Author Topic: Tehnicari sad je momenat da se prijavite i dobijete posao  (Read 19153 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Sa pokretanjem Cruise industrije posle pauze zbog pandemije gotovo sve kompanije su u potrazi za posadom. Evo ja sam dobio intervju za 4 kompanije u nekoliko dana, telefon se usijao i Inbox samo pinguje, ako ste hteli da menjate poziciju ili da probate ponovo da se prijavite sad je momenat. Moraću dobro da razmislim za koju da se odlučim :)
Srećno !!!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
bravo kralju! cestitke! sad su svi u frci realno gledano.. neko manje neko vise! treba iskoristiti situLaciju i prijaviti se za promenu.... ja sam se prijavio za NCL Asst Photo manager vidim da su u poslednjih nekoliko nedelja izbacili dva puta konkurs ,ocigledno je da se niko ili jako malo ljudi prijavilo.

Odlucio sam se za taj korak,jer ne gubim nista. Asst sam trenutno u kopaniji kojoj radim godinama, ali krecu samo sa tri broda do septembra, dok NCL kako cujem sa 9-12 brodova. Ne zna se ko ce i kako biti pozvan, jer su za sva tri broda pozvani svi Filipinci i Indonezani koje su mogli da skupe. tako da realno gledano do septembra oktobra ne mogu da se nadam nekom pozivu u kompaniji u kojoj sam sad.... Ukoliko se neko cudo desi i stvari krenu na bolje i pozovu me u medjuvremenu,vraticu se, ipak su pare vece,ali opet svaka para je dobro dosla posle godinu i nesto dana bez posla

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
U principu ista stvar sa mnom, Princess će vrlo sporo da se vraća u normalu, pokušao sam da skupim što više informacija o drugim kompanijama kako bih razmotrio eventualni prelazak u drugu kompaniju. Jednu stvar sad definitivno znam za moju poziciju Princess plaća najviše a RCCL najmanje, ako su informacije koje sam dobio tačne. Druga stvar, drugar koji je radio samnom na Princessu sada je na Cranivalu, je izneo veoma interesantno viđenje te dve kompanije tako da sam (iako pre stvarno nisam) počeo ozbiljno da razmišljam o prelasku u Carnival, iako za manju platu. Naime Carnival ima taj sistem LevelUP, tj način da stimuliše zaposlene (u produkciji, a možda i sve) koji hoće da uče i napreduju, sa dobijanjem raznih sertifikata, krostreninga, promocija i povećanja plate, što je meni u mom poslu velika stvar. Takođe tvrdi da se radi manje i da je atmosfera opuštenija, kao da i dosta ljudi u ofisu su EX YU, pa je pomoć kad zatreba lako dostupna  :D Ipak mi radimo za fiksnu platu, tako da ako postoji način da sam utičeš na povećanje plate zvuči dosta primamljivo. Ono što ja znam je da u Princessu trenutno nemam gotovo nikakve šanse za dalje napredovanje, ili vrlo male, Light technician je pozicija deficitarna, ako si dobar neće te maknuti sa te pozicije , nema šanse  :facepalm:

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
sto se tice Princessa,polako je on poceo sa tim ukidanjem promocija,ili promocije ima ali jako jako sporo... Konkretan primer su shop i foto (za foto mogu sa sigurnoscu da kazem kako je ,jer radim to).... Poceli su pre recimo 2 godine  da prestaju da daju promocije, sto si zaradio do sada to ti je , level 2 - level 2 pa dok ne srknes, promocije samo ima sa Seniora na Asst ili sa Asst na Managera....  fotografi su jako nezadovoljni,promocija nema,para slabo,nece da se trude jer znaju da koliko god radili nista postici nece,niti ce ista zaraditi ,tako da se sprdaju,opijaju,zabusavaju,zavrse ugovor i ne vrate se nikad ili promene poziciju na nesto bolje....

