Author Topic: Cekanje na glavni intervju  (Read 4398 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cekanje na glavni intervju
« Reply #15 on: 29/January/2021 »
Pa jel nije mogao bolje nego otici u evropu i bas kod naseg nekog krkana
Za naseg krkana moze da radi i bez odlaska u evropu.
Evropa ima standarde i minimalnu satnicu. Neka se malo potrudi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Cekanje na glavni intervju
« Reply #16 on: 29/January/2021 »
teorijski da, a praktično isto tako da.
Ja živim i radim u Austriji. Sa EU pasošem je još lakše. ja sam samo morao proći dodatnu procediru.
zna li taj tvoj drug Nemački? mislim da znam odgovor. Kako neko uopšte moze da ocekuje da dobije neki normalan posao bez znanja jezika.
eno, 10 km od mene otvara se fabrika. traže 200 radnika. uslov, bar neki A1 nemacki (A2 poželjno)
plata? ide od 1800€ do, sta ja znam, 2200€  mozda i više, zavisi od iskustva, pozicije, nocnog rada itd.(14 plata godišnje) To su neto plate.
radi se pon-četvrtak uz to da je svake druge nedelje i petak radni.
Pozdrav


Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Cekanje na glavni intervju
« Reply #17 on: 29/January/2021 »
ima neku osnovu,ali on je Madzar (iz Vojvodine)... Mislim, nije neki nas pa uzeo pasos ono "na lepe oci" jer mu je neko rodzen do 1921 u k und K... Sad se sprema da ode za Ameriku kod neke zenske, sredice mu ona tamo nesto,kako mi kaze....

hbg on ima pasos pa moze da radi sta hoce po EU (realno), e sad sto nema neko znanje ili neko iskustvo, to je njegov problem, a i realno sve je puklo po svetu,tako da i tamo se ljudi muce. Eno brat mi po Nemackoj radi,kaze tattoo saloni zatvoreni do daljnjeg,nema posla za njega vise, tacnije do proleca...

Offline Jere

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Bar Utility
Re: Cekanje na glavni intervju
« Reply #18 on: 30/January/2021 »
Da nije mozda assist cruise director 😂

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Cekanje na glavni intervju
« Reply #19 on: 30/January/2021 »
Meni je do nedavno djelovalo kao da će riječni crusing krenuti prije morskog, posebno po Rajni. ali sve je u zadnje vrijeme toliko utihnulo da više nisam toliko siguran u to. Ne bih se iznenadio da razmišljaju o tome da otkažu sve cruiseve u ožujku s obzirom na to kakva je trenutno situacija u Njemačkoj. Općenito se do sad pokazalo da teško išta prognozirati, obično sve na kraju ispadne gore od očekivanog. Sad s ovim novim sojem virusa i problemima oko isporuke cjepiva bi možda čak i kopnena tursitička sezona mogla postati upitna. Ako najkasnije do početka proljeća loše vijesti napokon ne stanu i ne bude nekih konkretnih dobrih vijesti, onda bi po svemu sudeći i 2021 mogla biti pušiona kao i prethodna. Bojim se da tko god nešto oglašava za brodove u međuvremenu, da si samo priprema database kandidata, nadajući se najboljem. Vi koji već niste u nekoj kompaniji bilo bi najbolje da zaboravite brodove na neko vrijeme, jer nije baš da postoji neki veliki zeleni prekidač, već će stvari ići postepeno, brod po brod, a logično je da im neće neko vrijeme trebati novi ljudi dok izvuku sve svoje ljude iz hibernacije koji strpljivo čekaju i još uvijek nisu odustali. Ja sam osobno razmišljao o tome da napravim jednu sezonu negdje na nekom riječnom ako postane jasno svojoj kompaniji neću trebati prije ljeta, ako uopće i to bude moguće, s obzirom da mi se ne da raditi kod nekog lokalnog krkana za kikiriki ako baš nije neophodno, a ne vjerujem da sam jedini kojem bi se takve ideje mogle motati po glavi. Uglavnom, čak su i nama tu opcije prilično skučene, a onima koji nisu u EU i/ili ne žive u turističkoj zemlji može biti samo još gore. Naravno govorim o nama kojima je posao rad s ljudima, što se odnosi na većinu nas tu. Ono malo njih koji se bave nekavkim tehničkim poslovima će se puno lakše snaći.

Evo neki info iz prve ruke ( trenutno sam na brodu ) sto se tice reke. Donshone je poprilicno u pravu. E sad, nemam nameru da te pobijam samo mislim da si previse pesimistican. Jos gora zatvaranja smo imali prosle godine kad je ovo sve krenulo. Pa su neke kompanije ipak pocele da kruziraju i to poprilicno brzo. Isto ce biti ove godine. A zasto tako mislim-pa dobio sam poziv za intrevju sa Scenic-om koji se bukvalno pravio mrtav, a moja kompanija ne samo da pravi kick-of sredinom februara, vec i novi brod. Na kom sam ja upravo sad i koji takodje sredinom februara krece ka Bazelu a posle ide za Francusku. Uz to situacija ove godine je daleko pogodnija jer postoje i vakcine. Da, postoji i novi soj virusa ali vakcine su efikasne i po pitanju novog. Uz to sve je toliko zatvoreno da ce na prvo opadanje broja zarazenih svaka drzava da se otvor manje ili vise.

Ovo sve je ipak vezano za reku, na okeanu nisam godinama pa ne bih ni da donosim zakljucke a i velika je razlika izmedju okeana i reke. Pogotovo sto postoje indicije da ce svaki gost morati da se vakcinise, a i lakse je napuniti brod sa 80-180 vakcinisanih gostiju nego sa 3k-4K.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Cekanje na glavni intervju
« Reply #20 on: 30/January/2021 »
Bilo kako bilo, na prekookeanske brodove nece uskoro ici novi ljudi koji će biti tek zaposleni, new hire. Hiljade i hiljade i desetine hiljada crew membera jedva čeka da dobiju poziv i da odu da rade na brodu.

