Author Topic: Carnival HireVu intervju za poziciju LIghting technician u teatru  (Read 1929 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Pozdrav narode,
evo dobio sam da odradim ovaj intervju pa da pitam Vas, kakav je ovaj digitalni intervju, da li su pitanja tehnička ili opšta, naravno vezana za poziciju za koju apliciram. Da li je ovo kao preliminarni pa tek onda uživo pravi intervju. Da znam kako da se pripremim. Ako je neko imao intervju sličan tj za Entertainment ili produkciju. Hvala unapred.

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Našao sam ovde par rečenica koje malo bacaju svetlo na sam intervju, ali ako ima neko ko je skorije to radio ili približnije pozicji na koju sam aplicirao bilo bi kuull
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=9889.0

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Ja sam imao taj intervju pre 6 godina oT za Entertainment, pozicija Video technician. Dok se ne javi neko sa novijim iskustvom, evo ti za opšte stvari...

Bićeš snimljen kamerom koju imaš, znači oblačiš sako, košulju i kravatu. Namestićeš je tako da ti hvata glavu i deo grudi, kao fotografija za pasoš ili ličnu kartu. Intervju traje 10-15 minuta, meni su bila tehnička pitanja vezana uglavnom za osnovne stvari - pojave ti se fotke 4 vrsta konektora za kablove i ti treba da izabereš BNC, onda pitanje o rezoluciji ekrana pa ti treba da izabereš pravi odgovor, i slično. Koliko se sećam, uglavnom su bili ponuđeni odgovori pa biraš koji je tačan. Bila su mi i neka pitanja o satelitskim sistemima, i tu sam naravno lupetao.

Sad sam pročitao šta je napisao Popaj, i setio sam se da je i meni bilo opšte pitanje o snimanju i tu sam trtljao iz sve snage o detaljima - snimanje je na otvorenom, možda će biti vetra pa treba staviti sunđere na mikrofone, obavezno se dogovarati sa kolegom jer je team work najbitniji, i tako. Mislim da se na tim usmenim pitanjima valjda najbolje vidi koliko ko ima iskustva.

Meni je to bio jedini intervju, posle par dana sam dobio mejl da sam prošao.
 


Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
To ti je buraz intervju koji mozes uradit kad ti padne na pamet, kad raspolozen budes. Ja nisam nikakve kosulje oblacio, bio u majici nekog benda najnormalnije. Snimo se u sobi na brodu, telefonom. Ruzna mala single share kabina sa objesenim peskirima I vratima wc-a u pozadini. Slicna pitanja ko kod bass.funka su bila I isto brzo dobijes odgovor da si proso I da trebas zivi intervju kao neko ce te kontaktirat. Kontaktira te fina djevojka, prijatna pravo, Katherine. Ona intervjuise sve entertainment pozicije, a ima light background pa mozda s tobom upadne u pricu. I ja Sam dojam steko da je hire Vue bitan jer izgleda da oni vec racunaju na tebe, cim s tom Katherine pricas. Vise ona tebi prica o uslovima, nego sto pita. Ovo je malo kasnije bilo nego bass.funk :)

Nek je sa srecom haveru

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Hvala na odgovorima, evo ja se spremam lagano, naravno javljam kako je prošlo :)
Rešio sam da probam malo neku drugu kompaniju, u Princessu nemam neke šanse za unapređenje sa sadašnje pozicije, koja moram priznati nije uopšte loša, ali jednom se živi :)
Inače imam intervju i za RCCL za istu poziciju pa da vidimo šta i kako, za taj intervju nemam nikakve informacije a nešto nisam našao mnogo odgovora o RCCL ni na forumu sem da naši i ne idu tamo

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Eto u linku koji si sherovao nisam napisao iskustvo, my bad :) ja sam odradio taj video intervju za sound, bila su tehnicka pitanja, u stilu sta je kompresor, koje si miksere radio, kako pozicionirash mikrofone i slicno, chak sam jedanput uradio skip question i rekao FUCK jer sam pogreshio pa sam posle nedelju-dve dobio job offer i datum za ukrcaj. sam sam dobio poziv za intervju ali u medjuvremenu sam bio i kod uspinjace pa su i oni uleteli u proces, plata za sound je bila 2400$ valjda za light bi bila tu negde.

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Evo izveštaj sa digitalnog intervjua.

Dakle intervju je za poziciju Light Technician

Ukupno 17 pitanja, 6 video odgovora, 11 da upišeš ili izabereš odgovor.
Prvi deo je lak, 5 pitanja opšte prirode, namenjene gotovo svima koji apliciraju u produkciju
Da li spreman da pomognes drugima iako to nije u opisu posla za koji si primljen?
Da li možeš da podigneš teret do 23kg?
Da li pristaješ da radiš u skučenim prostorima, da li smeš da radiš na visinama od 15m itd....
 Drugi deo su stručna pitanja vezana za poziciju:
Koliko lampi od 300W sa naponom od 220V možeš da povežeš na utičnicu od 20A?
Koje boje su žice u kablu, tj složi prema bojama fazu , neutralnu i uzemljenje?
Ako ne radi crvena boja na pokretnoj glavi šta je uzrok?
Ako za vreme predstave dimer na pokretnoj glavi počne da treperi šta ćeš uraditi?
Objasni put signala na najvećem stejdžu na kojem si radio?

E sad nisam baš sve zapamtio, nije se baš lako koncentrisati i na odgovore i na pamćenje pitanja ali eto možda će i ovo nekome pomoći, s obzirom da ja nisam imao pojma šta će pitati.

Za video odgovore imaš od 30sek do 3 min da pripremiš odgovor dok je za ostale odgovore između 30 sek do 1 minuta priprema.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Koliko lampi od 300W sa naponom od 220V možeš da povežeš na utičnicu od 20A?
14?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Točan odgovor  :clapping: , primljeni ste  :money: