Author Topic: Objašnjenje maila iz Vikinga  (Read 3616 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nicole9898

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Viking River Cruises
  • Job Title: N/A
Objašnjenje maila iz Vikinga
« on: 11/June/2020 »
Pozdrav svima na forumu. Dobila sam ovaj mail na kraju prošle sezone, bila sam chef de rang tj waitress. Zanima me jel se to sto su mi napisali odnosi samo na ovu sezonu, ako ima netko sa vise iskustva da mi objasni, bila bih zahvalna.
Ovdje je taj mail;

We are preparing slowly for the new season and in turn of this we have been informed that you will not be receiving a contract for 2020 and there will not be a future cooperation with Viking anymore.

 

I am really sorry for no better news at this point and hope you have plans on how to move on with your career.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Objašnjenje maila iz Vikinga
« Reply #1 on: 11/June/2020 »
Pa koliko  ja razumjem , nema ugovora za tebe za 2020 i da nema više surađivanja sa Vikingom .I pomeni veoma sarkastično na kraju od njih   :ban:  oni se nadaju da ćeš krenuti dalje sa svojom karijerom  u pozitivnom smjeru . Veoma mi je žao nadam se da ćes brzo naći neki drugi posao.

Offline Manolina

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: Carnival cruise Line
  • Recruitment Agency: safe cruise
  • Job Title: Guest Service
Re: Objašnjenje maila iz Vikinga
« Reply #2 on: 11/June/2020 »
I njima je veoma zao :airquotes:...
Moze im biti...sto god oce

Offline Juli

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Objašnjenje maila iz Vikinga
« Reply #3 on: 11/June/2020 »
Nije End Of Season evaluation bio dobar.
I vjerovatno tvoj Menadzer ili HM su rekli da nisi po standardima kompanije (ili njima se eto osobno nisi svidjela) pa te nece ponovo zaposliti.

Jako puno ovakvih stvari sam se nagledala dok sam radila za njih. Cak znaju i na kraju sezone da ti daju predugovor a da te samo blokiraju na aplikaciji I tako saznas da ne radis sljedecu sezonu.

Nazalost ne bas profesionalno.
Sailing...

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Objašnjenje maila iz Vikinga
« Reply #4 on: 11/June/2020 »
Znaci ipak je sreca u nesreci sto nisam primljen na taj viking. Pa sta treba da budes manji od makovog zrna da bi te zadrzali,kakav im to treba profil radnika da bi ga zadrzali,znaci ako se sa nekim posvadjas i to mogu da ti uzmu na zub. Na recnim kompanijama na kojima sam radio je dolazilo i  do svadja skoro i do fizickog obracuna i niko nije to uzimao za zlo.

Verovatno i sad imaju vise vremena pa procesljavaju ugovore ko im ne treba jer verovatno i u 2021 nece imati pun kapacitet brodova pa onda cesljaju ko im nije podoban.

Offline Juli

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Objašnjenje maila iz Vikinga
« Reply #5 on: 11/June/2020 »
Nitko nije rekao da trebas da budes manji od makovog zrna. Moras da imas dobar evaluation i da HM kaze da si za re-hire.
I da ako se svadjas i ako slucajno potuces ni ja te ne bi htjela u svom timu.

Da ti odgovorim i na privatnu poruku, kompanije se tako ponasaju jer mogu. Jednostavno.

Ne znam.sto je je postavljacica teme uradila ili je nesto skrivila ili jednostavno nije se uklopila u tim.

Samo sam htjela da objasim kako radi re-hire, a ne da netko bude manji od makovog zrna.
Sailing...

