Author Topic: Tehnicari sad je momenat da se prijavite i dobijete posao  (Read 18354 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Meni jedino pada na pamet da su plate neke za*****ane koje se ne odbijaju. Znas li ti kolko su para otprilike za broadcasta na msc?
2.384 eura je startna plata za brodkastera. Tegljas televizore ko neki segrt u tv servisu. Ims cimera, 6mj ugovor +-1, koji rijetko kad bude - 1mj. Mora da potpisem saglasnost da nema izlaziti vani. Obavezan karantin, vakcinacija, plus jednom nedeljno obavezan swab test. I opet nedaju posadi vani pravdajuci se lokalnim
2.4e
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Hvala  :)

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Nema na cemu. Kod tebe?
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
$2000 broadcast, $2500 permanentni video tech, $2800 pocetna broadcast m. Moze se brzo nagurat na preko 3 milje. Na malom brodu samo broadcast postoji, na velikom sve tri pozicije, a na velikom broadcast I vuce televizore. Mada zadnjih godinu dvije imas mozda jednu issutraku u dva dana. Sve su smart tvi I nema onih stb kutija usranih vise.. digital signage su uzeli it prije nekih tri godine jos. Mozda I cetiri...

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
$2000 broadcast, $2500 permanentni video tech, $2800 pocetna broadcast m. Moze se brzo nagurat na preko 3 milje. Na malom brodu samo broadcast postoji, na velikom sve tri pozicije, a na velikom broadcast I vuce televizore. Mada zadnjih godinu dvije imas mozda jednu issutraku u dva dana. Sve su smart tvi I nema onih stb kutija usranih vise.. digital signage su uzeli it prije nekih tri godine jos. Mozda I cetiri...
Eee hvala ti na info tebra, brzinski sam uhvatio net prosli put. Znaci nisi otiso na majnsif cim je $?
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Nisam. Na NCL sam jos I dobro mi je. Na MS nisam otiso jer nisu mi se bas svidjeli tvoji utisci. Nekako sam se smorio sto ti je tech supervizor iz teatra sef. To mi je najvise smetalo. Mada su mi rekli da ima mjesta u buducnosti ako se predomislim. Osim tog detalja sa supervizorom I povezanosti s techovima, meni je sve ok tamo cini mi se. Prijatni ljudi, kabina kakvu ovdje ko menadjer imam I pare su ok. Mane televizora u kabinama.. Frka I'm je bas vidim. Skoro ne prihvataju ne ko odgovor, vec nude druge brodove I datume. Ako neko nema druge opcije, a I ako ima, ja bi preporucio da pokusa to

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
@popay jel mozda znash kako u momentu stoje stvari za entertainment tehnicare na msc?

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
@popay jel mozda znash kako u momentu stoje stvari za entertainment tehnicare na msc?

