Author Topic: Kako do posla u zemljama Zapadne Europe sa neEU pasosima?  (Read 2803 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Hajde da ovdje napravimo popis stranica I stavljamo pojedinacne oglase na kojima se moze naci posao u inostranstvu za ljude koji nisu iz EU.

Ja sam novi u ovome I uglavnom listam jooble.org u zadnje vrijeme, ali slabo ima ista za ove pasose retardiranih zemalja. 99.9% traze EU papire, normala...

Ovo sam otvorio cisto da ne odgovaram na stare teme iz 2015.

U biti, ja sam napisao Zapadna Europa, ali moze I istocna I Skandinavija, Australija, Novi Zeland, Kanada, naftna platforma, branje pamuka... samo me Bosna ne zanima nikako

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Jedan od legalnih ali malo duzih nacina da dobijes "EU papire" je da otvoris firmu u Slovackoj. Dobijas Pobyt koji vazi u celoj EU,odsnosno mozes da zivis i da putujes po EU,ali moras samo da radis u SLovackoj legalno,jer je to radno-boravisna viza... Normalno placas socijalno,zdravstveno tamo i imas EU medicinsku karticu (zdravstvenu). Postoji caka da sa tom karticom odes da radis  i u druge zemlje EU,ali onda kao pises "ugovor" izmedju tebe (tvoje firme) i tog tamo poslodavca gde te kao on angazuje kod njega itd... da bi to bilo legalno :)

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Ako nekog zanima posao konobara u Kataru. Placena karta do tamo, smestaj i klopa takodje obezbedjeni a plata je oko 570€ neka kontaktira Safe Cruise agenciju. Vidim da su to izbacili na Insta.

Offline Jere

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Bar Utility
Je l' neko radio u Kataru, ako ima baksisa, deluje primamljivo...

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Moram se ukljuciti u ovo,meni je odvratno sto dosta agencija iz Srbije koriste situaciju i busaju se da cemo raditi za jos manje para. 570e je jezivo ako je to ponuda.U tim zemljama je i 3000 e malo . Pogotovo jer si daleko od svega, pa zar nije bolja solucija Hrvatsko primorje za platu od 800-1000 e sa istim smestajem i klopom. Dok se prodje 2-3 kruga razgovora odes u isto vreme kad pocinje sezona.
Mislim da bi trebalo maksimalno ignorisati takve ponude, dovoljno nas i ovde izrabljavaju. :deda:

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Ja sam samo preneo vest koju sam video. Nista drugo. Ja da idem necu sigurno ali ako nekom gori i ako je potreban posao i to je opcija vise. A to sto pominjes hr primorje. Ja mislim da je to mrtvo od oktobra do aprila tako da je sad mrtva sezona.

Offline Jere

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Bar Utility
Ja u sustini radim od juna u Srb, ali svakako gledam druge opcije... Nasao sam neku novu agenciju u Mkd, traze isto hotelsko osoblje bartendere itd za Dubai ali ne daju nikakve informacije dok se ne prijavis... Drugar bar utility se ukrcao na Enchanted danas, sto je prvi da sam cuo iz bara da je neko otisao...

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
samo komentarisem nase agencije i oglase koji se pojavljuju, nista licno. Slazem se da je sad mrtvo primorje ali realno dok se prijavis za vecinu stvari treba oko 2 meseca bar tako da do tad su spremni.
Koga god vuce Dubai samo nek pita za platu i valutu, vec godinama salju za Dubai ali je fora sto samo napisu 1200 ili 2000, ali to je njihove valute pa ispadne na kraju da se opet radi za 500e.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
samo komentarisem nase agencije i oglase koji se pojavljuju, nista licno. Slazem se da je sad mrtvo primorje ali realno dok se prijavis za vecinu stvari treba oko 2 meseca bar tako da do tad su spremni.
Koga god vuce Dubai samo nek pita za platu i valutu, vec godinama salju za Dubai ali je fora sto samo napisu 1200 ili 2000, ali to je njihove valute pa ispadne na kraju da se opet radi za 500e.

500 evra je realna pocetna plata za UAE za neke tako pozicije poput konobara.  Ne kazem da je OK, ali potpuno realno. Tamo ima previse jeftine radne snage iz Azije, mozda nasi ljudi mogu da dobiju malo vise, ali ne mnogo. Ne znam za Katar, ali ne verujem da je velika razlika.

To su zemlje gde ima mnoooogo para i generalno su plate solidne, ali je ogromna razlika izmedju low level uvoznih radnika i onih sa ozbiljnijim poslovima.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Ja gledam ove AV Technician poslove u Dubaiu. Jesu plate dosta manje. Npr ovi jedni su mi se javili pitali imam li vizu njihovu vec (nemam) I kao javice mi se, jer oni daju prednost ljudima koji vec rade tamo. To je nakva firma sto zaposljava u tim parkovima zabavnim I rezortima. Ovo je konkretno za Motiongate park bilo. 6000 njihovih para + klopa I spavanje. Malo, al do broda bi to ludilo bilo da vidim I taj dumbai :) volio bi da je upusilo, Al je*i ga. Kolko sam skonto ovo je stage tech fizikalija, al mane veze. Vidim I ovi hoteli av techniciane traze: 4  seasons npr I hilton u qataru.. ja saljem na sve, valjda ce nesto upusit.

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Bio sam na velikom broju razgovora kod nasih agencija i prosao ponudu, svi kazu da konobari imaju baksis, sve sjajno i bajno ali kad odes druga je prica.
Moja je logika da je bolje ici na Hrvatsko primorje za 1000 nego za Dubai za 500-700, pritom si tipa 4-6 sati od kuce kolima, isti jezik isti mentalitet...
Upozno sam decka koji konobarise u Saudiskoj Arabiji, ruku na srce jesu malo vise zatucani ali on radi za preko 5000usd :yeah:

Offline nbgdjbt

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Jel zna neko koliko traje proces dobijanja sezonske radne dozvole za Hrvatsku?

Offline damance

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: /
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: /
sve zavisi kada i koliko je odobreno dozvola za strance sto ranije odes to ces brze dobiti dozvolu u julu napr se vec ceka oko 10-20 dana, govorim za period pre korone

Offline nbgdjbt

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Hvala za odgovor