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Objašnjenje maila iz Vikinga
« Reply #6 on: 11/June/2020 »
pa s obzirom na trenutnu situaciju, ja da sam neki "glavni" bih sada gledao ovde jeftine radnike , (svi znamo iz kojih zemalja), kako bih smanjio troskove,a oni se hvala Bogu pa skoro niiikada ne bune :) nisu kao mi GALAMDZIJE...  :party:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Objašnjenje maila iz Vikinga
« Reply #7 on: 12/June/2020 »
Pamtim curu koja je dobila otkaz jer ju HM nikad nije vidio nasmijanu.
Bila je vrijedna i lijepa, ali faca kao da je na robiji. Tada mi se to cinilo neposteno, ali poslije sam shvatio da joj je ipak HM pruzio priliku da zaradi pare koje je ulozila u dolazak na kruzer, radila je par mjeseci prije otkaza. Neka Madjarica. Jbga, ako se ne mozes nasmijesiti nekome, onda posao u hotelu nije za tebe. Ona je dosla na brod iz neke male seoske sredine gdje ljudi gledaju svoja posla, ne pozdravljaju se na ulici, nemaju nikakve socijalne vjestine, i nadam se da je naucila lekciju. Nitko ne voli mrgude.
I jos nesto. Ako nemas diplomu iz hotelskog menadzmenta ili 5 godina rada u hotelu sa 5 zvjezdica, prirodno je da dolazis na mjesto gdje su sva makova zrnca veca od tebe. Od tebe se ocekuje da ucis od drugih, a ne da pametujes. Ovo ne govorim nikome posebno, nego svima koji dolaze u uhodanu ekipu ljudi koji znaju sta rade.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Objašnjenje maila iz Vikinga
« Reply #8 on: 12/June/2020 »
Brodski system je brutalan pogotovo za nas sa Balkana ,koji svi imamo stav ,,Niko meni neće da pametuje i svi drugi su Cigani i svi me mrze i ona stara nisam ja žuti ...Moj odgovor na to nakon 9 godina u ovom poslu je tamo ti je gangway izvoli..

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Objašnjenje maila iz Vikinga
« Reply #9 on: 12/June/2020 »
Na recnim kompanijama na kojima sam radio je dolazilo i  do svadja skoro i do fizickog obracuna i niko nije to uzimao za zlo.

Iskreno, ne bih voleo da radim za kompaniju gde se fizicki obracun ne uzima za zlo.
Kod mene kao menadzera je fizicki obracun bio instant iskrcavanje i slanje kuci. Po mogucnosti istim letom da imaju vremena da se druze i razmisle da li ce opet da se tuku.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Vikingriver

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Viking
  • Recruitment Agency: No
  • Job Title: Housekeeping
Re: Objašnjenje maila iz Vikinga
« Reply #10 on: 12/June/2020 »
Klasičan otkaz, za ovu sezonu bar, sledece ako budeš želela apliciraj ponovo dobre su sanse da će te primiti.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Objašnjenje maila iz Vikinga
« Reply #11 on: 12/June/2020 »
Klasičan otkaz, za ovu sezonu bar, sledece ako budeš želela apliciraj ponovo dobre su sanse da će te primiti.

 :rofl:

Nije to za sezonu nego za sva vremena amen, pismo je jasno da bi jedino "you are fired forever" bilo jasnije.
Nazalost, zivimo u doba politicke korektnosti, pa se sve uvija i zamata u privid pristojnosti i kulture.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Juli

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Objašnjenje maila iz Vikinga
« Reply #12 on: 12/June/2020 »
Bilo je slucajeva da se ponovo prijave i dobiju posao nazad. Ali savjetovala bi da se doricna gospodjica ne zivcira i ne maltretira s tim vec lagano nadje novu kompaniju i u nove radne pobjede.
Sailing...

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Objašnjenje maila iz Vikinga
« Reply #13 on: 13/June/2020 »
Čuo sam za Disney Cruise Line da se ponasa na slican nacin. Nekada ljudi zavrse ugovor i iako nisu tokom ugovora imali nekih evidentnih problema sa supervizorima, jednostavno im ne ponude novi ugovor.

Offline Vikingriver

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Viking
  • Recruitment Agency: No
  • Job Title: Housekeeping
Re: Objašnjenje maila iz Vikinga
« Reply #14 on: 15/June/2020 »
znam šta to znaci. Nego ti kažem jel znam, prvo svake sezone im fali brda radnika,pre će da zaposle nekog ko već zna sistem bez obzira na sve, nego nekog koga moraju da obucavaju bez obzira na to sto su ti napisali, pod uslovom da nisi napravila neki incident veliki.
Drugo, znam par ljudi koji su se vratili tako posle pauze od jedne sezone.