Author Topic: Koliko mmr vakcina treba za medical?  (Read 2686 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Koliko mmr vakcina treba za medical?
« on: 07/July/2020 »
Koliko mmr vakcina treba za medical?Da li je dovoljno 2 sto sam primio kao klinac.Zadnju sam primio prije 15 godina

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: MMM vakcina
« Reply #1 on: 07/July/2020 »
Za NCL trebaju dve koje si primio nedavno. Dakle, mislim da to ne bi bilo dovoljno. Ja sam u poslednje dve godine primio dve MMR vakcine. Jednu u detinjstvu.

Kada sam se ukrcavao 2016. uopšte me nisu pitali za MMR vakcinu, ali se to promenilo nakon epidemije koja je bila u Srbiji pre par godina.

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: MMM vakcina
« Reply #2 on: 07/July/2020 »
Ok.hvala drug

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: MMM vakcina
« Reply #3 on: 08/July/2020 »
Nema na čemu.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: MMM vakcina
« Reply #4 on: 08/July/2020 »
ne znam kako je tu,ali na Princessu  te 2015 godine, kada je izbila ta epidemija kod nas, trazili su nam ili MMR ili dokaz da smo prelezali/primili vakcinu kao mali....

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: MMM vakcina
« Reply #5 on: 08/July/2020 »
Ja nisam imao dokaz da sam primio vakcinu u detinjstvu, ali mislim da NCL to ne bi ni bilo dovoljno, jer sam nakon godinu dana primio još jednu vakcinu.

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Koliko mmr vakcina treba za medical?
« Reply #6 on: 09/July/2020 »
to je ono sto ljudi sto cudi  ""]]
U Srbiji je oko 90-tih bila obavezna pa sve te generacije trebalo bi da su je primile i da to pise u med. kartonu.
Meni su za Cunard to prihvatili, mada u Batutu za neke od tih vakcina preporucuju opet da se prime, jer su kao efikasne do 20 god zivota, posle te i dalje nesto stite ali mogao bi da se revakcinises. Sto je malo cudno jer bi trebalo da su dozivotne  oT

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Koliko mmr vakcina treba za medical?
« Reply #7 on: 09/July/2020 »
Sto je malo cudno jer bi trebalo da su dozivotne  oT

mafia sine mafia :D

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Koliko mmr vakcina treba za medical?
« Reply #8 on: 09/July/2020 »
Sto je malo cudno jer bi trebalo da su dozivotne  oT



Steceni imunitet kod odredjenih vakcina vremenom slabi. Uglavnom u drzavama gde ljudi nisu izlozeni odredjenoj bolesti, veci procenat ljudi izgubi imunitet posle nekog vremena u odnosu na drzave gde je bolest prisutnija. Vakcina protiv zute groznice se na primer daje jednom u zivotu (po novom), ali u drzavama gde zuta groznica nije prisutna cak 20ak posto ljudi izgubi imunitet u roku od 10 godina.
Neke vakcine zaista stite dozivotno, ali ne sve koje se primaju jednom u zivotu. Ovo se ispituje statisticki na velikim uzorcima pa se donose odluke da li je revakcinacija potrebna.
Zato se za ljude koji putuju nekad preporucuju dodatne vakcinacije i revakcinacije, jer ispadate iz racunice po kojoj je radjen vakcinacioni plan.


mafia sine mafia :D

Pa vakcine su najneprofitabilnije u farmaceutskoj industriji. Toliko se ne isplate da je vecina kompanija prestala da ih proizvodi, a oni koji ih i prave od njih imaju svega nekoliko posto od ukupnih prihoda. Ostali lekovi su za farmaceutsku "mafiju" mnogo mnogo mnogo bitniji od vakcina. Kontam da ih vecina ne bi ni proizvodila da nisu deo raznih sporazuma sa drzavama.
U poslednjih 10ak godina se povecava profit na vakcinama zbog porasta vakcinacije u siromasnim zemljama zahvaljujuci donacijama raznih organizacija, ali i dalje farmaceutska "mafija" zaradi vise na paracetamolu nego na svim vakcinama zajedno.

