Author Topic: Pocetak krstarenja u 2021 ??  (Read 7600 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Niki92Sailor

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
  • Recruitment Agency: N\A
Pocetak krstarenja u 2021 ??
« on: 12/January/2021 »
Pozdrav sestre mornarke i braco mornari :) Koja su vasa ocekivanja u 2021 u vezi pocetka krstarenja ? Pozdrav :wave:

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pocetak krstarenja u 2021 ??
« Reply #1 on: 13/January/2021 »
Eee ocekivanja su jedno a realnost drugo :D
Ja bi mogla da se ukrcam sutra ali nazalost ne moze.
Moje licno misljenje je tek kraj godine ako bude i tad, nazalost :nono:
Situacija ne izgleda dobro -()-
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Pocetak krstarenja u 2021 ??
« Reply #2 on: 13/January/2021 »
Nemam neka očekivanja za 2021. Nažalost, virus dere svakim danom sve jače, cjepljenja su tek u početnoj fazi, i tako.

Ako i neki kruzevi krenu na ljeto, neće to još biti ni približno kako je bilo sad već davne i snene 2019. A i kad krenu, prvo će rehirat stari crew, dok ćemo mi novaci doći na red tamo negdje 2025., taman kad mi isteknu svi breveti pa ih budem opet morao polagati. Ako do tada budem uopće imao volje ići na kruzer jer mi to nije struka i jer sad već radim posao u struci koji obožavam i nitko mi ne visi nad glavom. I tako... u kur** je sve.

Nisam inače pesimist po prirodi, ali oko ovoga nemam prevelika nadanja. Nadam se da će me život opovrgnuti pa ipak nešto bude od 2021.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pocetak krstarenja u 2021 ??
« Reply #3 on: 13/January/2021 »
pre nekoliko meseci kad sam napisao da cee se posle izbora u USA poceti sa vakcinisanjem, ljudi ovde jedan dobar deo mi se smejao i nazivao me "teoreticarem" zavere,kako ja lupam i slicno. E onda se to i desilo pocelo je vakcinisanje u Americi pa ondau ostatku sveta,oni su se zacutali ko ***zde.

Tako i mislim da ce posle 20 januara, par dana gradjanskog rata, novog vala 25og pika trece generacije novog soja virusa, tamo negde do marta,a od marta krenuti na bolje za ceo svet. Jer se u martu ocekuje taj veliki reset o kom se govori vec mesecima i par godina unazad od strane ljudi koji su ovo ludilo i izazvali , a i sam Fauci Antony je rekao da od marta najranije mozemo ocekivati jos masovnije vakcinisanje Amerikanaca i polako vracanje u normalu. (naravno njima nije za verovati jer je juce izjavio kako i kada primimo vakcinu nismo zasticeni i da i dalje mozemo da se zarazimo i sirimo Corona projekat na druge) ali manimo se sada toga.... Vreme ce pokazati.

https://www.zerohedge.com/geopolitical/who-warns-herd-immunity-wont-bring-world-back-normal-quickly (kao sto rekoh ni vakcine ne pomazu)

Sto se tice krstarenja,svi se nadamo i verujemo da ce se nesto pokrenuti do leta,jer nisu Amerika i Karibi jedino mesto na svetu gde se moze krstariti, ne zaboravite Evropa,Azija,Juzna Amerika i Aus NZ. Situacija u Evropi nije alarmantna kako se prikazuje i u poredjenju sa Amerikom je blazeg oblika (bar ovo sto vidimo po TV i sto cujem od par ljudi koji tamo zive i rade).

Tako da verujem da ce od maja/juna bar u Evropi krenuti nesto sto su MSC i AIDA imali proslo leto,verujem sa ne toliko restrikcija ,ali opet neke brnjice, distanca , nema grljenja,ljubljenja i sl...

