Author Topic: Tehnicari sad je momenat da se prijavite i dobijete posao  (Read 18326 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Totalno mi je nelogicno da je brodkaster zaduzen za in cabin tv troubleshooting... Nigdje veze. Brodkaster je obicno jedan na brodu, pa se pitam koliko bi putnici morali da cekaju da se recimo brodkaster vrati sa medical offa i sredi im tv. Glupost teska. To je posao IT departmenta na brodu jer obicno tv zabaguje zbog stba, a stb je hardver na inventory listi ITa. Broadcast centar vrsi prijem i distribuciju signala od tacke A preko tacaka B, C, D, do tacke E. Tacka E je end point i svaki kvar na toj tacki E preuzima IT ili elektronic officer, jer TV uredjaji nisu na inventory listi BCCa, vec pod IT departmentom ili electronic officer. Na majnsifu tako funkcionise, na Oceaniji, i na Vikingu takodje. MSC se ocigledno izgubio u SOPu, i zato imaju probleme da zadrze ali i da zaposle strucan i iskusan kadar.
Ja juce potvrdim da prihvatam cadet pursera, medjutim jos nisam dobio povratnu informaciju..

Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline arhistrateg

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCI/MSC
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Broadcast Manager
Naravno da nema logike. Ne treba biti previše pametan što se tiče Italijana. Kome tonu kruzeri? Kome padaju vijadukti? Što kažu: kod Italijana je sve lakovano i tvrdo pakovano, a unutra - qrac. Evo i mala ilustracija. Postoji stakleni most na deku 8, koji ide van konture broda, iznad vode. Zovu ga romantično Infinity Bridge. Sigurnosno staklo je totalno popucalo, gosti se plaše da prelaze ali kompaniju nije briga. Valjda im jeftinije da plate odštetu ako neko pogine nego da promene par stakala. PS ne radi upload na forum, pa nažalost ne mogu da postavim sliku...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Haha ako padnes kroz staklo, ides u limbo, padas a nikad ne udaris, infinity ...
Odgovornost je na proizvodjacu stakla, nisu talijani krivi ako popusti  :neee:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Ovo za broadcast i nije nelogično. Na Carnivalu je, recimo, to oduvek dužnost Broadcasta. Zoveš IT samo kada/ako se sumnja da je problem distribucije signala negde kod njih, a zajedno radite troubleshooting.

A za MSC...ako imaju SOP za bilo šta, već je to civilizacijski korak napred. SOP su super, kada ih nema onda neki italijanski drkadžija može da izmišlja gluposti.

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Evo ih odgovorili su potvrdno. Proslijedili me rumunskoj agenciji na manning. 19 dokumenata s vec dobio, od kojih jedan ima 41 stranicu. I kaze urgent sign on na Musicu 😁Mislim se u sebi sreco moja pa ovde ima materijala samo za citanje dva dana, pa za medical su iskomplikovali dokumentaciju i proceduru da sam vec sad siguran da cu se morati vracati kod doktora bar dva puta. Plus sto mi istice stcw u januaru pa sad i to treba da obnavljam i naravno platim 500 evra. Kojih nemam. Pitao sam moze li ugovor do datuma isteka sertifikata, ili da odradim trening na brodu. Kao i na royalu, carnivalu, tui. Ali onda taj stcw samo vazi za kompaniju na kojoj sam obavio obuku.
Citam ovaj welcome aboard booklet. Vidim da i uniformu sami placamo, pa i panama seamans book 180e, bez obzira da li posjedujem pomorsku knjizicu maticne zemlje. Glupost nevidjena. Sta ce mi pomorska paname ako imam pomorsku knjizicu svoje zemlje.
Kako pise u bukletu, nije dozvoljeno nositi privatnu uniformu. Ista su pravila na svim kompanijama na kojima sam do sad radio, s tim da sam ja uvijek kupovao hlace i polo majice vani u shopu i placao skuplje, samo da mi koza nije u direktnom dodiru sa poliesterom. Inace su sve uniforme na brodu brutalno jefitne i loseg kvaliteta. Ako je nesto i pamucno, to je onda jeftini i grubi pamuk. Ja se u tome ne osjecam komotno i nema sanse da navlacim poliester na tijelo. Kad smo kod toga, mozda nam Arhistrateg moze reci kako izgledaju uniforme za mm tim, a kako za brodkastere?
Interesuje me jer doslovno imam komplet uniformu crne boje, pa da ne kupujem novu ako ne moram.
Takva silna procedura i ulaganja, rigorozne mjere na brodu, da bi radio za trenutno najgore ocijenjenog poslodavca u kruz industriji. Nebuloza, al ajd. Nemam puno izbora trenutno.
Kad smo kod anegdota vezano za italijane, i konkretno MSC, licno sam prosao preko gangveja u terminalu u djenovi 2010 godine, samo 5 minuta prije nego se otkacio od terminala i dvoje putnika poginulo, nekoliko povrijedjenih. Splendida. Sat dva policija radila uvidjaj pa se kasnilo sa partencom. Poslije uvidjaja brod isplovio, i sail away party na bazenu.
Tad sam radio drugi posao, znam Italijane dobro, ali sigurno su se neke stvari promijenile u odnosu na taj period.
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Online bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Pitaj Rumune za STCW, možda imaju neku kombinaciju. Kada sam ja išao, izvadio sam STCW zahvaljujući njima. Što se tiče uniforme, nekad su Broadcast i tehničari iz pozorišta nosili bele :smack: majice. Nadam se da to nije ostala praksa, iako je kvalitet majica bio jako dobar. Nikakva sintetika.
Neka ima toliko procedura, bolje nego da ih nema, veruj mi. Može se izgurati jedan ugovor, taman da se finansijski skrpiš. Samo gledaj da naučiš što više možeš italijanskog i nemoj da pokazuješ drugima da ga znaš.
 :uzdravlje:

