Author Topic: Broadcast Tech, Mein Schiff  (Read 1993 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Broadcast Tech, Mein Schiff
« on: 14/June/2021 »
Ekipa, zna li neko kako je na ovoj poziciji? Ja sam dobio ugovor sa pocetkom 28. ovoga mjeseca. U biti, ja imam opis posla i ima ga svuda po internetu, ali rece mi riba na intervjuu da ima dosta Balkanaca u Tech timu. Volio bih nesto cuti iz prve ruke. Ako vas ima ovdje, vidimo se, cujemo se

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Broadcast Tech, Mein Schiff
« Reply #1 on: 15/June/2021 »
Nije istina da ima puno balkanaca u timu. Ima puno poljaka i nijemaca u ekipi tehnicara. Ja sam radio na toj poziciji. Crew life kao i svugdje zavisi od broda do broda a sad u doba pandemije ga gotovo i nema. U crew bar max 20 ljudi pa ko doso doso. Obim tvog posla zavisi od sefova ali sigurno ces imati set up za abendschau u 16:00 svaki dan tako da budi spreman da ne izlazis s broda duzi period. Prema meni nisu ispali fer i svjesnj su toga ali eto kao bla bla. Fora je sto traze novu posadu kojoj ce nuditi nize startne plate. Ako nije stroga tajna koliko su ti ponudili mjesecno?
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Broadcast Tech, Mein Schiff
« Reply #2 on: 15/June/2021 »
E buraz, 2300e. Sto nisu ispali fer?  :( Meni izgledaju skroz iskreni. A nekako sam I skonto da si vezan za sou i da moras na setapima bit. Spremio sam se na sve. Meni treba ugovor opako.

Gdje si ljekarski radio, molim te?

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Broadcast Tech, Mein Schiff
« Reply #3 on: 15/June/2021 »
Ok sretno ti bilo s njima ja cekam kuci 9 mjeseci na ugovor i oni mi obrazloze da zbog jednog vorninga koji je istekao ne mogu da mi ponude ugovor. A istina je da sam dogurao do maksimuma s platom i isplatniji si im sad ti sa startnom platom nego ja sa maximalnom. Plus sto je meni poznat njihov modus operandi i sta su i kako radili za vrijeme lockdowna sa nasim departmentom. Na kraju, njima je sas potrebnija posada bez iskustva zato sto se ti koji si prvi put kod njih neces buniti na obim posla i spisak zaduzenja. Kraci su sa posadom i natovarili su svima dodatna zaduzenja. Ti kao nov se neces buniti, za startnu platu, a iskusna ms posada ce sigurno negodovati a moraju nas vise placati. Eto to je sva sustina. Ja im ne bi sad nakon svega potpisao ugovor taman da mi uduplaju platu. Cekacu jos 9mj ali kod tih lazova i go**ara ne idem nema sanse.
A to sto ti se cine skroz iskreni. Pa to im je posao druze. Slatkorjecive su kuje do bola sve dok te ne dobiju kad im trebas. Dva puta sam im izlazio u susret,  nedelju dana nakon iskrcaja sam se vracao na hitan ukrcaj da pokazem levatima kako da rade svoj posao. I berlin much appreciate. Ali samo u mejlovima. To su ti oni namazani slatkorjecivi njemacki lazovi.

Ljekarski sam uradio u medicini rada u poliklinici doma zdravlja. Provjeri sa kujama u berlinu ionako nista ne rade smecarke. Moraju ti reci.
Naravno, tvoje iskustvo ne mora biti kao i moje
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Broadcast Tech, Mein Schiff
« Reply #4 on: 15/June/2021 »
Hvala puno haveru na svim iskrenim informacijama. Vjerovatno jesi u pravu da ce im bit lakse samnom kao novim kolacem I ja sam se spremio na sva sranja pocetna. Vjezbam majndset, izdrzace se. Iskreno, nebi ja mijenjo firmu, ali nemoguce mi je sad trenutno cekat do oktobra. Na kraju, I taj oktobar se moze odgodit. Ovo je sad, a meni treba sad

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Broadcast Tech, Mein Schiff
« Reply #5 on: 15/June/2021 »
Nema na cemu i jos jednom nek ti je sa srecom. Na koji brod ides? Hoces li imati hendover?
Duga je prica s njima. Najbolje da steknes licni utisak.
Takodje za jesen imam opciju pa cu radije cekati novu pricu nego imati posla sa ovima.
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Broadcast Tech, Mein Schiff
« Reply #6 on: 15/June/2021 »
Na 3. Trebo bi bit lik prve dvije sedmice

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Broadcast Tech, Mein Schiff
« Reply #7 on: 15/June/2021 »
Dobro je da imas hendover. Ja nisam imao na prvom ugovoru. Pokazivao mi sef koji blage veze o kom poslu nema. Stejdz techove promovisu u sefove tehnicarima pa samim tim dodje  sef i broadcasterima. Onaj sto dzogerom cisti stejdz. Pa ti vidi... 45 dana nisam sisao s broda dok nisam sredio sav dzumbus i sve doveo u red. Ok i treninge sam imao u startu, nema hendovera, shoreside support se javlja nakon tri dana. Pomogao mi u startu jedan nas lik kog sam nasao na dr mr i ne znam ga licno, ali je to support bio sms porukama na 12 sati vremenske razlike. Kompanija nista ucinila nije da olaksa taj start. I nakon 45 dana cimanja i posla, kad sam sve pocistio i podesio kompove i sisteme da rqde za mene, ali i za sve ostale naravno, ona meni zenetina iz verlina kaze kako ja podesavam sve da sto manje budem u bcc i da sve radim da smanjim obim svog posla! Kao da je vazno da li sam ja kliknuo na dugme ili je to softver uradio za mene. Bitno valjda je da je sve na vrijeme i tehnicki kvalitetno. Pa ti vidi sta ti je menadzment... U svakom slucaju sa srecom. Ako dobro procjenjujem ti si iz BiH, imaces drustva dosta to je tacno, ali iz drugih departmana.. Poslic je u sustini ok ako ga znas raditi. Zasrali su sa tom emsijom u 17:00 i pokvarili nam cijeli koncept ugovora u smislu radnog tj slobodnog vremena. Ovako sad, tesko ces izaci napolje, a i ako vas budu pustali to ce biti kontrolisano i kratko. Ako imas iskustva sa drugih kompanija, i naravno ako ti je njemacki jezik na zavidnom nivou to ti je veliki plus.
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Broadcast Tech, Mein Schiff
« Reply #8 on: 15/June/2021 »
Realno, I na NCLu production menadjer nikad nije iz broadcasta. Niko na brodu nema pojma sta se desava u bcc uglavnom, samo tamo je to dobro. Imas autonomiju. Niko te ne dira ako sve radi. Vidim da na ovom MS ima pun k**** pandore I projektora, pa se moras vidjat sa svima po teatru I venuima. Ja nekako mislim I da sam dobio poso na osnovu toga sto znam pandoru I sistem s projektorima I ledom prilicno dobro.
Nije meni bitno buraz jesu li iz bosne, ako su ljudi. Vidjet cemo. Meni su zanimljive pare I ove povisice, al to sve u drugi plan baca brzi ukrcaj. On mi je najbitniji. Iako su mi na nclu trebale pet godina I dvije promocije da bi imo mrvicu visu platu nego sto je ova pocetna.. njemacki mi je na nuli :D

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Broadcast Tech, Mein Schiff
« Reply #9 on: 31/August/2021 »
Sad citam ovu prepisku zaboravio sam skroz da si me cimo za majnsif. Jesi otisao, sta bi?
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.