Author Topic: Medical - povisene vrednosti u nalazu  (Read 4475 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Medical - povisene vrednosti u nalazu
« on: 31/July/2020 »
Danas ujutro sam dao u jednu manju privatnu laboratoriju krv, urin i stolicu na analizu. U Dr Ristic mi je receno da mogu tako da odradim pregled prvo u nekoj laboratoriji pa da im donesem te rezultate kod njihove doktorke medicine rade.

Rezultati stolice ce biti gotovi TEK U SREDU.

Pozvao sam danas Dr Ristic i pitao da li mogu bez analize stolice da se javim, oni su rekli NE, sto je dosta cudno ako se uzme u obzir da mi pre godinu dana uopste nisu ni radili analizu stolice za istu poziciju na brodu kao i sada.

Sto se samih rezultata tiče, u okviru analize krvi dve vrednosti su povišene:
EOS                                 9,2     a referentna vrednost je manje od 7,3
EOZINOFILNI granulociti    0,84   a referentna vrednost je manja od 0,5

Takodje, u okviru analize urina imam prisutne KRISTALE odnosno CA - OKSALAT SITAN DOSTA U laboratoriji su rekli da treba da pijem vise vode.

Da li neko moze da zna kako navedeni rezultati mogu da se odraze na misljenje lekara da li sam FIT FOR DUTY

Danas cu da pijem puno vode i sutra da ponovim rezultate analize urina. To sam uradio pre godinu dana i upalilo je.

Ne znam sta da mislim o EOS i o EOZINOFILNIM granulocitima. Da li neko zna o cemu je rec? Inace, sami leukociti su mi 9, a dozvoljena vrednost je do 11,3

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Medical - povisene vrednosti u nalazu
« Reply #1 on: 31/July/2020 »
Naravno da mogu, ne znam za koju kompaniju ides ali meni su za NCL trazili sve rezultate da budu unutar referentnih vrednosti. U mom slucaju su to bili poviseni enzimi jetre i kreatinin (ALT, AST, creatinine), to sam uspeo ispraviti i na osnovu toga sam dobio letter for crew. Iako sam od lekara dobio fit for duty - NCL-ov doktor nije hteo da mi odobri medical dok nisam sredio navedene vrednosti i potpisao disclaimer.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Medical - povisene vrednosti u nalazu
« Reply #2 on: 31/July/2020 »
I ja sam imao takav slucaj sa NCL pa cak i kada su dobili da su sve vrednosti unutar referentnih slali su me na jos neke dodatne pretrage. Sada ne idem na NCL vec na Mystic Cruises. Oni mi vec poslali ugovor, traze da potpisem, poslali i avio kartu... Ne znaju za rezultate koje sam predocio ovde.

Da li se neko razume malo u medicinu da moze da protumaci ove rezultate?

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Medical - povisene vrednosti u nalazu
« Reply #3 on: 31/July/2020 »
 Eozinofilni granulociti povišeni su u krvi kod raznih alergijskih i parazitarnih bolesti i poremećaja. Povećan broj (eozinofilija) nalazi se i kod astme, urtikarija, ekcema i kod oporavka od infekcije.


to pise na internetu...

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Medical - povisene vrednosti u nalazu
« Reply #4 on: 31/July/2020 »
Sto se kristala u urinu tice moze da ima veze ako ne pijes dovoljno vode ali takodje moze da ukaze i na bolesti sa bubrerzima/kamen u bubregu ili problema sa holesterolom.
Ja nisam lekar niti med.sestra tako da je najbolje da se posavetujes sa nekim ko se vise razume. Svakako sve proveri pre nego sto odneses rezultate u Dr. Ristic.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Medical - povisene vrednosti u nalazu
« Reply #5 on: 31/July/2020 »
Prošle godine su mi isto našli pesak. Puno sam puno vode i sve je bilo ok. Čak me NCL poslao i na snimak koji je pokazao da je sve u redu.

Holesterol je normalan i mojim analizama.


Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Medical - povisene vrednosti u nalazu
« Reply #6 on: 01/August/2020 »
Kažu u laboratoriji da verovatno imam neku alergiju.
Ja imam par ekcema na koži. Možda je to uzrok.

Kaže laborant da 0,84 nije puno povišena vrednost, da neki ljudi imaju iznad 5.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Medical - povisene vrednosti u nalazu
« Reply #7 on: 01/August/2020 »
Eozinofilni granulociti povišeni su u krvi kod raznih alergijskih i parazitarnih bolesti i poremećaja. Povećan broj (eozinofilija) nalazi se i kod astme, urtikarija, ekcema i kod oporavka od infekcije.


to pise na internetu...
Izgleda je u pitanju neka mala alergija, nego ja bez tumačenja nisam znao koliko su zapravo ove vrednosti povišene. Alergičan sam na lateks i čim nosim rukavice odmah mi izbija manja ili veća alergija, to može da bude uzrok.
Nadam se da doktorka u Dr Ristic nece oko ovoga da pravi bilo kakav problem.

