Author Topic: NCL - generalno - crew life,bar, druzenje i slicno  (Read 4548 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
pozdrav... interesuje me ako neko ima ili moze da opise, kakv je crew zivot na NCL,sto se tice  bara,pica, druzenja, kabina i slicno.... Do sada sam cuo 3 razlicite verzije prica od toga da posle 2am ne smes van kabine, do toga da te prate ako nsi na spavanju pa ti preturaju po kabini naredno jutro ovi iz security i slicno. pa cak i da samo pivo i vino sluze u baru i nista vise

Hvala

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Crew bar radi do 2 am.
Nakon toga moraš van bara. Nije baš da te teraju u kabinu ali u dva nocu dolazi security i krenu da piste da se ide napolje. Ljudi ih uglavnom ignorisu par minuta. Jedan čovek iz Srbije bio pijan, nije hteo da izadje i dobio otkaz.
Jedan se napio i u vreme drila krenuo da pravi cirkus i on je dobio otkaz.
Jednom mesečno bude random test na alkohol. Ja sam bio dva puta.
Ne znam da li te baš prate ako ne spavaš. Ja sam nekada lutao po brodu nocu. Ne bi trebalo da ides u guest area.
U crew baru se može kupiti samo pivo i vino. Ljudi sa naših prostora prošvercuju rakiju na brod. Šta će drugo Balkanci da piju.
Uglavnom je latino muzika u crew baru.
Ti sigurno smeš van kabine nocu. Sećam se da sam pusio u crew baru recimo u 4 i 5 ujutro. Oni u dva ujutro zatvore crew bar da se ljudi raziđu i da se ne pije. A ti već nakon 30 minuta možeš nazad u crew bar da pusis.
Nekada budu crew žurke i tada piće bude besplatno.

Ne znam šta te zanima u vezi kabina. Inače kabine su dosta različite na malim i velikim brodovima.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Crew bar radi do 2 am.
Nakon toga moraš van bara. Nije baš da te teraju u kabinu ali u dva nocu dolazi security i krenu da piste da se ide napolje. Ljudi ih uglavnom ignorisu par minuta. Jedan čovek iz Srbije bio pijan, nije hteo da izadje i dobio otkaz.

na pRincessu bar radi do 1am, dan pred turnaround do 12am, sto je i ok,ali po zatvaranju bara u 1am, bude sekuritia okolo ali nikog ne teraju van. Nema teorije da neko sme da te otera da spavas u 1am,recimo, jer to je tvoje slobodno vreme i mozes da sedis do sutra ujutro niko tin ista nece reci, osim naravno ako ne napravis neki incident,napijes se ko stoka i slicno.  DO pre par godina,akda je PRincess bio Princess a ne p**ketina od kmpanije sto je postala pre par godina spajajuci se sa HAL, zurke su trjale do 2, 2:30max max, mogo si zvucnik da poneses u smoking area sve bilo normlano,jako jako retko se desi neki problem tipa polupamo plafon u pusioni iili neko razbije flasu piva itd... sada,poslednjih par godina, bar do 1am, zurka pocne u 23 zavrsi se pre 1am, strasno, nema zvucnika,nema ovoga nema onoga... konc logor..

Hvala za info, jer mi nekoliko ljudi prica nekoliko raznih prica,pa hocu da uporedim i donesem zakljucak. Troje koji rade poslednjih nekoliko godina,a koje znam licno da su sa PRincessa presli, mi kazu da je istina da se bar zatvara oko 2am i ne mozes kupiti pice,ali NEMA TEORIJE da te neko istera iz bara,ako sedis tamo cirkas pivce,pricas smejes se,sve normlano, do 6am mozes da sedis nece ti reci ni rec.  Dok jedna drugarica mi kaze: do 2am moras biti u kabini inace warning!