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager

 Samo gledaj da naučiš što više možeš italijanskog i nemoj da pokazuješ drugima da ga znaš.
 :uzdravlje:

zlata vredno!

jedan mali offtopic,kada smo vec kod Italijana: 2019 na Sapphire princess, pukla vodovodna cev u magacinu  i moj menadzer pozvao da se popravi i naravno dosli Zabari njih 3, ovaj moj menadzer objasnjava naravno na Engleskom sta kako i da paze na papir i ketridze za stampanje ,oni kao da da, pa onda ono iza ledja ga pljuju komentarisu (bar ja tako mislim), kad ono, okrece se moj menadzer i na Italijanskom im sve po spisku i dza i bu i da vidis kako su  prebledeli kad su skontali da i ovaj moj prica italijanski, radili su 200 na sat samo da poprave :D

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Evo ih odgovorili su potvrdno. Proslijedili me rumunskoj agenciji na manning. 19 dokumenata s vec dobio, od kojih jedan ima 41 stranicu. I kaze urgent sign on na Musicu 😁Mislim se u sebi sreco moja pa ovde ima materijala samo za citanje dva dana, pa za medical su iskomplikovali dokumentaciju i proceduru da sam vec sad siguran da cu se morati vracati kod doktora bar dva puta. Plus sto mi istice stcw u januaru pa sad i to treba da obnavljam i naravno platim 500 evra. Kojih nemam. Pitao sam moze li ugovor do datuma isteka sertifikata, ili da odradim trening na brodu. Kao i na royalu, carnivalu, tui. Ali onda taj stcw samo vazi za kompaniju na kojoj sam obavio obuku.
Citam ovaj welcome aboard booklet. Vidim da i uniformu sami placamo, pa i panama seamans book 180e, bez obzira da li posjedujem pomorsku knjizicu maticne zemlje. Glupost nevidjena. Sta ce mi pomorska paname ako imam pomorsku knjizicu svoje zemlje.
Kako pise u bukletu, nije dozvoljeno nositi privatnu uniformu. Ista su pravila na svim kompanijama na kojima sam do sad radio, s tim da sam ja uvijek kupovao hlace i polo majice vani u shopu i placao skuplje, samo da mi koza nije u direktnom dodiru sa poliesterom. Inace su sve uniforme na brodu brutalno jefitne i loseg kvaliteta. Ako je nesto i pamucno, to je onda jeftini i grubi pamuk. Ja se u tome ne osjecam komotno i nema sanse da navlacim poliester na tijelo. Kad smo kod toga, mozda nam Arhistrateg moze reci kako izgledaju uniforme za mm tim, a kako za brodkastere?
Interesuje me jer doslovno imam komplet uniformu crne boje, pa da ne kupujem novu ako ne moram.
Takva silna procedura i ulaganja, rigorozne mjere na brodu, da bi radio za trenutno najgore ocijenjenog poslodavca u kruz industriji. Nebuloza, al ajd. Nemam puno izbora trenutno.
Kad smo kod anegdota vezano za italijane, i konkretno MSC, licno sam prosao preko gangveja u terminalu u djenovi 2010 godine, samo 5 minuta prije nego se otkacio od terminala i dvoje putnika poginulo, nekoliko povrijedjenih. Splendida. Sat dva policija radila uvidjaj pa se kasnilo sa partencom. Poslije uvidjaja brod isplovio, i sail away party na bazenu.
Tad sam radio drugi posao, znam Italijane dobro, ali sigurno su se neke stvari promijenile u odnosu na taj period.