Još uvek čekam rezultate stolice, nadam se da ipak neću morati da čekam do srede i da će rezultatibiti nešto ranije gotovi.
Nadam se da će novi nalaz urina biti bolji.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Medical - povisene vrednosti u nalazu
« Reply #8 on: 01/August/2020 »
Kakvi su to doktori traže dlaku u jajetu ,meni nalazi nikad u zadnjih 10 godina nisu po njihovim tako zvanim visokim  standardima jeb,,,American lifestyle   . Dali to bio pritisak ili nalazi glukoze (šećera), masnoća (holesterol, trigliceridi), enzima jetre (ALT, AST)  . Nažalost ne živim zdravo od kad sam na brodu ali šta sad ako su mi nalazi svi povišeni ,dali ne mogu više raditi i zaraditi za život kao ti svi predebeli Ameri čak i medicinsko osoblje na brodu  je preko 120 kg .To su po meni licemjeri kad bih Amerikance tako pregledali 90% bih bilo nesposobno sami sebi pertle da svežu.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Medical - povisene vrednosti u nalazu
« Reply #9 on: 01/August/2020 »
Kakvi su to doktori traže dlaku u jajetu ,meni nalazi nikad u zadnjih 10 godina nisu po njihovim tako zvanim visokim  standardima jeb,,,American lifestyle   . Dali to bio pritisak ili nalazi glukoze (šećera), masnoća (holesterol, trigliceridi), enzima jetre (ALT, AST)  . Nažalost ne živim zdravo od kad sam na brodu ali šta sad ako su mi nalazi svi povišeni ,dali ne mogu više raditi i zaraditi za život kao ti svi predebeli Ameri čak i medicinsko osoblje na brodu  je preko 120 kg .To su po meni licemjeri kad bih Amerikance tako pregledali 90% bih bilo nesposobno sami sebi pertle da svežu.
Prosle godine sam nakon ponovnih analiza imao SVE PARAMETRE u okviru regularnih odnosno ref. vrednosti, nista nije bilo poviseno ili snizeno i pored toga su me i dalje maltretirali i slali na dodatne preglede koji su takodje pokazali da je sve u redu. I nakon sto su snimci pokazali da je sve u redu kompanija mi je poslala izjavu da potpisem da idem na svoju odgovornost i ukoliko mi se bilo sta desi oni nisu odgovorni...

Kada je puno kandidata koji bi hteli da rade na brodu oni mogu da se ponasaju na ovakav nacin. Mogu da traze i da govoris 5 jezika da bi bio cistac, jer imaju jako puno kandidata.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Medical - povisene vrednosti u nalazu
« Reply #10 on: 01/August/2020 »

Kada je puno kandidata koji bi hteli da rade na brodu oni mogu da se ponasaju na ovakav nacin. Mogu da traze i da govoris 5 jezika da bi bio cistac, jer imaju jako puno kandidata.

Upravo o tome se i radi. Budite sretni da ne radite test sa punjenjem usiju sa vodom. Vjerovali ili ne, ja sam ga jednom radio, bio je test za pomorce. https://medlineplus.gov/ency/article/003429.htm
Napune vam usi sa vodom, i onda kroz povecalo promatraju zjenice, mjere stopericom i kliktalom vrijeme i ucestalost reakcije zjenice, broj treptaja, kako i kuda se okrece zjenica i slicno ..
Onda vam kazu da ustanete, i gledaju hocete li ostati na nogama ili ce vas zavesti u stranu ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Medical - povisene vrednosti u nalazu
« Reply #11 on: 01/August/2020 »
Kompanije to rade samo da bi sebe zastitile. Da ih ne "kostamo" dok smo na brodu. Da ne moraju da nam placaju lekare ako nam nesto "fali" dok smo tamo, salju napolje na preglede i placaju odstete ako nam se nesto desi.
Zato i cepidlace.  -()-
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Medical - povisene vrednosti u nalazu
« Reply #12 on: 01/August/2020 »
Sve ok svaka firma sebe hoće da zaštiti od tužbi naravno ima puno kandidata koji   :airquotes: samo  vrebaju da izvuku lovu od kompanije .Ali ja malo i sumnjam na naše klinike hoce i  oni lovu da izvuku nepotrebno iz nas kad naiđemo na vrata ,sigurno im izgedamo kao krave muzare pune dolara .Koliko kosta medical u Srbiji ja svoj plaćam vec 6 godina 150 eura u Zagrebu .  :pilot:

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Medical - povisene vrednosti u nalazu
« Reply #13 on: 01/August/2020 »
Kada im je na recnom brodu hitan ukrcaj, ni ne traže medical.

Normalno je da kompanija želi da ima zaposlene koji su zdravi, ali opet nema potrebe ići u krajnost i maltretirali ljude za svaku sitnicu. Ali dok je njima Azije i stotine miliona kandidata koji jedva čekaju da budu pozvani, mogu da se ponašaju kako hoće.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Medical - povisene vrednosti u nalazu
« Reply #14 on: 01/August/2020 »
Po zakonu na pomorskim brodovima crew memberi moraju posedovati propisan validan medical. To je naj naj najbitniji dokument kog moraju imati kad se ukrcavaju. Zaboravili medical kad ste došli na sign on, ili nemate original? Nema ukrcaja, nazad istim gangway-em kojim ste pre par minuta ušli.