Iako ne zelim da verujem niti da pomislim da bi kruzevi mogli da krenu na jesen, nekako mi se ta "jesenja prognoza" cini vise realnom,sto zbog praznika koji dolaze na jesen pa ljudi i vise putuju, a sto zbog toga jer ce se do jeseni ,kako najavljuju ove neke razvijene zemlje, broj pelcovanih povecati i situacija ce se drasticno smiriti tada nego oko leta.

Ali duboko verujem i znam,da ce nakon 21 januara biti sve "bolje". Kad zavrsi ovo gungula oko izbora i kada se pocne sa primenom "mera" novog Predsednika Amerike, odjednom ce broj zarazenih poceti da pada i odjednom ce se poceti manje govoriti o ovom virusu, jer GODINU DANA JE I VISE NEGO DOSTA!
-----------------------------------------------

Recimo da i u maju krstarenja pocnu,pitam(o) se kako li ce izgledati jedan kruz od 7 dana: hoce li biti fotografa,hoce li biti shoppie-a koji moraju nesto prodaju da bi opstali , kako li ce Shorex (ekskurzije) da se odvijaju i u kom broju. Sve to jos ne znamo,ali ako bude ovako kako sam rekao u prethodnom pasusu da ce se od marta sve manje i manje govoriti o ovom virusu i da cemo nenajavljeno osetiti povratak na staro, onda ce se i mere ukinuti ili bar smanjiti..


Sve u svemu jos nista se ne zna konacno, svi nesto vrdaju kada se pomenu vakcine. Te nece vakcinisati crew,te mozda hoce ,ali ne znaju kako i slicno.. Da napomenem da Pfizerova vakcina se mora cuvati na -80 Celzijusa, kazite mi koji brod ima firizder ili zamrzivac hladniji od onog naseg u kabini frizidera? cak i deo za mrtvacnicu nije toliko ni priblizno hladan. A tek sta ukoliko nekom od posade pozli hmm?

neko je u nekom od postova rekao da je NCL rekao da ce crew biti obavezno vakcinisan a za putnike ko ih sisa, a i da se pregovara sa pravnom sluzbom kako to izvesti. Jer ,ne daj Boze da ti pozli posle primanja boce na brodu, ne bi ti ni sam Posejdon sa sirenama pomogli da se u roku od 5 minuta prebacis sa otvorenog mora do najblize bolnice... Ne znate vi kakve su to muke bile po posadu i samog kapetana kada smo na Coralu u aprilu u sred "najgore" plandemije imali par mrtvih (ne od Corone, vec sa Cronom) ,pa treba da izbacis mrtvaka napolje a Vlada te zemlje/luke kaze: aa vazi,dodji juce po njega... a zasto? pa eto Corona! CAO!

Sto se tice nekog "crew life" ne vidim nikakvu slobodu sve do 1 Novembra,kada zvanicno prestaju mere CDC koje su donete 1.1.2021. a to je : kruz ne duzi od 7 dana, maske non stop, ruke i slicno... Odnosno, do onog momenta kada CDC odluci da je opasnost prosla,sto moze biti lako uradjeno i pre tog novembra.

Quote
This Order shall remain in effect until the earliest of:

The expiration of the Secretary of Health and Human Services’ declaration that COVID-19 constitutes a public health emergency,

The CDC Director rescinds or modifies the order based on specific public health or other considerations, or November 1, 2021.

Jedan mali off: pre par dana sam procitao na jednom aAmerickom sajtu "ZeroHedge" (pokusavam da nadjem tu vest) gde se kaze daje CDC jos od avgusta se zalaze da se testiranja ne rade zdravim i asimptomatskim osobama vec samo BOLESNIMA (oni koji imaju simptome), jer asimptomatski kvare realnu sliku o zarazenima.  Ali kako se tamo za zivot obicnih gradjana brinu divni globalisti, vrv i sam CDC nije mogao nista da uradi po tom pitanju. E sad, pre nedelju dana izaslo je da se planira da se Threshold (prag minimalni) za otrikvanje ovog otrova podigne sa 37% na neku cifru vise,a sta to znaci? Pa sad recimo ako uradis PCR test i imas 38% tih nekih jedinica,a nemas niti jedan simptom ti si zvanicno zarazen i moras da budes izolovan na 14 dana. E sad, oni hoce da dignu taj broj i da smanje broj zarazenih jer su rekli da je neralno da tako mali procenat moze da pokaze da je neko "zarazen". A to se sve sprema nakon postavljanja pedo-Bidena na vlas' 21 januara jer je to jedan od "planova" nove administracije u borbi protivu ovog nevidljivog zlocinca .... Nadamo se da ce tako i biti!

Ih koliki post ,kao da pisem za Bljuc,Kurir i ostale rezimske medije :D


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pocetak krstarenja u 2021 ??
« Reply #4 on: 03/February/2021 »
Preletio sam po vijestima, prevladava optimizam, Carnival se hvali da moze prezivjeti bez gostiju cijelu ovu godinu ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Pocetak krstarenja u 2021 ??
« Reply #5 on: 03/February/2021 »
Moje misljenje prekookeanski i dalje ce biti u jako losoj situaciji,nece se ni dalje ploviti bar do kraja godine,a ako i krene to ce biti veoma sporo i sa malim brojem gostiju i brodova...

dok sam za recne donekle optimista za ovu godinu da ce krenuti makar i u maju,junu,medjutim sada je problem i u Evropi zato sto jako kilavo ide sve to sa vakcinisanjem i u pitanju je politika ne znam iz kog razloga ali EU koci nabavku vakcina plus ovaj novi soj virusa i veoma striktna pravila koje je uvela Nemacka,Austrija za ulazak u zemlju,medjutim ja sutra preuzimam vizu tako da sam optimista.

Scylla kompanija je medju jedinima plovila prosle godine u sred korone,evo i sada planiraju pa su me i obavestili,takodje ne verujem da ce politicari i farmakomafija moci da drze celu godinu ovako da se nigde ne putujer,jer prosto privreda je vec pretrpela ogromne gubitke evo citam i npr Austrija koja mnogo zavisi od turizma.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pocetak krstarenja u 2021 ??
« Reply #6 on: 03/February/2021 »
Ja ne bih bila neka optimista za recne s obzirom na stanje i lockdown u Evropi, pogotovo Nemacka.
Sve u svemu mi mozemo samo da nagadjamo, toliko je neizvesno sve.
Iako nisam bila optimista za skori pocetak plovidbe, sad vec nekako jesam. Leto mozda a mozda i kraj godine, videcemo.
Nasa kompanija se konacno oglasila, iako ne mora nista da znaci poslali su nam survey pre 2 dana i pise da planiraju da se vrate u servis, e sad sta ce biti vreme ce pokazati.
Royal i Celebrity salju LOE uveliko pa pomeraju tako da nista nije "uklesano u kamenu" ali cini mi se da se nazire svetlo  -()-
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pocetak krstarenja u 2021 ??
« Reply #7 on: 04/February/2021 »
Ja sam dobio mail od ovog shorsajd directora, pita kolka je sansa da primim vakcinu maja ove godine. Ja kazem: Nikakava. Kaze da se javim kad vakcina bude u meni. Juce kontam: Koji k**** ja njega nisam nista pito. Valjda sam bio nadrkan I nije mi se pricamo o brodovima zadnjih dana... Pitam sto, sta je rec. Kaze dva broda su me planirali stavit, pa koji krene prvi jedan je Baltik, drugi Aljaska.. Al vidim ne zna ni on tacno. Tako je I reko, moze se sutra sve promijenit
Ovako mi Samo neke nade zadaju, pa se ja zakacim za to ko k****n. Bas agonija je*ena

