Author Topic: Medicinske sestre na MSC  (Read 3680 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Jel

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Medicinske sestre na MSC
« on: 29/September/2021 »
Pozdrav..nadam se da postoji na forumu neko od doktora ili sestara koji rade na MSC..pa da malo objasne o poslu intervjuu i slicno.Bila bih veoma zahvalna.

Na primer kada aplicirate preko sajta,dobijete da popunite obrazac tipa ime prezime,upload CV tako to..
E sad..sledece sto znam je da dobijete test engleskog koji je slican marlinsu,moje pitanje sa koliko posto prodjete test?
Sledece sta ide posle toga?Ako prodjete taj test recimo.

Jos jedna bitna stvar je da kompanije kao sto su Carnival,Princess,NCL i Royal (celebrity) tako reci sve americke kompanije NE PRIMAJU NASE MEDICINSKE SESTRE.
Dok MSC mislim da jos uvek prima.
Zasto?

E ovako...ja sam poslednjih skoro 10 godina bila na bar 4 kompanije gore navedenih.

Aplicirala sam svuda za med sestru ,a odgovor je bio da prosto ne prepoznaju nasu diplomu.
Zasto?Zato sto mi imamo recimo sestre sa srednjom.medicinskom,a oni sestre sa fakultetom.
Njihova sestra moze da ispise recept za lek recimo.
Onda..taj cuveni ACLS...
Vidite ovako,ja garantujem da ACLS i ako pronadjete u Srbiji ,a postoji kod Zlatka Fishera,necete moci da polozite.
Zasto?Zato sto morate znati da prepoznate srcane ritmove,kada ih prepoznate da nzate tacno koji lek trebate da date,kada da zapocnete ozivljavanje pacijenta,da li da koristite CPR ili defibrilator.Na koliko  dzula defibrilator...
Koji lek i kada treba da ga date i naravno kolicina?
Dakle sve to vi treba da znate iako kod nas je doktor taj koji radi to..e pa IZNENADJENJE tamo sestre rade to.
Sad ocekujem vase pitanje pa sta doktor onda radi ?Pa on takodje to isto radi eto odgovora.Neke stvari ne smete bez doktora ,ali uglavnom smete.
I morate ali MORATE dobrooooo znati taj ACLS.
Kada dajete epinefrin,koliko?Kada adenosin i sta bi jos i kada od lekova dali ?
Znavi to sigurno ne ucimo u srednjoj i verujem da su to za nas "spanska sela".
Verujte probala sam.
Ali eto opet govorim iz svog licnog iskustva,a ako neko proba i aplicira molim Vas evo napisite svoje iskustvo.
Ja samo mogu da kazem da garantujem nasa medicinska sestra ne postoji u Amerivkoj kruz kompaniji.

Ovo sto ste culi za nase kako rade na Rojalu revimo...da da ali to je doktor koji je zavrsio medicinu dalje u Juznoj Africi ..pa tako i dobio jos znanja vestina i zavrsenih kurseva..

Nadam se da ste me razumeli o cemu pricam,pokusavam da ispricam sto je moguce vise detalja.

Jos jesto...sto se tice Rumunki ,pa normalno njihove skole su drugacije od nasih i DA one imaju ACLS koji uce tamo.Njihova sistematizacija skolstva je drugavija nego nasa.
Ppzdrav i nadam se da ima jos ko sta da napise a svakako.ocekujem sestre sa MSCja da se jave i kazu svoje iskustvo .
Zahvaljujem.i veliki pozdrav.
Jel


Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Medicinske sestre na MSC
« Reply #1 on: 30/September/2021 »
Na NCL je bilo medicinskih sestara i doktora iz Srbije i Crne Gore.

Ne znam kako je sada ali kada se ode u medical sledi klasicna procedura kao i kod nas. Sestri objasnite simptome a onda vas prima doktor koji vam prepisuje terapiju.

Znam da zaradjuju jako veliki novac. Sestra svakog meseca preko 5.000. Nekada i puno vise. Sve zavisi od obima posla.
Doktori  zarade jos vise, naravno.

Znam i da rade jako puno. Ali vecina na brodu radi jako puno.

Offline jorb0

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: pomorac
Re: Medicinske sestre na MSC
« Reply #2 on: 04/October/2021 »
Na NCL je bilo nasih sestara kao i doktora, na Princess-u takodje.
ACLS, visa medicinska su uslovi kao i godine radnog staza u hitnoj pomoci ili na urgentnom centru.

Offline Jel

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Medicinske sestre na MSC
« Reply #3 on: 25/October/2021 »
Na NCL je bilo nasih sestara kao i doktora, na Princess-u takodje.
ACLS, visa medicinska su uslovi kao i godine radnog staza u hitnoj pomoci ili na urgentnom centru.



Ja ni jednu u ovih 10 godina nosam srela niti videla sa nasih prosyora.Cak sta vise imam od HR a direktno i odgovor zasto.To sto se tice NCLa ,Princessa ,Carnivala,Royala...pozdrav