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Tačno je to za foto, ili na primer video odeljenje je ugašeno ja mislim skroz, niko živi ne kupuje one dvd što oni prave, zastareo format , pa i onaj TV studio je izbačen sa novog broda , čist promašaj, radio sam u tom studiju jedan ugovor ima bar 1 milion dolara vredne opreme , igraju 2 kviza i karaoke, i sad menadžeri koji su specijalno obučeni za taj studio mogu samo na 3 broda, al ne žale se ionako ništa ne rade

Sent from my LG-H870 using Tapatalk


Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
^ da ukinuli su video koji je donosio vise para mesecno nego prodaaja slika ;) samo zato jer su debili nisu hteli da srede neko narezivanje na USB ili slanje na email,neki cloud nesto.... i***ti....

Studio mislis na Princess Live?

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Pa da Princess Live je full TV studio, dizajniran i opremljen da pravi emisije za lokalnu televiziju (brodsku), ekipu čine Menadžer, Tonac i dva kamermana (stage crew), sa profi kamerama, rasvetom i stejdžom.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk


Offline misel

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Sa pokretanjem Cruise industrije posle pauze zbog pandemije gotovo sve kompanije su u potrazi za posadom. Evo ja sam dobio intervju za 4 kompanije u nekoliko dana, telefon se usijao i Inbox samo pinguje, ako ste hteli da menjate poziciju ili da probate ponovo da se prijavite sad je momenat. Moraću dobro da razmislim za koju da se odlučim :)
Srećno !!!

Pozdrav, jedno pitanje. Kako se prijavljujes? Direktno preko sajta kompanije, ili preko neke agencije?
Hvala

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Pa ja sam se prijavio i direktno a i preko agencija, ali stranih agencija, preko dve američke agencije koje rade čitavu produkciju, predstave, igrače, tehničare za kopno i brodove, u principu prijavljuješ se gde stigneš, šta imaš da izgubiš. Jedino što mislim da su ti šanse veće ako si već radio na brodu. U svakom slučaju imaš dosta i naših agencija u regionu koje pokrivaju sve značajnije kruz kompanije.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk


Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
gde bre ljudi pronalazite te agencije 😁
nadjite i meni jednu koja zaposljava HVAC tehničare 😁

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Hahhaa da znam neku sad bih ti poslao, malo mi izlazi iz opsega delatnosti kojom se bavim

Sent from my LG-H870 using Tapatalk


Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Ljudi ja sam par dana pretraživao po internetu određene poslove, sad mi veliki brat Google, sve na tu temu sam nudi, bukvalno u svakoj aplikaciji iskaču reklame sa kojekakvim agencijama i kompanijama, što više klikaš na te linkove sve više ih iskače  , u početku sam sve informacije "ručno" popunjavao, sad imam onaj autofill uključen, za tren gotovo

Sent from my LG-H870 using Tapatalk


Offline black_angel

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Cunard
  • Recruitment Agency: By my self
  • Job Title: Stage Crew, Lighting Technician, AMP Light
gde bre ljudi pronalazite te agencije 😁
nadjite i meni jednu koja zaposljava HVAC tehničare 😁
Evo ti Cunard trenutno traži ventilation officera. Al imaš do kraja meseca da se prijavis..
A da nadjes sam, pogledaj cruise companije, otidji na njihov zvanični sajt, i negde dole na kraju ćeš naći ili Carrera ili jobs al uglavnom Carrera, i tu udji, i netreba ti nikakva agencija i gluposti. Naručito za tako tehničke pozicije.. A lično mislim da je bolj da se ide direktno nego preko agencije, znam da tu ima drugačijih mišljenja, tako je i ovo moje.. Pošto kontakt ti je direktno s kompanijom, nema ko da te jeb* i za******va osim same kompanije ..

Ako misliš da nemaš iskustva za oficer poziciju, prijavi se, pa ako neprodjes za oficera možda ti ponude i za tehničara..

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
@NVC
Pogledaj i MSC.