Ides na Musicu jer ces tamo da radis karantin. Ja sam trenutno na Splendidi i staff iz MD kao i Broadcast nose svoju privatnu robu, naravno oni koji su ponjeli, a oni koji nisu oni nose MSC jakne itd.. Sad, mene bas interesuje kada vam toliko MSC ne valja cemu se ukrcavate?? Cemu toliko menadzera iz revenue departmenta dolazi na MSC  sa drugih kompanija (Carnival i Royal)? Bas ne mogu da skontam :hmm: Takodjer, ne samo da se mijenja "on board" menadžment vec i headquarters sa ljudima koji dolaze sa "10000 stars" kompanija.. Opet, da li neko moze da mi kaze zasto???  :hmm: Pozdrav sa Jadrana

Online bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
MSC je vezao dosta godina tokom kojih je dobio reputaciju kompanije sa zatvorskom atmosferom pa će im trebati bar još toliko da se te reputacije oslobode, ako je se ikad oslobode. To je generalni zaključak u koji ulaze ljudi koji rade u Ženevi (a došli su sa drugih kompanija, znači iskusni su u poslu), kapetan koji je takođe došao sa druge kompanije (u mom slučaju Princess, videla se velika razlika u odnosu na druge kapetane koji znaju samo za MSC i eventualno Costu), Hotel manager koji je sa jedva 30 godina bio na toj poziciji (i ponašao se vrlo profesionalno) i ostali koji ti mogu zagorčati život na taj način da se ništa od ovog što sam napisao - ne oseti. Džaba svi ti ljudi ako ti zarada zavisi od menadžera koji je budala. U departmentu u kom zarada zavisi od provizije ne može da bude ok ako menadžer govori ljudima u foto galeriji da pišu pogrešne informacije na tablama i da naplaćuju gostima pakete unapred jer "neć to oni videti", itd. Ovom sam lično prisustvovao, i menadžer je za svaku budalaštinu govorio kako je to Napolitan style. Ko je gledao seriju Alo Alo neka se podseti vojske kapetana Bertorelija - to je MSC bio pre nego što je krenuo da radi na američkom tržištu.

Pa onda 100 drugih problema - za jedan moj ugovor su na brodu promenili 3 HR menadžera jer su oni bežali posle kratkog vremena zato što bi videli da su u divljačkom okruženju i da posada i oficiri sve vreme krše pravila. Bila je priča da je Staff kapetan na sastanku menadžmenta rekao svima da mu smanje pritužbe na seksualno zlostavljanje. Mrzelo čoveka da radi svoj posao. Pa onda neće da pričaju Engleski iako je radnicima naglašeno da je Engleski glavni jezik. Nije problem u baru, ali ako imaš sastanak departmenta a pola ljudi priča na jeziku koji druga polovina ne razume to je raspad u najavi. I onda kad hoće da se hvale kako su iskusni pomorci kažu "Ja sam radio na Costi". :rofl: :rofl: :rofl: Oni koji tamo rade već par godina, nezavisno od departmenta ne smeju ni glasno da se smeju kada prolaze oficiri, nego šapuću "Ovaj je iz Sorentea". Zatvor, j***te.