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pocetak krstarenja u 2021 ??
« Reply #8 on: 04/February/2021 »
svasta jel si ti iz Srbije?
Pitam jel ne kapiram da li neces da primis vakcinu ili nisi u mogucnosti jer nema.
Ja sam bas ocekivala da ce u survey da pitaju nesto u vezi vakcina ali nisu. -()-
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pocetak krstarenja u 2021 ??
« Reply #9 on: 04/February/2021 »
Nisam. Iz bosne sam usrane. Ovdje niko jos dobio nije

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pocetak krstarenja u 2021 ??
« Reply #10 on: 04/February/2021 »
Aha zato pitam jer je kod nas dostupna.
Bice valjda uskoro i tamo za ljude koji zele da prime.
Ajde pa videcemo sta ce biti u narednim mesecima, iako nisam verovala da ce pre jesen/ kraj godine mozda bude i leto, ko zna. Sve je neizvesno ali i moguce -()-
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pocetak krstarenja u 2021 ??
« Reply #11 on: 04/February/2021 »
https://cruisefever.net/canada-bans-cruise-ships-until-2022/?fbclid=IwAR12jmB5XNJs7OJThQHWSYbNpD6rgrGmlo2uBbpngzbBtSmiNzAs22Qc1j0

Kanadjani se igraju "velikih gazdi" :D

Sta je sledece: nema kruzeva dok Kraljica ne dobije naslednika -.-


Jedno strucno pitanje,koje sam sebi postavljam danima,a i pitao sam par kolega za misljenje ,naravno oni hrle ka tim vakcinama i jedva cekaju da se bodu,no to nije pitanje vec:
"Zamislite imamo Gospodina i Gospodju Smith, Amerikanci 70+ godina, uredno primili obe vakcine i to mesec dana pre kruza.... Dosli na kruz, posle par dana Gospodin Smith se razboli,odnosno dobije glavobolju,curi mu nos, klasicna prehlada (jos poznatija kao Covid prevara). Medical team ga testira i prikaze da je lazno pozitivan. E sad sledi ono cuveno pitanje: STA DALJE? Hoce li i tada brod stati i okrenuti se ka luci, hoce li crew odmah svi CREW ALERT i u kabine na 14 dana zatvora (izolacije!?). Sta ce onda da kazu? da nece mozda reci: ma to nije Covid to je prehladica,opusteno on je vakcinisan! ma da kako da ne...

Bas me interesuje kakva su vasa razmisljanja i sta bi onda rekli,kada bi se to desilo (a desi ce se,jer vakcine nas ne stite od ove prehlade,to smo ustanovili vec i receno je na Mass Media stanicama), sta bi rekli kada bi vas/nas ovako j;**i u zdrav mozak: pre godinu dana je to bila Covida , a sada je to prehladica,nista strasno1? :banana:

lep pozdrav <3

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Pocetak krstarenja u 2021 ??
« Reply #12 on: 05/February/2021 »
odakle ti energije i volje.
čoveče, idi na forum trećeg oka.
pusti ljude neka pricaju normalno ovde.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pocetak krstarenja u 2021 ??
« Reply #13 on: 05/February/2021 »
gospode boze NVC Zorane! lepo sam postavio pitanje, sta ako!? znaci,mani nas tvojih negativnih prozivackih komentara!  posto si se ti resio i skrasio u Austriji ,pusti nas ostale da planiramo dalje za nas sta nam je ciniti!

Pitanje je na mestu i realno,jer vakcina ne stiti od ponovnog zarazavanja,pa te molim da od**s u skokovima sa ovakvim komentarima <3

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Pocetak krstarenja u 2021 ??
« Reply #14 on: 05/February/2021 »
P bice ista fora kao sa pocetka epidemije, ko ima simptome ne testiramo jer ako testiramo moze biti i pozitivan nalaz.
Okeanci mozda od kraja godine ali sledeca je realnija, msm uvek ce biti par brodova sto ce raditi par luka ali to su bas izuzetci.Poneki recni mozda i zaplovi...  :)