Author Topic: Porez za hrvatske pomorce u 2021  (Read 1482 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Porez za hrvatske pomorce u 2021
« on: 02/June/2021 »
U travnju 2020 je odlučeno da se hrvatski pomorci koji nisu uspjeli skupiti 183 dana navigacije uslijed pandemijskih okolnosti oslobađaju plaćanja poreza za tekuću godinu. Eto nas godinu dana kasnije, prva polovica godine nije bila ništa bolja od prošle, možda čak i gora i tek sada se nešto polako počinje događati s tim da do nekog konkretnijeg povratka crusing flote neće doći prije srpnja a tu negdje u igru uskaćem i ja s tim da se čini da bih ostao kratak za tjedan - dva da nakupim ta 183 dana da se ne moram brinuti oko poreza. Bilo bi logično da se ta odluka o oslobođenju poreza produži i na 2021 s obzirom da će malobrojni uspjeti prikupiti pootreban broj dana, ali nakon što sam napokon uspio dobiti nekog u poreznoj upravi, tamo mi je rečeno da se još uvijek ne zna ništa o tome, što nema smisla ako su prošle godine odlučili u travnju a sad je već lipanj. Je li to stvarno tako ili sam ja samo dobio na telefon nezainteresiranu kokoš koja nema pojma o ničemu kao što to obično bude slučaj s državnim službenciima u Hrvatskoj? Ima li netko da zna išta o tome?