I šta onda da radiš nego da ih za*****avaš kad stigneš; na "Napolitan style" uzvratiš sa "Palermo style" (RIP Moskri), tu se zbune jer je to valjda neka polu-uvreda...nije ni bitno. Pa kad neki pametnjaković počne nešto da vergla na Italijanskom, ti zapevaš Bandieru rossu jer ni to ne vole. Pošto u kabini nije smelo da se drži ni jedno jedino pivo onda poskidaš panele oko ventilacije i napuniš šampanjcem i žestinom kojom uspeš...sitna zadovoljstva. Inače, i menadžeri sa drugih kompanija znaju da se vrlo brzo pretvore u stoku kada vide koliko su pravila labava.

Evo, vidim da se stvari popravljaju i to pozdravljam. Tim tempom će za nekoliko godina biti ok mesto za rad...možda. Do tada - pamet u glavu i oprezno.

Offline arhistrateg

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCI/MSC
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Broadcast Manager
Urgent, naravno, nema kod njih normalnog ukrcaja. Istina, na Musici se trenutno radi karantin za čitavu flotu, brod je usidren u Đenovi. Ja sam doduše kao i mnogi drugi radio karantin na brodu na kojem sam i nastavio da radim, tako da možda i ostaneš na Musici. STCW: koliko znam MSC ne radi STCW onboard. Ima i jeftinijih varjanti od 500e koje navodiš. UNIFORMA: kupuje se na brodu, mene su tri crne polo majice sa logom i dva para crnih kargo pantalona koštale i safety shoes 37e. Nije kvalitet ali je pamuk. To što ti piše u papirima pola mačku o rep. Ista je uniforma i ya BC i MM, s tim što MM mora da se presvlači predveče u casual ili formal varjantu. Možeš da nosiš i svoju obuću. Broadcast ne. MEDICAL: radiš ga bukvalno gde hoćeš, tako da - koštaće te kako se snađeš (tetka, stric, kum, rođak;). SEAMANS BOOK: moraš da im potpišeš formular za panamsku knjižicu, ali NE MORAŠ da je vadiš ukoliko imaš međunarodno priznatu pomorsku. To što traže je protiv zakona, ali gledaju da uzmu te pare. Ja imam bahamsku, samo sam poslao agenciji sken i ništa više nisu pominjali. Ne znam čiju ti imaš i da li je priznata u svetu. Proveri.

Što se tiče opaske "što idemo na MSC kad nam ne valja" i čemu komentari: Naravno da ćemo komentarisati "napolitanski stil" vođenja posla, naročito ako znamo kako treba da se vodi posao i ako smo iskusni na brodovima. HR ne postoji, crew welfare ne postoji, staff ne zarezuje posadu ni njene realne potrebe, safety je smejurija... Juče idem glavnim koridorom, a ono ship tour za goste. Gomila nekih crnaca i arapa, predvođeni likom iz shorexa, u pratnji dva securty momka. Stoje ispred fire and safety plana, sa presecima broda i rasporedom po dekovima - ko zna razumeće o čemu se radi. I lik iz shorexa im objašnjava, oni slikaju telefonima, security gleda i ne reaguje. Ja pitam jednog od njih zašto dozvoljavaju putnicima da gledaju i snimaju poverljiva dokumenta, a on sleže ramenima i kaže "Na prošlom sastanku smo reklil supervizoru ali komanda još nije reagovala". Na Rojalu npr. takođe smo imali ture po brodu za putnike ali su planovi broda bili redovno pokrivani ceradom dok gosti ne prođu. Tako da...

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager

I šta onda da radiš nego da ih za*****avaš kad stigneš; na "Napolitan style" uzvratiš sa "Palermo style" (RIP Moskri),


"Sladza cepa gorchu,ja cepam Sladzu  " .... ;)

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Urgent, naravno, nema kod njih normalnog ukrcaja. Istina, na Musici se trenutno radi karantin za čitavu flotu, brod je usidren u Đenovi. Ja sam doduše kao i mnogi drugi radio karantin na brodu na kojem sam i nastavio da radim, tako da možda i ostaneš na Musici. STCW: koliko znam MSC ne radi STCW onboard. Ima i jeftinijih varjanti od 500e koje navodiš. UNIFORMA: kupuje se na brodu, mene su tri crne polo majice sa logom i dva para crnih kargo pantalona koštale i safety shoes 37e. Nije kvalitet ali je pamuk. To što ti piše u papirima pola mačku o rep. Ista je uniforma i ya BC i MM, s tim što MM mora da se presvlači predveče u casual ili formal varjantu. Možeš da nosiš i svoju obuću. Broadcast ne. MEDICAL: radiš ga bukvalno gde hoćeš, tako da - koštaće te kako se snađeš (tetka, stric, kum, rođak;). SEAMANS BOOK: moraš da im potpišeš formular za panamsku knjižicu, ali NE MORAŠ da je vadiš ukoliko imaš međunarodno priznatu pomorsku. To što traže je protiv zakona, ali gledaju da uzmu te pare. Ja imam bahamsku, samo sam poslao agenciji sken i ništa više nisu pominjali. Ne znam čiju ti imaš i da li je priznata u svetu. Proveri.

