Author Topic: Tehnicari sad je momenat da se prijavite i dobijete posao  (Read 18335 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline arhistrateg

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCI/MSC
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Broadcast Manager
gde bre ljudi pronalazite te agencije 😁
nadjite i meni jednu koja zaposljava HVAC tehničare 😁

Ovde možeš da pretražiš po vrsti broda i poziciji.

https://careers.peopleclick.eu.com/careerscp/client_VShips/external/search/search.html

Srećno!

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
@ognjilo, sta si odlucio na kraju?

Ljudi, ja bi vam savjetovo da ne kucate na sva vrata odjednom. Kolko je god super dobit odjednom vise ponuda, ruzno je kasnije morat birat I odj**** neke. Mi to kazemo guzicom vrata zatvorit. Smanjujete opcije za poslije. A ja se nekako neugodno osjecam kad se ispostavi da sam ljudima regruterima dzaba vrijeme trosio  I ne uzmem offer. Najbezveznije je sto uglavnom tek poslije cijelog razgovora tek cujes za pare I uslove. To bi nekako odma trebalo u svakom oglasu da stoji I da vidis prije nego se prijavis

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Za sada još čekam finalni intervju za par kompanija, Princess me je već pozvao nazad (kao da su nanjušili da kontaktiram druge), ja sam mišljenja da se treba prijaviti gde god možeš, sad je tolika frka naći radnu snagu, da one koji su već radili na brodu, imaju vize ili čak i lekarsko, odmah uzimaju, ja ne gledam samo platu, postoji gomila faktora koji utiču na to za koga bih se odlučio da radim,. Kada sam prvi put išao ništa ja nisam znao, samim tim nisam ni mogao da biram niti da poredim. Dosta zavisi i od pozicije na brodu, negde ima previše kandidata negde nema  dovoljno,  ja sam u ovoj drugoj grupi, tako da ne brinem, čak i da ih odbijem sada za 6 meseci i dalje će biti u deficitu sa tehničarima rasvete, i sami će da zovu

Sent from my LG-H870 using Tapatalk


Online bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
@ognjilo, sta si odlucio na kraju?

Ljudi, ja bi vam savjetovo da ne kucate na sva vrata odjednom. Kolko je god super dobit odjednom vise ponuda, ruzno je kasnije morat birat I odj**** neke. Mi to kazemo guzicom vrata zatvorit. Smanjujete opcije za poslije. A ja se nekako neugodno osjecam kad se ispostavi da sam ljudima regruterima dzaba vrijeme trosio  I ne uzmem offer. Najbezveznije je sto uglavnom tek poslije cijelog razgovora tek cujes za pare I uslove. To bi nekako odma trebalo u svakom oglasu da stoji I da vidis prije nego se prijavis

Možda jeste malo neprijatno, ali odbija se na lep način - zahvališ se, kažeš "personal reasons, hope we'll cooperate in the future, thank you for your understanding", trt mrt. Ima malo i toga da je regruterima pokvaren posao, ali nisu baš ni oni nevinašca pošto se uslovi saznaju tek kasnije. Tako da, što bi Amerikanci rekli "nothing personal". ;)

Ognjilo, pametno biraj i srećno!

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
verujem da je to sto neko ima važeću vizu u ovom trenutku itekako bitno.
I meni se čini da je traznja za tehničkim poslovima poludela u ovom trenutku.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
I ne samo za tehnickim poslovima. Kompanije nisu ni na koji nacin drzale bivse radnike vezanim, nego su ih poslale kuci i otkacile sa platne liste. Sada treba odjednom popuniti brodove radnicima, a vecina ih se snasla i nasla drugi posao + znaju kakav pakao ih ceka za jos manje para nego prije. Tako i treba. Koga god novoga zaposle, pa cak i na konobarski posao, morace trpit njegove greske dva tjedna dok covjek ne nauci gdje mu je kabina u svom tom kaosu od post korona apokalipse, pa jos kad mu poslije dva tjedna pukne film i da otkaz hehehe ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
nije sigurno da sa svim dokumentima koja nisu istekla, cete biti pozvani. Do sad koji su se ukrcali na par Princessovih brodova u poslednje vreme,svima je falilo nesto od medikala koji se morao obnoviti iako je i dalje u roku (mora se raditi sad novi neki norveski medikal 300e u Revidi).

A da ne pricamo o vakcinama,gde 90% njih nije ni primilo ,pa su dosli na brod i tek su pre neki dan primilili ili ce primiti u narednom periodu... Tako da ono sto su nam pricali da ce vakcinisani imati prednost, da ce oni koji imaju papire odmah biti pozvani ne vazi! Bar u ovom Princess slucaju..