Necu da ulazim u diskusiju, ali u ovom konkretnom slucaju je upravo obrnuto. Jasno je da imunitet opada, ali se ne radi revakcinacija zato sto se smatra da cak i ako neko vise nema imunitet, opet vecina ljudi ima, pa ce samim tim biti i ta osoba zasticena.
Za zutu groznicu se na primer radila obavezna revakcinacija po WHO uputu, a sada se ne radi jer je prosto izuzetno mala izlozenost i ne smatra se da postoji razlog da se ulaze u nesto sto statisticki ne predstavlja opasnost u mnogim zemljama. U zemljama gde postoji veca opasnost se radi, u Srbiji se ne radi uopste.

Postoji toliko stvari na kojima je lakse zaraditi, kao na primer ovo razni preparati za prirodno jacanje imuniteta koje valjaju poznati antivakcinasi a koji ne rade apsolutno nista.



No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Koliko mmr vakcina treba za medical?
« Reply #9 on: 10/July/2020 »
Na koje preparate misliš kada kažeš da bi trebalo da jačaju imunitet, a ne rade ništa?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Koliko mmr vakcina treba za medical?
« Reply #10 on: 10/July/2020 »
Na koje preparate misliš kada kažeš da bi trebalo da jačaju imunitet, a ne rade ništa?

Pa mnogi, betaglukano, srebrne vode, kojekakvi drugi bakraci. Sve sto se klasifikuje kao dodatak ishrani a ne kao lek ne podleze istim zakonima i moze da vam proda ko sta hoce, sa nula dokaza da to ista radi.

Imas o tome mnogo, od medicinskih radnika (neki tvrde da su to placenici farmakomafije) i youtube strucnjaka (neki tvrde da su to osvesceni pametni ljudi), pa biraj koga ces da slusas.

Jedan primer je:
   https://www.google.com/amp/s/amp.index.hr/article/2061871/jesu-li-sredstva-za-jacanje-imuniteta-zastita-ili-bacanje-novca 

Cela alternativna medicina je sve ono sto ne moze biti ispitano, odbija da bude ispitano ili konstantno pada na ispitivanjima (akupunktura na primer ima oko 3000 studija i niti jedna nije dokazala da radi ista bolje od placeba, ali eto, i dalne ljudi to masno plate).
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Koliko mmr vakcina treba za medical?
« Reply #11 on: 10/July/2020 »
OK.
Hvala na odgovoru.
Ne bih više da širim temu, mada bi me zanimalo još koješta, pre svega vezano za djumbir i kurkumu i njihova dejstva.

Već smo otišli dosta u off topic.

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: Koliko mmr vakcina treba za medical?
« Reply #12 on: 20/June/2022 »
ljudi, dali neko ko se ukrcavao uskoro ima iskustvo oko ove vakcine? jel primaju test na antitela il se moram bocnuti?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Koliko mmr vakcina treba za medical?
« Reply #13 on: 24/June/2022 »
Nisi napisao za koju kompaniju pitaš, tako da ne mogu da tvrdim 100% da je isto i za tebe, ali na Carnival se godinama ukrcavam sa potvrdama testa antitela za MMR i varičele, nikakav problem.

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: Koliko mmr vakcina treba za medical?
« Reply #14 on: 27/June/2022 »
Pitao sam opcenito, cisto da znam sta da ocekujem, inace mein schiff je kompanija, ljudi sa te kompanije koje su mi dali informacije od prosle godine nisu up to date pa zato ovde pitao za update :)

Dakle, ja sam prosao sam sa 2 mmr vakcine koje sam primio kao dete, prepisali mi u zuti internacionalni karton u domu zdravlja, to me je najvise zanimalo, da ne traze da se ponovo vakcinishem sada.
A za varicelu sam napravio test za antitela i to su primili.