Što se tiče opaske "što idemo na MSC kad nam ne valja" i čemu komentari: Naravno da ćemo komentarisati "napolitanski stil" vođenja posla, naročito ako znamo kako treba da se vodi posao i ako smo iskusni na brodovima. HR ne postoji, crew welfare ne postoji, staff ne zarezuje posadu ni njene realne potrebe, safety je smejurija... Juče idem glavnim koridorom, a ono ship tour za goste. Gomila nekih crnaca i arapa, predvođeni likom iz shorexa, u pratnji dva securty momka. Stoje ispred fire and safety plana, sa presecima broda i rasporedom po dekovima - ko zna razumeće o čemu se radi. I lik iz shorexa im objašnjava, oni slikaju telefonima, security gleda i ne reaguje. Ja pitam jednog od njih zašto dozvoljavaju putnicima da gledaju i snimaju poverljiva dokumenta, a on sleže ramenima i kaže "Na prošlom sastanku smo reklil supervizoru ali komanda još nije reagovala". Na Rojalu npr. takođe smo imali ture po brodu za putnike ali su planovi broda bili redovno pokrivani ceradom dok gosti ne prođu. Tako da...

To brat hvala ti jos jednom na konkretnim informacijama. Poslala mi je agentica uniform manual ali ne vidim nigdje za tehnicare opis uniforme. Ali, vidim da je za tehnicare enterteinmenta uniforma free!?!?
Crna uniforma je standardna za nase pozicije skoro svugdje. Grobari. Nove kvalitetne i komotne crne kargo hlace imam, jos na njima etiketa, i goretex crne patike sa djonom od continentalove gume. Bolje su od svih safety shoes. Polo majica crnih takodje, mada vidim po ovom manualu da sve polo majice imaju msc logo i kao po jusu mora da se vidi taj logo ispod bedza. Ja cu da spakujem bar hlajke i ove patike, plus da ponesem jos jedne cipele za tu vecernju uniformu.

No comment sto se tice ship toura. To je za momentalni dismissal obezbjedjenju.

Komentarisati nego sta, pa nisam ih ja proglasio najlosijim poslodavcem u kruz industriji vec nekoliko godina zaredom, vec posada i zaposleni koji su radili na toj kompaniji. Citas li uostalom sta pise kolega trenutno na brodu. Niko posadu ne benda ni 2%

Nema mi logike da provedem dve nedelje u karantinu na jednom brodu, pa ce onda kao da me prebace na drugi? Kako ce da me transportuju, u vakumskom balonu kao onaj iz the prodigy benda, pokoj mu dusi...

Hvala na informaciji za pomorsku knjizicu, mada koju god da imam ne vidim neke koristi od nje kad je u nasim maticnim zemljama to neuredjena oblast.
Za stcw cekam da mi odgovore moze li ugovor do kraja januara, a ako ne budu imali razumijevanja za to, onda cu preko tunisa, bst 350e, i jos dva serta po 50. Vec radio jednom, sve ok.

Italijani su takvi, razlikuju se po regijama iz kojih dolaze. Jug i sjever su nebo i zemlja. Napolitanci su znali sami za sebe reci da nisu italijani vec napolitani. U salama naravno
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Online bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile

"Sladza cepa gorchu,ja cepam Sladzu  " .... ;)
;)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
"Ko je gledao seriju Alo Alo neka se podseti vojske kapetana Bertorelija - to je MSC bio pre nego što je krenuo da radi na američkom tržištu"

Hahaha!

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Sad, mene bas interesuje kada vam toliko MSC ne valja cemu se ukrcavate??

Meni jedino pada na pamet da su plate neke za*****ane koje se ne odbijaju. Znas li ti kolko su para otprilike za broadcasta na msc?