Što se rečnih brodova tice, puno toga je drugačije. Mozda bi mogli brzo da krenu da plove već u martu ili aprilu. Tada inače kreće sezona na rečnim brodovima. Mali su brodovi i malo je ljudi, što gostiju što crew membera, takve uslove je lakše kontrolisati.

NCL je krenuo da vraća ljude koje je ukrcao u novembru i decembru. Možda se može zaključiti da ne očekuju baš da će krenuti da plove u skorije vreme. Na većem brodu NCL ima tri puta više sobara od ukupnog broja crew membera na rečnom brodu.

Kruz industrija prolazi kroz jako teška vremena i verujem da je puno ljudi već našlo neku alternativu u pogledu posla. Sa EU pasošem se može u Austriju, Nemacku itd. dok se sa NON EU pasošem može možda otići u Češku.

Ja sam nakon svog glavnog intervjua čekao na ukrcaj oko 11 meseci na NCL, a tada nije bila pandemija.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Cekanje na glavni intervju
« Reply #21 on: 30/January/2021 »
Evo neki info iz prve ruke ( trenutno sam na brodu ) sto se tice reke. Donshone je poprilicno u pravu. E sad, nemam nameru da te pobijam samo mislim da si previse pesimistican. Jos gora zatvaranja smo imali prosle godine kad je ovo sve krenulo. Pa su neke kompanije ipak pocele da kruziraju i to poprilicno brzo. Isto ce biti ove godine. A zasto tako mislim-pa dobio sam poziv za intrevju sa Scenic-om koji se bukvalno pravio mrtav, a moja kompanija ne samo da pravi kick-of sredinom februara, vec i novi brod. Na kom sam ja upravo sad i koji takodje sredinom februara krece ka Bazelu a posle ide za Francusku. Uz to situacija ove godine je daleko pogodnija jer postoje i vakcine. Da, postoji i novi soj virusa ali vakcine su efikasne i po pitanju novog. Uz to sve je toliko zatvoreno da ce na prvo opadanje broja zarazenih svaka drzava da se otvor manje ili vise.

Ovo sve je ipak vezano za reku, na okeanu nisam godinama pa ne bih ni da donosim zakljucke a i velika je razlika izmedju okeana i reke. Pogotovo sto postoje indicije da ce svaki gost morati da se vakcinise, a i lakse je napuniti brod sa 80-180 vakcinisanih gostiju nego sa 3k-4K.
A kad imaš intervju sa Scenikom?

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Cekanje na glavni intervju
« Reply #22 on: 31/January/2021 »
A kad imaš intervju sa Scenikom?

Viking crew mi je ponudio intervju za kraj februara, ali s obzirom da nije upgrade pozicija necu ni raditi.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Cekanje na glavni intervju
« Reply #23 on: 31/January/2021 »
Evo neki info iz prve ruke ( trenutno sam na brodu ) sto se tice reke. Donshone je poprilicno u pravu. E sad, nemam nameru da te pobijam samo mislim da si previse pesimistican. Jos gora zatvaranja smo imali prosle godine kad je ovo sve krenulo. Pa su neke kompanije ipak pocele da kruziraju i to poprilicno brzo. Isto ce biti ove godine. A zasto tako mislim-pa dobio sam poziv za intrevju sa Scenic-om koji se bukvalno pravio mrtav, a moja kompanija ne samo da pravi kick-of sredinom februara, vec i novi brod. Na kom sam ja upravo sad i koji takodje sredinom februara krece ka Bazelu a posle ide za Francusku. Uz to situacija ove godine je daleko pogodnija jer postoje i vakcine. Da, postoji i novi soj virusa ali vakcine su efikasne i po pitanju novog. Uz to sve je toliko zatvoreno da ce na prvo opadanje broja zarazenih svaka drzava da se otvor manje ili vise.

Ovo sve je ipak vezano za reku, na okeanu nisam godinama pa ne bih ni da donosim zakljucke a i velika je razlika izmedju okeana i reke. Pogotovo sto postoje indicije da ce svaki gost morati da se vakcinise, a i lakse je napuniti brod sa 80-180 vakcinisanih gostiju nego sa 3k-4K.

Prošlog proljeća se ipak nešto događalo s riječnim crusingom i širenje virusa u Njemačkoj jer ipak bilo pod kontrolom za razliku od sada. Ja stvarno mislim da riječni cruising ima dobre predispozcije da krene prije morskog, bar što se tiće Rajne i francuskih rijeka, ali čini se da je sve prilično tiho, za razliku od inače kad svi traže sve u ovo vrijeme, trenutno djeluje kao da im ne treba nitko. To što kažeš definitivno zvuči optimistično, pretpostavljam da nisi aplicirao direktno već preko neke agencije ili? Osobno mislim da kompanija ni sama ne zna što će biti i nadaju se najboljem pa sve drži u stanju pripravnosti, spremni da sve odgode u bilo kojem trenutku ako bude potrebno. Da nema problema oko isporuke cijepiva, vjerojatno bi većian flote mogla startati kao i obično, ali čini se da se stvari baš ne odvijaju prema planu, pa mislim da je razvoj situacije u ovoj godini prilično nepredvidljiv. Ja osobno ćekam da vidim hoće li moja kompanija otkazati svibanjske cruiseve ili ne, ali  ipak ne mogu čekati predugo, pa namjeravam potražiti posao na riječnima sredinom idućeg mjjeseca, nadajući se da će posla tamo biti.