Ne znam da li te baš prate ako ne spavaš. Ja sam nekada lutao po brodu nocu. Ne bi trebalo da ides u guest area.
U crew baru se može kupiti samo pivo i vino. Ljudi sa naših prostora prošvercuju rakiju na brod. Šta će drugo Balkanci da piju.
Uglavnom je latino muzika u crew baru.
Ti sigurno smeš van kabine nocu. Sećam se da sam pusio u crew baru recimo u 4 i 5 ujutro. Oni u dva ujutro zatvore crew bar da se ljudi raziđu i da se ne pije. A ti već nakon 30 minuta možeš nazad u crew bar da pusis.
Nekada budu crew žurke i tada piće bude besplatno.

pa tako sam cuo kao ako te vide nakamerama da se oko 2 ili tako setkas po crew hodnicima, onda bace oko na tebe,sto je toalno mi glupo.  Sta bi bilo onda kad bi ja krenuo ka kabini neke cure ili ona kod mene ahaahh. Bar neka muzika, na Princess nema nista,osim kad je zurka...

Ne znam šta te zanima u vezi kabina. Inače kabine su dosta različite na malim i velikim brodovima.

konkretno staff kabine (photo) i kabine za Asst Managere (u mom slucaju foto). da li znas kakve su, koliko ljudi ili single ,WC i tako...


Hvala

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Princess je lijepo uredjena kompanija, i ja sam licno gasio muziku u 01.00, kom se nije svidjelo dobio bi nagradno testiranje na alkohol i cao zdravo.
Problem je sto nacuclani likovi redovito misle da su pametniji od kapetana, i redovito su izazivali incidente dok ne dobiju sut kartu sa broda. Tad su postajali vrlo razumni ali bi bilo kasno.
U jednom trenutku je potrebno prekinuti pijano urlanje i nalokavanje, i Princess je odlucio da to bude 01.00.
Sasvim korektno.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Princess je lijepo uredjena kompanija, i ja sam licno gasio muziku u 01.00, kom se nije svidjelo dobio bi nagradno testiranje na alkohol i cao zdravo.
Problem je sto nacuclani likovi redovito misle da su pametniji od kapetana, i redovito su izazivali incidente dok ne dobiju sut kartu sa broda. Tad su postajali vrlo razumni ali bi bilo kasno.
U jednom trenutku je potrebno prekinuti pijano urlanje i nalokavanje, i Princess je odlucio da to bude 01.00.
Sasvim korektno.

jasno i razume se :) ne vidim svrhu bara posle 1am. ako do 1am nisi u stanju da kupis dovoljan broj pica i da popijes dovoljno,onda jb*** xD  da ima tih budala koji misle da su uhvatili Boga za m*** pa se glupiraju i na kraju skupo plate... vidjao sam takve...

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Na NCL se crew bar zatvara u 2 am. To znači da moraš da ideš iz bara u to vreme. Odmah sledi čišćenje bara i nakon toga se možeš vratiti da sediš u miru i tišini.

Možeš da šetaš po brodu noću u crew area. Ako nocu odes u guest area najgore sto moze da ti se desi je da ti neko kaze da ne smes tamo da budes, a najverovatnije te niko ni nece videti. Dakle, ako nadjes devojku možeš do nje ili ona do tebe. Možeš i da sediš na stepenicama ili u crew ili staff mess. Na nekim brodovima na open decku je smoking area i tamo možeš u bilo koje doba.

Kompanija je najstroža kada su u pitanju bliski odnosi sa gostima. Dakle, ako petljas sa goscom i uhvate te odmah dobiješ otkaz. Po svaku cenu žele da izbegnu mogućnost da ih neko tuži zbog sexualnog uznemiravanja. Postoje razne priče o ovoj temi, jedna je da je slepa gošća išla brodom i navodno tražila asistenciju i neki kuvar koji je taman završio duty ju je usmeravao rukama gde da hoda. Ne znam da li ju je zagrlio ili držao ruku na njenom ramenu. Ukratko, ona je prijavila sexualno uznemiravanje a on je dobio otkaz.
A jedan Ukrajinac iz bara je dobio otkaz jer je noć proveo u kabini kod neke gošće i neko od osoblja ga je prijavio. Na kamerama se videlo da ulazi kod nje u kabinu i odmah je dobio otkaz iako gošća ništa nije prijavljivala.