Ne kazem da ne treba imati sve spremno,ali da znate da se ne nadate mnogo.... Bas kao i ja sto se nenadam da cu pre septembra otici nazad,iako sve papire imam u roku i sredjene ,ali eto drazi im je Filipinac za 1500 nego ja za 2700$  :)

P.S: cujem od drugara na Rgalu je pocelo ispiranje mozgova od strane kapetana i HR sa govorima kao sto su: vi ste izabrani,budite srecni, ne pravite probleme, budite srecni sto smo vas prvo zvali i slicno... Plus 80% broda je kako cujem sa posadom kojoj je ovo prvi ,eventualno drugi ugovor ^^ kao sto CEO rece (parafraziracu) : koga god novog zaposle,bolje je nego nekog "starijeg"

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
neumoran covek.
Ovde se radi o tehničarima. Znači, HVAC/R tehničaru ventilacije, elektricaru, vodoinstalateru, tehnicarima u pozorištu, ljudima na čiju poziciju ne mozes da dovedes nekoga i da ga naučiš za par nedelja.
ako se neko uklapa u taj profil, nek posalje mejl bilo gde, ima momentalno da ga zovu na razgovor.



Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Tacno tako...

Offline arhistrateg

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCI/MSC
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Broadcast Manager
Mene su pozvali na hitan ukrcaj, 10 dana da odradim/obnovim PEME-REME, STCW, YF, COVID vakcinu... Rekao sam im da nema sanse da stignem. Kazu odradi sta mozes. I - evo me na brodu, 3. dan izolacije, gledam Marselj sa balkona na 14 deku. I da, u pitanju je tehnicka pozicija. Mogao sam da biram izmedju 4 kompanije. Dakle naslov je tacan.

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Mene su pozvali na hitan ukrcaj, 10 dana da odradim/obnovim PEME-REME, STCW, YF, COVID vakcinu... Rekao sam im da nema sanse da stignem. Kazu odradi sta mozes. I - evo me na brodu, 3. dan izolacije, gledam Marselj sa balkona na 14 deku. I da, u pitanju je tehnicka pozicija. Mogao sam da biram izmedju 4 kompanije. Dakle naslov je tacan.
Svaka čast, drago mi je da je bar neko iskoristio momenat !

Sent from my LG-H870 using Tapatalk


Offline misel

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Mene su pozvali na hitan ukrcaj, 10 dana da odradim/obnovim PEME-REME, STCW, YF, COVID vakcinu... Rekao sam im da nema sanse da stignem. Kazu odradi sta mozes. I - evo me na brodu, 3. dan izolacije, gledam Marselj sa balkona na 14 deku. I da, u pitanju je tehnicka pozicija. Mogao sam da biram izmedju 4 kompanije. Dakle naslov je tacan.

Za koju cruise kompaniju radis? Jel si se prijavio preko sajta kompanije ili neka agencija? Hvala

Offline arhistrateg

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCI/MSC
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Broadcast Manager
Za koju cruise kompaniju radis? Jel si se prijavio preko sajta kompanije ili neka agencija? Hvala
Sada sam na MSC. Prijavio sam se direktno preko njihovog sajta. I za neke druge kompanije sam se prijavio direktno preko njihovih sajtova i svi su me kontaktirali. Naravno, to uglavnom pali ako imas prethodno iskustvo na brodovima. Obicno imaju pitanje tog tipa prilikom prijave. Ukoliko nemas iskustvo ides preko agencije, mada te nista ne kosta da probas direktno (ako ti platforma dopusti posle chekiranja da nisi bio na brodu) jer im ljudi prilicno trebaju ovih dana, rekao bih.

Offline misel

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Sada sam na MSC. Prijavio sam se direktno preko njihovog sajta. I za neke druge kompanije sam se prijavio direktno preko njihovih sajtova i svi su me kontaktirali. Naravno, to uglavnom pali ako imas prethodno iskustvo na brodovima. Obicno imaju pitanje tog tipa prilikom prijave. Ukoliko nemas iskustvo ides preko agencije, mada te nista ne kosta da probas direktno (ako ti platforma dopusti posle chekiranja da nisi bio na brodu) jer im ljudi prilicno trebaju ovih dana, rekao bih.

Hvala ti puno na odgovoru prijatelju.
Svako dobro, pozdrav.

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Pozdrav kolega, otprilike sam u slicnoj situaciji sa MSC. Juce preliminarni razgovor, danas konkretna ponuda. Novi brod je u pitanju, i naravno hitan ukrcaj u majamiju na poziciju brodkast iptv tehnicara. U cemu je fora da svako male traze hitno brodkastere? Nemam puno vremena za razmisljanje, uslovi i plata su ispod ocekivanja, znacilo bi mi da cujem fidbek direktno od tebe posto vidim da si na bm poziciji, a meni sa deset godina iskustva na brodu nude entry level poziciju. Pretpostavljam da im je taj dao ili dobio otkaz cim pozuruju...Meraviglia je u pitanju...

Sada sam na MSC. Prijavio sam se direktno preko njihovog sajta. I za neke druge kompanije sam se prijavio direktno preko njihovih sajtova i svi su me kontaktirali. Naravno, to uglavnom pali ako imas prethodno iskustvo na brodovima. Obicno imaju pitanje tog tipa prilikom prijave. Ukoliko nemas iskustvo ides preko agencije, mada te nista ne kosta da probas direktno (ako ti platforma dopusti posle chekiranja da nisi bio na brodu) jer im ljudi prilicno trebaju ovih dana, rekao bih.
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.