Odustao sam od MSC zbog neprofesionalnosti, arogancije i ignorancije lika iz sorenta koji mi je nudio posao. Taj Stefano nije htjeo da azurira podatke na ugovoru i garantnom pismu, a greske je napravio on prilikom popunjavanja dokumenata. I na moja dva zahtjeva da mi se u ugovor unese tacna kucna adresa, i u garantno pismo da ispravi pogresan broj pasosa, tip je jednostavno ignorisao. I zbog dusmanskog leta koji mi je bukirao i nije ni razmotrio let koji sam mu ja ponudio kao alternativu, a koji je bio mnogo jednostavniji i prakticniji od ovog njegovog po kom sam trebao da provedem 6 sati u automobilu a samo 2 sata u avionu. Tako moze nekom drugom a meni sa decenijom plovidbe i rada na nekoliko razlicitih cruise kompanija je kristalno jasno kakav bi imao tretman na brodu, ali i od sorenta. Izgubili i vrijeme i ocekivanja i oni i ja. Lansirao sam ih u orbitu sa odj***m. Dodao bih jos da su iskustva nasih ljudi u tom departmentu s kojima sam stupio u kontakt u medjuvremenu, doprinijela takvoj odluci. Mozda sam i pogrijesio, sad opet cekam na poziciju da se negdje otvori, ali imam i ja neke granice ispod kojih ne idem pa taman vise ne zaplovio nikad. Uslovi su share kabina, vakcinacija obavezna, pcr testovi sedmicni, i opet ne dozvoljavaju posadi napolje. To je po meni zatvor i shodno tome kompanija je morala razmotriti bonus na platu dok je posada pod takvim rezimom. Eto, ti izvoli apliciraj vjerovatno da im treba ljudi...
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Odustao sam od MSC zbog neprofesionalnosti, arogancije i ignorancije lika iz sorenta koji mi je nudio posao. Taj Stefano nije htjeo da azurira podatke na ugovoru i garantnom pismu, a greske je napravio on prilikom popunjavanja dokumenata. I na moja dva zahtjeva da mi se u ugovor unese tacna kucna adresa, i u garantno pismo da ispravi pogresan broj pasosa, tip je jednostavno ignorisao. I zbog dusmanskog leta koji mi je bukirao i nije ni razmotrio let koji sam mu ja ponudio kao alternativu, a koji je bio mnogo jednostavniji i prakticniji od ovog njegovog po kom sam trebao da provedem 6 sati u automobilu a samo 2 sata u avionu. Tako moze nekom drugom a meni sa decenijom plovidbe i rada na nekoliko razlicitih cruise kompanija je kristalno jasno kakav bi imao tretman na brodu, ali i od sorenta. Izgubili i vrijeme i ocekivanja i oni i ja. Lansirao sam ih u orbitu sa odj***m. Dodao bih jos da su iskustva nasih ljudi u tom departmentu s kojima sam stupio u kontakt u medjuvremenu, doprinijela takvoj odluci. Mozda sam i pogrijesio, sad opet cekam na poziciju da se negdje otvori, ali imam i ja neke granice ispod kojih ne idem pa taman vise ne zaplovio nikad. Uslovi su share kabina, vakcinacija obavezna, pcr testovi sedmicni, i opet ne dozvoljavaju posadi napolje. To je po meni zatvor i shodno tome kompanija je morala razmotriti bonus na platu dok je posada pod takvim rezimom. Eto, ti izvoli apliciraj vjerovatno da im treba ljudi...

Uh veruj znam kako ti je, odradio sam ja 2 ugovora na msc-u. Cisto me zanimalo dali se nesto promenilo i kakvo je sada stanje u ovim usovima i kako se radi. Inace dobro je da si ih odj***. Meni su oni samo backup varijanta ako odlucim da se vratim na brod nekad pa ono da cisto imam da negde odem na poznati teren, dok cekam da dojde neka bolja pozicija.

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Neko sa novim informacijama? Kako stoje stvari po kompanijama?

Online bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Intervjui idu, ja imam zakazano za Viking a imao sam i intervjue za Ritz Carlton i NCL. Tako da ću brzo da odlučim šta ću i gde ću - Ritz Carlton nudi najbolje uslove ali izgleda da kod njih neće moći da se ode na ugovor pre (valjda) marta. Sad, tu je i pitanje da li kompanije samo popunjavaju baze podataka i kada će uopšte moći da se ode na ugovore...ko zna.

Uglavnom, naslov teme i dalje stoji, bar po mom iskustvu i barem za Broadcaste. Onaj ko namerava da se prijavi neka to i uradi, preko sajta kompanije ili agencije.
:rasta:

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Pa zato pitam, dali je nekoj uopste otishao u ovom navalom :D ja sam reshio da se vratim na brod verovatno pa me jede neka nestrpljivost

Online bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Mislim da još uvek sve ide usporeno pošto kompanije nisu pustile cele flote tako da ne treba ni očekivati neku navalu. Što nije razlog da se ne prijaviš, isto važi i za ostale koji razmišljaju. Kontaktiraj koga treba, započni proceduru pa polako...

Offline internet

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Koji brodovi prihvataju kinesku vakcinu?  oT

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Tehnicari, kako je, jel neko dobio ugovor?