NCL je dosta strog što se tiče alcohol policy. Postoji random test uglavnom jednom mesecno, vrsi se ujutro. Takodje se ispituju i droge. Načelno, ako si pijan dobijaš otkaz s tim što znam za jednu Brazilku koja je propustila trening jer je bila pijana, utvrdili su na alko testu da je pijana i dobila je trostruki warning ali nije dobila otkaz. Rekli su joj da više ne sme da pije. Dve nedelje nakon toga me pitala da joj u crew baru kupim šest piva. Nije pitala za dva već za šest.

Crew cabin inspection je jednom nedeljno. Promenis posteljinu, izbacis smece i malo ocistis kabinu veće pre nego što dodju. Postoji i random cabin inspection koji se Ne tiče čistoće kabine već šta imaš unutra. Vrši ga security I za 4 godine ja sam ga imao jednom. Sve je bilo OK samo sto sam izgubio dosta vremena jer moras da ih cekas da ti dodjubu kabinu jer ti pregledaju i lične stvari.

Kada si staff imaš i osobu koja ti cisti kabinu. To nije baš detaljno čišćenje. Ne znam sa potpunom sigurnoscu za fotografe ali 99% si single u kabini na velikom brodu i verovatno vas je dvojica u kabini na malom brodu.

Dril je jednom nedeljno, traje u principu blizu sat vremena.

Kada imaš overnight moras da se vratis na brod do 2 am. Znam da su neki kasnili ali ne znam sta je bila kazna jer nisu otisli kući nakon toga.

Na NCL su ugovori nešto duži nego na drugim kompanijama, ali ti kompanija plaća avio kartu i refundira troškove za medical i vizu. Kada si na putu od kuce do broda i natrag imaš pravo u toku puta da jedeš za 25 dolara i NCL će ti dati novac.

Puno novih brodova su napravili u poslednje vreme.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Na NCL se crew bar zatvara u 2 am. To znači da moraš da ideš iz bara u to vreme. Odmah sledi čišćenje bara i nakon toga se možeš vratiti da sediš u miru i tišini.

Možeš da šetaš po brodu noću u crew area. Dakle, ako nadjes devojku možeš do nje ili ona do tebe. Možeš i da sediš na stepenicama ili u crew ili staff mess. Na nekim brodovima na open decku je smoking area i tamo možeš u bilo koje doba.

NCL je dosta strog što se tiče alcohol policy. Postoji random test uglavnom jednom mesecno, vrsi se ujutro. Takodje se ispituju i droge. Načelno, ako si pijan dobijaš otkaz s tim što znam za jednu Brazilku koja je propustila trening her je bila pijana, utvrdili su na alko testu da je pijana i dobila je trostruki warning ali nije dobila otkaz. Rekli su joj da više ne sme da pije. Dve nedelje nakon toga me molila da joj u crew baru kupim 6 piva.

Crew cabin inspection je jednom nedeljno. Promenis posteljinu, izbacis smece i malo ocistis kabinu veće pre nego što dodju. Postoji i random cabin inspection koji se Ne tiče čistoće kabine već šta imaš unutra. Vrši ga security I za 4 godine ja sam ga imao jednom. Sve je bilo OK samo sto sam izgubio dosta vremena jer moras da ih cekas da ti dodjubu kabinu jer ti pregledaju i lične stvari.

Kada si staff imaš i osobu koja ti cisti kabinu. To nije baš detaljno čišćenje. Ne znam sa potpunom sigurnoscu za fotografe ali 99% si single u kabini na velikom brodu i verovatno vas je dvojica u kabini na malom brodu.

Dril je jednom nedeljno, traje u principu blizu sat vremena.


