Author Topic: Cekanje na glavni intervju  (Read 4452 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Gigant

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Cekanje na glavni intervju
« on: 25/January/2021 »
Cao drugari,da li je neko u ovoj novoj godini aplicirao preko Kouzon-a?

Offline Jere

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Bar Utility
Re: ?ekanje na glavni intervju
« Reply #1 on: 26/January/2021 »
Aplicirali devojka i ja u oktobru ako se dobro secam... Oboje radili na brodu, ja cekam intervju, a ona dobila employe id  za poziciju bartendera iako nije imala nikakav "glavni" intervju...


Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: ?ekanje na glavni intervju
« Reply #2 on: 26/January/2021 »
Svaka cast na optimizmu ljudi

Offline Jere

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Bar Utility
Re: ?ekanje na glavni intervju
« Reply #3 on: 26/January/2021 »
Nije neki optimizam, morace da se pocne kada tada.. Oboje radimo vec uveliko ovde, al' ovo nam izgledalo kao bolja opcija pa sta bude...

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: ?ekanje na glavni intervju
« Reply #4 on: 26/January/2021 »
Ma kontam. U pravu si. Kad bude, bice...

Sta mislis jeste li vi sad trenutno mozda dvoje od petnest kouzonovih klijenata :p

Offline Jere

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Bar Utility
Re: ?ekanje na glavni intervju
« Reply #5 on: 26/January/2021 »
Koji god da smo, meni su delovali veoma profesionalno, kao i safecruise. Ja svakako trazim i druge opcije van granica ove zemlje.. Ok je da zivotaris al' nije to poenta zivota

Offline Gigant

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: ?ekanje na glavni intervju
« Reply #6 on: 27/January/2021 »
I meni su javili da abda najvjerojatnije cu dobiti Offer Letter jer za odredjene pozicije ne rade inetrvjue nego sve zavisi od agancije sta prenese kompaniji a naravno kompanija je zadnja koja odlucuje.Iako imam iskustva meni su rekli da krenem od ass waiter-a.Celebrity je kompanija.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cekanje na glavni intervju
« Reply #7 on: 27/January/2021 »
Ljudi radije pokusavajte tamo gdje ima posla, u kruzenju ga nema evo skoro godinu dana i nece ga biti jos dugo. Mozda i godinama.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Cekanje na glavni intervju
« Reply #8 on: 27/January/2021 »
Pa zavisi za recne brodove ce biti,meni su javili mart-april sad cekam vizu...

Offline Gigant

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Cekanje na glavni intervju
« Reply #9 on: 27/January/2021 »
Neki brodovi putuju Azijom a ostali ce od maja krenuti.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Cekanje na glavni intervju
« Reply #10 on: 27/January/2021 »
Ljudi radije pokusavajte tamo gdje ima posla, u kruzenju ga nema evo skoro godinu dana i nece ga biti jos dugo. Mozda i godinama.
Žao mi je crew membera koji ne mogu dovoljno novca da zarade na kopnu, a nije mi baš previše žao kompanija.
Kruz industrija je možda najteže pogođena ovom pandemijom.
Najgore su prošli crew memberi, gosti će izdržati par godina bez krstarenja, a predstavnici krupnog kapitala koji su vlasnici kompanija svakako nisu egzistencijalno ugroženi. Neki crew memberi, pogotovo iz Azije, trenutno verovatno zarađuju 10 puta manje nego što su zarađivali na brodu.

Vakcinacija je jedini spas.

Teško je reći kada će se i da li će se stvari ikada vratiti na staro. Možda hoće, ali ne brzo.

Kada sam čekao na svoj prvi ugovor, imao sam intervju u januaru a ukrcao sam se krajem novembra. Dakle, ni u to vreme se nije kratko čekalo.

Smatram da ljudi mogu da konkurišu za rad na brodu, ali nikako ne bi trebalo da im to bude jedina opcija.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Cekanje na glavni intervju
« Reply #11 on: 28/January/2021 »
Meni je do nedavno djelovalo kao da će riječni crusing krenuti prije morskog, posebno po Rajni. ali sve je u zadnje vrijeme toliko utihnulo da više nisam toliko siguran u to. Ne bih se iznenadio da razmišljaju o tome da otkažu sve cruiseve u ožujku s obzirom na to kakva je trenutno situacija u Njemačkoj. Općenito se do sad pokazalo da teško išta prognozirati, obično sve na kraju ispadne gore od očekivanog. Sad s ovim novim sojem virusa i problemima oko isporuke cjepiva bi možda čak i kopnena tursitička sezona mogla postati upitna. Ako najkasnije do početka proljeća loše vijesti napokon ne stanu i ne bude nekih konkretnih dobrih vijesti, onda bi po svemu sudeći i 2021 mogla biti pušiona kao i prethodna. Bojim se da tko god nešto oglašava za brodove u međuvremenu, da si samo priprema database kandidata, nadajući se najboljem. Vi koji već niste u nekoj kompaniji bilo bi najbolje da zaboravite brodove na neko vrijeme, jer nije baš da postoji neki veliki zeleni prekidač, već će stvari ići postepeno, brod po brod, a logično je da im neće neko vrijeme trebati novi ljudi dok izvuku sve svoje ljude iz hibernacije koji strpljivo čekaju i još uvijek nisu odustali. Ja sam osobno razmišljao o tome da napravim jednu sezonu negdje na nekom riječnom ako postane jasno svojoj kompaniji neću trebati prije ljeta, ako uopće i to bude moguće, s obzirom da mi se ne da raditi kod nekog lokalnog krkana za kikiriki ako baš nije neophodno, a ne vjerujem da sam jedini kojem bi se takve ideje mogle motati po glavi. Uglavnom, čak su i nama tu opcije prilično skučene, a onima koji nisu u EU i/ili ne žive u turističkoj zemlji može biti samo još gore. Naravno govorim o nama kojima je posao rad s ljudima, što se odnosi na većinu nas tu. Ono malo njih koji se bave nekavkim tehničkim poslovima će se puno lakše snaći.

Offline Jere

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Bar Utility
Re: Cekanje na glavni intervju
« Reply #12 on: 29/January/2021 »
Upravo to, ja takodje razmisljam o recnim brodovima, ali i svim ostalim alternativama van zemlje... Radim ovde od leta, za sasvim pristojnu platu za nas standard al' mnogo psihicki umara ovo brojanje jos mesec/dva i u krug... evo vec 11 meseci kuci, katastrofa...

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Cekanje na glavni intervju
« Reply #13 on: 29/January/2021 »
U svakom slučaju onaj ko ima EU pasos puno lakše može da ode na rečni brod ili u Austriju, Nemacku ili neku drugu zemlju.

Na recnim brodovima se jako puno radi i smatram da je bolja opcija otići i raditi na kopnu u EU.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Cekanje na glavni intervju
« Reply #14 on: 29/January/2021 »
U svakom slučaju onaj ko ima EU pasos puno lakše može da ode na rečni brod ili u Austriju, Nemacku ili neku drugu zemlju.

Na recnim brodovima se jako puno radi i smatram da je bolja opcija otići i raditi na kopnu u EU.

teorijski da,ali prakticno bas i ne :/ par drugara mi ima EU pasos, drugar sa Madjarskim pasosem od avgusta 2020 je u Austriji, kaze radio je 2 meseca kod nekog naseg krkana u Becu prao sudove  pukla kicma i ajde cao, trazi drugi posao. od novembra negde na prekide radi kao cistac u hotelu nekom, razmislja da batali to i ode za Ameriku. Nemacka je zatvorena kao i vecina Evrope, jako se tesko bilo sta nalazi :(