Author Topic: Kako ostati u Americi sa B2 viza?  (Read 1363 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline deejaymanga

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Carnival Cruise Lines
  • Recruitment Agency: Uspinjaca Posao
  • Job Title: Team Headwaiter
Kako ostati u Americi sa B2 viza?
« on: 02/December/2020 »
Cuo sam dosta prica po brodovima kako ljudi kada im zavrse ugovor skine se sa broda sa B2 viza i onda ostaju da zive ilegalno u Americi. Ja sam radio 4 godina na Carnivalu i imam validnu B2 vizu do 2023 koju sam dosada koristio dva puta i sam uvijek na vrijeme napustao Americi. Takodje imam i Social Security Number koji sam dobio kad sam bio sa J1 viza prije 8 godina.

Moja sestra zivi u Americi 10 godina i ima vec americki pasos i planiram da je posetim uskoro. Znam da bi najbolje bio ici po papire preko nje al mislim da bi to bio dug proces. Pa zato ako neko zna kako i dal je moguce da ostanes sa B2 u Americi i zivit bar normalni zivot, tj da izvadis njihovu vozacku, da mozes da otvoris racun u banci, da mozes da nadjes neki posao. Svaka informacija bi dobrodosla. Hvala odnaprijed.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: Kako ostati u Americi sa B2 viza?
« Reply #1 on: 03/December/2020 »
Mozes sve to, samo sad nije momenat. USCIS ne radi. DMV ne radi. Veruj mi, strpi se jos par meseci dok ne prodje ovo. Bio sam u julu u NY i SF. Kao u drugoj drzavi da sam bio. Zombi apokalipsa.

P. S. Ako neces da platis brak za papire ormah, predaj aplikaciju za azil kada ti istelne legalan status na B2. Kupices sebi par godina tamo za male pare, a ako upoznas u medjuvremenu zenu ili muskarca svog zivota mozes da pokrenes peticiju za GC putem braka paralelno sa azilom. Guglaj ovo sto sam napisao i bice ti jasno.
Srecno :)

Offline deejaymanga

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Carnival Cruise Lines
  • Recruitment Agency: Uspinjaca Posao
  • Job Title: Team Headwaiter
Re: Kako ostati u Americi sa B2 viza?
« Reply #2 on: 03/December/2020 »
Mozes sve to, samo sad nije momenat. USCIS ne radi. DMV ne radi. Veruj mi, strpi se jos par meseci dok ne prodje ovo. Bio sam u julu u NY i SF. Kao u drugoj drzavi da sam bio. Zombi apokalipsa.

P. S. Ako neces da platis brak za papire ormah, predaj aplikaciju za azil kada ti istelne legalan status na B2. Kupices sebi par godina tamo za male pare, a ako upoznas u medjuvremenu zenu ili muskarca svog zivota mozes da pokrenes peticiju za GC putem braka paralelno sa azilom. Guglaj ovo sto sam napisao i bice ti jasno.
Srecno :)

Meni nije problem i da ostanem duze vrijeme u Americi bez da se vracam kuci. Meni je najbitnije da mogu da izvadim vozacku, da otvorim racun u banci, da pocnem da radim, stvari koji su mi bitniji za normalan zivot. Al dok sam na B2 vizu ne znam kako i dal je to moguce.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: Kako ostati u Americi sa B2 viza?
« Reply #3 on: 03/December/2020 »
Dok si na B2 mozes samo na crno da radis. Pravac Kalifornija, Oregon, imas plantaze marihuane, stalno treba radnika.