Sto se tice alkohola ok sam sa tim,ne pijem mnogo,tacnije ne pijem uopste, desi se nekad da popijem par pica (pivo ne pijem uopste), ono neka zurka nesto,ili tako sednemo,ali nikad da sam obeznanjen da ne znam gde ,da se teturam,svadjam se i slicno... toliki debil nisam.  Cabin inspection iliti CREW ROUNDS (na princessua) je normalna pojava i nikad nisam imao problema sa tim. cak i sa tim random proverama,nikad nisam ni trzao na to niti me je doticalo,mogu da rade sta hoce,ne krijem nista , mogu da nadju na gace i carape sta god da otvore :D




Kada imaš overnight moras da se vratis na brod do 2 am. Znam da su neki kasnili ali ne znam sta je bila kazna jer nisu otisli kući nakon toga.

Ovo prvi put cujem, wow... Na Princessu to nikad nismo imali, verujem da ni na CCL ni na HAL i ostalim nekim je isto kao Princess . kad je overnight onda je overnight, ne zanima ih kad ces doci,sve dok dodjes,tacnije ,hebe im se da  li ces prespavati u hotelu nekom,kod neke cure,momka,druga ako imas u tom gradu gde je overnight i slicno,sve dok se vratis u jednom komadu.... Bio sam na toliko overnightova po Rusiji, Cabo San Lucas, Oslo, Australija po nekoliko dana smo bili u portu, Vancouver 9 dana, Buenos Aires 2 noci, New York, Boston... nikada niti jedan problem nije izbio, Ali hvala za info.


Na NCL su ugovori nešto duži nego na drugim kompanijama, ali ti kompanija plaća avio kartu i refundira troškove za medical i vizu. Kada si na putu od kuce do broda i natrag imaš pravo u toku puta da jedeš za 25 dolara i NCL će ti dati novac.
Puno novih brodova su napravili u poslednje vreme.

to je ok,i ovde sam imao 6-8 meseci zavisi od ugovora,naravno ako ti trazis da ti produze,inace je 6 meseci.

Hvala za odgovore

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Nema na cemu.

Što se overnight tiče, eto, šta da se radi. I ja mislim da je to možda bezveze.

Dva ugovora sam bio na Bermudi i iz bara sa plaže smo se vraćali pre 2. Ljudi sa drugih kompanija mogu da ostanu celu noć.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Nema na cemu.

Što se overnight tiče, eto, šta da se radi. I ja mislim da je to možda bezveze.

Dva ugovora sam bio na Bermudi i iz bara sa plaže smo se vraćali pre 2.

A Cabo San Lucas je posebna prica. Onakvo ludilo od nocnog zivota jos nisam nigde video.


Hmm cudno,mada znas kako, secam se jednom smo bili overnight u Rusiji (St Petersburg), kapetan je rekao da nije do nas nego do Ruskih vlasti da svako ko planira da ostaje napolju uvece i tokom noci MORA da se prijavi u hotel,ili ako ima druga drugaricu da prijavi adresu kako bi ostali napolju, u usprotnom rizikuju da budu uhapseni. Da si samo video kako smo jurili adrese haha, srecom smo imali koleginice dve iz Ukraine koje imaju neke rodjake po St petersburgu pa je ceo tim isao na njihovu adresu ahaha

Secam se da je jednom bilo nesto da do 2am mora da se vratimo ,ali se ne secam koji port je bio,ja mislim da je Helsinki bio i to samo jednom se desilo, mislim da je do kapetana ne do same kompanije.

