Author Topic: Koji medical treba za rijecne brodove?  (Read 1484 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Koji medical treba za rijecne brodove?

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Medical
« Reply #1 on: 27/June/2020 »
Zavisi za koju kompaniju.

Ja sam pre 5 godina radio medical za jednu rečnu kompaniju u Bg. Sve je bilo gotovo za dva sata.

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Koji medical treba za rijecne brodove?
« Reply #2 on: 27/June/2020 »
Pa nije zahtjevno kao za kruzere?

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Koji medical treba za rijecne brodove?
« Reply #3 on: 27/June/2020 »
Mislim da je bilo manje pregleda i da nije bilo zahtevno i nešto manje novca sam platio nego za kruzere. Čuo sam, ne znam da li je istina, da su se neki ljudi ukrcavali i bez medicala na neke rečne kompanije ukoliko je bio hitan ukrcaj.

Čini mi se da sam medical platio oko 80 evra, ali to je bilo pre dosta godina. Ili sam čak možda i malo manje platio. Medical za kruzere u Beogradu košta sigurno više od 100 evra i to najjeftinija varijanta u Medicini rada.

edit: definitivno je bilo manje pregleda na medicalu za rečne brodove nego što radi Medicina rada kada se ide na kruzere.

Medical za rečni sam radio u jednoj privatnoj klinici u Beogradu. Kliniku je preporučila agencija preko koje sam išao, ali su mi rekli da mogu pregled da radim i negde drugde ako hoću.

Moj prvi ukrcaj na brod bio je na recni brod. Javio sam se u četvrtak agenciji na njihov oglas, a u utorak naredne nedelje sam bio u Budimpešti, ukrcao se na brod i počeo da radim.

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Koji medical treba za rijecne brodove?
« Reply #4 on: 28/June/2020 »
Das nekom doktoru da ti popuni medical na engleskom i lupi pecat i to je to,ja sam platio oko 15 evra da mi to uradi samo a nije me ni pregledao. Oni iz ferona su hteli da mi uvale vizim ordinaciju privatnu i da platim oko 200 evra lekarski odbio sam. Neki doktori nece da popune medical ako je na engleskom jer se pravdaju da im nije dozvoljeno da to rade ako nije na maternjem jeziku. Prvi put sam tako u euromediku dao vise od 50 evra za lekarski i detaljne preglede i na kraju nisu hteli da popune na engleskom,pa sam na kraju nasao jednog doktora koji hoce to da odradi za 15 evra.

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Koji medical treba za rijecne brodove?
« Reply #5 on: 28/June/2020 »
Meni su u Euromediku sve popunili 2015.

Kada si ti radio pregled?

Kako to da završe pregled za brod, a onda neće da popune papire od kompanije? Mislim, nema nikakvog smisla. Jel si im rekao za šta ti treba pregled?

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Koji medical treba za rijecne brodove?
« Reply #6 on: 29/June/2020 »
2018,pa moze im se nece po zakonu da popune na jeziku koji nije maternji ili jednostavno neki lekari ne znaju engleski.