimac, Severina, cetnici, partizani, ustase, lokalni serifi ... Itd.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Možda je moguće preko neke druge agencije naći posao u Irskoj, tipa rad u tvornici ili u prodavnici, magacinu, na aerodromu (davanje informacija, nošenje prtljaga itd.)?

Nama svakako najviše odgovaraju poslovi kod kojih poslodavac daje smjestaj ili odbija od plate nešto novca za smjestaj kako ne bismo morali da rentiramo skupe stanove.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ja se ne bih toliko oslonio na agencije, ima i online opcija, odlazak pa trazenje od tamo .. problem je jedino korona odn putovanje do tamo.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Ukoliko sam dobro ispratio situaciju, ako se posjeduje EU pasoš i pismo od budućeg poslodavca, može da se putuje po Evropi?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Mislim da ovisi od zemlje do zemlje. Neke su otvorene, neke poluotvorene, neke primaju jedne nacije, druge nacije su im rizicne, vecina avio kompanija je u rasulu i teskim gubicima ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Što se tiče agencije OTTO Work Force, nisu mi odgovorili na moj e-mail.

Agencija Option A me kontaktirala, razmenili smo neke informacije. Mogu da idem preko njih u skotsku na neke pozicije.

Action Recruitment me kontaktirao, kazu da se se hoteli u Irskoj juce otvorili. Nadaju se da ce uskoro poceti da zaposljavaju ljude iz inostranstva.

Ako se putuje u Skotsku i Irsku mora se u karantin 14 dana.

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Da li je neko čuo za agenciju Rugowit koja zaposljava u Nizozemskoj?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Cuo sam ja za njih. Nista specijalno. Ako imas HRV pasos, ne znam koji ce ti vrag agencija. Imaju bukvalno svega par ponuda a u Holandiji ima posla koliko hoces.
Sa HRV pasosem te nista ne sprecava da dodjes i radis.
Ono sto oni kao sredjuju je smejurija. Papiri, osiguranje i ostalo oko poreza, to je smesno. To ti ja mogu srediti uz kafu. Ovde administracija funkcionise kao podmazana i svi pricaju engleski, tako da je nepotrebno placati agencije.
Ako ih placa poslodavac, to je OK, ali opet ne vidim svrhu ogranicavanja na neku nasu agenciju. Idi na oglase i nadji posao.
Posla ima dosta, a kad naucis jezik onda jos 100 puta toliko.
Ako pri tome imas struku neku, onda je tek lako.

Ako treba savet oko zivota ovde, slobodno pitaj.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Hvala puno na savetima i informacijama.

Nekako je lakse i cini se sigurnije kada ides preko agencije u zemlju o kojoj zapravo ne znas puno, jer oni u startu obezbedjuju smestaj i odmah imas posao.

Nisam siguran da li agencija naplaćuje proviziju, jos me ni poslednje pomenuta Rugowit, a ni OTTO Work Force nisu kontaktirali, nisu odgovorili na moje emailove.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Nisam vodeo da obezbedjuju smestaj, ali da, rade to cesto. Uglavnom su u pitanju kuce u kojima smeste i po 10ak radnika.
Nije to nista strasno, mnogi su tako poceli, snasli se i sad im je skroz ok. Razumem za gradjane srb i za ljude koji ne znaju engl, agencija pomaze.
Ako znas engl i imas hrv pasos, mozes da nadjes posao i da dodjes da radis i bez agencije. Ako ti ustreba savet, slobodno pitaj.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Da li je možda nekome poznata agencija E&A iz Hrvatske koja zapošljava u inostranstvu?

https://www.eena.hr/