Sto se tice Cabo,uhhs siiineee, onaj blud i nemoral ajmeeee. I to smo bili bas u nedelji kada je pocinjao spring break u Americi davne 2018, tender operation, silazimo na kopno,idemo ka Mandala baru, a na ulici tinejdzerke ,Amerikanke,drogirane,odvaljene od alkohola, momci manje vise ne.... ono je blud na sve strane. Secam se da nam je to vece upropastila koleginica iz Perua,prvi ugovor jako zgodna,koja se napila ko kamila , da jepolu gola se skinula,stala iza sanka i pocela da mesa pica za goste jednog bara, njima bilo interesantno pa su kupovali,ali mi smo morali da je "nosimo " odatle, jer ne sznas ni sam,docice policija koje ima svuda okolo, jedva smo je dovukli do tendera, security nam nije dao da je ukrcamo nazad sve dok se ne otrezni bar malo i dodje sebi,tako da smo do 4 ujutro sedeli sa njom napolju na betonu pojili je vodom da se povrati :D

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: NCL - generalno - crew life,bar, druzenje i slicno
« Reply #9 on: 06/December/2021 »
Na NCL na dosta brodova ne puštaju crew uopste da izlazi u portovima sto je zaista jako lose.
Cini mi se da se ljudi sa EU pasošem sve vise okreću radu u razvijenim zemljama Evrope i da im je to primamljive od rada na brodu u pandemijskim uslovima.

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: NCL - generalno - crew life,bar, druzenje i slicno
« Reply #10 on: 06/December/2021 »
Pa normalno, za nas balkance bez eu  pasosa samo je brod neki izvor veceg novca koji bi resio neku egzistenciju na dugom planu. Kad bi imao Eu pasos i normalan posao bilo kuda u eu nikada ne bi pomislio na brod.

A to sto ncl na dosta brodova ne pustaju crew da izlazi nije samo iskljucak koj njih, generalno je tako kao sto znam, odredjeni brodovi i odredjeni portovi nemaju izlaska. je*iga, ja bi pre izabrao to nego da se muchim kod kuce da zaradim 500 eura :)

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: NCL - generalno - crew life,bar, druzenje i slicno
« Reply #11 on: 06/December/2021 »
Svakako ce se i sutuacija sa brodovima pre ili kasnije vratiti u normalu i opet ce crew moci da izlazi.
Znam da na nekim drugim kompanijama pustaju crew da izlazi vec sada.

Ja imam EU pasoš pa sam bio pet godina na brodovima. Cetiri godine na NCL. Drago mi je da sam bio i imam uglavnom lepo iskustvo sa brodova.
Na kopnu je lakse. Ali dosadnije.

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: NCL - generalno - crew life,bar, druzenje i slicno
« Reply #12 on: 07/December/2021 »
ja sam na ncl. radimo meksicku rivijeru i na ovom brodu imamo dozvoljena dva porta. mazatlan i p vallarta. treci je cabo, al to je tendering, pa mozemo samo sa ekskurzijom. u biti dozvoljeno je samo u port areu, ali to malo ko postuje. idemo gdje nam je kur** cejf. a ono i ako ces postovat to, ko se sjeca mazatlan ima restorane, barove i sopove u portu. p vallarta ima onaj mall preko puta i to je kao dozvoljeno. imas i tamo jest, pit, kupovat... uglavnom ncl brodovi tako pustaju ljude. cujem da je isto tako na brodovima koji idu u tortolu, st thomas, napulj.. ma bice bolje, al bolje ista nego nista

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: NCL - generalno - crew life,bar, druzenje i slicno
« Reply #13 on: 08/December/2021 »
Bio sam na toj deonici dosta puta.
P. Vallarta je svakako najbolji port bas zbog mogućnosti kupovine mada je onaj trzni centar dosta skup.
Dobro, ipak se ide napolje.
Meni su sa nekih brodova rekli da uopste ne mogu napolje i da su im cak zatvorili i crew bar jer je bilo par "slucajeva" na brodu.

Na kom si ti brodu?

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: NCL - generalno - crew life,bar, druzenje i slicno
« Reply #14 on: 09/December/2021 »
na blissu sam ja. bolje ista, nego nista. nije iskljuceno da ce se nekad i ovdje pojavit slucajevi. je*i ga.. inace imamo onaj sedmicni test. za sad je ok.